Jump to content
marismo

Gdzie trzymacie wartościowe domeny?

Recommended Posts

Z ciekawości pytam: wielu z nas ma pewnie w portfolio różne wartościowe domeny, w tym 2- i 3-literowe, popularne słowa, frazy itp. Czy rejestrując domeny kierujecie się tylko ceną/przywiązaniem?

Czy są rejestratorzy, u których wolicie nie trzymać domen? Czy dywersyfikujecie wartościowe domeny, trzymając je u kilku rejestratorów na wszelki wypadek, czy macie je w jednej konkretnej firmie?

Pytam nie poradnikowo a ciekawostkowo, jak to u was wygląda.

 

To zacznę od siebie. Ja wartościowe domeny trzymam w onet, bo uważam, ze to duża i zaufana firma, która nie padnie i gdzie nie znikają domeny :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Najlepiej trzymać w NASK albo samemu być ich partnerem, a więc rejestratorem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] Czy są rejestratorzy, u których wolicie nie trzymać domen? [...]

To zacznę od siebie. Ja wartościowe domeny trzymam w onet, [...]

 

 

Tak. Wolimy nie trzymać ich choćby w onet.pl

i podobnych rejestratorów, dla których jesteśmy petentami "po prośbie" i gdzie możemy ugrzęznąć w formularzowej biurokracji polskiej:

 

http://domeny.onet.pl/1314401,poradnik.html

 

Inną sprawą są opłaty za odnowienia domen.

Domeny mamy tam (mówię za jedną firmę), gdzie jest prosto, względnie niedrogo i wiarygodnie.

 

Reasumując: nie robimy wyjątku dla domen bardziej wartościowych i mniej wartościowych.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Pewny rejestrator

2. Osobne konto dla najwartościowszych domen

3. Włączony autorenew dla domen na tym koncie

4. Konto doładowane na zapas i uzupełniane co jakiś czas

5. Opcjonalnie przedłużenie najlepszych/najważniejszych domen na kilka lat naprzód

6. Można też założyć opcje u innego rejestratora na najważniejsze domeny (tak, wiem, nie można na swoje)

 

Jest jeszcze taka usługa VID w NASK, ale nie wiem jak działa ani ile kosztuje - teoretycznie daje 100% bezpieczeństwo domeny.

 

Reasumując: nie robimy wyjątku dla domen bardziej wartościowych i mniej wartościowych.

 

I to jest bardzo duży błąd popełniany przez wielu inwestorów. Ale z drugiej strony, cieszą się hazardziści z opcjami. ;-)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

proszę też o informacje, w których firmach na waszym miejscu nie trzymalibyście tych najbardziej wartościowych domen i dlaczego

Share this post


Link to post
Share on other sites
1. Pewny rejestrator

2. Osobne konto dla najwartościowszych domen

3. Włączony autorenew dla domen na tym koncie

4. Konto doładowane na zapas i uzupełniane co jakiś czas

5. Opcjonalnie przedłużenie najlepszych/najważniejszych domen na kilka lat naprzód

6. Można też założyć opcje u innego rejestratora na najważniejsze domeny (tak, wiem, nie można na swoje)

 

Jest jeszcze taka usługa VID w NASK, ale nie wiem jak działa ani ile kosztuje - teoretycznie daje 100% bezpieczeństwo domeny.

 

 

 

I to jest bardzo duży błąd popełniany przez wielu inwestorów. Ale z drugiej strony, cieszą się hazardziści z opcjami. ;-)

 

 

 

 

Zależy kto jaki posiada inwentarz. Ja się nie muszę zbytnio martwić i dokonywać segregacji "perełek" :)

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
proszę też o informacje, w których firmach na waszym miejscu nie trzymalibyście tych najbardziej wartościowych domen i dlaczego

 

Przede wszystkim u resellerów. Gdy padnie reseller, domena wygasa i próżno szukać odpowiedzialnych. Gdy padnie rejestrator, domena trafia do vinasku i jest zabezpieczana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam domeny trzymam w ITL (www.itl.pl) Czemu - mam też u nich hosting, z którego jestem zadowolony. Poza tym wraz z hostingiem domeny objęte są różnego rodzaju promocjami, które zwiększają ich atrakcyjność pod względem cenowym.

