Jump to content
Domeniarz

Haczyk dla domeniarzy w regulaminie AZ

Recommended Posts

30. Ograniczenie promocji rejestracji domen.

Rejestracje domen bez wykonywania przedłużeń domen na kolejne lata jest ograniczone do 25 nazw domen rocznie. Klient nie przedłużając każdej kolejnej domeny ( powyżej 25 domen rocznie ) , zarejestrowanej w ramach promocji, przed upływem pierwszego rocznego abonamentu, zobowiązuje się do przedłużenia domen w Az.pl na kolejny rok lub zwrócenia różnicy pomiędzy ceną za rejestracje domen a właściwą ceną domen opublikowaną na stronie Az.pl w cenniku. Różnica wynosi:

 

* 70.0 zł netto dla domen .pl,

* 50.0 zł netto dla domen funkcjonalnych,

* 20.01 zł netto dla domen regionalnych

 

31. Az.pl ma prawo wstrzymać dla dowolnego nr ID promocję rejestracji domen, w przypadku gdy stwierdzi, iż rejestracje domen nie odbywają się na potrzeby serwisów www w przypadku rejestracji ponad 100 domen miesięcznie.

 

Wpadł już ktoś jakoś na tym? :)

Dobrze, że dowiedziałem się o tym zapisie "przed szkodą".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odkryłeś Amerykę, ten zapis jest w regulaminie od dawna. Wszyscy, którzy czytają regulaminy, oczywiście o nim wiedzą. Pisałem też o tym gdzieś tu na forum parę miesięcy temu. Ja nie liczyłem ile mi domen wygasło od kiedy korzystam z AZ, ale pewnie trochę więcej niż te 25. Nie odnotowałem żadnych opłat karnych, może nie chcą mnie drażnić żebym się nie wyniósł. Inaczej może być w przypadku osób, które mają 50 domen, z czego 40 nie przedłużą. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wpadł już ktoś jakoś na tym? :)

Dobrze, że dowiedziałem się o tym zapisie "przed szkodą".

regulamin AZ nie do konca jest domainer friendly :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
domeny testowe tez w to wliczaja?

 

Nie, nie wliczają w to domen testowych. Jeśli ktoś zafundował sobie 100 domen w promocji za 2k a zarejestrował domeny typu "euro2012" to teraz leży i kwiczy i jeśli nie sprzeda tego - to w przyszłym roku czeka go komornik lub Prison Break ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie, nie wliczają w to domen testowych. Jeśli ktoś zafundował sobie 100 domen w promocji za 2k a zarejestrował domeny typu "euro2012" to teraz leży i kwiczy i jeśli nie sprzeda tego - to w przyszłym roku czeka go komornik lub Prison Break ;-)

 

a czy ktos z forum juz zaplacil taka kare?

jak to wygladalo od strony technicznej,

czy przypomniali wczesniej ze to juz 25 niezaplaconych domen i

kolejne nieoplacenie domeny bedzie powodowalo naliczenie kary?

 

 

az.pl bylby moim ulubionym rejestratrorem gdyby nie ten limit, przez to mniej u nich rejestruje, a czesciej wybieram RD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie, nie wliczają w to domen testowych. Jeśli ktoś zafundował sobie 100 domen w promocji za 2k a zarejestrował domeny typu "euro2012" to teraz leży i kwiczy i jeśli nie sprzeda tego - to w przyszłym roku czeka go komornik lub Prison Break ;-)

Czyli przy przeniesieniu domeny na inny panel klienta karna opłata nie jest naliczana?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli przy przeniesieniu domeny na inny panel klienta karna opłata nie jest naliczana?

 

Tak, domeny są liczone wg panelu, więc jeśli nie masz zamiaru przedłużać jakiejś domeny, to warto ją sprzedać choćby za złotówkę na allegro żeby się jej pozbyć. :-) Niestety, teraz przenoszenie jest trudniejsze niż kiedyś, więc trzeba to zrobić z co najmniej miesięcznym zapasem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak, domeny są liczone wg panelu, więc jeśli nie masz zamiaru przedłużać jakiejś domeny, to warto ją sprzedać choćby za złotówkę na allegro żeby się jej pozbyć. :-) Niestety, teraz przenoszenie jest trudniejsze niż kiedyś, więc trzeba to zrobić z co najmniej miesięcznym zapasem.

Dzięki za odp., uspokoiłeś mnie :)

OT: Co do przenoszenia, to niestety wiem coś o tym, przenoszę domeny na firmę i coś czuję, że trochę to potrwa. Zupełnie inne informacje uzyskałem przez telefon, zupełnie inne dostałem na maila.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki za odp., uspokoiłeś mnie :)

OT: Co do przenoszenia, to niestety wiem coś o tym, przenoszę domeny na firmę i coś czuję, że trochę to potrwa. Zupełnie inne informacje uzyskałem przez telefon, zupełnie inne dostałem na maila.

 

[OT] Jeśli to działalność gospodarcza, to nie musisz zmieniać danych whois, Ty i firma to jedno.

Ale jeśli chcesz to zrobić, to może warto poczekać aż AZ wprowadzi zapowiadaną umowę, po podpisaniu której będziesz mógł robić cesję on-line bez papierków?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale jeśli chcesz to zrobić, to może warto poczekać aż AZ wprowadzi zapowiadaną umowę, po podpisaniu której będziesz mógł robić cesję on-line bez papierków?

 

A planują takie coś wprowadzić? Skąd informacja i kiedy to może wejść w życie? Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A planują takie coś wprowadzić? Skąd informacja i kiedy to może wejść w życie? Pozdrawiam.

 

Z AZ, jak się czyta informacje wyświetlane w panelu, to się wie. :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×