Jump to content
Lampartini

Jak szukacie klienta ?

Recommended Posts

Mam takie pytanie, jak najczęściej udawało Wam się sprzedać domenę ? Czy klient sam się zgłosił ? Czy była to aukcja ? Czy też może Wy znaleźliście klienta.

 

Jeśli ta ostatnia opcja, to w jaki sposób ? mailing ? Jak mniej więcej wyglądał taki mail ? Może jakiś drobny przykład ?

 

Może też podam swoje domeny, które chciałbym sprzedać:

 

1. Agrokultura.pl - gdzie szukać chętnych ?

2. Obróbkaskrawaniem.pl - czy napisać maila do firmy z branży z ofertą sprzedaży domeny ?

 

Przepraszam za tyle znaków zapytania, ale kto pyta nie błądzi. A chciałbym trochę rozjaśnić temat sprzedaży domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mi najlepiej wychodzi na tym forum, spójrz na moją sygnature i zobacz jak znajduje klientów :)

Edited by rrl.pl
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odpowiedź na wszystkie pytania znajdziesz tutaj na forum:

1,2,3,4) dział sprzedane domeny

5,6,7) o mailingu (spamowaniu) jest ponad 10 pełnych postów tematów

8,9) daj domeny do wyceny

 

Kto szuka ten znajdzie, kto leniwy ten nic nie sprzeda. Ewentualnie poproś o szczegółowy życiorys któregoś z rekinów domainingu z wglądem do skrzynki pocztowej i streszczeniem przebiegu negocjacji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
mi najlepiej wychodzi na tym forum, spójrz na moją sygnature i zobacz jak znajduje klientów :)

Dobrze, że ja nie jestem adminem bo bym te rażące oczy sygnaturki już dawno usunął.

 

A odpowiadając na wątpliwości - najlepiej zmienić pytanie.

Należy bowiem szukać dobrych domen a nie klienta.

Po te dobre zainteresowani sami się zgłaszają.

Share this post


Link to post
Share on other sites
mi najlepiej wychodzi na tym forum, spójrz na moją sygnature i zobacz jak znajduje klientów :)

 

Mi niestety też :/

A mówię niestety bo tu na forum to są sprzedaże z których jedynie wychodzę na 0, a zarobek jest dopiero ze sprzedaży do KK.

 

A jak chodzi o KK to czekam aż klient sam się zgłosi, wole jak najrzadziej robić mailing, bo nawet jak ktoś (1/100) jest zainteresowany to nie chce dać więcej niż 100-300zł, a wiadomo że KK często marudzą w sprawie transferu, więc dla takich pieniędzy szkoda zachodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
a wiadomo że KK często marudzą w sprawie transferu, więc dla takich pieniędzy szkoda zachodu.

 

czemu marudza? rejestrujesz po 1zl w home, czy w nazwie?

 

tez bym marudzil;)

i nie kupuje takich domen, bo wiecej klopotu z taka domena niz zysku.....

 

 

sprzedaje przez AM, i nikt mi jeszcze nie marudzil, jesli klient chce przeniesc domene po transkacji, to jego sprawa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
czemu marudza? rejestrujesz po 1zl w home, czy w nazwie?

 

tez bym marudzil;)

i nie kupuje takich domen, bo wiecej klopotu z taka domena niz zysku.....

 

 

sprzedaje przez AM, i nikt mi jeszcze nie marudzil, jesli klient chce przeniesc domene po transkacji, to jego sprawa.

 

To gratuluje dobrych klientów, u mnie już kilka razy się zdarzyło, że klient mówił ze on się na tym nie zna, a mnie nie chciał zbytnio słuchać i koniecznie szukał rady u innych.

Raz klient zapłacił za domenę, a odebrał ja po pół roku po kilku moich ponagleniach. Skończyło się transferem w dropped po którym klient był zachwycony, bo jak później stwierdził kontaktował się z kilkoma firmami hostingowymi (jedna osoba nawet go przez chwile reprezentowała, ale była krótko mówiąc tępa jak na profesjonalistę) i każdy mu mówił co innego, a jak mu powiedziałem co ma zrobić w dropped.pl to trwało to 10 min.

