Jump to content
Guest Michal

rel="nofollow" na całym forum

rel="nofollow"  

55 members have voted

  1. 1. Czy rel="nofollow" powinno zostać usunięte?

    • Tak, proszę usunąć rel="nofollow"
      39
    • Nie, proszę zostawić rel="nofollow"
      16


Recommended Posts

Guest Michal

Sądzę, że jako podziękowanie użytkownikom tego forum, że je tak rozkręcili oraz nieustannie inwestują swój czas w jego rozwój dyskutując tutaj i udzielając innym pomocy, administracja powinna przywrócić stan przeszły dot. linków, tj. usunąć z linków umieszczanych przez userów dodatek rel="nofollow". Stosowanie tego dodatku nie jest ogólnie praktykowane na forach dyskusyjnych.

 

Dla osób nieuświadomionych: Ten dodatek sprawia, iż wszystkie linki pojawiające się w wiadomościach jak i sygnaturach użytkowników nie są brane pod uwagę przez wyszukiwarki (np. Google).

 

Kto się ze mną zgadza?

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja myslę, że administracja miała powody żeby tak zrobić i zapewne zostało to podyktowane troską o jakosć postów. Będzie tak, że przy zdjętym "nofollow" pojawi się masa debilnych wpisów których celem będzie tylko i wyłącznie umieszczenie linka na forum. Ja optuję za tym, żeby nie zdejmować.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Ja myslę, że administracja miała powody żeby tak zrobić i zapewne zostało to podyktowane troską o jakosć postów. Będzie tak, że przy zdjętym "nofollow" pojawi się masa debilnych wpisów których celem będzie tylko i wyłącznie umieszczenie linka na forum. Ja optuję za tym, żeby nie zdejmować.

Wydaje mi się, że prawdziwym powodem jest raczej zwiększenie wartości linków wychodzących ze stopki forum

noclegi w górach, broker domen blog, program tv, tłumaczenia niemiecki

 

Wystarczyłoby usunąć ten dodatek dla użytkowników, którzy mają np. ponad 100 postów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wystarczyłoby usunąć ten dodatek dla użytkowników, którzy mają np. ponad 100 postów.

 

To na pewno dobry pomysł, bo jak ktoś ma >100 postów to jest raczej użytkownikiem, który wniósł coś na forum.

 

Kiedyś nawet wydaje mi się, że tak było, że od jakiejś granicy liczby postów nofollow już znikał, dziwne, że już tak nie jest.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
To na pewno dobry pomysł, bo jak ktoś ma >100 postów to jest raczej użytkownikiem, który wniósł coś na forum.

Od 500 postów wzwyż.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem za.

 

Tylko, że nawet ustawienie minimalnego limitu liczby postów, nie zmniejszy chęci jak najszybszego osiągnięcia tego limitu. Szczególnie przez wszystkich tak bardzo chętnie i intensywnie gratulujących...

 

Ale możliwość wsparcia swojego portfolio mocą linków z DI wydaje się bardzo interesująca ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Znów coś się chyba zepsuło:
Chyba tak, np. umberto i apze mają linki nofollow w stopce i Sir_Elwood follow?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem za usunięciem "nofollow".

Mówiecie 500 postów? Wg mnie to i tak za mało. Ja się nieraz dziwię, jak widzę osoby, które zarejestrowały się na forum pózniej ode mnie a mają napisanych więcej postów :P

Przydałby się taki skrypt, który każdemu indywidualnie włączałby (lub wyłączał) "follow" biorąc pod uwagę wartość merytoryczną postów danego użytkownika ;)

Edited by uzytkownik

Share this post


Link to post
Share on other sites
biorąc pod uwagę wartość merytoryczną postów danego użytkownika :P

Chętnie kupię taki skrypt, przydałby się przed wejściem na kilka serwisów informacyjnych, o debatach politycznych nie wspomnę :P;)

 

Wracając do tematu to wspomnianą opcję proponuję włączać tym z liczbą postów powyżej tysiąca i wyłączać nadużywającym.

Edited by Arcanis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jestem jak najbardziej za tym żeby nie było nofollow

 

Zresztą już o tym pisałem we wcześniejszym wątku na ten temat.

