Jump to content
DD

Nieopłacone aukcje na Dropped.pl

Recommended Posts

Witam!

 

Myślę, że przyszedł najwyższy czas, żeby rozwiązać problem aukcji domen na Dropped.pl, których licytacja dochodzi do wysokiej kwoty (np. kilka tysięcy PLN) a następnie domeny nie są opłacane i rozpoczyna się aukcja publiczna. Tak było ostatnio w przypadku domeny dlafirmy.pl czy nawigo.pl i kilku innych domen, które nie zostały opłacone po wylicytowaniu za kilka tysięcy PLN.

 

Jest to problem dla uczciwych i poważnych uczestników aukcji Dropped.pl, ponieważ chcąc zakupić dobrą domenę mogą być często w stanie skłonni zapłacić za nią nawet kilka tysięcy PLN (dla domen premium nawet kilkanaście tysięcy PLN). Natomiast w wielu przypadkach może okazać się, że słono przepłacają, bo ktoś dla zabawy licytuje i nie opłaca potem aukcji - po to tylko, żeby ktoś odczuł zakup i np. nie licytował w innych aukcjach - zapewne są też inne powody, dla których tak robią niektórzy licytujący.

 

Obecnie jedyna kara dla takich licytujących to 10 zł, czyli żadna to kara.

 

MOJA PROPOZYCJA. Kara w wysokości 10% wylicytowanej wartości domeny (minimalnie może oczywiście pozostać 10 zł - moim zdaniem można tą karę podnieść nawet do 20 zł). Dodatkowo w przypadku aukcji, których cena osiągnęła przynajmniej 500 zł - punkt karny a w przypadku 3 punktów karnych - blokada konta na miesiąc i brak możliwości licytacji danej osoby przez ten czas (czyli jeśli taka osoba założy drugie konto, to ono również musi zostać zablokowane).

 

Limit 500 zł ustawiłem specjalnie, bo czasami może się komuś zdarzyć, że nie chce opłacić jakiejś domeny i w przypadku stosunkowo niskich kwot nie jest to problem, ale przy wyższych kwotach jest to niebezpieczne (od strony finansowej) dla innych uczestników aukcji Dropped.pl.

 

Dodatkowo - ilość punktów karnych powinna być widoczna przy nicku licytującego, żeby inni uczestnicy innych aukcji wiedzieli z kim mają do czynienia, biorąc udział w aukcji. Myślę, że wystarczy, że ilość punktów będzie pokazywana za ostatnie 3 miesiące a starsze punkty karne nie będą wliczane do tej punktacji. Innymi słowy - miejmy litość dla tych, którzy przez jakiś czas mieli problemy, ale później stali się już w pełni uczciwymi licytującymi na aukcjach :)

 

Proszę o opinię i uwagi innych Użytkowników Dropped.pl jak i samego Michała z Dropped.pl, co myśli nad zaproponowanymi przeze mnie zmianami jak i na temat samego problemu licytacji i nie płacenia za domeny (szczególnie w kontekście domen, których licytacja zakończyła się wysoko). Myślę, że rozwiązanie tego problemu leży w interesie Licytujących na Dropped.pl jak i samego serwisu Dropped.pl

 

Ja natomiast ze swojej strony zakładam wątek "Odwoływacze w Dropped.pl", gdzie będę umieszczał informacje o aukcjach, na których po wylicytowaniu domeny za dużą kwotę nie doszło do transakcji i domena została ponownie wystawiona na aukcji publicznej. Myślę, że będzie to przydatna lista aukcji i użytkowników, którzy nie są do końca poważnymi licytatorami i trzeba na nich uważać.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

szczerze to sądzę, ze taki delikwent powiniene

 

a: ponieść sporą karę finansową w wysokości 100%

b: zostać nieodwołalnie usunięty z dropped

c: domena powinna zostac sprzedane tej osobie, któa wylicytowała najwyżej za cenę, jaka byłaby osiagnieta bez udziału nieucciwego usera

