Jump to content
DontPanic

Nieuczciwy KK

Recommended Posts

Powtórzę się więc :rolleyes:

 

Dlatego dla takich osób powstały serwisy pośredniczące jak escrowdomen.pl lub albert.pl - które oprócz przeprowadzenia pewnej transakcji dla dwóch stron wystawią jeszcze fakturę nabywcy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To działa w obie strony jak widać i KK też może Ci uciec, a przelew jest dowodem przekazania pieniędzy co zobowiązuje sprzedawcę do wydania towaru.

Share this post


Link to post
Share on other sites
długo się zastanawiał nad "bezpieczną" cesją dla obu stron.

Primo, nie wystawia się faktury VAT przed otrzymaniem płatności, bo gdy klient nie zapłaci Ty zapłacisz VAT, dochodowy i będziesz bawić się w windykację. Secundo, nie oddaje się domeny przed otrzymaniem płatności. Klient po otrzymaniu domeny całkiem zapomni o płatności - znów podatki i windykacja.

 

Jeśli klient ma takie podejście to nie sądze, aby w ogóle zamierzał zapłacić. Ja bym nie dopuścił do takiej sytuacji, ale jeśli już tak zabrnąłeś... Możesz przetransferować domenę do innego registrara i skontaktować się z kupującym. Wytłumaczyć mu, że nie podoba Ci się jego postawa i w związku z tym domenę przekażesz dopiero jak otrzymasz zapłatę lub poprzez escrow. Jeśli kupujący się rozmyśli, nie masz czego żałować... i tak by nie zapłacił, a Ty byś stracił domenę. Wyjątek - ninja. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba każdy z nas, miał klienta który zwlekał i odwlekał finalizację transakcji. Nie dlatego że chciał oszukać (nie wiem o jaką kwotę chodzi) ale dlatego, że zazwyczaj ten ktoś miał urwanie głowy w firmie i milion spraw które trzeba załatwić, a inny ktoś mu tu jeszcze zawraca głowę o coś tak mało ważnego jak domeny (bluźnierstwo) ;-)

 

Ja myślę że gość jest uczciwy i że załatwi sprawę, ale trafiłeś akurat albo na olewaka albo leniuszka, lub zapracowanego gościa który nie ma teraz głowy do cesji domeny. Trzy tygodnie czekania na kasę to nie jest dużo.

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites
Generalnie podpisałeś i wysłałeś cesję - papierów na sprzedaż za to nie masz żadnych :rolleyes:

 

tak to wyglada na papierze, jakby oddal klientowi domene, ale w cesji powinna być określona kwota - której klient nie uiścił...

sa podstawy żeby takiego cwaniaczka ścigać i zapłaci czy chce czy nie, czy sie rozmyśli itp.

umowa została zawarta, nie na papierze ale jest mejling dowodzący ustalania ceny.

to zwykly oszust, trzeba takich tępić

Share this post


Link to post
Share on other sites

mój znajomy który jest prawnikiem, był gotowy przygotować mi wezwanie do zapłaty. Powiedział również że mam podstawy domagać się zapłaty na drodze sądowej.

Z drugiej strony barykady jest KK który twierdzi że nie mam na razie podstaw by sądzić się z nim

 

oczywiście skończyło się to na tym, że na pierw KK powiedział że papiery wysłał faksem, dwa dni później że pocztą, a ja kurde czekam. Licząc po cichu że wysłał k**** priorytetem ;//

 

"Będzie cesja, będą pieniądze"

 

ostatni raz w ten sposób dałem się wydymać. Kolejne transakcje inaczej będę przeprowadzał

Share this post


Link to post
Share on other sites
ostatni raz w ten sposób dałem się wydymać. Kolejne transakcje inaczej będę przeprowadzał

 

Wytarczyło wcześniej zapoznać się z podobnymi tematami na DI, pewnie po ich przeczytaniu nie byłoby już takiej sytuacji :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
ostatni raz w ten sposób dałem się wydymać. Kolejne transakcje inaczej będę przeprowadzał

Jak pisałem - jeśli jeszcze nie zrobił cesji możesz domenę przenieść do innego registrara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie chce przenosić. w tej chwili nastawiam się na dwa wyjścia:

-w końcu dostaje wymęczoną kwotę za domenę

-KK robi mnie w balona, czyli przejmuje domenę nie płacąc za nią. w sądzie będzie bez szans

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

mam pytanie, tydzień temu KK powiadomił mnie o tym że dokumenty cesji wysłał drogą pocztową. Dziś jest środa (KK wysłał w zeszły wtorek), do cesji na razie nie doszło, ja czekam nie wiem na co.

Z tego co mi KK mówił na razie nie mam podstaw prawnych by grozić mu prawnikiem czy wezwaniem do zapłaty

 

ma racje czy nie?

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

też bym ruszył, ale pytałem czy "mam podstawy prawne" by coś ruszyć ?

 

;)

 

pozdrawiam

 

ps. co byście na moim miejscu zrobili ?

Edited by DontPanic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym poczekał jeszcze trochę - do czasu wyjaśnienia co mogło się stać z tą cesją, którą rzekomo klient wysłał do Ciebie (bo chyba raczej wysłał skoro tak twierdzi).

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

ps. co byście na moim miejscu zrobili ?

Ja bym się jeszcze wstrzymał bo mógł się obrazić na sam fakt straszenia ;)

Jeśli dane whois zmieniły się na inne niż Twoje to już ma podstawę by Ci zapłacić za nią, jak tego nie zrobi powiedzmy w ciągu 7 dni od zmiany we whois wtedy możesz ruszyć sprawę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie do mnie tylko do home.pl

 

No to do home.pl (rzeczywiście nie doczytałem dobrze). Mogła zawinić w sumie też poczta, nie od dziś wiadomo, że zdarza im się zagubić przesyłki - nawet te polecone. Sam nie wiem co doradzić (poza poczekaniem z tą cesją), sam próbowałbym się chyba jeszcze jakoś dogadać z klientem i dojść do tego, skąd wynikają te problemy - zamiast straszyć "wezwaniami do zapłaty", szczególnie, że nie masz nic na piśmie odnośnie sprzedaży, a dane we whois są jeszcze Twoje.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
No to do home.pl (rzeczywiście nie doczytałem dobrze). Mogła zawinić w sumie też poczta, nie od dziś wiadomo, że zdarza im się zagubić przesyłki - nawet te polecone.

 

Tak, ja bym tez poczekał jeszcze parę dni. Własnie dziś straciłem czas na poczcie przez powtórne awizo, które przyszło 2 dni temu, czyli 5 dni po tym, jak... odebrałem przesyłkę z pierwszego awizo. Kocham ten kraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×