Jump to content
DD

home.pl

Recommended Posts

Co to znaczy bardzo niskie ceny odnowień?

 

Przy 51 domenach 59 zl netto, czy 49 zl netto przy 101 domenach (co dla osob zajmujacych sie domenami nie jest niczym wielkim) wydaja mi sie dosc korzystne. Oczywiscie, mozna znalezc tansze oferty na rynku, ale nie jest to juz chyba az tak znaczaca i bolaca portfel roznica.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przy 51 domenach 59 zl netto, czy 49 zl netto przy 101 domenach (co dla osob zajmujacych sie domenami nie jest niczym wielkim) wydaja mi sie dosc korzystne. Oczywiscie, mozna znalezc tansze oferty na rynku, ale nie jest to juz chyba az tak znaczaca i bolaca portfel roznica.

Jasne, jak masz setki tysięcy zł to nie robi to różnicy, ale jak masz 101-200 domen odnawianych z trwogą z odniowieniai na odnowienie i szukanie na to pieniędzy jak tylko zbliża sie data przedłużenia, to przy 101 domenach to w stosunku do dropped to już 14 zł różnicy (45 zł brutto w Dropped a ok 59 zł brutto w Home) a to oznacza 1400 zł, za które możesz odnowić w Dropped kolejnych 31 domen (i jeszcze dostaniesz 150 zł bonifikaty na przechwytywanie).

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiscie, pod wzgledem czysto finansowo-matematycznym masz racje. Za ta roznice masz jednak wsparcie 24h, stabilne serwery oraz ogolnie dobra jakosc uslug, czego niestety np. dropped nie moze zapewnic (ciagle pady itp.).

 

Chcialem podkreslic, ze ta roznica nie jest juz taka duza, a do tego mozliwosc elektronicznej cesji znacznie przyspieszy realizacje sprzedazy domen utrzymywanych w home.pl co jest na pewno duzym plusem dla posiadaczy domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio robiłem duże zakupy w home.pl podczas promocji X5 punktów Payback. Punkty otrzymałem, ale ostatnio się loguję i patrzę... że mi je zabrano. :huh:

 

To na tym polega promocja, wabić klienta by później wszystko po cichu cofnąć? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprzedałem domenę *eu, zakupioną w zeszłorocznej promocji Home.pl

 

Transfer odbył się bez problemu (myślałem, że będą blokować do czasu, aż nie zapłacę regulaminowego myta).

 

Mam pytanie - rozumiem, że mogę oczekiwać faktury, jak się połapią, że domena została wytransferowana ?

 

Miał ktoś z Was taki przypadek - sprzedaży domeny zakupionej wcześniej w promocji ?

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja mam inne pytanie dotyczące home, za 2 tygodnie wygasa mi domena zarejestrowana w home i nie chcę jej przedłużać, czy wystarczy nie opłacić na następny rok czy w jakiś sposób trzeba się zrzec tej domeny

Share this post


Link to post
Share on other sites
a ja mam inne pytanie dotyczące home, za 2 tygodnie wygasa mi domena zarejestrowana w home i nie chcę jej przedłużać, czy wystarczy nie opłacić na następny rok czy w jakiś sposób trzeba się zrzec tej domeny

nie musisz sie w zaden sposob zrzekac. Wystarczy ze jej nie oplacisz i ona po prostu wygasnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ostatnio robiłem duże zakupy w home.pl podczas promocji X5 punktów Payback. Punkty otrzymałem, ale ostatnio się loguję i patrzę... że mi je zabrano. :)

 

Tez tak mialem. Sprawdz czy przypadkiem nie dokonales platnosci juz po czasie trwania tej promocji. W takim przypadku punkty byly juz nienalezne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiedziałem, że w home.pl po wielu latach oporów udostępnili jednak możliwość elektronicznej cesji domeny..

 

http://home.pl/cesja/elektroniczna

 

Czyli jednak jest możliwa, choć przez lata twierdzili, że prawnie jest to niemożliwe :)

 

Ciekawe kiedy AuthInfo będzie też można pobrać bez wysyłania dokumentów. Tu pewnie będzie trudniej..

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
.......Ciekawe kiedy AuthInfo będzie też można pobrać bez wysyłania dokumentów. Tu pewnie będzie trudniej..

