Jump to content
bober0

10 000 pln do zainwestowania

Recommended Posts

Budżet podzieliłbym na 2-3 części.

 

I część na domeny po 1000-3000 PLN.

II część na domeny po 500-1000 PLN.

III część na domeny po 100-500 PLN.

 

W ten sposób konstruujesz bezpieczne portfolio. Oczywiście dobrze, żebyś nie inwestował w ciemno, więc może warto zacząć od domeny z najniższego pułapu cenowego.

 

DD

 

w podobny sposób L Czarnecki rozlozyl swój budżet na początku swojej kariery.

Wariant bardzo optymalny, ale prawda jest taka ze nie ma rady na to jak rozłożyć budżet. Wszystkie podpowiedzi w tym temacie okreslilbym jako bliskie prawidłowej odpowiedzi(moja nie będzie inna) ale tak naprawdę wszystko zależy od domeny i kwoty zakupu.

Domena MUSI być zakupiona po cenie niższej niż d2d żeby zminimalizowac ryzyko.

 

Poza tym z domenami jak z kobietami - różne gusta i różne potrzeby :P)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mądre rzeczy piszecie, wariant b wydaje się średniakiem a takie faktycznie zwykle są najlepsze (zysk do ryzyka).

 

Kolejna rzecz jaka się nasuwa to strategia doboru,

czy kręcimy się koło 1-3 tematyk/branż czy kupujemy szeroko?

 

wybrane tematyki mają takie zalety, że łatwiej jest je śledzić tzn. mniej aukcji, możliwość głębszego wejścia w tematykę, analiza transakcji w ten branży itp. Natomiast wadę widzę taką, że trzeba je bardzo dobrze wybrać i jak najlepiej się na nich znać.

 

Przy szerokim kupowaniu nie ma problemu z wyborem ale też śledzenie "wszystkiego" jest bardzo trudne.

 

Jednak przeglądając portfolia różnych osób widzę domeny z bardzo wielu tematyk. Czy to sprawa ilości? Tzn, jeśli ma się kilkaset domen to trzeba mieć kilkanaście/kilkadziesiąt tematyk.

 

Może innym systemem jest odpalanie co daną liczbę domen nowej tematyki (np: co 20 lub 30) a potem system zamieniania, tzn jeśli sprzedałem jedną to na jej miejsce szukam następnej itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

podpisuję się pod 2 ostatnimi wypowiedziami(SWAGGER, DD), odradzam dwuliterówki i licytację przewartościowanych domen na dropped, lepiej poszukać niedowartościowanych domen na Aftermarket lub w portfolio domainerów

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
podpisuję się pod 2 ostatnimi wypowiedziami(SWAGGER, DD), odradzam dwuliterówki i licytację przewartościowanych domen na dropped, lepiej poszukać niedowartościowanych domen na Aftermarket lub w portfolio domainerów

 

czy na pewno kupowanie od innych domainerów jest dobrym pomysłem?

wydaje mi się, że dobry domainer powinien mieć zawsze lekko zawyżoną cenę, żeby sprzedać tylko temu klientowi który bardzo chce kupić właśnie tą domenę, jednocześnie odrzucając łowców okazji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
czy na pewno kupowanie od innych domainerów jest dobrym pomysłem?

wydaje mi się, że dobry domainer powinien mieć zawsze lekko zawyżoną cenę, żeby sprzedać tylko temu klientowi który bardzo chce kupić właśnie tą domenę, jednocześnie odrzucając łowców okazji.

 

Najlepsze okazje na kupno trafiały mi się w portfolio innych domainerów, ale to może tylko mój jednostkowy przypadek. Na licytacjach jest zwykle szersze grono zainteresowanych i emocje, w relacjach indywidualnych jesteś zdany na swoją wiedzę i umiejętności negocjacyjne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i jest jeszcze opcja aby za 15K założyć 468 opcji :P

 

A tak poważnie, gdybym był na twoim miejscu przeznaczył bym kapitał na warianty b i c po połowie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
czy na pewno kupowanie od innych domainerów jest dobrym pomysłem?

wydaje mi się, że dobry domainer powinien mieć zawsze lekko zawyżoną cenę, żeby sprzedać tylko temu klientowi który bardzo chce kupić właśnie tą domenę, jednocześnie odrzucając łowców okazji.