 

Oczywiście wszystko ma swoje plusy i minusy.

 

Ilość spamerów może się zwiększyć, lecz ludzie z branży będą się chętniej wypowiadać, wiele osób pracujących w SEO selekcjonuje swoje fora pod tym względem, lecz nie są to spamerzy, lecz profesjonaliści którzy chętnie by się podzielili swoją wiedzą, nawet za tak znikomą nagrodę jakim jest link w sygnaturze.

Edited by Lapidus

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wydaje mi się, że prawdziwym powodem jest raczej zwiększenie wartości linków wychodzących ze stopki forum

noclegi w górach, broker domen blog, program tv, tłumaczenia niemiecki

Już od dłuższego czasu Google wlicza linki nofaloow do podziału mocy, także włączenie nofallow na forum nie powoduje, ze cała moc idzie na linki w stopce. Przy włączonej opcji nofallow na forum, gdy ktoś da linka w poście wówczas moc przypadająca na link ucieka w "w powietrze" - jest tracona, wcześniej moc z nofallow przechodziła na linki fallow.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Już od dłuższego czasu Google wlicza linki nofaloow do podziału mocy, także włączenie nofallow na forum nie powoduje, ze cała moc idzie na linki w stopce. Przy włączonej opcji nofallow na forum, gdy ktoś da linka w poście wówczas moc przypadająca na link ucieka w "w powietrze" - jest tracona, wcześniej moc z nofallow przechodziła na linki fallow.

 

Ja tylko w kwestii formalnej: nofOllow.

 

Może myślałeś o swallow. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja tylko w kwestii formalnej: nofOllow.

 

Może myślałeś o swallow. ;)

No tak, zobacz o której godzinie pisałem posta ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

własnie jestem po upgradzie IPB do najnowszej wersji i zdjąłem u siebie rel=NF dla calego forum. Z tym, że zastanawiamy się wspolnie jakie ograniczenia wprowadzić:

 

- np 3 linki external w stopce

- limit postów - moze z 20

 

Nalezy oczywiscie pamietać że link nawet z NF może być przydatny ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wydaje mi się, że prawdziwym powodem jest raczej zwiększenie wartości linków wychodzących ze stopki forum

noclegi w górach, broker domen blog, program tv, tłumaczenia niemiecki

Mi się też tak wydaje ;)

 

A zabezpieczeniem może być po prostu ilość postów. Kto wejdzie na forum z myślą tylko o wstawieniu linka, to szybko je opuści.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mi się też tak wydaje ;)

 

A zabezpieczeniem może być po prostu ilość postów. Kto wejdzie na forum z myślą tylko o wstawieniu linka, to szybko je opuści.

 

tu sie nei zgodze ... bo:

 

- moge być nazbyt gadatliwy zeby osiągnąc pułap

- mogę być mało gadatliwy bo przyszedłem poczytać, zabieram głos sporadycznie a na forum jestem juz na przykład 4 lata ...

 

BTW linków: a ten spam w stopce forum to co ;)

Edited by thanatos

Share this post


Link to post
Share on other sites

może nie od limitu postów bo to zawsze będzie prowadzilo do nabijaniam ale np. po jakimś czasie od rejestracji. np. po 6 miesiącach ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tych wszystkich pomysłach na decydowanie komu włączyć/wyłączyć nofollow brak jest czynnika ludzkiego i dlatego są to pomysły niedoskonałe.

Może lepiej zrobić tak, że osobnik który chce mieć wyłączony nofollow zgłasza to na forum a użytkownicy drogą głosowania podejmują decyzję ;)

 

Mam poczucie, że cokolwiek byśmy tu nie napisali to administracja i tak myśli i zrobi swoje. Jednym słowem na próżno się produkujemy ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, ale miło by było jakby chociaż ktoś z administracji się wypowiedział na ten temat, czy są skłonni, czy raczej nie, czy się jeszcze zastanawiają, cokolwiek!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak, ale miło by było jakby chociaż ktoś z administracji się wypowiedział na ten temat, czy są skłonni, czy raczej nie, czy się jeszcze zastanawiają, cokolwiek!

Próbujemy naprawić, zobaczymy jak się to zakończy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×