Jump to content
Sign in to follow this  
513581

.eu w domenach zagranicznych.

Recommended Posts

Polska jest członkiem Unii Europejskiej od 1 maja 2004, wynika z tego ze Unia Europejska jest w granicach Polski, dlaczego wiec domena .eu w dziale handel jest umieszczana w subforum "domeny zagraniczne" ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Polska jest członkiem Unii Europejskiej od 1 maja 2004, wynika z tego ze Unia Europejska jest w granicach Polski, dlaczego wiec domena .eu w dziale handel jest umieszczana w subforum "domeny zagraniczne" ?

Myślę, że nie trzeba odpowiadać na to pytanie. Ale jeśli już, to w kraju domenami zarządza NASK. Do rejestru .pl (krajowego) należą następujące domeny (i tu sobie wymień). Jest ich dużo, ale jakoś pośród nich nie zauważyłem, aby .EU było zarządzane przez NASK. Czy teraz już odpowiedź jest jasna?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Polska jest członkiem Unii Europejskiej od 1 maja 2004, wynika z tego ze Unia Europejska jest w granicach Polski

A nie jest przypadkiem tak, że to Polska leży w granicach UE ?

Nie jestem ekspertem od teorii zbiorów ale z tego co pamiętam jeżeli każdy element zbioru P zawiera się w zbiorze UE, to niekoniecznie każdy element zbioru UE musi zawierać się w zbiorze P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chcę tutaj zaczynać z Polityka ale śmiało można dodać .eu do domen krajowych. Można by teraz powiedziec że .pl jest domena regionalną :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślę, że nie trzeba odpowiadać na to pytanie. Ale jeśli już, to w kraju domenami zarządza NASK. Do rejestru .pl (krajowego) należą następujące domeny (i tu sobie wymień). Jest ich dużo, ale jakoś pośród nich nie zauważyłem, aby .EU było zarządzane przez NASK. Czy teraz już odpowiedź jest jasna?

 

To tylko tlumaczy dlaczego nie jest w domenach Polskich, a nie tlumaczy dlaczego jest w zagranicznych :)

 

A sprawe ze zbiorami faktycznie zamotalem, bo pisalem przed poranna kawa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×