Jump to content
cabona

developer.pl

developer.pl - trwa postepowanie wyjasniajace ;)  

37 members have voted

  1. 1. developer.pl - spadnie?

    • TAK :)
      10
    • NIE :(
      27


Recommended Posts

w chwili zakladania tego tematu, developer.pl byl w postepowaniu, a opcji nie bylo.

 

Walek kurwa mac!

Share this post


Link to post
Share on other sites
w chwili zakladania tego tematu, developer.pl byl w postepowaniu, a opcji nie bylo.

 

Walek kurwa mac!

Opcja zostala zalozona po odnowieniu domeny. Tu walka nie ma. Jest gdzie indziej... :) Jak tylko uda nam sie wyjasnic sprawe to napisze o tym w tym temacie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Opcja zostala zalozona po odnowieniu domeny. Tu walka nie ma. Jest gdzie indziej... :) Jak tylko uda nam sie wyjasnic sprawe to napisze o tym w tym temacie.

 

Ten tego myslalem, ze domena jest wciaz w postepowaniu :)

 

Ps. mowilem, ze nie spadnie :)

 

I tak walek!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Osoba ktora to wie poprosila szfagra zeby zalozyl opcje bo jak sie sprawa np nieprawidlowej cesji wyda i zostanie to anulowane to wowczas kto ma domene ?>:)

 

No ale wg nowego regulaminu, w razie wejścia domeny w postępowanie arbitrażowe opcja jest kasowana... no ciekawe, ciekawe jak się to dalej potoczy...

Share this post


Link to post
Share on other sites
A z kim Ty to wyjaśniasz ? :)

Z pewna osoba, z ktora wyjasnilem juz m.in. sprawe notebook.pl :)

 

No ale wg nowego regulaminu, w razie wejścia domeny w postępowanie arbitrażowe opcja jest kasowana... no ciekawe, ciekawe jak się to dalej potoczy...

Tutaj nie ma mowy o arbitrazu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z pewna osoba, z ktora wyjasnilem juz m.in. sprawe notebook.pl :)

Ja myślałem, że domenami polskimi zarządza Nask, a widzę jednak że się chyba myliłem, bo piszesz że to "pewna osoba". :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja myślałem, że domenami polskimi zarządza Nask, a widzę jednak że się chyba myliłem, bo piszesz że to "pewna osoba". :)

Aaa... w tym sensie. Myslem, ze pytasz o osobe, z ktora wspolnie bedziemy starali sie sprawe wyjasnic. :) Oczywiscie, ze w NASK :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja myślałem, że domenami polskimi zarządza Nask, a widzę jednak że się chyba myliłem, bo piszesz że to "pewna osoba". :)

 

NASK zarządza domenami, a „pewne osoby” zarządzają NASKiem. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Domena zostala odnowiona za posrednictwem Partnera. Ewentualne pytania prosze kierowac do Partnera, ktory domene odnowil...

 

 

 

Pozdrawiam,

 

Grzesiek Bujnowski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panie Grzegorzu, dlaczego system rejestracji domen polskich jest tak mało przejrzysty ? Po co w ogóle opcje na domene, czy w jakimś innym państwie są opcje ? Pojawiły się na forum sugestie, że domena developer.pl została przejęta niezgodnie z prawem. Może faktycznie Pan Edward, poprzedni właściciel domeny nic nie wie o przedłużeniu domeny, jej cesji - nie twierdzę, że tak jest, są to "spekulacje" jak już ktoś tu tego słowa powyżej użył.

Mnie zastanawia jednak jedna sprawa - jeśli chodzi o tą konkretnie domenę, to dane poprzedniego abonenta były widoczne i każdy może skontaktować się z Panem Edwardem i wyjaśnić jak było naprawdę. Ale ile jest sytuacji, że domeny wygasają i normalnie by spadły a w ostatnich chwilach są przedłużane bez wiedzy abonentów i robiona jest cesja ? Pewnie niewiele, ale jak są to dotyczą domen z "wysokiej półki". My nie wiemy, i sprawdzić nie możemy jeśli dane abonenta były ukryte. Uważam, że opcja na domene wprowadza wiele nieprzejrzystości w Nask i u partnerów, a z Pana ostatniego postu wynika, że Nask takie sprawy nie interesują. Myśle, że Pan Edward też sam nie zgłosi przestępstwa o ile takie zaistaniało, bo też go ta domena mogła już przestać interesować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim istotne jest pytanie, czy Partner może przedłużyć domenę sam dla siebie, a nie na zlecenie abonenta. Z tego co pamiętam, to nie może (byłoby to złamaniem umowy z NASK - operacje na domenach mogą być wykonywane tylko na zlecenie abonentów). Gdyby się okazało, że Partner przedłuża domeny dla innej osoby, bez wiedzy poprzedniego abonenta, to NASK powinien się takim działaniem zainteresować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziwne, bo w onecie, gdzie developer byl zarejestrowany, domene moze oplacic/przedluzyc jedynie jej prawowity abonent.

Tzn pieniadze musza byc przelane na sub konto, ktore dla kazdego abonenta domeny jest inne i widnieje jedynie w panelu po zalogowaniu.

;-)

 

Teraz sie skoncza stare dobre czasy, kiedy dobre spady mozna bylo podnosic na rok wysylajac w imieniu wlasciciela pieniazki za przedluzenie tylko po to, zeby zalozyc opcje :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziwne, bo w onecie, gdzie developer byl zarejestrowany, domene moze oplacic/przedluzyc jedynie jej prawowity abonent.