Share this post


Link to post
Share on other sites
c: domena powinna zostac sprzedane tej osobie, któa wylicytowała najwyżej za cenę, jaka byłaby osiagnieta bez udziału nieucciwego usera

 

To samo miałem napisać. Czasem ktoś potrafi podbić cenę o kilkaset złotych, czy nawet o kilka tysięcy (!) – jeśli wtedy jej nie opłaci, jest to niezwykle irytujące. Szczególnie jeśli później domena trafia na aukcję publiczną i znów trzeba się bić (wiem, że to *może* przynieść większy dochód, ale to chyba trochę nie fair w stosunku tych, którzy zamówili domenę do złapania), czasem z tym samym użytkownikiem (to już powinno ewidentnie być wyeliminowane).

 

Osobiście chciałbym też, aby dane uczestników aukcji były jawne dla innych uczestników, aby było wiadomo z kim się licytujemy, np. czy użyszkodnik „kto da więcej” nie jest jakimś wewnętrznym podbijaczem, jak to już było sugerowane na forum (albo na czacie, nie pamiętam). Ale to pewnie marzenie ściętej głowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
szczerze to sądzę, ze taki delikwent powiniene

 

a: ponieść sporą karę finansową w wysokości 100%

b: zostać nieodwołalnie usunięty z dropped

c: domena powinna zostac sprzedane tej osobie, któa wylicytowała najwyżej za cenę, jaka byłaby osiagnieta bez udziału nieucciwego usera

 

a: to jest raczej nie do przyjęcia.. 10% proponowane przez Daniela byłoby bardziej sensowne. wyegzekwowanie 100% kwoty będzie praktycznie nie możliwe.

b: ten punkt jak i poprzedni są zbyt radykalne, a poza tym taki ktoś utworzy sobie nowe konto na dropped. mimo wszystko trzeba dawać komuś szansę na poprawę, także tutaj równiez popieram Daniela, aby stosować punkty karne (maksymalnie 3)

c: proponuję, aby w przypadku nieopłacenia domeny trafiła ona ponownie na aukcję prywatną bez udziału odwoływacza. na aukcje publiczne natomiast trafiały domeny przechwycone dla 1 użytkownika, który nie zdecyduje się jej opłacić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cóż nie zgadzam się. uważam, że niejesteśmy w piaskownicy tylko robimy interesy, kto oszukuje, dla takiego kogoś nie mam miejsca

 

zobacz co się dzieje dziś,

 

"kto da wiecej" podbił dlafirmy.pl na 6k, nie opłacił, a teraz znowu ją licytuje na uakcji publicznej

 

zresztą to nie pierwszy raz tego nicka

co do ponownej rejestracji na dropped, musiałby zmieniac dane do whois, nie wydaje mi się, aby dło się to robić w nieskończonośc

Share this post


Link to post
Share on other sites
cóż nie zgadzam się. uważam, że niejesteśmy w piaskownicy tylko robimy interesy, kto oszukuje, dla takiego kogoś nie mam miejsca

 

zobacz co się dzieje dziś,

 

"kto da wiecej" podbił dlafirmy.pl na 6k, nie opłacił, a teraz znowu ją licytuje na uakcji publicznej

 

zresztą to nie pierwszy raz tego nicka

co do ponownej rejestracji na dropped, musiałby zmieniac dane do whois, nie wydaje mi się, aby dło się to robić w nieskończonośc

 

Ludzie to nie komunizm tylko wolny rynek !! Niech dropped zmieni zasady i bedzie po temacie !

Nie ma przymusu ani reglamentacji ! Mnie to nie przeszkadza a tez interesuje sie domenami .Nie korzystam z uslug tej firmy przy rejestracji domen i dlatego nie mam do niej zadnych pretensji ani uwag :). Jak juz pisalem w innym posice brak konkurencji stanowi problem dropped a nie ci ludzie co podbijaja nie rejestruja !

Jak mnie nie pasuje obsluga w sklepie to ide do drugiego ! Tu jest ten problem ze drugiego sklepu nie ma :) To jest problem a nie to o czym pisze dd uskuteczniajacy mocny lobbing na rzecz firmy z ktora chyba musie miec jakis mocny zwiazek ? Mowie o zwiazku emocjonalnym oczywicie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak juz pisalem w innym posice brak konkurencji stanowi problem dropped a nie ci ludzie co podbijaja nie rejestruja !

