Jump to content
Sign in to follow this  
promedica

Niezły kant - domena zarabia to dostaje bana

Recommended Posts

Od kilku tygodni dostaję maile od ND

"...z przykrością informuję, że Pańska domena xxxxxxxxx.pl została właśnie zablokowana przez naszego dostawcę reklam. Aktualnie zasilamy ją reklamami z zapasowego feedu"

 

Nigdy nie klikam we własne reklamy, nie dodawałem nigdzie linków o niektórych zbanowanych domenach to nawet zapomniałem że takową posiadam, po prostu były zapakowane w ND i sobie wisiały a tu ban.

Żeby było śmieszniej dotyczy to tylko domen które zarabiają najwięcej.

Jak dla mnie to najzwyklejsze oszustwo ND.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak dla mnie to najzwyklejsze oszustwo ND.

 

nie zamierzam bronić ND, ale to nie ich wina, lecz raczej Google. Widocznie ruch z tych domen nie konwertuje się na przychody dla reklamodawców.

 

Ciesz się, że nie musisz oddać kasy, którą ta domena zarobiła, bo co niektórzy z forum mieli i takie przypadki ;-)

 

Jedyne co Ci pozostaje to zaparkować w Bodis.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciesz się, że nie musisz oddać kasy, którą ta domena zarobiła, bo co niektórzy z forum mieli i takie przypadki ;-)

 

Ano mieli :-( Dla mnie jest to żałosna sprawa. To jak to jest? Ja też jestem reklamodawcą w Google i teraz sobie napiszę do nich, że reklamy nie przynoszą mi klientów i takiego zysku jak się spodziewałem, więc proszę mi oddać kasę? :-)

Wiem, że może to i nie wina ND, ale takie sprawy powinno się załatwiać inaczej. Tym bardziej, że nie był to żaden podejrzany ruch, tylko czysty jak kryształ ruch z palca na domenie generycznej!

 

@promedica: a takie sytuacje też się zdarzają, być może Twoja domena ma jakiś ruch nie wiadomo skąd, reklamy zostały na niej zablokowane, z tym trzeba się pogodzić. Ciesz się, że mają jeszcze jakiś zapasowy feed (tylko pewne zarobki Ci na niej spadną o jakieś 95%) i że - tak jak napisał Rok - nie zabiorą Ci kasy już zarobionej. Przeparkuj - sedo, bodis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten zapasowy feed jak na razie przyniósł okrągłe ZERO dochodów :)

 

Czy istnieje możliwość że po przeniesieniu domen na inny parking ów tajemniczy reklamodawca znów będzie blokował domenę?

Edited by promedica

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ano mieli :-( Dla mnie jest to żałosna sprawa. To jak to jest? Ja też jestem reklamodawcą w Google i teraz sobie napiszę do nich, że reklamy nie przynoszą mi klientów i takiego zysku jak się spodziewałem, więc proszę mi oddać kasę? :-)

Hehe, żaden reklamodawca Google tego nie zgłasza, to G podejmuje decyzje na własną rękę i z własnej inicjatywy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hehe, żaden reklamodawca Google tego nie zgłasza, to G podejmuje decyzje na własną rękę i z własnej inicjatywy.

 

To jeszcze lepiej :-) Dobry Wujek Google haha.... A skąd on niby wie, że te reklamy się nie przekładają na zyski dla reklamodawców? Prorok jaki cy co?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żeby było śmieszniej właśnie jeden ze znajomych do łez się uśmiał ze mnie gdy "pochwaliłem się" że banują mi moje domeny a gość bez żadnego obciachu klika w swoje reklamy a zaczął robić to wcześniej niż ja zarejestrowałem moją pierwszą :) O ile mówi prawdę nie dostał jeszcze ani jednego bana (klikanie w swoje reklamy widziałem na własne oczy)

Edited by promedica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dokonałeś tego, że ND informuje Cię o zbanowaniu domeny?

 

Mam sporo zbanowanych domen (o których nawet nie wiedziałem bo nie zostałem poinformowany) i dzisiaj przeniosłem na Bodis - coś tam robią więcej niż $0 za 100 klików jak w zapasowym feedzie w ND.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak dokonałeś tego, że ND informuje Cię o zbanowaniu domeny?

 

Jakoś tak z dobrego serca do mnie pisują najpierw powyższy liścik że reklamodawca zablokował domenę a potem następuje akt 2 przedstawienia czyli info o tym że nie może być zaparkowana w ND

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdyby to była jednorazowa akcja nawet bym sienie odezwał ale w krótkim czasie mój najlepiej zarabiający top3 dostał bana. Nie chodzi o kasę bo zarobki z parkingu nie wystarczają mi nawet na zakupy artykułów potrzebnych w wyprawach na rybki ale o jakieś zasady.

Na dodawanie do katalogów po prostu nie mam czasu, klikanie we własne reklamy uważam za głupie, łatwe do wykrycia, z braku czasu ostatnio nawet nie optymalizowałem domen a tu proszę taki prezent.

Najbardziej do szału doprowadza mnie fakt, iż ND nawet nie tłumaczy co niby zrobiłem źle / niezgodnie z regulaminem/ biblią /koranem (* niepotrzebne skreślić) tylko po prostu banują domenę i są zadowoleni.

