Jump to content
aszbks

10R.de i realna ocena wartości niemieckich domen trzyznakowych.

Wartość niemieckich domen  

19 members have voted

  1. 1. Realna wartość niemieckich domen trzyznakowych na rynku wtórnym, to:

    • 0-200euro
      13
    • 200-500euro
      4
    • 500-1000euro
      0
    • >1000euro
      2


Recommended Posts

Witam!

 

W dniu dzisiejszym stałem się szczęśliwym posiadaczem domeny 10r.de Chciałbym się spytać Was, drodzy forumowicze:

 

Jaka jest obecnie wartość niemieckich "trójliterówek", jaki i domen "trzyznakowych"

 

Niech ten temat służy do wymiany opinii na temat krótkich domen .de

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobiscie zaznaczylem przedzial 0-200. Moim zdaniem tyle jest warta Twoja domena. 10r z niczym konkretnym mi sie nie kojarzy, ale jak sam mowisz jest to domena 3-znakowa wiec powinna byc cos warta.

 

Co do cen domen 3-literowych .de to osiagaja one wartosci okolo 1000 euro w transakcjach d2d.

 

# hgj.de

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaznaczyłem przedział 200-500 EUR.

 

MOże to dlatego, że sam mam trzyznakową .de w ukłdzie LLN (l - litera, n- liczba) i też chciałbym sprzedać ją w DE. Dzisiaj zauważyłem, że ktoś wcześniej moją wystawił na SEDO za 990 EUR (i oczywiście będę musiał pisać do SEDO w tej sprawie). Ktoś miał fantazję. Gdyby udało mi się opchnąć za 250 EUR też byłoby OK. Teoretycznie trzyznakowych .de nie powinno w ogóle być wolnych, jednak jest wiele niezarejestrowanych w układzie LNL.de, najlepsze są LLN.de i NLL.de Moją udało mi się zarejestrować z palca po spadzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Umberto - mam podobne odczucie co Ty.

 

Na pewno niezaprzeczalnym faktem jest to, że sprzedaż takich domen ma sens tylko i wyłącznie na rynku niemieckim. Mówiąc konkretniej - sprzedaż dla niemieckiego domainera. W Polsce nie ma zainteresowania na tego typu inwestycje.

 

Jeszcze jedno pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników forum.

 

Gdzie najlepiej sprzedawać takie oto domeny?

 

W moim odczuciu jest to giełda SEDO, jednak może się mylę? Mógłby ktoś przybliżyć, jak wygląda tam sprzedaż domen, czy za wystawienie pobierana jest opłata? Jak wygląda sytuacja z podatkami?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jak 3znakowe .pl są mało warte tak i ta domena .de

 

Nie zaznaczyłem nic ponieważ nie ma opcji 0 euro zł czy tam dolarów :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×