Jump to content
Sign in to follow this  
Pan_Grzegorz

samorozwoj^pl

Recommended Posts

samorozwoj^pl + IDN

 

Mam już zdecydowanego kupca na te domeny, z czystej ciekawości chciałbym prosić Was o ich wycenę, aby samemu sobie odpowiedzieć na pytanie, czy nie sprzedaję za tanio. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyceny się nie podejmę, ale mogę powiedziec,że samorozwój to sztandarowe hasło w psychologii "poradnikowej", zresztą nie tylko poradnikowej oraz w wielu teoriach rozwoju duchowego.

 

Moim zdaniem dobra domena i bardzo na czasie, a odnosi się do naprawdę sporego rynku i oba w/w biznesy potrafią klepac naprawdę niezłą kasę - wiem, bo oba rynki trochę znam. Pytanie tylko czy klient to taki sobie pasjonat, który chce prowadzic swój blog, bo takich jest mnóstwo, czy np. firma szkoleniowa prowadząca szkolenia dla firm, firma wydawnicza wydająca kolejny poradnik, czy nauczyciel rozwoju duchowego lub psycholog,obaj biorący 100/200pln za wizytę - każdy ma inną tolerancję cenową, często zresztą niezależną od możliwości finansowych niestety.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wyceny się nie podejmę, ale mogę powiedziec,że samorozwój to sztandarowe hasło w psychologii "poradnikowej", zresztą nie tylko poradnikowej oraz w wielu teoriach rozwoju duchowego.

 

Moim zdaniem dobra domena i bardzo na czasie, a odnosi się do naprawdę sporego rynku i oba w/w biznesy potrafią klepac naprawdę niezłą kasę - wiem, bo oba rynki trochę znam. Pytanie tylko czy klient to taki sobie pasjonat, który chce prowadzic swój blog, bo takich jest mnóstwo, czy np. firma szkoleniowa prowadząca szkolenia dla firm, firma wydawnicza wydająca kolejny poradnik, czy nauczyciel rozwoju duchowego lub psycholog,obaj biorący 100/200pln za wizytę - każdy ma inną tolerancję cenową, często zresztą niezależną od możliwości finansowych niestety.

 

Dziękuję za wypowiedź, skoro znasz się na tej branży to prosiłbym jeszcze o odpowiedź na pytanie, która domena ma Twoim zdaniem większy potencjał samorozwoj^pl, czy samodoskonalenie^pl? (obydwie moje)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po zlozeniu oferty przez kupca, wystartuj aukcje i poinformuj tutaj. Kto wie, moze ktos sie skusi za wyzsza cene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po zlozeniu oferty przez kupca, wystartuj aukcje i poinformuj tutaj. Kto wie, moze ktos sie skusi za wyzsza cene :)

Nie chcę wykorzystywać niewiedzy klienta co do przebiegu transakcji w ten sposób.

 

Jeżeli ktoś jest zainteresowany to zapraszam na negocjację do przyszłego poniedziałku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domeny min. 5k :)

heh, tak podejrzewałem, że przez tę wakacyjną zapaść za bardzo zjechałem z oczekiwanymi cenami :)

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym krzyczał za nią 2k PLN.

 

samorozwój - dla branży psychologicznej

samodoskonalenie - dla branży edukacyjnej

 

Mi się bardziej podoba samorozwój*pl - jest krótsza, płynniej się wymawia.

Edited by ArturZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem, zależy od tego jak bardzo chcesz sprzedać i jak bardzo kupujący chce kupić.

 

Mnie bardziej podoba sie samorozwoj, bo krotsza niz samodoskonalenie. Wyrwę się przez szereg, ale na 1 rzut oka, powiedziałbym ze cena za taka domenę to ok 10k, ale jakbym chciał sprzedać (potrzebował $) to pewnie i za 1/3 tego bym oddał.

 

Pozdrawiam,

Lech

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo fajna domena.Widzę,że com.pl , com,org zagospadrowane .

 

5-7 k

 

 

 

pozdrawiam i powodzenia :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od odbiorcy samodoskonalenie.pl jest zdecydowanie fajniejsza i bardziej psychologiczna, z kolei w niektórych teoriach rozwoju duchowego "samorozwój" jest lepszy, a "samodoskonalenie" jest uważane za niefajne określenie, bo nawiązuje do przymusu doskonałości, perfekcjonizmu itp.

 

I żebys nie zrozumiał mnie źle, branża jest kasiasta, bardzo rozwojowa, ale trudna i naprawdę wszystko zależy od tego, kim jest klient. Z mojej znajomosci psychologów i "nauczycieli duchowych" (a znam ich prywatnie, nie "domenowo") wiem, że nie są zbyt skłonni szastac pieniędzmi na takie cele (zwłaszcza ci ostatni), mimo,że je mają, więc wywindowac ceny też im niebotycznie nie można,bo często uważają,że poczta pantoflowa i marketing szeptany sprawdzą się lepiej.Zarejestrują sobie inną koncówkę, stracisz klienta i co?

 

Co innego,jesli są "oświeceni" biznesowo i internetowo i np. publikują, prowadzą szkolenia, lub działają w internecie ( a takich jest coraz więcej)-albo jesli jest to firma szkoleniowa lub wydawnictwo. Ogólnie jak ktoś chce sprawdzic rynek, to niech sobie wejdzie na ZloteMysli.pl ( tu prawie wszystkie publikacje to poradniki z tej dziedziny), albo przedrepta się do zwyklej księgarni.

 

W każdym razie ja osobiscie poniżej XXXX bym nie sprzedała, dla w/w oświeconych biznesowo KK obstawiam ostrożnie od 3 - 5k, a samodoskonalenie.pl od 3-7k.

 

Ale się napisałam :)

 

Powodzenia!

 

#spiritual.pl

#meditation.pl

#przewodnikduchowy.pl

Edited by efro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajna domena, myślę, że niskie do średniego x xxx jest do wyciągnięcia :)

 

#samoocena.pl

#indywidualista.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
aż mnie ciekawi kwota jaka się może pojawić w dziale "Sprzedane". Obstawiam 3k - 3,5k netto ;)

 

 

#samoakceptacja.pl

3-3,k netto uznałbym za kwotę zadowalającą, a jak pisałem wcześniej zbyt zaniżyłem swoje oczekiwania, choć oczywiście mowa o kwocie 4-cyfrowej ;) Trudno, od jesieni trzeba będzie wprowadzić spore podwyżki bo widzę że ilość zapytań już zaczyna znacząco wzrastać w porównaniu do poprzednich 2-3 miesięcy :P

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×