Z dużą rezerwą odnosiłem się do wszelkich akcji typu tworzenie stowarzyszeń posiadaczy domen ale to chyba jest jakieś wyjście bo tak naprawdę rejestrujemy te domeny, płacimy za nie a nie znamy dnia i godziny kiedy ktoś ot tak sobie stwierdzi że: ty Jasiu oddawaj domeny a ty Zenek przestajesz zarabiać na parkingu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę dziwię się Twoim słowom bo:

1. Poinformowali Cię, że reklamodawca zrezygnował i razem nie będziecie zarabiali (zauważ, że ND również przestał zarabiać na Twojej domenie)

2. Poinformowali Cię, że starają się - dając inne reklamy.

 

Czyli chyba błędnie kierujesz pretensje.

Oczywiście - możliwe, że problem leży na granicy G/ND, ale to nie bardzo z Twoich postów wynika.

 

A kantu, oszustwa - to już tu wcale nie widzę. W jaki sposób ND na tym skorzystało?

Edited by bradiaga

Share this post


Link to post
Share on other sites
A kantu, oszustwa - to już tu wcale nie widzę. W jaki sposób ND na tym skorzystało?

 

Jak możesz być pewny, że nie ma oszustwa, skoro ND nie podaje ile realnie dostaje od google za kliki na domenie i w jaki potem sposób rozliczają się z Tobą?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ND zależy na zarabiających domenach więc nie można ich posądzać o celowe banowanie. U mnie też były takie przypadki i dotyczyły domen z ruchem po serwisach. Parkując takie przechwycone domeny nie wiemy wszystkiego na temat ruchu jaki generują. Czasem połowa ruchu pochodzi z jakiegoś dziwnego kraju i tam CTR jest zerowy i dostawcy reklam może się nie opłacać..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poprostu na przyszlosc patrzcie na to jakie wasza domena ma ctr, jesli wieksze niz 20% to ja zdejmujcie z parkingu na ktorym wam zalezy, bo jak domena zarabia i ma wysokie ctr to automatycznie kwalifikuje sie na bana na kazdym parkingu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poprostu na przyszlosc patrzcie na to jakie wasza domena ma ctr, jesli wieksze niz 20% to ja zdejmujcie z parkingu na ktorym wam zalezy, bo jak domena zarabia i ma wysokie ctr to automatycznie kwalifikuje sie na bana na kazdym parkingu.

 

Oczywiście są to brednie. Mam wiele domen z ctr duużo większym od 20%, które sa na parkingu po rok-dwa i nic złego się z nimi nie dzieje. Swego czasu całe moje portfolio miało ctr 28-30%, a uwierz mi, to nie było 10 domen :-) (teraz mam mniej, bo nałapałem jakiegoś syfu nieklikalnego, a część domen sprzedałem z dobrym ctr)

Sytuacje, o której pisze promedica, rok, i która mnie też spotkała nie zależą od ND tylko od feed-dawcy, czyli głównie G., który podejmuje takie a nie inne decyzje, nie informując o powodach nawet firmy parkingowe...

Nie ma też co płakać, trzeba tą gorzką pigułkę przełknąć i szukać dalej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poprostu na przyszlosc patrzcie na to jakie wasza domena ma ctr, jesli wieksze niz 20% to ja zdejmujcie z parkingu na ktorym wam zalezy, bo jak domena zarabia i ma wysokie ctr to automatycznie kwalifikuje sie na bana na kazdym parkingu.

 

Ciężko mi się zgodzić z tą opinią, bo według tego co piszesz, parking byłby bardzo ryzykowny.

Jedynie ma to sens jeśli parking nie jest w stanie zdiagnozować skąd pochodzi ruch na domenie, a jest wymiernie duży i zarabia w cholere.

co też jest nie do końca fair, bo jak np masz bardzo dziwną domenę, o której nie ma nic w sieci, a przypadkiem w mediach jest ona wspominana, reklamowana i ma ogromną ilość uu z dobrym CTR to ciężko im będzie to odkryć. Powinni wtedy rozpatrywać dany przypadek indywidualnie z właścicielem, ale zapewne łatwiej banować konta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczywiście są to brednie. Mam wiele domen z ctr duużo większym od 20%, które sa na parkingu po rok-dwa i nic złego się z nimi nie dzieje. Swego czasu całe moje portfolio miało ctr 28-30%, a uwierz mi, to nie było 10 domen :-) (teraz mam mniej, bo nałapałem jakiegoś syfu nieklikalnego, a część domen sprzedałem z dobrym ctr)

Sytuacje, o której pisze promedica, rok, i która mnie też spotkała nie zależą od ND tylko od feed-dawcy, czyli głównie G., który podejmuje takie a nie inne decyzje, nie informując o powodach nawet firmy parkingowe...

Nie ma też co płakać, trzeba tą gorzką pigułkę przełknąć i szukać dalej.

 

A ja akurat mialem jak napisalem i tez nie chodzilo o malo domen :)

To 20% to moze przesadzilem ale chodzilo mi o jakas bariere pewnego bezpieczenstwa,

parking jest ryzykowny, kilka razy inna firma parkingowa zabierala mi cala wyplate przez to ze znalezli tylko jedna domene ktora cos nie tak miala, a np. zarobila 10% tego co sie nazbieralo...

Dlatego zdejmowalem domeny z duzym ctr i nie bylo problemow... do czasu az w koncu zbanowali wszystkie domeny bo mialem jednego generyka z wysokim ctr i bylem pewien ze to sa czyste typeinsy, ale komus sie nie spodobalo :P

Edited by 513581

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×