Jump to content
Sign in to follow this  
DontPanic

Tworzenie serwera

Recommended Posts

Witam!

Mam problem, chcę postawić swój serwer.

Ale jestem totalnie zielony w temacie. Zakupiłem książkę, zainstalowałem Krasnal serv.

Muszę znaleźć jakieś źródło informacje gdzie po prostu nauczyłbym się wszystkiego od podstaw. Instalacja konfiguracja, aż do wejścia w sieć.

 

ps. mój serwer będzie miał przybliżoną postać do gumtree

 

z góry dziękuje za pomoc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krasnal jest dobry[1] tylko do testowania. Poza tym, lepiej zainstalowac np. VirtualBox, a na nim distro linuksa, badz *bsd, a nie opierac sie na "wynalazkach".

 

Do tego dochodzi sprawa łącza... sprzetu... obslugi...

 

Na Twoim miejscu zdecydowanie wzialbym sobie najtanszy hosting i nie brnal w Krasnale i zabawy z wlasnymi serwerami.

 

[1] - kwestia mocno dyskusyjna, czy taki dobry.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poszukaj w Google pod hasłem "php+mysql od podstaw". Mam nadzieję, że lubisz informatykę, bo to są zagadnienia znane na drugim roku studiów informatyki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja osobiście polecam książkę "PHP, MySQL i Apache dla każdego". Autor: Julie Meloni, wydawnictwa: Helion. Są tam informacje dla początkujących dotyczące instalacji i konfiguracja serwera Apache oraz podstaw PHP i MySQL wraz z kilkoma gotowymi skryptami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 • Najnowsze posty na forum

  • nwc.pl wzc.pl kfb.pl ofz.pl aje.pl   Zapraszam na aukcje od 10 PLN, bez ceny minimalnej.   Zakończenie licytacji: 2.04.2020 (czwartek) oprócz domeny aje.pl 4.04.2020.   nwc.pl https://www.aftermarket.pl/aukcja/2489155/   wzc.pl https://www.aftermarket.pl/aukcja/2489153/   kfb.pl https://www.aftermarket.pl/aukcja/2489154/   ofz.pl https://www.aftermarket.pl/aukcja/2489152/   aje.pl https://www.aftermarket.pl/aukcja/2489157/   niemcy.eu https://www.aftermarket.pl/aukcja/2490392/   rolnictwoekologiczne.eu https://www.aftermarket.pl/aukcja/2490391/   cegły.eu https://www.aftermarket.pl/aukcja/2490390/   wizytówka.eu https://www.aftermarket.pl/aukcja/2490388/   pożycz.eu https://www.aftermarket.pl/aukcja/2490389/   DD
  • O to, że widocznie zanotowano jakiś dziwny ruch ostatnio na tych domenach i Google odmówiło wyświetlań reklam tam. Dostawcy drugiego poziomu to inni dostawcy niż Google. Jeśli jesteś klientem premium na Google AdSense, to poproś o odblokowanie przez support. Odblokują w jakieś 24-48h. No chyba, że sam sobie nabijałeś clicki.
  • Google blokuje mi reklamy na dwóch domenach w Sedo.  Dziś dostałem maila z propozycją przekazania domen dostawcom reklam drugiego poziomu. O co chodzi?
  • fvj.pl hvx.pl ihx.pl oxj.pl oyz.pl suy.pl vfw.pl vgz.pl vuf.pl vuh.pl xce.pl xfz.pl xhi.pl xiu.pl xuo.pl xvl.pl   Tanio. Zapraszam.
  • Witam Sprzedam następujące domeny z portfolio: barbering.pl langosze.pl pubbing.pl klimatory.pl selfik.pl pizzeo.pl tattoos.com.pl fotelbiurowy.pl kontrabasy.pl pizzaxxl.pl hotelhouse.pl gaming24.pl e-podarunek.pl + epodarunek.pl e-bukieciarnia.pl + ebukieciarnia.pl pokerbay.pl kryptopedia.pl Cena za zestaw to 12k PLN (brutto). Możliwość małej negocjacji. Zapraszam.  
  • kredytyrolne.pl   Zapraszam do składania ofert.https://www.aftermarket.pl/domena/kredytyrolne.pl/
  • owijki.pl   Owijki szeroko stosowane w różnych sportach. Od boksu do tenisa. Są firmy w USA, które mają takie branie, że warto zostać ich dystrybutorem. Z resztą taka jest geneza tej domeny, niestety "właściciel" zginął w wypadku. Akurat on grał zawodowo w piłkarzyki i tenisa. Mam też cały samochód renomowanych owijek z USA, ale to nie jest częścią tej oferty. Prywatna wiadomość, jak ktoś jest zainteresowany.  
 • Oferty sprzedaży użytkowników

 • Member Statistics

  • Total Members
   18555
  • Most Online
   20372

  Newest Member
  dmmaster
  Joined
×