 

Niejeden domainer (a powiedziałbym raczej, że większość domainerów) miał/ma/mieć będzie chwilowy kryzys finansowy i wtedy puszcza dobre domeny bardzo tanio. Jedynie rekiny tego biznesu mogą pozwolić sobie na czekanie na klienta latami.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przy szerokim kupowaniu nie ma problemu z wyborem ale też śledzenie "wszystkiego" jest bardzo trudne.

Śledzenie może okazać się banalnie łatwe.

Trudniejsze mogą być decyzje, które będziesz musiał podjąć za rok - przy ich przedłużeniu.

Jeśli będziesz chciał przedłużyć znaczną część z nich, to przynajmniej podwoisz planowany budżet.

 

Nie liczyłbym, że w tym czasie zarobisz na wszystkie pozostałe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie liczyłbym, że w tym czasie zarobisz na wszystkie pozostałe.

 

To dobra uwaga, trzeba się przygotować na dokładanie przez 2 lata.

 

co sądzicie o tematykach?

trzymać się tylko kilku czy to bez znaczenia?

Share this post


Link to post
Share on other sites
To dobra uwaga, trzeba się przygotować na dokładanie przez 2 lata.

 

co sądzicie o tematykach?

trzymać się tylko kilku czy to bez znaczenia?

Trzymaj się tego co jest Ci w jakimś sensie bliskie i na czym się znasz. Przy początkowej niedużej skali nie ma sensu "łapać się" za wszystko.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za takie pieniądze to ciężko kupić serwis, najwyżej jego zalążek :P

czyli :P plus 2 dni pracy to 15 k? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Można kupić/zarejestrować domeny i zrobić na nich małe stronki zarabiające na reklamie np google, cpmprofit itp. (Trzeba wypozycjonować pod kluczowe frazy na wysokie pozycje) Koszt 1 dobrej strony (Ładna grafika + rejestracja domeny + pozycjonowanie to około 500zł) - Trzeba trochę jednak pomyśleć jakie tematyki mogą być najbardziej zyskowne zarówno dla zysków z reklam jak i dla ewentualnej sprzedaży strony.

 

2. Kupienie jednego "dużego" serwisu np forum i sprzedawanie mailingów + oczywiście zyski z reklam. Co ważne forum musi być "żywe". (Zysk moze być na prawdę duży w porównaniu z kosztami inwestycji)

 

3. Kupienie 1-3 dobrych domen i czekanie na kupca (Dla tego tylko 1-3 gdyż koszty roczne nie są tak duże).

 

Sposób 3 jest dla osób mających mało czasu.

 

 

 

Takie jest moje zdanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie ma idealnego algorytmu postępowania

 

na pewno nie wydał bym tych pieniędzy naraz . Czasem lepiej wychodzi się na zainwestowaniu 30 zł (przechwycenie) niż 300zł -to kwestia nosa , lub rodzenia się w czepku:P.

 

Ja bym spokojnie inwestował te pieniądze , czekając aż "samo coś wpadnie w ręce"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem wybór wariantu a , b lub c zależny jest od tego jak bardzo aktywny chcesz być w tym "biznesie" :P Jeżeli chcesz być na prawdę bardzo aktywny wybierz wariant c , jeżeli średnio aktywny wybierz wariant b , natomiast jeżeli chcesz być mało aktywny wybierz wariant a i cierpliwie czekaj na oferty :P Tak to sobie wykombinowałem :P

 

 

 

 

Pozdrawiam :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie obrażając Bobera, ale osoba zadająca takie pytanie moim zdaniem nie ma pojęcia o rynku i nosa, skoro sama nie potrafi zdecydować.

Doradzacie takiej osobie zakup kilkudziesięciu domen. Jest to OK, jeżeli ktoś doświadczony pomoże w wyborze. Jednak przy decyzji na własną rękę podejrzewam, że będą to nic nie warte domeny - może trafi się jedna warta kilka "K" w całym portfelu - na pewno za 200zł nie kupi domeny premium. Nie wspomnę o przedłużeniu, które wyniesie ponad 2000zł, rok. Gdzie tu zysk?

