Jump to content
kornd

Znak towarowy

Recommended Posts

Witam,

 

Niedawno przełapałem sobie domenę:

mylanpolska.pl

 

Po krótkim czasie od daty rejestracji odezwał się do mnie pewien "Pan", który w subtelny sposób poinformował mnie, że domena należy do kogoś innego. Chciał odkupić domenę.

Gdy odpowiedziałem, że obecnie nie sprzedaje, zaczął straszyć mnie sądami i innymi instytucjami ;) ( pewnie myślał że nasram w portki ).

 

Co by nie było, troszkę się przestraszyłem i zacząłem węszyć w Internecie. Co się okazuje:

 

1. Nazwa nie zawiera strzeżonego znaku towarowego w urzędzie patentowym RP.

2. Wcześniej był tam serwis, pewnie jakiś sklepik itp.

3. Człowiek który się do mnie odezwał, był tylko administratorem ( jakiś większy projekt, że zatrudnia ludzi :) )

4. Znalazłem w sieci artykuł:

http://mediamikser.pl/article/1239/mylan-a...-rynek#comments

 

5. Strona zawiera inny końcówki np. de , co.uk , com

 

Napisałem mu, że mogę oddać domenę, jeśli dadzą mi jakiś akt prawny ( z pieczątką oczywiście).

 

Co panowie radzicie ?. Bo sprawdzałem i ta firma jest wielką korporacją ( zagraniczna), ale nie jest ujęta w urzędzie patentowym (?).

 

Jak cos to czekam na odpowiedzi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalnie MYLAN nie jest słowem generycznym, a z dodatkiem "Polska" sugeruje oddział firmy w danym kraju.

 

W KRS istnieje tylko "MYLAN" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, ale nie wiem, czy to o tą chodzi. W dodatku istnieje domena Mylan.pl , ale nie wiem, czy należy do nich, gdyż... Mylan.pl "po zakończeniu okresu rozliczeniowego" :) (a może należy do TEJ osoby?)

 

Jest ciekawie.

 

A to , że nie ma zastrzeżonej nazwy w UP RP o niczym nie świadczy.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to co piszecie że trzeba sprawdzac w urzędzie patentowym, że jak nie ma wpisu to mało mogą.

 

Pan od spraw technicznych, powiedział mi że to nask powinno prawnie zastrzegać, prawda to ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
No to co piszecie że trzeba sprawdzac w urzędzie patentowym, że jak nie ma wpisu to mało mogą.

 

Pan od spraw technicznych, powiedział mi że to nask powinno prawnie zastrzegać, prawda to ?

I co jeszcze NASK powinien? Regulować smak budyniu i skład zupek z kubka?

Share this post


Link to post
Share on other sites
No to co piszecie że trzeba sprawdzac w urzędzie patentowym, że jak nie ma wpisu to mało mogą.

 

Pan od spraw technicznych, powiedział mi że to nask powinno prawnie zastrzegać, prawda to ?

 

 

 

ręce opadają .

nie chce mi sie gadac poraz 100tny o tym samym ale wez kolego powiedz mi bo jestem ciekawy...a o to zapytaja cie w psimie procesowym jak dojedzie do sporu.

Ty sie nazywasz MYLAN , masz tak na imie pierwsze , drugie czy to od bierzmowania ? Czy firma najlepiej spolka prawa handlowego ktora posiadasz lub masz w niej spore udziały tak sie nazywa MYLAN ? Jest inny powód dla którego zarejestrowałeś te domene poza cwaniactwem które daj Boże wyjdzie ci bokiem możne sie wówczas oduczysz takiego pisowskiego rozumienia świata

Nie opowiadaj nam tu famazonow ze sobie przelapales taka przypadkowa domenke .A czemu nie MYFAN czy MALAN czy inny czort ?

A no dlatego kolego ze doskonale wiedziałeś ze tam byla strona ze to nazwa firmy itd i tak dalej . Ale masz racje to NASKU wina ze ci pozwolili zarejestrować taka domenę ten pan od sprawa technicznych ci dobrze poradził :) Boże widzisz i nie grzmisz.

Edited by kilofek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
Boże wyjdzie ci bokiem możne sie wówczas oduczysz takiego pisowskiego rozumienia świata

czy Polaki wszystko muszą sprowadzać do polityki.....( żyg ) :)

i zamiast wytłumaczyć to wzywać Boga, żeby narobił krajanowi koło pióra ?? to jest dopiero pomieszanie POj...a z PIS....m

 

EOT

 

edit: zapomniałem żeby się nie wyrażać ;)

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie opowiadaj nam tu famazonow ze sobie przelapales taka przypadkowa domenke .A czemu nie MYFAN czy MALAN czy inny czort ?

Idąc za "radą" kilofka po dylan.pl zapraszam do mnie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Idąc za "radą" kilofka po dylan.pl zapraszam do mnie ;)

Teraz to on chyba da literówkę, znaczy sie nogę, znaczy się dylan.pl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co panowie radzicie ?

Radzę potraktować takie przypadki ... muzycznie :)

Zaproponuję słowa - dopiszę kolejną zwrotkę do utworu Halamy a ci co mają poczucie rytmu i humoru niech sobie porapują lub pohiphopują ;)

 

Raz o ptaszku, o koteczku i gówienku napisano

Ptaszek wdepnął raz w kupeczkę co zwierzątko duże sobie nastukało

mocno krzyczał, kot go pożarł no i na co mu to było ?

 

A ten user to nie czytał tej bajeczki

Wdepnął w kupę - kupa lepka i jest smrodek

więc pomóżcie mi to sprzątnąć - myśli sobie

Ale czemu - kurczę, do ciężkiej choroby - zamiast płakać kupki tej nie omijałeś ?

 

Ja wiedziałem, że tak będzie, on nie czytał naszych porad

Ja wiedziałem, że tak będzie - ja wiedziałem.

;)

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzymaj domene tylko nie rob przekierowan na cos z ich branzy.

Ta domena tyle samo moze znaczyc co myteam.pl mynet.pl itd

 

Komentarzami sie nie przejmuj tylko wyciagaj daleko idace wnioski.

Niektorych nerwy biora, ale takie zycie.

 

Masz wyjscie zeby wystawic aukcje i przypadkiem moze sie skusza.

Ta domena moze ma ruch, ale sprzedaj i po klopocie (oczywiscie za x xxx+)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×