Jump to content
Sign in to follow this  
CzarnyElo

Pomoc w przechwyceniu konkretnej domeny .net

Recommended Posts

Witam serdecznie!

 

Z tego co wiem nie można założyć opcji na domeny globalne, a szkoda... Potrzebuję pewnej domeny .net pod swój serwis. Domena ta jest 4 literowa, ale nie żaden oblegany generyk, spokojnie zarejestrowałem sobie końcówkę .org, ale .net po prostu lepiej pasowałoby do tematyki serwisu...

 

Oto dane z whois:

Registrar: HICHINA ZHICHENG TECHNOLOGY LTD.

Whois Server: grs.hichina.com

Referral URL: http://www.net.cn

Status: OK

 

Expiration Date: 2010-08-07

Creation Date: 2002-08-07

Last Update Date: 2010-03-22

 

Czy na DI znajdzie się serdeczny kolega, który jest obeznany w łapaniu domen globalnych i za cenę złapania + przysłowiowe kilka piw pomógłby mi stać się posiadaczem ów domeny?

 

Nazwę wyślę na PW...

 

Z góry dzięki!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A domenę chcesz przechwycić czy odkupić? :)

 

Bo skąd pewność, że w ogóle wygaśnie? Z whois widać, że domena jest aktywna, już przedłużana przez 8 lat i opłacona do 7 sierpnia i zapewne w tym roku też będzie przedłużona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zacznę od tego, że domenę chcę zdobyć jak najtaniej, bo to fanowski portal, nie komercyjny.

Odkupienie zapewne przekroczy mój budżet, a jak czytałem o tym, że za rejestrację w serwisie do przechwytywania domen globalnych trzeba płacić 60$ to mija się z celem dla jednej domeny z zachcianki, tym bardziej gdy nie wiadomo czy w ogóle spadnie :) Wiem, że domena jest przedłużana od 8 lat, ale nigdy nic na niej nie stało i mam czuja, że tym razem spadnie ;) Jeśli tak się nie stanie to trudno, będę żył dalej z trochę mniej pasującym rozszerzeniem .org... :P

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam serdecznie!

 

Z tego co wiem nie można założyć opcji na domeny globalne, a szkoda... Potrzebuję pewnej domeny .net pod swój serwis. Domena ta jest 4 literowa, ale nie żaden oblegany generyk, spokojnie zarejestrowałem sobie końcówkę .org, ale .net po prostu lepiej pasowałoby do tematyki serwisu...

Wszystko zależy od tego, czy jaki jest układ tych liter. Jeśli choć trochę sensowny, to raczej nie ma szans, że spadnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zostało 10 dni, a w who.is nadal widnieje informacja Expiration Date: 2010-08-07, czyli domena już spada tak samo jak w przypadku .pl 14 dni przed?

 

To jak, ktoś mi pomoże?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nie wygasa w sierpniu ??

No a za zapisanie się do serwisów z przechwytywaniem chyba nie ma opłat, tylko może weryfikacja karty kredytowej gdzie ściągają te 60$ i oddają, tak było chyba w pool.com.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam ponownie... Zostało 5 dni i nadal domena nie została przedłużona. Nadal szukam osoby, która mi pomoże. Nie znam języka angielskiego, nie znam tych serwisów do przechwytywania domen zagranicznych. Dla osoby obytej w temacie to raptem 3 kliki (zaznaczenie domeny do przechwycenia). Jeżeli domenę będzie próbowało przechwycić więcej osób i wyjdzie z tego aukcja to rezygnujemy, a jeżeli się uda bez problemu to zapłacę pomocnemu koledze za przechwycenie + dorzucę coś "na piwo". Szczegóły na privie, zapraszam do kontaktu chętnego do pomocy i kumatego w tym temacie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×