Jump to content
grzesiekosw

co sadzicie o domena .co?

Recommended Posts

Z tego co widzę w domeny.tv można - kosztuje 99 zł netto

 

Idąc tym tropem domeny indyjskie powinny być jednymi z najdroższych i najlepiej rozpoznawalnych na świecie.

A jestem przekonany, że nie każdy na tym forum wie nawet jakie rozszerzenie mają domeny tego kraju.

 

Dokladnie tak jest. Proponuje nagraj sobie tego posta i przeczytaj za 5 lat.

Inwestowanie polega na tym ze TERAZ pozyskujesz cos o obecnie niskiej cenie (wartosci) co W PRZYSZLOSCI w rozsadnej perspektywie czasowej przyniesie odpowiednie ROI, oczywiscie to TY ponosisz ryzyko.

 

ps. Ciezko oczekiwac od uczestnikow tego forum kompetencji na rynku indyjskim i znajomosci firm tam wystepujacych, podobnie jak ciezko byloby oczekiwac od indow kompetencji co do rynku polskiego. Czyli: Zapytaj indow jakie znaja domeny .pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da się domenę .co zarejestrować u któregoś polskiego rejestratora? Chciałem napisać krótki artykuł z przestrogą przed tymi domenami :) Pomijając home.pl gdzie można zarejestrować domenę .co... po kontakcie z BOK :D

 

Gdzie najtaniej zagranicą? Specjaliści od .co - pomóżcie :D

 

EDIT:

 

Domeny.pl / Domeny.co - 99 PLN netto

 

Jak zawsze muszę pochwalić Domeny.pl za zatroszczenie się o keyword "domeny" w kolejnym TLD. Należą się gratulacje!

 

home.pl - 99 PLN netto (rejestracja "ręczna" przez BOK)

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da się domenę .co zarejestrować u któregoś polskiego rejestratora? Chciałem napisać krótki artykuł z przestrogą przed tymi domenami :) Pomijając home.pl gdzie można zarejestrować domenę .co... po kontakcie z BOK :)

 

Gdzie najtaniej zagranicą? Specjaliści od .co - pomóżcie :D

 

EDIT:

 

Domeny.pl / Domeny.co - 99 PLN netto

 

Jak zawsze muszę pochwalić Domeny.pl za zatroszczenie się o keyword "domeny" w kolejnym TLD. Należą się gratulacje!

 

home.pl - 99 PLN netto (rejestracja "ręczna" przez BOK)

 

DD

 

Daniel, spokojnie. Jeszcze nie wiesz gdzie rejestrowac, ale juz wiesz ze chcesz przed nimi ostrzegac :D Czyz nie jest jedna z cnot publicystycznych najpierw zbadac temat, a pozniej wyciagac wnioski, zamiast najpierw miec swoje zdanie, a pozniej szukac informacji by je wesprzec?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Daniel, spokojnie. Jeszcze nie wiesz gdzie rejestrowac, ale juz wiesz ze chcesz przed nimi ostrzegac :) Czyz nie jest jedna z cnot publicystycznych najpierw zbadac temat, a pozniej wyciagac wnioski, zamiast najpierw miec swoje zdanie, a pozniej szukac informacji by je wesprzec?

Ja już temat zbadałem bardzo dokładnie. Domeny .co to nie jest nowa sprawa, słyszę o nich od około roku, rozmawiałem o nich z wieloma osobami - również tymi zaangażowanymi w sam rejestr. Teraz brakuje mi już tylko praktycznych informacji z polskiego rynku.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja już temat zbadałem bardzo dokładnie. Domeny .co to nie jest nowa sprawa, słyszę o nich od około roku, rozmawiałem o nich z wieloma osobami - również tymi zaangażowanymi w sam rejestr. Teraz brakuje mi już tylko praktycznych informacji z polskiego rynku.

