Jump to content
grzesiekosw

co sadzicie o domena .co?

Recommended Posts

słaba końcówka a całe zamieszanie wokół niej podnoszą sami domeniarze :)

Argumenty typu - że już tyle domen jest zarejestrowanych to trzeba zarejestrować, czy że domeniarze biora to coś w tym jest..... bawią mnie do łez.

 

Co niby miałbym zarejestrować? Pepsi.co? Allegro.co? NaszaKlasa.co?

Nazwy firmowe jak będą używane do cybersuattingu / phishingu etc...będą blokowane i to kwestia czasu ....

nazwy potoczne? samochody.co? mieszkania.co? praca.co?

Kto jest na tyle odwazny aby na Kolumbijskiej końcówce stawiać powazny serwis?

Ci co postawili choć jeden wiedzą ile to zajmuje pracy a końcówka .co nie nalezy do czołówki.

Jak myślicie ile osób zaryzykuje? 100? 200?

 

Dzieci które nasłuchały sie opowiadań o paru prawdziwych sukcesach konkretnych domeniarzy i rejestrują co popadnie, nie brakuje

więc na pewno spora część tych domen trafi na parking. Potem za wyjątkiem kilku, bedą sobie wisieć bezużyteczne.

 

Jedynym zastosowaniem dla domen .co są hiszpańskie słowa komercyjne.

To chyba jedyny scenariusz w którym IMHO opłaca się dotykać tych domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a tutaj przykład napedzanej ekstazy .co....

 

http://interaktywnie.com/biznes/newsy/dome...-czolowce-15785

 

tytuł:

Sprzedaż domen .co bedzie rosła. Polska w czołówce.

 

a dalej w tekscie:

Największe zainteresowanie jest w Ameryce Północnej – domenę wykupiło tam 123 tysięcy osób. Druga jest Europa, gdzie w ciągu pierwszego tygodnia zanotowano 52 tysiące transakcji. Obecnie w Europie kolumbijska końcówka najpopularniejsza jest w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii i Turcji.

 

Może ja mam inne wyobrażenie stwierdzenia "w czołówce" albo treść przeczy szumnemu tytułowi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dorzuce tez ze moze to byc traktowane jako literowka do popularnych keywordow....zobaczymy jak bedzie na parkingach np. zagraniczne serwisy o koncowce .com

Share this post


Link to post
Share on other sites
jedo- i dwuliterowe zarezerwowane sa przez rejestr.

 

wyglada ze 3 i większośc 4-lit tez juz zaklepane

 

Za jedyną sensowną .co uważam PIECE.CO - jedyna która mi w tej chwili przyszła na myśl.

 

piece, kotly, grzejniki, instalacje, ogrzewanie ... zaklepane :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam serdecznie,

 

w ostatnich dniach hity popularności bije nowe rozszerzenie domen internetowych .CO. Teoretycznie jest to domena narodowa Kolumbii, jednak dzięki swojej niezwykłej nazwie jest obecnie największym przebojem rynku domen.

 

Dlaczego?

 

Skrót .CO jest powszechnie rozpoznawany w Europie, USA i innych częściach świata jako skrót od słów COmpany, COrporation, COoperate czy COmmerce. W związku z tym nie dziwi mnie fakt, dlaczego rozszerzenie to cieszy się ogromną popularnością.

 

Chciałbym zaproponować Państwu rejestrację domeny .CO za pośrednictwem cal.pl. Specjalna cena dla Państwa to 89.00 zł netto za 1 rok rejestracji.

 

Domenę można zamówić bezpośrednio na http://www.cal.pl.

 

PS. Oprócz domeny .CO wprowadziliśmy także inne rozszerzenia domen: tel, asia, mobi, me, tv - które także w atrakcyjnych cenach można zamawiać na naszej stronie.

 

 

--

Z pozdrowieniami,

Michał Trziszka

 

Firma INFO-CAL

 

Lista firm oferujących .co się poszerza...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lista firm oferujących .co się poszerza...

Gdzieś czytałem, że w Polsce zarejestrowano tylko 2000 domen .co, więc na szczęście szaleństwa nie ma :wacko:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gdzieś czytałem, że w Polsce zarejestrowano tylko 2000 domen .co, więc na szczęście szaleństwa nie ma :wacko:

 

DD

 

To ze w polsce zarejestrowano tylko 2000 domen .co nie oznacza ze zarejestrowano tylko 2000 polskojezycznych domen .co

 

Gdyby w roku 2000 oceniano w ten sposob domeny .pl, to stwierdzonoby ze wiekszosc tych domen zarejestrowano poza polska, "wiec szalenstwa nie ma".

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozwój domen .co, liczba rejestracji:

 

27.07.2010 339.000

02.08.2010 376.000

 

Zobaczymy jak dalej będzie szło :) Na razie wychodzi 6000 rejestracji dziennie (ostatnie 6 dni). Jak tak dalej pójdzie to za rok będzie więcej domen .co niż .eu... :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak tak dalej pójdzie to za rok będzie więcej domen .co niż .eu... :)

Za prawie rok może będzie ich sporo ale za rok to zaczną już masowo spadać.

Ale tym rejestratorzy nie powinni się martwić - pewnie pojawi się inna końcówka, którą da się choć przez chwilę nakręcić rynek ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za prawie rok może będzie ich sporo ale za rok to zaczną już masowo spadać.

Ale tym rejestratorzy nie powinni się martwić - pewnie pojawi się inna końcówka, którą da się choć przez chwilę nakręcić rynek ...