 

Teraz mam podobną sytuacje, gdzie klient złożył mi ofertę i po dogadaniu z ceną i po opisaniu mu łopatologicznie jak ma kupić domenę stwierdził, że musi się skontaktować z firma hostingową (sprawdziłem i jest to nazwa.pl :/). I tak od 3 miesięcy nie może znaleźć czasu na załatwienie sprawy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właściwie tylko czekam na Klienta.

Pewnie dlatego kiepskie mam sprzedaże.

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Właściwie tylko czekam na Klienta.

Pewnie dlatego kiepskie mam sprzedaże.

:)

 

 

ja z tym czekaniem już skończyłem. Za długo to trwa.

 

jeżeli się ma 5000 domen to można sobie czekać, ale ja mam około 150 i średnio raz na miesiąc jakiś KK się odzywa.

Edited by rrl.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja z tym czekaniem już skończyłem. Za długo to trwa.

 

jeżeli się ma 5000 domen to można sobie czekać, ale ja mam około 150 i średnio raz na miesiąc jakiś KK się odzywa.

Pewnie połowa z tych 150 domen to trzyliterówki. Nie dziwię się, że mało klientów pyta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
jeżeli się ma 5000 domen to można sobie czekać, ale ja mam około 150

Jeżeli ilość 5 tys. domen rozwiązuje wszystkie problemy, to dokup sobie lub zarejestruj 4 850 nowych :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pewnie połowa z tych 150 domen to trzyliterówki. Nie dziwię się, że mało klientów pyta.

 

 

mam tylko 7 3literówek, których nie sprzedaje poniżej 15k

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli ilość 5 tys. domen rozwiązuje wszystkie problemy, to dokup sobie lub zarejestruj 4 850 nowych :)

 

to bym musiał zainwestować około 60.000 zł, a i tak nie miał bym pewności że sie zwróci

Share this post


Link to post
Share on other sites
to bym musiał zainwestować około 60.000 zł, a i tak nie miał bym pewności że sie zwróci

No to po co piszesz o 5 tys. ?

Jeszcze ktoś uwierzy, że ilość jest ważna i wtopi na całego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No to po co piszesz o 5 tys. ?

Jeszcze ktoś uwierzy, że ilość jest ważna i wtopi na całego.

 

bo ilość jest ważna (w miare dobrych domen), ja mam 150 domen, dlatego wieczne czekanie się nie opłaca, najlepiej spytaj DD. on podobno ma 5000 i sam stwierdził ostatnio w jakimś wywiadzie w TV że ilość domen jest proporcjonalna do zapytań.

Edited by rrl.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
bo ilość jest ważna (w miare dobrych domen), ja mam 150 domen, dlatego wieczne czekanie się nie opłaca, najlepiej spytaj DD. on podobno ma 5000 i sam stwierdził ostatnio w jakiejś dyskusji w TV że ilość domen jest proporcjonalna do zapytań.

W TV to się różne rzeczy mówi :)

Zarówno Daniel jak i wiele innych osób zrobiłoby dużo lepszy interes gdyby mieli np. 20% obecnych zasobów.

Pozostałe są wrzucane na sito, które po roku czy dwóch przepuszcza większość średniaków i mizerot, zostawiając wybrane.

Duża ilość domen ma sens tylko w połączeniu z ich wysoką jakością.

Share this post


Link to post
Share on other sites
i sam stwierdził ostatnio w jakimś wywiadzie w TV że ilość domen jest proporcjonalna do zapytań.

heh, DD Ameryki nie odkrył - to wynika z rachunku prawdopodobieństwa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ilość domen jest proporcjonalna do zapytań.

 

Raczej ilość dobrych domen.

 

A DD ma 5 tys. domen? Na pewno ma więcej, nawet ryskadow ma o połowę więcej. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Raczej ilość dobrych domen.

Raczej odwrotnie:

ilość zapytań jest proporcjonalna do ilości domen, dobrych domen, np. sztukateria-gipsowa, twojeprzedszkole, i inne przez niektórych ninjami zwane. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Raczej odwrotnie:

ilość zapytań jest proporcjonalna do ilości domen, dobrych domen, np. sztukateria-gipsowa, twojeprzedszkole, i inne przez niektórych ninjami zwane. :P

To mi się spodobało. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×