 

DD

 

Rozumiem i osoby "zaangazowane w sam rejestr przestrzegaly Cie przed .co? :)

Ach, Daniel! Dobrze jest od czasu do czasu wymienic z Toba poglady na forum. Mowie to calkiem serio i szczerze ciekaw jestem tego artykulu.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozumiem i osoby "zaangazowane w sam rejestr przestrzegaly Cie przed .co? :)

Ach, Daniel! Dobrze jest od czasu do czasu wymienic z Toba poglady na forum. Mowie to calkiem serio i szczerze ciekaw jestem tego artykulu.

Dobrze wysłuchać zawsze "obu stron", żeby wyrobić sobie jako tako obiektywne zdanie. Przy czym ja tak czy inaczej piszę subiektywnie - dlaczego miałbym być poprawny politycznie :) Artykuł to nie będzie. Raczej artykulik, bo tyle tej promocji .co jest w necie, że dla równowagi przydałby się chyba kubeł zimnej wody :D A sprowokował mnie artykuł sponsorowany z home.pl na di.com.pl wychwalający .co, a sam home.pl nawet nie zadbał o możliwość rejestracji tych domen u siebie poprzez formularz.

 

Ameryki zresztą nie chcę odkrywać - .co na świecie może jeszcze jakieś zastosowanie może mieć, ale na rynku polskim? Chętnie wysłucham wszystkich, którzy uważają że domena .co ma w Polsce świetlaną przyszłość :D

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chętnie wysłucham wszystkich, którzy uważają że domena .co ma w Polsce świetlaną przyszłość :)

 

Nigdy nic takiego nie mowilem...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nigdy nic takiego nie mowilem...

Nigdy nie twierdziłem, że coś takiego mówiłeś :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

.Co miała by mieć w ogóle ta domena wspólnego z Polską? dla polskiego biznesu to tylko kolejna egzotyczna końcówka.

Chodź globalnie uważam tą końcówkę za najlepszą alternatywę po com. przed .net :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za jedyną sensowną .co uważam PIECE.CO - jedyna która mi w tej chwili przyszła na myśl.

 

@Daniel - warto porównać z hypem związany swego czasu z domenami .asia. NIech ktoś się przyzna, kto dobrze zarobil na .asia poza zwykłym kolekcjonerstwem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
@Daniel - warto porównać z hypem związany swego czasu z domenami .asia. NIech ktoś się przyzna, kto dobrze zarobil na .asia poza zwykłym kolekcjonerstwem.

Coś w tym jest, do .asia dorzuciłbym jeszcze .tel :)

 

Jako ciekawostka dodam, że miałem ostatnio ofertę na domenę wakacje.asia, ale po przesłaniu ceny kontakt się urwał :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Coś w tym jest, do .asia dorzuciłbym jeszcze .tel :)

 

DD

.tel w powyższym cytacie zamieniłbym raczej na .mobi

.Tel to nie tylko domena ale także serwer i gotowe standaryzowane rozwiązanie strony internetowej.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

W mojej opinii polskie keywordy z .co mają mniej więcej taki sens jak z innymi egzotycznymi geograficznie domenami typu .cc czy .as czyli żaden. Wyjątkiem może być wspomniana powyżej piece.co

 

Natomiast uważam, że jest duży potencjał dla domen typu e.co, ban.co, puertori.co itp gdzie końcówka domeny robi za część angielskiego lub (najczęściej) hiszpańskiego keywordu. W Polsce pewnie parę domen typu jaj.co zostanie zagospodarowanych. Tak czy siak nastawiałbym się na hiszpańskie keywordy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za jedyną sensowną .co uważam PIECE.CO - jedyna która mi w tej chwili przyszła na myśl.

Jeszcze kotły były :P

 

No i dwuliterówka uk.co dla Brytyjczyków :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za jedyną sensowną .co uważam PIECE.CO - jedyna która mi w tej chwili przyszła na myśl.

 

@Daniel - warto porównać z hypem związany swego czasu z domenami .asia. NIech ktoś się przyzna, kto dobrze zarobil na .asia poza zwykłym kolekcjonerstwem.