Jak mnie nie pasuje obsluga w sklepie to ide do drugiego ! Tu jest ten problem ze drugiego sklepu nie ma :)

 

Cierpliwości. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cierpliwości. :)

 

coś się szykuje, pb? :-)

 

@kilofek: nie ma się co tak pieklić. podsuwamy tylko pewne pomysły Michauowi, które pomogą innym klientom "sklepu". co z tym zrobi to już jest oczywiście jego sprawa, ale podyskutować zawsze można..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kara w wysokości 10% wylicytowanej kwoty była przeze mnie rozważana już od jakiegoś czasu i po takiej sytuacji jak z domeną dlafirmy.pl zostanie wprowadzona jeszcze dziś. Także inne zaproponowane rozwiązania są interesujące, choć trzeba je będzie bardziej rozważyć. Na razie zaczynamy od kary i zobaczymy, jaki ona odniesie skutek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
coś się szykuje, pb? :-)

 

Wiadomo, rynek nie lubi monopolu, wcześniej czy później alternatywa będzie. Lepsza, czy gorsza – czas pokaże.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiadomo, rynek nie lubi monopolu, wcześniej czy później alternatywa będzie. Lepsza, czy gorsza – czas pokaże.

 

no tak. myślałem, że może Ty coś szykujesz :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
coś się szykuje, pb? :-)

 

@kilofek: nie ma się co tak pieklić. podsuwamy tylko pewne pomysły Michauowi, które pomogą innym klientom "sklepu". co z tym zrobi to już jest oczywiście jego sprawa, ale podyskutować zawsze można..

 

Ja sie nie piekle tylko mocno dziwie co chyba dalem odczuc w swoich postach :) ?

Czy Michal poprosil o taka pomoc czy w jego imieniu wystapil dd jak rozumiem posiadajacy wszelakie plenipotencje ?:)

Konkurencja co jeszcze raz podkreslam tylko to male zjawisko wyrowna wszystko jak walec .Amen

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy Michal poprosil o taka pomoc czy w jego imieniu wystapil dd jak rozumiem posiadajacy wszelakie plenipotencje ?:)

 

Z przykrością muszę przyznać, że takie komentarze jak Twoje przypominają mi znów politykę - od tej złej strony. Jeśli nie zależy Ci na poprawie jakości Dropped.pl, to po co się w ogóle wypowiadasz - i to nie na temat. Występuję w swoim imieniu, bo korzystam z serwisu Dropped.pl. Mógłbym tą informację przesłać tylko do Michała albo mógłbym się z nikim nie podzielić moimi przemyśleniami i informacjami o "odwoływaczach" i tylko na własny użytek korzystać z tych informacji. Wolałem też jednak innych ustrzec przed niebezpieczeństwem. Poza tym naświetlenie tego tematu będzie moim zdaniem edukacyjne i dzięki zwiększonej uwadze wszystkich oraz dzięki temu, że będziemy sobie zdawać sprawę z zagrożeń tego typu aukcji - będziemy mogli ich uniknąć. Skończmy z politykę i skupmy się na pracy :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z przykrością muszę przyznać, że takie komentarze jak Twoje przypominają mi znów politykę - od tej złej strony. Jeśli nie zależy Ci na poprawie jakości Dropped.pl, to po co się w ogóle wypowiadasz - i to nie na temat. Występuję w swoim imieniu, bo korzystam z serwisu Dropped.pl. Mógłbym tą informację przesłać tylko do Michała albo mógłbym się z nikim nie podzielić moimi przemyśleniami i informacjami o "odwoływaczach" i tylko na własny użytek korzystać z tych informacji. Wolałem też jednak innych ustrzec przed niebezpieczeństwem. Poza tym naświetlenie tego tematu będzie moim zdaniem edukacyjne i dzięki zwiększonej uwadze wszystkich oraz dzięki temu, że będziemy sobie zdawać sprawę z zagrożeń tego typu aukcji - będziemy mogli ich uniknąć. Skończmy z politykę i skupmy się na pracy :)