 

Widze, ze nie zdajesz sobie sprawy z faktu, ze .co jest domena kraju wiekszego od polski.

Wytlumacz mi dlaczego uwazasz, ze domen .co powinno byc mniej niz .pl?

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widze, ze nie zdajesz sobie sprawy z faktu, ze .co jest domena kraju wiekszego od polski.

No i cóż z tego wynika ?

Czyżby to, że w Polsce powinno się rejestrować te domeny ?

Wytlumacz mi dlaczego uwazasz, ze domen .co powinno byc mniej niz .pl?

Naprawdę tak gdzieś napisałem ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widze, ze nie zdajesz sobie sprawy z faktu, ze .co jest domena kraju wiekszego od polski.

Wytlumacz mi dlaczego uwazasz, ze domen .co powinno byc mniej niz .pl?

 

W sumie jeśli spojrzeć na tę domenę na taką jaką jest (Kolumbijczycy też potrzebują domen) to jest w tym rzeczywiście dużo racji (że domen jako narodowej końcówki nie powinno być mniej niż .pl - teoretycznie). :)

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kolumbia

 

Liczba ludności prawie 45 mln (więcej niż w Polsce), mogą też potrzebować sporo .co w swoim narodowym języku czyli hiszpańskim, tych domen już zawsze będzie dużo i raczej się nie zmniejszy ich liczba. Na pewno hiszpańskie mocne słowa kluczowe w .co to pewne strzały, zupełnie inaczej niż polskie. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
W sumie jeśli spojrzeć na tę domenę na taką jaką jest (Kolumbijczycy też potrzebują domen) to jest w tym rzeczywiście dużo racji (że domen jako narodowej końcówki nie powinno być mniej niż .pl - teoretycznie). :)

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kolumbia

 

Liczba ludności prawie 45 mln (więcej niż w Polsce), mogą też potrzebować sporo .co w swoim narodowym języku czyli hiszpańskim, tych domen już zawsze będzie dużo i raczej się nie zmniejszy ich liczba. Na pewno hiszpańskie mocne słowa kluczowe w .co to pewne strzały, zupełnie inaczej niż polskie. ;)

 

Wlasnie, to ze ktos rejestruje polskie keywordy .co bo nie zna hiszpanskiego, nie dyskwalifikuje koncowki .co jako takiej a raczej tego rejestranta jako inwestora ;)

 

Dla tych ktorzy czytali The Domain Game ciekawa bedzie informacja, ze przegladajac ciekawe hiszpanskie keywordy znajduje ciagle w whois paru glownych jej bohaterow ;)

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Liczba ludności prawie 45 mln (więcej niż w Polsce)

Jest wiele krajów o większej liczbie ludności niż w naszym kraju ( ponad 30 - źródło ) ale czy sam ten fakt jest gwarantem dobrej inwestycji w ich narodowe domeny ?

Czy dlatego, że Tanzania, Sudan, Birma, Bangladesz czy Filipiny mają większą liczbę mieszkańców niż Polska, daje gwarancje dobrego biznesu ?

Inwestowanie na rynku, którego się nie zna zawsze jest obarczone znacznie podwyższonym ryzykiem.

 

A jeśli dotyczy to domen z polskimi keyword'ami, to ryzyko urasta do miana kolosalnego.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest wiele krajów o większej liczbie ludności niż w naszym kraju ( ponad 30 - źródło ) ale czy sam ten fakt jest gwarantem dobrej inwestycji w ich narodowe domeny ?

Czy dlatego, że Tanzania, Sudan, Birma, Bangladesz czy Filipiny mają większą liczbę mieszkańców niż Polska, daje gwarancje dobrego biznesu ?

Inwestowanie na rynku, którego się nie zna zawsze jest obarczone znacznie podwyższonym ryzykiem.

 

Oczywiście masz rację, dlatego pisałem o najmocniejszych keywordach typu samochody, mieszkania, pożyczki itd. - po hiszpańsku, pewnie jest spora szansa, że ktoś duży się tym zainteresuje, tak samo jak na 99% są zarejestrowane w językach i końcówkach wymienionych przez Ciebie krajów. W ogóle odkryłem przypadkiem wpisując w Google "domeny .co", że ktoś chce zrobić naprawdę ciekawy biznes na powstaniu końcówki .co. ;-)

 

http://co.pl

 

Można zarejestrować .co.pl za 25 zł / rok, zaskoczyło mnie to, że już kilka dużych firm "zaufało tej końcówce":

 

http://multibank.co.pl

http://rossmann.co.pl

 

A multibank.co i rossmann.co na Sedo. ;) Kto wie czy więcej na tym nie zarobi ta firma od co.pl niż inwestorzy w polskie keywordy .co :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
W każdym razie teraz po uwolnieniu końcówki szansa, że coś sprzedadzą z tych subdomen wydaje się większa niż w lutym.

Zgadzam się - lepszej okazji nie będą już mieli :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zgadzam się - lepszej okazji nie będą już mieli :)

 

No i dużo im powinno pomóc to, że na frazę "domeny .co" pojawiają się na drugim miejscu w Google, przed rejestratorami domen .co, wow, jak dla mnie wyczyn. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
.co na allegro

Ale za rok będzie wygasać domen .co z polskimi słowami :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale za rok będzie wygasać domen .co z polskimi słowami :)

 

DD

Ja tam wierzę w moją jedyną. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×