 

Jakiego rejestratora domen by nie polecił ? Hmmmm na ten czas miałem takie szczęście że się jeszcze na żadnym nie zawiodłem :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny trzymam na Firehost, kojarzycie? Nawet nie tyle chodzi o cenę, co o pewność, bo firma trochę na rynku jest.
Ale swoją drogą - wcześniej za przedłużenie PL w az.pl płaciłem 120 złotych. Domen mam 30 więc zmiana zrobiła dla mnie istotną różnicę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny trzymam na Firehost, kojarzycie? Nawet nie tyle chodzi o cenę, co o pewność, bo firma trochę na rynku jest.

Ale swoją drogą - wcześniej za przedłużenie PL w az.pl płaciłem 120 złotych. Domen mam 30 więc zmiana zrobiła dla mnie istotną różnicę.

No tak, 35 zł mniej na domenie niż w AZ.pl to na pewno sukces. Ale to nadal 35 zł więcej niż mógłbyś płacić w Aftermarket.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można mieć w premium dwa konta na te same dane?

Jeśli konta nie są wykorzystywane do nadużyć, to jak najbardziej. Trzeba jedynie użyć innego maila, bo nie może być dwóch kont na ten sam adres mail. No i trzeba pamiętać, że liczba domen się nie sumuje, każde konto jest traktowane osobno jeśli chodzi o dostęp do progów cennikowych. Edited by pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tym osobnym kontem dla najwartościowszych domen, to bym tak za bardzo nie szalał. Po co zdradzać komuś na jakich domenach nam zależy?

Mam pytanie: macie domeny w OVH? Bezpiecznie tam już teraz jest po tej aferze z hasłami? A jak z uzyskaniem kodów?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted · Hidden by apze, August 7, 2015 - No reason given
Hidden by apze, August 7, 2015 - No reason given
Trzymam na Firehost, dosyć tanie domeny, ale większe znaczenie ma dla mnie porządny panel i support.

OVH całkiem ok, gdyby nie ten archaiczny panel zarządzania. Czemu oni go nie zmieniają?

Share this post


Link to post
Posted (edited) · Hidden by apze, August 7, 2015 - No reason given
Hidden by apze, August 7, 2015 - No reason given

 

Trzymam na Firehost, dosyć tanie domeny, ale większe znaczenie ma dla mnie porządny panel i support.
OVH całkiem ok, gdyby nie ten archaiczny panel zarządzania. Czemu oni go nie zmieniają?

Przecież jest nowy. Pani z marketingu też chyba zapomniała, że wypowiadała się już w tym temacie...

 

 

 

08 wrzesień 2014 - 21:40

Domeny trzymam na Firehost, kojarzycie? Nawet nie tyle chodzi o cenę, co o pewność, bo firma trochę na rynku jest.

Ale swoją drogą - wcześniej za przedłużenie PL w az.pl płaciłem 120 złotych. Domen mam 30 więc zmiana zrobiła dla mnie istotną różnicę.

 

Idź proszę robić debila z ludzi gdzieś indziej.

Edited by szogun
  • Like 2

Share this post


Link to post
Posted · Hidden by apze, August 7, 2015 - No reason given
Hidden by apze, August 7, 2015 - No reason given

 

Ale swoją drogą - wcześniej za przedłużenie PL w az.pl płaciłem 120 złotych.

 

Pani z marketingu też chyba zapomniała, że wypowiadała się już w tym temacie...

Idź proszę robić debila z ludzi gdzieś indziej.

 

To chyba nie pani... no ale cóż, takie czasy, że ludzie mają problem z określeniem własnej płci :P

  • Like 1

Share this post


Link to post

 

Przede wszystkim u resellerów. Gdy padnie reseller, domena wygasa i próżno szukać odpowiedzialnych. Gdy padnie rejestrator, domena trafia do vinasku i jest zabezpieczana.

 

Jak wygląda sprawa dzisiaj właśnie pod względem upadku firmy obsługującej nasze domeny?

 

Czy jeśli są one wykupione o wiele lat do przodu (i na stronach NASKu w whois jest data ważności o wiele lat do przodu) to domena jest bezpieczna bez względu na to gdzie ją trzymamy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszędzie jest bezpieczna. Jak zostanie wymówiona umowa partnerowi to domeny obsluguje NASK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wszędzie jest bezpieczna. Kiedyś Dropped / Michau / AfterMarket nie miało kasy i nie odnawiało domen, za które wcześniej wzięli pieniądze od klientów. Domeny zaczęły przechodzić w stan 30-dniowej kwarantanny. NASK nie reagował i nie umożliwiał ich transferu (bo "transfer domeny po zakończeniu okresu rozliczeniowego jest niemożliwy"). Gdyby to dłużej potrwało, oczywiście pewnie NASK by je wtedy przejął, ale tak czy siak przez kilka dni nie działały.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×