Jump to content
DontPanic

Nieuczciwy KK

Recommended Posts

Witam

Mam problem z jednym KK, sprawa wygląda tak, że sprzedaż poszła dość szybko.ustalenie ceny, wygenerowanie cesji, wysłanie podpisanych papierów.

No i stanęło. Z tego z mi KK mówi, to dokumenty wszystkie doszły, są u niego w biurze, ale jeszcze ich nie wysłali. Już 3 tygodnie czekam na pieniądze za domenę. Teraz praktycznie wydzwaniam codziennie, i zawsze słyszę, że tak kasa będzie. I nie ma jej. Normalnie powinienem zablokować cesje (unieważnić) ale mam teraz lekkie ciśnienie i potrzebuję tej kwoty.

 

co mam robić? jak KK zmusić do tego żeby zapłacił za domenę?

 

dzięki za pomoc

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proforma>pieniądze>cesja>faktura

Taka kolejność.

 

Zmusić nie możesz

Share this post


Link to post
Share on other sites

To faktura proforma, jakby wstępna wersja właściwej faktury vat. Na podstawie tej proformy klient płaci a po zakończeniu transakcji wystawiasz mu właściwą fakturę, która jest już ważnym dokumentem księgowym.

Share this post


Link to post
Share on other sites
no ale jeśli od KK dzieli mnie dużo kilometrów? i nie mogę się z nim spotkać osobiście?

...

Możesz, ale jeśli on tego nie chce to go nie zmusisz do spotkania

 

 

 

...

ps. co to proforma?

Uproszczone wyjaśnienie: to taka faktura, której nie można zaksięgować i rozliczyć podatków ale ułatwia wpłacenie klientowi pieniądze na podstawie tego dokumentu - generalnie wygląda tak jak faktura VAT z dopiskiem proforma.

 

 

Wracając do cesji to ten dokument jest przez Ciebie podpisany i tak na prawdę to tak jakbyś wydał mu kod authinfo choć tego nie zrobiłeś.

Jakby był totalnie nieuczciwy to na podstawie dokumentu cesji może Cię zmusić do wydania domeny :rolleyes:

Edited by mdi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakby był totalnie nieuczciwy to na podstawie dokumentu cesji może Cię zmusić do wydania domeny :rolleyes:

 

i odwrotnie, mozesz go zmusic do zaplaty, doliczając odsetki i prawnika

 

EDIT:

jek chcesz to polece ci radce

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites

W jaki sposób mogę "zrobić" fakturę proforma?

Gdy sprzedaję domenę, generuję dokument cesji, podpisuję go i wysyłam. A fakturę VAT wysyła już (po zakończeniu cesji) Home.pl

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna rzecz mnie jeszcze interesuje. A mianowicie:

KK ma wszystkie niezbędne papiery by stać się nowym abonamentem domeny. wystarczy, że je prześle do home.pl

Ja ze swojej strony zrobiłem wszystko co należy, żeby zrzec się praw do domeny, w tej chwili czekam na $

 

I tu moje pytanie. Czy jeśli przycisnę KK wezwaniem do zapłaty (megalgal dzięki za radę :rolleyes: ) to KK może nagle stwierdzić że on tej domeny nie chce, i że kasy mi nie da?

Pytam, ponieważ zależy mi na tej kasie. tak jak mówiłem wcześniej mam lekkie ciśnienie. A nie chce tej transakcji stracić ;/

 

pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proforma też nie gwarantuje, że klient zapłaci, ale przynajmniej nie przekazujesz praw do domeny wcześniej niż to jest konieczne.

Od początku roku mam nieopłaconych 9 proform, łącznie na środkowe xx xxx. Klienci wyrazili zdecydowanie, przesłali dane i koniec...

Niebawem zmieniam system, bo mnie to trochę już irytuje, a szarpać się nie lubię.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proforma też nie gwarantuje, że klient zapłaci, ale przynajmniej nie przekazujesz praw do domeny wcześniej niż to jest konieczne.

Od początku roku mam nieopłaconych 9 proform, łącznie na środkowe xx xxx. Klienci wyrazili zdecydowanie, przesłali dane i koniec...

Niebawem zmieniam system, bo mnie to trochę już irytuje, a szarpać się nie lubię.

i dlatego ja preferuje serwisy pośredniczące w sprzedaży..

Share this post


Link to post
Share on other sites
...bo mnie to trochę już irytuje, a szarpać się nie lubię.

Mam podobną sytuację, wyliczyłem, że miałbym od grudnia 2009 około 35000 PLN z nieopłaconych domen (ceny wynegocjowane lub zaproponowane przez klienta i zaakceptowane przeze mnie).

