Jump to content
Sign in to follow this  
alacant

.eu, .pl czy com.pl

Recommended Posts

witam,

 

mając trzy domeny (nazwa firmy) odpowiednio z rozszerzeniami .eu, .pl i com.pl które z nich warto wybrać do oficjalnej promocji? innymi słowy na którą końcówkę postawić zakładając, że dwie pozostałe będą przekierowywać na jedną wybraną?

 

czy w Waszej świadomości wchodząc na jakąś stronę firmową ma znaczenie, że jest ona w rozszerzeniu .pl, .eu, czy .com.pl? jakoś inaczej odbieracie polską firmę, która ma stronę z końcówką .eu? bardziej europejsko, bardziej poważnie? jakieś takie skojarzenia Wam do głowy przychodzą czy nie ma to dla Was większego znaczenia?

 

pzdr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiscie .pl.

 

Poza tym miedzy com.pl i eu nalezy od domeny i branzy.

 

Np. fryzjerkrakow.eu odpada, ale tlumaczenia.eu jest IMHO calkiem ok.

 

Dla fhukowalski sam nie wiem, ale wydaje mi sie, ze wybieralbym com.pl.

Edited by seomi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak wyżej, zależy to od branży i ewantualnej ekspansji po za Polski rynek. Dla partnerów zagranicznych .eu bedzie wyglądała lepiej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
.pl potem .com.pl a potem długo nic i .eu

 

nie wiem czy dobrze się zrozumieliśmy. nie pytałem o to, która domena jest teoretycznie więcej warta.

pytałem o to, które rozszerzenie wybrać do zupełnie abstrakcyjnej nazwy, która stać się ma nazwą firmy.

 

dlaczego np.

 

daytona.pl

daytona.com.pl

 

ma być lepsze od daytona.eu? (dwie pozostałe będą i tak przekierowywać na .eu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeżeli firma Polska i działalność jest tylko w Polsce, to .pl jest jak najbardziej na miejscu.

jeśli firma będzie działać po europie to .eu, jest wtedy jak najbardziej na miejscu.

 

Pozdrawiam,

KK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fakt, zapomniałem że nie interesują go inne rozszerzenia.

 

Do autora - pamiętaj że wybierając com.pl wybierasz rozszerzenie na wymarciu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
jeżeli firma Polska i działalność jest tylko w Polsce, to .pl jest jak najbardziej na miejscu.

jeśli firma będzie działać po europie to .eu, jest wtedy jak najbardziej na miejscu.

 

Pozdrawiam,

KK

 

 

A ja się podpisuję pod kolegą

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja się podpisuję pod kolegą

Ja też :) Z tą małą różnicą, że w przypadku działalności zarówno w Polsce jak i w Europie, to warto mieć zarówno .eu jak i .pl. W Polsce faktycznie obecnie wystarczy .pl, chociaż .eu są tanie, więc moim zdaniem warto też zadbać o domenę z tą końcówką, nawet jeśli w chwili obecnej działalność firmy skupia się tylko na rynku lokalnym.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie widzę specjalnej zależności branży w kontekście końcówki dla domeny - nazwy firmy. Ba, nie widzę nawet możliwości wskazania która branża powinna miec .eu a która .pl - tylko i wyłącznie obszar działalności tu decyduje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obszar działalności lub to, że końcówka .pl jest nie do kupienia (należy do konkurencji). W takim przypadku domena .eu jest dobrym wyborem. Widziałem już wiele billboardów, reklam z domenami właśnie w tym rozszerzeniu. Jak będę miał możliwość, to porobię fotki i wrzucę do odpowiedniego tematu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×