Jump to content
mobster

uw.pl

Recommended Posts

Jak oceniacie tą wycenę: http://brokerdomen.pl/szukaj/a/0,a,1,uw.pl ?

 

a jakbyśmy nie oceniali to bez znaczenia bo tylko rynek to zweryfikuje .

Masz wiele ofert w tej cenie na te domenę ? Jeśli tak to wycena jest OK , jeśli nie to tez jest OK bo być możne jeszcze ta informacja nie dotarła do potencjalnego nabywcy .To taka magia wycen :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bardziej zasadne jest pytanie, dlaczego uw.pl wyceniana jest na 26 700 zł a pr.pl na 300 000 zł? :) To przecież cały rząd wielkości! Czym one się różnią? dwie literki, i uw i pr się z czymś kojarzą. Co robi taką różnicę?

 

 

Odpowiedzią jest zapewne "pijar" :), Polskie Radio, Przewozy Regionalne, Politechnika Radomska kontra Urząd Wojewódzki, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Warszawski.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odpowiedzią jest zapewne "pijar" :), Polskie Radio, Przewozy Regionalne, Politechnika Radomska kontra Urząd Wojewódzki, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Warszawski.

... Unia Wolności

Share this post


Link to post
Share on other sites
... Unia Wolności

 

A moim zdaniem, zeby sprzedac domene teraz cena musiala by oscylowac w granicy 10-13k - tak aby mogl sie nia zainteresowac jakis wiekszy inwestor.

Z cena 26k czekasz juz na klienta koncowego. Jezeli bedzie on na tyle zdeterminowany, aby zaplacic 26k, to pewnie zaplacilby tez 30k. Zatem przylaczam sie do pytania, dlaczego akurat taka cena?

Czy jest ona oparta na jakis innych cenach czy tak wzieta na chybil trafil?

 

Pozdrawiam,

Lech

Share this post


Link to post
Share on other sites
A moim zdaniem, zeby sprzedac domene teraz cena musiala by oscylowac w granicy 10-13k - tak aby mogl sie nia zainteresowac jakis wiekszy inwestor.

Z cena 26k czekasz juz na klienta koncowego. Jezeli bedzie on na tyle zdeterminowany, aby zaplacic 26k, to pewnie zaplacilby tez 30k. Zatem przylaczam sie do pytania, dlaczego akurat taka cena?

Czy jest ona oparta na jakis innych cenach czy tak wzieta na chybil trafil?

 

Pozdrawiam,

Lech

 

 

Na mój nos, być może została właśnie na dokładnie tyle wyceniona przez brokerdomen.pl.

Zresztą, Mobster napisał: "Jak oceniacie tą wycenę [...]"

 

Poza tym jest gorąco i mówię o oczywistej oczywistości :)

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na mój nos, być może została właśnie na dokładnie tyle wyceniona przez brokerdomen.pl.

 

Wydaje mi się,że właściciel domeny sam podał taką kwotę i na tyle wycenia domenę.

Edited by plachcik

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bardziej zasadne jest pytanie, dlaczego uw.pl wyceniana jest na 26 700 zł a pr.pl na 300 000 zł? :) To przecież cały rząd wielkości! Czym one się różnią? dwie literki, i uw i pr się z czymś kojarzą. Co robi taką różnicę?

Potencjałem biznesowym.

 

Co do wyceny moim zdaniem jest bardzo niedoszacowana. Nie sprzedałbym jej za mniej niż 50K, a jeśli masz cierpliwość to trzymaj - jej wartość będzie rosła.

Edited by Tobi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jezeli bedzie on na tyle zdeterminowany, aby zaplacic 26k, to pewnie zaplacilby tez 30k. Zatem przylaczam sie do pytania, dlaczego akurat taka cena?

Bo 26k wygląda bardziej wiarygodnie niż okrągłe 30k - przy okrągłych kwotach widać, że cena jest z czapki :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bo 26k wygląda bardziej wiarygodnie niż okrągłe 30k - przy okrągłych kwotach widać, że cena jest z czapki :)

 

To bardziej zależy od tego kto kupuje i kto sprzedaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Klient akademicki? :) :)

To chyba musiałby mu jeszcze dopłacić i wątpię aby kupił...

Wszystko zależy od świadomości.

Doktorantka ode mnie z uczelni tworzy strony internetowe i prawdopodobnie sprzedaje domeny - nie zdziwię się, jeżeli nawet czyta to forum :)

 

Jak przekonać władze uczelni do zakupu ?