 

Jak już rozmawialiśmy w Warszawie w czwartek, nie jest sztuką kupić kilka domen na dropped.pl w tydzień i oczyścić się z funduszy, a po roku nic nie odnowić.

Wytypowanie samodzielnie okazji takiej jak system.pl i wejście w taki zakup przed domainerem, który monitoruje wszystko na rynku to marzenie :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety nie ma żadnej magicznej receptury na inwestowanie w domeny , bynajmniej ja do tej pory żadniej nie znalazłem . Obserwując rynek z perspektywy ostatnich lat można z całą pewnością powiedzieć , że napewno wartość domen generycznych z roku na rok rośnie . Niestety za kwotę 10k zł raczej żadnej "dobrej" domeny generycznej już się nie kupi :)

Jeżeli chcesz koniecznie inwestować w domeny , to najbezpieczniejszą strategią jest , tak jak już pisali niektórzy moi przedmówcy , zainwestowanie w kilka domen klasy średniej . Później pozostaje Ci już tylko czekanie na to , aż ktoś kiedyś zauważy w nich jeszcze większy potencjał , przynajmniej w niektórych :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie obrażając Bobera, ale osoba zadająca takie pytanie moim zdaniem nie ma pojęcia o rynku i nosa, skoro sama nie potrafi zdecydować.

Doradzacie takiej osobie zakup kilkudziesięciu domen. Jest to OK, jeżeli ktoś doświadczony pomoże w wyborze. Jednak przy decyzji na własną rękę podejrzewam, że będą to nic nie warte domeny - może trafi się jedna warta kilka "K" w całym portfelu - na pewno za 200zł nie kupi domeny premium. Nie wspomnę o przedłużeniu, które wyniesie ponad 2000zł, rok. Gdzie tu zysk?

 

Jak już rozmawialiśmy w Warszawie w czwartek, nie jest sztuką kupić kilka domen na dropped.pl w tydzień i oczyścić się z funduszy, a po roku nic nie odnowić.

Wytypowanie samodzielnie okazji takiej jak system.pl i wejście w taki zakup przed domainerem, który monitoruje wszystko na rynku to marzenie :)

 

Nie czuje się obrażony, ale wchodząc w domeny z branży pokrewnej od czegoś trzeba zacząć. Sądzę, że przedziały i strategia jest jednym z ważniejszych elementów. To, że część zakupów będzie nietrafiona to wliczam w całość zagadnienie.

 

Dziękuje wszystkim za rady!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niestety za kwotę 10k zł raczej żadnej "dobrej" domeny generycznej już się nie kupi ;)
Nie śpiesz się - rzadko ale czasami trafiają się naprawdę ciekawe okazje.

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

mam 10 000 - 15 000 pln do zainwestowania w domeny. Jaką strategię polecacie?

a. kupić na aukcjach 4-5 domen naprawdę niezłych, kazda po ok.2000-3000 pln

b. kupić na aukcjach 40-50 średnich domen, wychodzi średnio po 200-300 pln za domenę

c. przechwycić lub kupić na aukcjach ogromną liczbę tanich domen, szukając okazji i mieć nadzieję, że znajdą się w nich perełki które będzie można dobrze zagospodarować

 

Są jeszcze jakieś inne podejścia?

Czy lepiej oprzeć się na mniejszej liczbie czy kupować dużą ilość?

 

 

poczytaj lekture Robert Kiyosaki :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
c. przechwycić lub kupić na aukcjach ogromną liczbę tanich domen, szukając okazji i mieć nadzieję, że znajdą się w nich perełki które będzie można dobrze zagospodarować

Ja jednak wybrałbym to rozwiązanie, ponieważ na śmietniku można znaleźć naprawdę dobre domeny. Dla mnie jest to najlepsze rozwiązanie, gdyż nawet jeśli domena nie trafi do KK to można poszukać transakcji D2D, co równa się wycofaniu gotówki lub minimalnym zyskiem. To opcja jest najmniej ryzykowna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×