Jump to content
Sign in to follow this  
polmajk

Masowe sprawdzanie whois - szukanie domen z opcjami ?

Recommended Posts

Witam

 

Zastanawiam się, czy istnieje narzędzie umożliwiające masowe przeglądanie domen celem wyszukania tych z założoną opcją ?

 

Chciałem sprawdzić, czy na którąś z moich domen (mam w dropped blisko 200) są jakieś założone.

Chodzi mi o możliwość wklejenia listy domen, a program zrobi resztę.

 

O ile się nie mylę, to w ppd widać takie info przy każdej domenie. Jednak nie chcę bawić się w przenoszenie domen, tym bardziej sprawdzanie 1 po 2 :ph34r:

 

Z góry dzięki za pomoc. Ewentualnie skierowania na podobny wątek jeśli już jest :ph34r:

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wielki dzięki za szybką pomoc.

 

Pozdrawiam

 

 

Edit: sprawdzanie poszło wręcz błyskawicznie, pomyśleć, że wcześniej bawiłem się metodą wpisywania domeny, a później kodu :ph34r:

 

Swoją drogą analizując własne domeny znalazłem to o co mi chodziło :ph34r:

Edited by polmajk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wklej cala liste domen np. tu http://czyściciel.pl/

 

Czyściciel nie jest doskonały :ph34r:. Jak wpisałem zdanie "Najlepszą domeną na świecie jest ala.pl." to nie zwrócił domeny :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyściciel nie jest doskonały :ph34r:. Jak wpisałem zdanie "Najlepszą domeną na świecie jest ala.pl." to nie zwrócił domeny :ph34r:

 

a co zwrocil? "bzdura!"? :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyściciel nie jest doskonały :ph34r:. Jak wpisałem zdanie "Najlepszą domeną na świecie jest ala.pl." to nie zwrócił domeny :ph34r:

 

Czyściciel nie zwraca domen jeśli po końcówce domeny jest kropka, taki mały mankament.

 

A tak to bardzo dobre narzędzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
O ile się nie mylę, to w ppd widać takie info przy każdej domenie. Jednak nie chcę bawić się w przenoszenie domen, tym bardziej sprawdzanie 1 po 2 :ph34r:

 

Nawet gdybyś przeniósł wszystkie naraz, info o opcji pojawiło by się dopiero po jakimś czasie (nie byłyby sprawdzone na żywo), natomiast w zależności od ilości utrzymywanych domen (tzn. jeśli masz powyżej 10) miałbyś dostęp do hurtowego whoisa z limitem 200 domen dziennie (max 100 naraz) i mógłbyś szybko sprawdzić m.in. dostępność opcji dla nie tylko swoich domen. Oczywiście szybszym sposobem byłoby wklejenie ich w formularz zakładania opcji, dostępny po zalogowaniu niezależnie od ilości domen (również max 200 dziennie): https://ppd.pl/check.html?for=future

Te limity były kiedyś wyższe, ale NASK się czepiał. W sumie to może spróbujemy je znów podnieść na próbę...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×