Jump to content
Sign in to follow this  
alpine5

Multiskilerzy - ciekawy artykuł

Recommended Posts

Nie wiedziałem, że tak się nazywa tego typu pracowników, ale to chyba dość popularne rozwiązanie.

 

Osobiście znam administratorów sieciowych czy programistów w średnich firmach, którzy są równocześnie księgowymi, BOKiem, magazynierami i gdzieś tam jeszcze jakiś sprzęt na produkcji składają. Duża oszczędność kosztów, a straty na wydajności poszczególnego działu niewielkie.

 

- Jestem multiskilerem.

 

Brzmi prawie jak "jestem hardcorem", nawet znaczenie po części się zgadza. :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multiskilerzy to taki wariant szczęśliwego kapitalizmu. :) Następny wariant wielozadaniowości, który wkrótce pojawi się w toku ewolucji, to bedzie praca 24 godziny na dobę bez przerwy za płacę jednego 8-godzinnego etatu. To będzie jeszcze szczęśliwszy wariant kapitalizmu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
księgowa, po studiach, egzamin panstwowy, kroi ser i wyklada towar w markecie... :) :)

No i co w tym dziwnego?

Studia predysponują do lepszej pracy? Chore są po prostu układy i przepisy. Po co jest taka instytucja jak płaca minimalna? Po to żeby pracodawca nie zapłacił więcej pracownikowi a jednocześnie był "czysty" wobec prawa. Ustrój, który w tej chwili panuje to "produkcja" urzędników i bezrobotnych. Bezrobocie to takie wakacje od pracy aby przez rok bezrobocia popracować na czarno pobierając jednocześnie zasiłek - czyli 2 pensje.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
No i co w tym dziwnego?

nie dziwi mnie pracodawca, bardziej ta księgowa :)

ja sam czasami tez robie inne rzeczy w pracy niz musze, ale bez przesady

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie dziwi mnie pracodawca, bardziej ta księgowa :)

ja sam czasami tez robie inne rzeczy w pracy niz musze, ale bez przesady

No właśnie, księgowa nie ma innego wyjścia jak pracować - powiedzmy - za pensję minimalną. Nie ma konkurencji na rynku płac.

Pracodawca nie płaci za umiejętności tylko płaci pensję minimalną. W dodatku ma bata w stylu, że na miejsce księgowej ma 10 chętnych.

"Wiec albo robisz to co wymagam albo zrezygnuj z pracy."

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

widocznie taka z niej księgowa ze nie moze znalezc innego pracodawcy i teraz dopisuje do tego ideologie - jestem multiskilerem, to brzmi dumnie

Share this post


Link to post
Share on other sites
widocznie taka z niej księgowa ze nie moze znalezc innego pracodawcy i teraz dopisuje do tego ideologie - jestem multiskilerem, to brzmi dumnie

Albo zarabia tyle, że uważa, że "korona" z głowy jej nie spada i godzi się na wykonywanie innych obowiązków. Prawda jak zwykle pośrodku ale ważne, że artykuł w prasie się ukazał i jest pole do popisu dla Śniadka i innych działaCy związkowych.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
umberto: nigdy nie napisałeś czym Ty się na co dzień zajmujesz. Możesz?

Czy to komuś do szczęścia potrzebne? Na pewno nie zajmuję się multitaskingiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
można spotkać na kasie dyrektor personalną czy szefa działu IT
ważne, że artykuł w prasie się ukazał i jest pole do popisu dla Śniadka i innych działacy związkowych.

racja, wygląda na art na zamówienie

 

umberto: nigdy nie napisałeś czym Ty się na co dzień zajmujesz. Możesz?

moze stworzyc wątek gdzie kazdy napisze czym sie zajmuje na codzien, prócz domen...

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też jestem multiskilerem. W mojej firmie rozmawiam z klientami, wykonuję prace biurowe, muszę sobie kawę parzyć a nawet posprzątać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
moze stworzyc wątek gdzie kazdy napisze czym sie zajmuje na codzien, prócz domen...

