Jump to content
Domenno.pl

Czy pozycjonujecie swoje domeny?

Recommended Posts

Nieraz jest tak, że wchodzę na jakąś domenę a tam jest informacja tylko o jej sprzedaży albo coś takiego jak na Budyń.pl. Przykładem takiej domeny bez strony www jest powiedzmy gethost.pl, który jakiś czas temu sprawdzałem miała PR3.

 

Czy pozycjonujecie same domeny, żeby były wyżej w Google i ktoś zainteresowany zgłosił się do Was z ofertą kupna?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena to tylko nazwa, która bez pozycjonowania jest niewiele warta.

Jak z takim przekonaniem znalazłeś się na Di.pl ? Tutaj każdy ma odmienne zdanie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak z takim przekonaniem znalazłeś się na Di.pl ? Tutaj każdy ma odmienne zdanie :)

Nie każdy :)

 

Domena sam w sobie może mieć wartość.

 

Ale domena z ruchem, historie i BL (i wieć dobrą pozycje w SERPS) ma więcej wartość...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale domena z ruchem, historie i BL (i wieć dobrą pozycje w SERPS) ma więcej wartość...

To właśnie miałem na myśli. Na tym można najlepiej zarobić. Ale to inwestycja czasowa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To właśnie miałem na myśli. Na tym można najlepiej zarobić. Ale to inwestycja czasowa.

To nie jest takie proste. Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś, kto ma kilkaset domen w portfolio na każdej samemu wymyślał, projektował i wdrażał jakiś serwis. To jest awykonalne, chyba że zbudujesz sobie do tego spory zespół ludzi.

 

Albo ktoś jest handlarzem domenami (przepraszam jeśli kogoś uraziło to określenie, ale tak właśnie jest) albo budujesz internetowe serwisy i je rozwijasz. Przy pewnej skali nie da się już robić jednego i drugiego dobre jednocześnie. Zostają wtedy "automaty" do zarabiania typu namedrive albo robienie spamerskich pseudoserwisów. Ani jednego ani drugiego nie nazwałbym dobrym interesem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tak. Jeśli ktoś jest nastawiony na szeroką ilość domen, którymi tylko handluje, to nie ma to sensu. Ale jeśli ktoś inwestuje w wąską grupę drogich domen np. dwuliterowe, to postawienie tam serwisu i pozycjonowanie go ma sens.

Share this post


Link to post
Share on other sites

choć domen mam mało, to nie wyobrazam sobie zebym stawiał na każdej osobny serwis i jeszcze go administrowal :)

same ustawianie parkingu zajmuje mi juz kupe czasu, który szanuje po powrocie z pracy

oczywiscie domena pod którą cos funkcjonuje ma wiekszą wartośc ale domeniarze obracają domenami a nie stawiają 500 serwisów tematycznych, dla kazdej domeny osobny

pozycjonowanie ma sens jesli chcesz domene przytrzymać i podnieść jej wartość

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites
niestety niekoniecznie przekłada się to na ilość zapytań, a raczej telefony odnośnie wykonania elewacji :)

bo w wynikach G wygląda to na ogłoszenie ze masz elewacje na sprzedaz a nie domene :) dopiero po wejsciu na stronke widac o co chodzi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście warto postawić jakąś stacjonarna stronkę, którą przepuścimy przez jakiś automat do pozycjonowania.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja pozycjonuje, ale tylko te w których widzę potencjał np. elewacje drewniane - niestety niekoniecznie przekłada się to na ilość zapytań, a raczej telefony odnośnie wykonania elewacji :rolleyes:

 

 

A Ty tą stronę (domenę) o elewacjach jakoś pozycjonowałeś? Może tak być, że zamiast klientów na domenę będą odzywać się klienci wykonania określonej usługi. Może jakaś prowizja partnerska za przekazanie klienta jakiejś firmie :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×