Jump to content
Sign in to follow this  
Grzesiek86

Darmowe narzędzie do odpytywania whois

Recommended Posts

Fajnie. Ale nie rozumiem po co? Nie wystarczy na windowsie włączyć konsoli (cmd.exe) i wklepać "whois domena"?

 

Edit:

Aaa, na windowsie nie ma whoisa :) Sorry, jestem przyzwyczajony do cygwina i linuxów.

Edited by gaks

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fajnie. Ale nie rozumiem po co? Nie wystarczy na windowsie włączyć konsoli (cmd.exe) i wklepać "whois domena"?

 

Edit:

Aaa, na windowsie nie ma whoisa :) Sorry, jestem przyzwyczajony do cygwina i linuxów.

 

Nie wiem czy da się też tak w Linux`ie, ale tutaj dodatkowo możesz wrzucić całą listę domen z pliku, a wynik mieć w osobnym pliku ustawionym odpowiednią komendą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

no w linuxie to się robi prosto z wiersza poleceń:

for line in `cat lista_domen.txt`
do
whois $line >> output.txt
done

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takowe cos (whois) na Windowsa jest w pakiecie Sysinternals do pobrania ze stron MS. Skrypty w Windows tez da sie tworzyc ;-) Ale cieszy kolejny soft do domen :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Takowe cos (whois) na Windowsa jest w pakiecie Sysinternals do pobrania ze stron MS. Skrypty w Windows tez da sie tworzyc ;-) Ale cieszy kolejny soft do domen :-)

 

Pewnie, że te same efekty można uzyskać wieloma różnymi drogami. Jedne wymagają większej wiedzy technicznej od użytkownika a inne nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×