 

DD

Pewnie nadal wychodzą z założenia że dobry (=częsty) kontakt z klientem to podstawa interesu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No i argument że home.pl to nie AM bo to przecież nasza polska firma przestaje obowiązywać. Chyba na następne wakacje wybiorę się na Cypr :)

 

No chyba jednak jest roznica, bo AM jest zarejestrowany na Cyprze, a Home.pl w Polsce (nawet jesli wspolwlascicielem bedzie podmiot z Cypru, USA czy chocby z Chin).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hi, troche pod wplywem emocji, bo mnie wkurzyli niesamowicie. Właśnie miałem 30 minutową rozmowe z konsultantem i nie wiem jak oni jeszcze dzialaja. Domena regionalna kupiona bodajże 4 lub 5 lat temu na firmę, nagle niemożnosci weryfikacji adresu email reprezentanta domeny (adres od poczatku nie zmieniany), jakies pokretne informacje od konsultanta ze co jakis czas weryfikuja, jesli nie bylo zadnej korespondencji z tego adresu email lub nie odpisywania na ich emaile dotyczace promocji czy przedluzenia domeny - nie bylo kontaktu, bo nie mam potrzeby kontaktowac sie z rejestratorem (po co?), na moje pytanie dlaczego nr telefonu jest zweryfikowany, a nigdy do mnie nie na niego dzwonili nie otrzymalem odpowiedzi. Weryfikacja polegala na wpisaniu innego adres email i wyslania informacji o zmianie tegoz na ten nowo podany adres email! To jest weryfikacja? Kpiny, a nie weryfikacja. Poza tym wymaganie dodatkowych danych w trakcie trwania uslugi jest nie na miejscu (chodzi o regon), teraz aby dostac kod authinfo lub zrobic cesje elektroniczna musze przesylac dodatkowe dokumenty aby sobie to uzupelnili :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy ktoś zabrał Twój adres?

 

Czy ktoś zwolnił dział reklamy ?

Właśnie trafiłem, na tę reklamę, ale widzę, że Lufthansa był pierwszy...

Domeniarze jadą ich, to oni jadą domeniarzy :)

 

Ktoś tu miał domenę zabrali*PL Może home.pl będą zainteresowani :)

 

Obrazek, dla potomnych :)

 

zabrali.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

No to się doczekałem ;)

 

Ja się zastanawiam kiedy ktoś wprowadzi usługę, że po rejestracji jednej domeny dziewczyna zrzuca bluzkę, dwóch spódniczkę itd. ;) hehe myślę, że przyciągnęło by to trochę nowych klientów :mellow:

 

http://www.di.pl/index.php?s=&showtopi...st&p=398500

Share this post


Link to post
Share on other sites

osobiscie wole popatrzec na rozebrane dziewczyny niz na migające diody serwerów (a po puentach tego kominka odrazu widać że gość nie jest zbyt rozgarnięty)

Share this post


Link to post
Share on other sites

„Obiecujące domeny” ukarane

http://www.marketing-news.pl/message.php?art=33645

 

Skarżący opisywali sprawę następująco: „Spółka home.pl prowadzi obecnie promocję, którą ilustruje zdjęcie trzech kobiet. Jedna z kobiet stara się rozebrać inną.

 

Całość reklamy ma ewidentny podtekst seksualny, a wizerunek kobiet jest wykorzystywany bez jakiekolwiek sensownego związku z reklamowanym produktem. Chodzi wyłącznie o to, aby seksistowską reklamą przyciągnąć uwagę odbiorcy.

 

Reklamodawca sugeruje, że kobiety są po to, aby je rozbierać. Postacie kobiet zostały wykorzystane wyjątkowo instrumentalnie”.

 

Zespół Orzekający podzielił zarzuty skarżących i dopatrzył się w reklamie home.pl naruszenia norm Kodeksu Etyki Reklamy.

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • AUKCJA AM cena startowa 1 pln  _ ZAKONCZENIE PIATEK 26.04 20:00   https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605824/?utm_source=market_redirect&_track=b757a8f3eabd882fa1e133434b3ebd18
    • Woliery.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/woliery.eu/
    • dobraopiekunka.pl   Sprzedam domenę dobraopiekunka.pl za pośrednictwem giełdy AfterMarket. Nazwa idealna dla wyszukiwarki niań i opiekunek. Cena do negocjacji. Zapraszam!
    • jutro zakończenie aukcji
    • Zapraszam na aukcje domen od 89 PLN bez ceny minimalnej:   autoekspert.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/9890/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-23 13:11:49) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-04-29 godz. 19:15   arctic.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/9892/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-23 14:00:38) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-04-29 godz. 19:20   DD
    • tanimarmur.pl   aukcja BCM
    • Dziś zakończenie aukcji
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,178
    • Most Online
      880

    Newest Member
    Conversand
    Joined
×