 

DD

>>Jeśli nie zależy Ci na poprawie jakości Dropped.pl, to po co się w ogóle wypowiadasz - i to nie na temat

 

Jasne jak PIS ty tez dzialasz wlasnie tylko dla dobra Polski :))/czytaj forum di.Wez jeszcze powiedz jak Ziobr ze kazdy moze sam ocenic fakty ktore sa porazajaca i kazdy je widzi :) Nie ma dyskutowac szkoda czasu ale podziwiam cie za ten ogromny wklad dla dobra ogolu i za to, ze chcesz ustrzec przed niebezpieczeństwem innych :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

W dniu dzisiejszym wprowadzone zostały następujące zmiany w serwisie Dropped.pl:

 

* Opłata karna za nieopłacenie domeny: 15% wylicytowanej kwoty, minimum 20 zł.

* Zapis w regulaminie pozwalający na usuwanie kont osób nieopłacających domeny (na razie bez konkretnych rozwiązań systemowych, zobaczymy czy będą one potrzebne, czy też wystarczą ręczne interwencje).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokonałem małej manipulacji (obciąłem trochę z przodu i z tyłu :)

 

[...]

podziwiam cie za ten ogromny wklad dla dobra ogolu i za to, ze chcesz ustrzec przed niebezpieczeństwem innych [...]

 

Dziękuję bardzo - staram się!! :)

 

Działam dla dobra ogółu, bo wiem, że co dobre dla całego rynku domen w Polsce, to jest też dobre dla mnie.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu dzisiejszym wprowadzone zostały następujące zmiany w serwisie Dropped.pl:

 

* Opłata karna za nieopłacenie domeny: 15% wylicytowanej kwoty, minimum 20 zł.

* Zapis w regulaminie pozwalający na usuwanie kont osób nieopłacających domeny (na razie bez konkretnych rozwiązań systemowych, zobaczymy czy będą one potrzebne, czy też wystarczą ręczne interwencje).

Dwa pytania:

- w jaki sposób chcesz usunąć konto osoby która ma zarejestrowane domeny w dropped?

- rozumiem że przepis wchodzi w życie od dzisiaj, więc nie dotyczy domen które zostały przechwycone wcześniej?

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Na przykład zostawić dostęp do domen (DNS, AuthInfo), ale uniemożliwić licytowanie w aukcjach. Stąd w regulaminie jest mowa o "ograniczeniu dostępu do serwisu" :)

2. Tak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To będzie dla niej ciut kłopotliwe, bo będzie musiała jeszcze raz zapłacić za subskrypcję. Oczywiście każde zabezpieczenie można próbować obchodzić, mimo że jest to uciążliwe. Jeśli działalność licytujących, niepłacących będzie się naprawdę nasilać, można wprowadzić inne środki (weryfikacje, kaucje itp.) choć nie chciałbym tego robić zby nie utrudniać życia zwykłym użytkownikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To będzie dla niej ciut kłopotliwe, bo będzie musiała jeszcze raz zapłacić za subskrypcję.

 

Tyle że licytować można bez wykupienia subskrypcji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chce mi się zakładać nowego tematu, dlatego napiszę tutaj...

 

Michał, znowu chyba jest coś nie tak z finansami.

Konto zasilone kwotą do opłacenia dwóch domen, jedna opłacona, druga nie bo wywala zero zł na koncie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla niepoważnych osob powinny byc najsurowsze kary.

 

proponuje .....dozywtnie rozstrzelanie :))

chociaz nie wiem czy to nie za lagodne restrycje ?:))

Share this post


Link to post
Share on other sites
proponuje .....dozywtnie rozstrzelanie :))

chociaz nie wiem czy to nie za lagodne restrycje ?:))

dozywotnie rozstrzelnie... dosc ciekawe... ja bym jednak proponowal zwykle rozstrzelanie, dozywotnie w szczegolnych przypadkach....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×