Jump to content
Sign in to follow this  
maxy

rozliczanie dochodu z ND

Recommended Posts

Szukałem na forum ale jakoś nie znalazłem. Jeżeli zaparkuję domeny na ND i będę miał wypłaty za kliknięcia na konto to jak teoretycznie rozliczyć się z tego dochodu przed US.

Czy są to tak małe kwoty że nie warto sobie zawracać głowę czy księgować jakimś dokumentem wewnętrznym ? I jeszcze jedno pytanie: Czy wybierając sposób wypłaty "przelew na konto" ponosi się dodatkowe opłaty za wykonanie takiego przelewu ? Proszę o pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zwykle ludzie rozliczają się z tego jako działalność prowadzona osobiście (tak jak byś rozliczył umowę zlecenie) bądź "inne przychody" (ja tak robiłem jak nie miałem firmy) - oczywiście mowa tu o osobach nieprowadzących działalności gospodarczej.

 

Obowiązek zapłaty podatku nie zależy od wysokości zarobków (no chyba że nie przekraczasz kwoty wolnej, albo masz dużo dzieci i łapiesz się na ostatnio uchwaloną ulgę :) ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Patrząc po avatarze to możliwe ;)

 

A tak na serio... Poczytaj jak ludzie rozliczają się z AdSense - to będzie prawie to samo. Najlepiej napisz pismo do swojego US i tyle. Ew. idź do biura księgowego, powiedź jak wygląda sytuacja i że chciałbyś, żeby Ci doradzili... jeśli nie zarabiasz na tym groszy to napewno Ci się opłaci. Biura za taką poradę raczej wiele nie wezmą, o ile są zaznajomione z tematem, bo jak nie to nie wiadomo czy warto korzystać z ich rad ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

tylko jak mąż nie wie że sąsiad jest ojcem to sie sąsiad na ulge nie zalapie, chyba że wystapi o przyznanie ojcostwa, ale nie wiem czy warto zamieniać podatek na alimenty ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wkraczamy na wysoki poziom abstrakcji... ;)

Raczej niski. wysoki poziom abstrakcji to np topologia albo inne działy matematyki "wyższej" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×