 

i dlatego ja preferuje serwisy pośredniczące w sprzedaży..

Niby tak, ale serwis pośredniczący musiałby być bez reklam bo rzucając domenę na giełdę z linkiem dla klienta, dajesz mu narzędzie do wyszukania alternatywnej domeny i jak ją znajdzie zrezygnuje z Twojej.

 

Taki Escrow bez reklam by się przydał.

Jest EscrowDomen.pl - jeszcze z niego nie korzystałem ale na pierwszy rzut oka nie jest związany ani nie kieruje do giełdy więc zapowiada się dobrze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

trochę zeszliśmy z tematu.

Zastanawia mnie, czy w obecnej sytuacji, gdzie KK ma wszystkie niezbędne dokumenty by przejąć domenę i od niego tylko zależy kiedy je wyśle, czy może mi się teraz wycofać i stwierdzić że on jednak rezygnuje?

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
...czy może mi się teraz wycofać i stwierdzić że on jednak rezygnuje?

 

pozdrawiam

Może, bo gdybyś Ty miał podpisane przez nich dokumenty to "AS" byłby w Twoim "rękawie" z tym, że nadal nie ściągnąłbyś pieniędzy.

 

Na tą chwilę mogą wysłać dokumenty do aktualnego rejestratora i rejestrator przekaże klientowi domenę a Ty nadal nie będziesz miał pieniędzy na swoim koncie.

 

Ewentualnie zostaje droga sądowa, gdzie nie masz 100% pewności na wygraną.

Musiałbyś udowodnić, że Ci nie zapłacili.

Share this post


Link to post
Share on other sites
maila i biling rozmów.

wg nich dobiliśmy targu

No tak, ale w skrajnym przypadku człowiek może powiedzieć, że dał Ci gotówkę do ręki i praktycznie sprawa zamknięta :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
też nie bardzo bo nie mieszkamy za blisko siebie

Tak, trzeba tylko udowodnić, że się nie spotkałeś z nimi :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
W jaki sposób mogę "zrobić" fakturę proforma?

Gdy sprzedaję domenę, generuję dokument cesji, podpisuję go i wysyłam. A fakturę VAT wysyła już (po zakończeniu cesji) Home.pl

 

pozdrawiam

 

Widać, że nie masz działalności :rolleyes:

 

Ty wystawiasz fakturę proforma a potem (po płatności) VAT.

 

Generalnie podpisałeś i wysłałeś cesję - papierów na sprzedaż za to nie masz żadnych :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlatego dla takich osób powstały serwisy pośredniczące jak escrowdomen.pl (nie każdy stąd fakturę będzie chciał) lub albert.pl - które oprócz przeprowadzenia pewnej transakcji dla dwóch stron wystawią jeszcze fakturę nabywcy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najnowsze wiadomości z frontu:

Wczoraj do KK został wysłany sms z informacją o konsekwencjach prawnych za zwłokę.

Dziś do niego dzwonię i dowiaduję się że:

On dopiero dziś będzie robił cesje (podpis, wysłanie papierków do home.pl) i z tego co mi nadmienił nie zapłaci dopóty domena nie będzie jego własnością.

 

W moim rozumowaniu, jeśli u niego leżą dokumenty przeze mnie podpisane i brakuje tylko jego parafki to domena jest praktycznie jego. Ja zaś czekam aż KK łaskawie się podpiszę. Więc pieniądze powinny być wysłane wcześniej. Bo w myśl tej zasady KK może to podpisać za rok i dopiero wtedy mi $ wysłać ;/

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten klient po prostu wykorzystał sytuację.

Następnym razem nie popełnij tego błędu.

Najpierw pieniążki na Twoim koncie, potem wysłanie dokumentów do cesji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

długo się zastanawiał nad "bezpieczną" cesją dla obu stron.

Zauważ, że jak powiem KK "najpierw $ potem cesja" to może pomyśleć sobie że wezne kasę i zniknę.

Dobrym wyjściem jest proforma aczkolwiek widze że nie do końca gdyż nie jest wiążąca dla KK, który jej nie opłaca.

 

Najlepszym rozwiązaniem jest "Face to face" kasa za podpis wszystko na miejscu bez czekania i zwlekania.

 

odnośnie firm pośredniczących mam za mało informacji by się na ich temat wypowiedzieć

 

ps

też się zastanawiałem jak zrobić z kolejnością podpisu

czy najpierw KK a potem ja i ja decyduje kiedy papiery wysyłać, czy najpierw ja i czekać na KK.

Edited by DontPanic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×