Tzn pieniadze musza byc przelane na sub konto, ktore dla kazdego abonenta domeny jest inne i widnieje jedynie w panelu po zalogowaniu.

;-)

 

Teraz sie skoncza stare dobre czasy, kiedy dobre spady mozna bylo podnosic na rok wysylajac w imieniu wlasciciela pieniazki za przedluzenie tylko po to, zeby zalozyc opcje :lol:

Gosciu domene moze przedluzyc registrar w kazdej chwili. Nie pisz glupot jesli nei masz pojecia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gosciu domene moze przedluzyc registrar w kazdej chwili. Nie pisz glupot jesli nei masz pojecia.

 

Gosciu nie pisalem o rejestratoze, ale o osobie trzeciej.

Bez spiny ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gosciu nie pisalem o rejestratoze, ale o osobie trzeciej.

Bez spiny ;]

To widac gosciu, ze w ogole nie kumasz o co chodzi!

Share this post


Link to post
Share on other sites
To widac gosciu, ze w ogole nie kumasz o co chodzi!

 

w ktorym momencie? oswiec mnie :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
w ktorym momencie? oswiec mnie :lol:

Nastepnym razem nie zabieraj glosu w tematach, o ktorych nie masz pojecia, to tylko taka moja prosba.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nastepnym razem nie zabieraj glosu w tematach, o ktorych nie masz pojecia, to tylko taka moja prosba.

 

argumenty gosciu, a nie jakies farmazony. napisz konkretnie, do ktorego mojego postu masz watpliwosci?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gdyby się okazało, że Partner przedłuża domeny dla innej osoby, bez wiedzy poprzedniego abonenta, to NASK powinien się takim działaniem zainteresować.

 

Zapewniam, ze w takich przypadkach (o ile posiadziemy o nich wiedze) NASK podejmuje zdeydowane kroki.

 

 

 

Pozdrawiam,

Grzesiek Bujnowski

Share this post


Link to post
Share on other sites
Panie Grzegorzu, dlaczego system rejestracji domen polskich jest tak mało przejrzysty ? Po co w ogóle opcje na domene, czy w jakimś innym państwie są opcje ?

 

Nie bardzo rozumiem, co w tym przypadku rozumie Pan przez termin "przejrzystosc". Czy NASK, Pana zdaniem, powinien uczynic publiczna informacje o szczegolach historii domeny, kiedy, kto byl jej abonentem etc? Zasady dzialania systemu sa przejrzyste o czym swiadcza chocby dzialania wiekszosci Uzytkownikow tego forum - a konkretnie to, ze wiekszosc z nich poznala zasady funkcjonowania systemu nie bedac nawet Partnerem NASK.

Przy wprowadzaniu opcji nie bylo kluczowym pytanie o to, czy ktos taka usluge wprowadzil (podobnie jak w przypadku DNT). Kluczowym jest to, w jaki sposob usluga zostala odebrana przez samych zainteresowanych. A ze cieszy sie sporym zainteresowaniem znaczy, ze Klienci takiej uslugi potrzebowali i potrzebuja.

 

Pojawiły się na forum sugestie, że domena developer.pl została przejęta niezgodnie z prawem. Może faktycznie Pan Edward, poprzedni właściciel domeny nic nie wie o przedłużeniu domeny, jej cesji - nie twierdzę, że tak jest, są to "spekulacje" jak już ktoś tu tego słowa powyżej użył. Mnie zastanawia jednak jedna sprawa - jeśli chodzi o tą konkretnie domenę, to dane poprzedniego abonenta były widoczne i każdy może skontaktować się z Panem Edwardem i wyjaśnić jak było naprawdę. Ale ile jest sytuacji, że domeny wygasają i normalnie by spadły a w ostatnich chwilach są przedłużane bez wiedzy abonentów i robiona jest cesja ? Pewnie niewiele, ale jak są to dotyczą domen z "wysokiej półki". My nie wiemy, i sprawdzić nie możemy jeśli dane abonenta były ukryte. Uważam, że opcja na domene wprowadza wiele nieprzejrzystości w Nask i u partnerów, a z Pana ostatniego postu wynika, że Nask takie sprawy nie interesują. Myśle, że Pan Edward też sam nie zgłosi przestępstwa o ile takie zaistaniało, bo też go ta domena mogła już przestać interesować.

 

 

Prosze pamietac, ze dziennie odnawianych sa setki lub tysiace domen (w tym, wedlug subiektywnych ocen, tych z "wysokiej polki"). Dlatego, z calym szacunkiem, NASK nie moze ingerowac na kazda sugestie. Klienci moga zglaszac swoje uwagi, zastrzezenia, skargi, reklamacje zodnie z opisem na http://dns.pl/porozumienie/prawab.html. To jest dla nas podstawa do dzialania (pisemna oficjalna informacja).

 

 

Pozdrawiam,

Grzesiek Bujnowski

 

Prosze pamietac, ze dziennie odnawianych sa setki lub tysiace domen (takze tych wedkug subiektywnych ocen z "wysokiej polki")

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cos to dziwnie wyglada bo rzutem na tasme podniesiona i juz dns po delegacji :) Jak na 2 tyg czekania to dostal ktos przyspieszenia ...nowy opiekun co sie znalazl :P? Teraz tylko patrzec jak zmieni sie id abonenta ;)

 

A nie sorry .........juz zminil sie abonent czyli akcja na granicy walka ?:P

 

id abonenta jest już „po staremu”, tylko dane zostały ukryte. Ktoś wie coś więcej, czy pozostaje cieszyć się z interwencji „niewidzialnej ręki”? ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×