Już jest taki wątek, a także taki, jaki domainer ma samochód czy jaki by chciał mieć, jakiej muzyki słucha, jakie filmy poleca i podobne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podstawą akcji jest skrajny bezsens. Czyli zamiast przewożenia koleją samych kontenerów, będą te kontenery ładowane na ciężarówki, a następnie razem z ciężarówką na wagon??? To jest głupie. Lepiej na wagon załadowywać same kontenery tak jak zawsze się to czyniło. To teraz może zamiast kontenerów na statkach będą przewożone wagony, a na nich ciężarówki, a na nich kontenery??? :)

Niech kolejowcy lepiej zadbają o transport towarowy samych kontenerów, bo to zdechło i dlatego jeździ tyle TIR-ów. Odbudowa kolejowych bocznic przeładunkowych itd. To wszystlo leży w ruinie. Kiedyś nawet przy niewielkich stacjach istniała bocznica z dżwigiem dla kontenerów. Tego nie ma, a teraz mają zrobić terminale wjazdowe dla TIR-ów? A co z logistyką? Kontenery jak przyjadą można je wystawić na placu i ciężarówki je odbierają/dostarczają kiedy chcą. A tu kilkadziesiąt ciężarówek musi czekać na swoją kolej o konkretnej godzinie i tracić czas. Akcja jak podczas przeprawy promowej.

 

Wkrótce akcje:

TiryNaToryNaMorze.pl

albo

TiryNaToryNaStatki.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podstawą akcji jest skrajny bezsens. Czyli zamiast przewożenia koleją samych kontenerów, będą te kontenery ładowane na ciężarówki, a następnie razem z ciężarówką na wagon???

(...)

 

Nie mam teraz niestety czasu zerknąć na tą stronę, ale moim zdaniem ładowanie tirów na pociąg i przewiezienie ich od jednej granicy do drugiej ma sens.

 

Nie mówię tutaj o rozwożeniu towarów po kraju, ale o ładowaniu tirów jadących tranzytem przez nasz kraj na jednej granicy i wyładowaniu na drugiej. Kierowcy sobie spokojnie pośpią, czas przejazdu (wliczając niezbędny odpoczynek) będzie pewnie taki sam lub krótszy niż obecnie, a do tego pewnie tańszy (szczególnie biorąc pod uwagę koszta związane z paliwem i - to przez państwo - opłatami za autostrady, których, powoli bo powoli, ale przybywa). Swoją drogą pieniądze, jakie idą dla Kulczyka za przejazd przez autostrady też pewnie są (będą) jednym z aspektów, który blokuje taki pomysł...

 

 

Edycja:

 

Pomyliłeś tematy Perseusz

 

Heh, ja również - zasugerowałem się wypowiedzią Prometeusza.

Edited by jamiko

Share this post


Link to post
Share on other sites
Multiskilerzy to taki wariant szczęśliwego kapitalizmu. :) Następny wariant wielozadaniowości, który wkrótce pojawi się w toku ewolucji, to bedzie praca 24 godziny na dobę bez przerwy za płacę jednego 8-godzinnego etatu. To będzie jeszcze szczęśliwszy wariant kapitalizmu.

 

Jak widzę takich ludzi nie dobrze mi się robi. Nie chcesz, nie pracuj. Proste jak konstrukcja cepa. Kapitalizm (choć mocno ograniczony w Polsce) charakteryzuje sie tym że daje wybór. A Twój "szczęśliwy wariant socjalizmu" nie daje go. Wszyscy pracują, wszyscy gówno zarabiają, obsada sklepu jest pełna bo każdy musi mieć pracę choć na półkach pustki ;]

 

Twój szczęśliwy realny socjalizm panuje jeszcze w kilku krajach, polecam kierunek Kuba - Korea pół. lub poczekać 50 lat w europie - wcześniej czy później skończymy w wielkim kołchozie.

 

Czy to komuś do szczęścia potrzebne? Na pewno nie zajmuję się multitaskingiem.

 

On Ci nie powie. Znam takich lewaczków z "dobrych domów" którzy w życiu się pracą nie zhańbili. Po za życiem na garnuszku w wolnich chwilach bawią się w rewolucje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multizadaniowcy górą. :P Co tam księgowa wykładająca ser, bardziej podoba mi się stewardessa która między parzeniem kawy i podawaniem kanapek zdąży jeszcze samolotem wylądować.

 

Szef tanich linii lotniczych Ryanair Michael O'Leary twierdzi, że samolot może obyć się bez drugiego pilota, bo wystarczy mu komputer, a w ostateczności samolot sprowadzi na ziemię inteligentna stewardesa.

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,8...z_drugiego.html

 

Multitasking to faktycznie brzmi dumnie, dawniej na takich gości od wszystkiego mówiło się "przynieś, wynieś, pozamiataj.."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×