Przekierowanie na konkurencję :P

 

http://www.pw.edu.pl/content/download/1996...le/RSzW2010.pdf

Wiesz ile kosztuje taki ranking ? :)

Edited by Gaudzinski

Share this post


Link to post
Share on other sites
Doktorantka ode mnie z uczelni tworzy strony internetowe i prawdopodobnie sprzedaje domeny - nie zdziwię się, jeżeli nawet czyta to forum :)

Większość pracowników uczelni ma swoje biznesy i poza uczelnią są to już inne podmioty. W tej sytuacji tym bardziej nie mówimy o kliencie akademickiem. Wątpię jednak aby uderzyła w projekt strony akademickiej uw.pl, bo statystyczny student, to taki "klient", na którym nie zarobisz chyba, że będzie to giełda prac magisterskich pisanych na zamówienie co jest nielegalne. Pewnie Marcin Balawajder (ten z konf. MD) dokładnie zna problem tego typu "klientów" i tu podzielam jego zdanie. Przez kilka lat pod adresem ou.pl miałem moderowaną tablicę darmowych Ogłoszeń Uczelnianych z odwiedzalnością dochodzącą do 300 tys. wejść miesięcznie. Ale grupa docelowa to biznesowo nędza i rozpacz.

 

Jak przekonać władze uczelni do zakupu?

Przekierowanie na konkurencję :)

Pracowałem X (górne X) lat na Politechnice Gdańskiej i znam realia zakupowe. Jedyny obszar, gdzie można taki wydatek zakwalifikować to promocja. Koszt rzędu 30 tys. musiałaby zatwierdzić rada wydziału albo osoba od promocji bezpośrednio podległa rektorowi. Rada nie zatwierdzi, bo jest XXX ważniejszych wydatków, a osoba od promocji będzie się bała oskarżenia o nieuzasadniony wydatek. Taki zarzut może postawić ktoś łasy na jej stanowisko, a takich będzie XXX.

 

Pewnie dużo. Dlatego zlecają je duże korporacje medialne, a nie uczelnie.

 

Domena i tak jest warta 20-30 tys. ze względu na to, że to ładna 2-literówka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

czuję się wywołany do tablicy, wyjaśnię zatem, że sugerowane ceny w brokerdomen.pl zależą od oczekiwań ich abonentów, jak i przybliżonej ocenie potencjału nazwy popartej prawdopodobieństwem jej sprzedaży w najbliższych 12 miesiącach.

 

Porównanie PR vs UW mam nadzieję nie wymaga długiego komentarza, (oczekiwania, potencjał komercyjny)

 

Jak zauważyliście, użyłem w swojej wypowiedzi słów takich jak - prawdopodobieństwo, przybliżonej, sugerowane itp - przez co chcę powiedzieć, że wycena domen może odbyć się jedynie w jakichś przedziałach cenowych i czasowych, a transakcje i tak przychodzą znienacka :)

 

Ceny w brokerdomen.pl mogą w każdej chwili zostać podniesione jak i obniżone. Obniżamy ceny jedynie w porozumieniu z abonentem.

 

Mam nadzieję, że byłem pomocny :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cenę podaną w wycenie uważam za dość realną do osiągnięcia aczkolwiek jest tu dość wąskie grono odbiorców i to raczej nie skorych do wydawania takich kwot. Ja raczej wyceniłbym ją w granicach 20k. To są realne kwoty ale zawsze może się trafić napaleniec co wyda na domenę dużo więcej ale nazwałbym to bardziej przepłacaniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sumie teoretyzujemy tutaj o klientach końcowych a przecież i tak większość transakcji jest D2D ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bardziej zasadne jest pytanie, dlaczego uw.pl wyceniana jest na 26 700 zł a pr.pl na 300 000 zł? :P To przecież cały rząd wielkości! Czym one się różnią? dwie literki, i uw i pr się z czymś kojarzą. Co robi taką różnicę?

 

odpowiedz na to pytanie dalem jakis rok temu tutaj:

 

http://www.di.pl/index.php?s=&showtopi...st&p=318058

Daniel, powiedz jak chcesz rozwiazac kwestie delikatnie mowiac "konfliktu interesow" miedzy wycena domen i funduszem domen?

 

Konkretnie mowiac:

- w jaki sposob zlecone wyceny domen nalezacych do funduszu domen moga byc objektywne?

- w jaki sposob wyceny domen ktorymi fundusz domen bylby zainteresowany moga byc objektywne?

 

Zauwaz, ze sedo nie posiada wlasnych domen i to czyni ich wiarygodnymi.

 

Ale odpowiem :) Fundusz domen będzie miał ceny jawne, więc nie będzie sensu wyceniać - wycena będzie taka jak podane ceny.

 

Ja w to wierze :P ale czy uwierzy w to kowalski?

 

I tu wlasnie mamy tego przyklad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×