 

To była właśnie jedna z dwóch domen .co, które próbowałem zarejestrować. Niestety bezskutecznie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No i dwuliterówka uk.co dla Brytyjczyków :)

 

jedo- i dwuliterowe zarezerwowane sa przez rejestr.

Share this post


Link to post
Share on other sites
jedo- i dwuliterowe zarezerwowane sa przez rejestr.

Przyjdzie czas, że je uwolnią - podobnie jak Niemcy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja tam wierzę w domenę .CO już jest zarejestrowanych prawie 300 000 tych domen - na zachodzie się przyjmie a i w Polsce dla firm które maja biznesy w UE jest ona atrakcyjna - większość nazw polskich firm juz wzieta przez obrotnych domeniarzy :)

 

notebooki*co

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz zauważyłem, że Home.pl ma już .co w swojej wyszukiwarce nazw domen. Przejrzałem tak na szybko najważniejsze polskie keywordy jeszcze raz i nie znalazłem wolnych. Teraz tylko pytanie, czy będą się sprzedawać, leżeć na parkingu czy co gorsze spadać. Pozostaje czekać jak usłyszymy o pierwszej sprzedaży 'pl.co' co będzie dla mnie dużym wyznacznikiem przyszłości tych domen.

 

Pochwalcie się jakie Kolumbijki udało wam się wyrwać. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pochwalcie się jakie Kolumbijki udało wam się wyrwać. :)

No właśnie piece i kotły były zajęte więc jako, że lubie l. poj. w domenach wziąłem zbiornik.co :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
a ja tam wierzę w domenę .CO już jest zarejestrowanych prawie 300 000 tych domen - na zachodzie się przyjmie a i w Polsce dla firm które maja biznesy w UE jest ona atrakcyjna - większość nazw polskich firm juz wzieta przez obrotnych domeniarzy :)

 

notebooki*co

 

 

Oby chociaż tyle zostało za rok :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
W mojej opinii polskie keywordy z .co mają mniej więcej taki sens jak z innymi egzotycznymi geograficznie domenami typu .cc czy .as czyli żaden. Wyjątkiem może być wspomniana powyżej piece.co

 

Natomiast uważam, że jest duży potencjał dla domen typu e.co, ban.co, puertori.co itp gdzie końcówka domeny robi za część angielskiego lub (najczęściej) hiszpańskiego keywordu. W Polsce pewnie parę domen typu jaj.co zostanie zagospodarowanych. Tak czy siak nastawiałbym się na hiszpańskie keywordy.

 

Pamiętaj o tym, że google będzie pozycjonować ją globalnie czyli będzie ona tyle warta co .net .org itp.

Więc zawsze to dobra opcja do lepszego wypozycjonowania strony - wiemy, że jeśli słowo kluczowe występuje w domenie to google daje dużego plusa.

Trochę czasu minie zanim dotrze to do ludzi, kiedyś też com.pl była popularniejsza od pl z jednej strony wpływała na to cena a z drugiej pewien trend, że skoro mamy firmę to musi być com.pl i niektóre do dzisiaj stosują ją na samochodach służbowych, bilbordach, wizytówkach - co może oznaczać że jest ona dla nich bardziej cenna niż pl'ka - co dla Was może być herezją :P. Nie pomogą tutaj tez tłumaczenia, że klienci się przyzwyczaili bo większość z nich i tak wpisuje nazwę firmy w google :)

 

 

Dodatkowo są firmy, które w swojej nazwie mają taką końcówkę zapożyczoną z angielskiego co., niektóre oczywiście działają w uk i pl

 

Pozostaje kwestia wymawiania

CO czy KOŁ

ciekawe jak się przyjmie w zasadzie obie opcje są prawdopodobne.

 

 

Ogólnie to podejrzewam iż wyspy brytyjskie polubią tę nazwę, w usa będzie gorzej z przyjęciem jej za powszechną,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×