Jump to content
korneliusz.com

samochód.pl

Recommended Posts

Michał, gratulacje! Podobnie jak Korneliusz, cieszę się że domena "wróciła" do Ciebie, w pewnym sensie zatoczyła krąg. Opcja nie jest moja, również nie ja zarejestrowałem domenę, zrobił to Michał lub automat. Zagadką pozostają okoliczności skasowania domeny...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Michał, gratulacje! Podobnie jak Korneliusz, cieszę się że domena "wróciła" do Ciebie, w pewnym sensie zatoczyła krąg.

I słowo ciałem się stało. Niezła historia. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zagadką pozostają okoliczności skasowania domeny...

 

Domena, nie wiadomo z jakiego powodu, została przez NASK skasowana na miesiąc przed upływem terminu prolongaty .

Pomimo natychmiastowej reakcji prawników DI i registrara utrzymującego domenę (eurodns), NASK domenę zwolnił .

Wielka szkoda, gdyż Freddy twierdzi, iż w związku z zaistniałą, całkowicie dla niego niezrozumiałą sytuacją, stracił on jakąkolwiek ochotę na inwestowanie w polski rynek wtórny domen i będzie się z niego wycofywał ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena, nie wiadomo z jakiego powodu, została przez NASK skasowana na miesiąc przed upływem terminu prolongaty .

Pomimo natychmiastowej reakcji prawników DI i registrara utrzymującego domenę (eurodns), NASK domenę zwolnił .

Wielka szkoda, gdyż Freddy twierdzi, iż w związku z zaistniałą, całkowicie dla niego niezrozumiałą sytuacją, stracił on jakąkolwiek ochotę na inwestowanie w polski rynek wtórny domen i będzie się z niego wycofywał ;) .

Naprawdę myślisz, że NASK sam skasował domenę..?

 

Naprawdę myślisz, że to jest powód wycofania się Freddiego z polskiego rynku domen? ;)

 

Swoją drogą - ciekawe czy Freddy będzie sprzedawał swoje domeny .pl, bo na pewno trochę chętnych się znajdzie.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Naprawdę myślisz, że NASK sam skasował domenę..?

 

Naprawdę myślisz, że to jest powód wycofania się Freddiego z polskiego rynku domen? ;)

 

Swoją drogą - ciekawe czy Freddy będzie sprzedawał swoje domeny .pl, bo na pewno trochę chętnych się znajdzie.

 

DD

 

W moim poscie przekazałem tylko te informacje, które do mnie dotarły .

Co było tak naprawdę powodem usunięcia domeny, wiedzą z całą pewnością pracownicy NASK i mam nadzieję, że sprawa zostanie niezwłocznie wyjaśniona, również i w naszym (domainerów) interesie .

Share this post


Link to post
Share on other sites
W moim poscie przekazałem tylko te informacje, które do mnie dotarły .

Co było tak naprawdę powodem usunięcia domeny, wiedzą z całą pewnością pracownicy NASK i mam nadzieję, że sprawa zostanie niezwłocznie wyjaśniona, również i w naszym (domainerów) interesie .

Też mam taką nadzieję, chociaż mam duże wątpliwości czy MY się kiedykolwiek dowiemy co się tak naprawdę stało.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena, nie wiadomo z jakiego powodu, została przez NASK skasowana na miesiąc przed upływem terminu prolongaty .

Pomimo natychmiastowej reakcji prawników DI i registrara utrzymującego domenę (eurodns), NASK domenę zwolnił .

 

To co piszesz Theo brzmi jak jakieś sci-fi... Nie chcę mi się w to wierzyć, a raczej nie chciałbym w to uwierzyć, ale nie pisze to jakiś Available czy marcus_gd, tylko keyword i szczerze posmutniałem czytając to. W Polsce mamy wiele afer, ale na tak przejrzystym (może nie do końca, ale tutaj każdy wałek szybko wychodzi) rynku jakim jest rynek domenowy to się praktycznie nie miało prawa zdarzyć.

 

Trochę się zdziwiłem tymi pospiesznymi gratulacjami dla Michała, nie sądziłem, że Freddy ot tak jej nie przedłuży..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Naprawdę myślisz, że NASK sam skasował domenę..?

 

Naprawdę myślisz, że to jest powód wycofania się Freddiego z polskiego rynku domen? ;)

 

Też uważam że to jakieś mało wiarygodne jest. NASK skasował domenę i nie chce jej przywrócić - ciężko w to uwierzyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie znając szczegółów trudno się w ogóle odnieść do takiego przypadku. Często jednak podobno jest tak, że "jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie znając szczegółów trudno się w ogóle odnieść do takiego przypadku. Często jednak podobno jest tak, że "jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze".

No ale o jakich pieniądzach tu mowa? Kilkanaście-kilkadziesiąt tys. zł na tle przychodów NASK-u i ryzyka utraty wiarygodności oraz możliwych procesów. To już chyba lepiej było wypowiedzieć usługę abonamentową z 3-miesięcznym wypowiedzeniem zgodnie z regulaminem, chyba zbytnia podejrzliwość panuje na forum co do tej instytucji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='Pan_Grzegorz' date='sob, 18 wrz 10' post='352791']

No ale o jakich pieniądzach tu mowa?

 

Właśnie?

"Pytaj się mnie Grzegorz a ja Ciebie" ;) w jakiej były konfiguracji o ile faktycznie o nie chodzi.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z regulaminu NASK:

26. NASK może wypowiedzieć Umowę z zachowaniem trzymiesięcznego terminu wypowiedzenia oraz formy pisemnej.

Mają więc prawo do wypowiedzenia każdej umowy ;)

 

------------------

Nie znasz dnia ani godziny utraty "swoich" domen... ;)

Edited by Perseusz

Share this post


Link to post
Share on other sites
To co piszesz Theo brzmi jak jakieś sci-fi... Nie chcę mi się w to wierzyć, a raczej nie chciałbym w to uwierzyć, ale nie pisze to jakiś Available czy marcus_gd, tylko keyword i szczerze posmutniałem czytając to.

 

Do mnie również dotarła informacja, że domenę skasował NASK i sprawa skończy się w sądzie. I jak się głębiej nad tym zastanowiłem, to całkiem możliwe że mieli zamiar skasować, utrzymywaną w NASK, domenę samochod.pl, tylko ktoś się machnął i wpisał przez ó. Co ciekawe, samochod.pl ma datę modyfikacji 17.09, a więc wczoraj. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Do mnie również dotarła informacja, że domenę skasował NASK i sprawa skończy się w sądzie. I jak się głębiej nad tym zastanowiłem, to całkiem możliwe że mieli zamiar skasować, utrzymywaną w NASK, domenę samochod.pl, tylko ktoś się machnął i wpisał przez ó. Co ciekawe, samochod.pl ma datę modyfikacji 17.09, a więc wczoraj. :P

http://www.di.pl/index.php?showtopic=56291 ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Do mnie również dotarła informacja, że domenę skasował NASK i sprawa skończy się w sądzie. I jak się głębiej nad tym zastanowiłem, to całkiem możliwe że mieli zamiar skasować, utrzymywaną w NASK, domenę samochod.pl, tylko ktoś się machnął i wpisał przez ó. Co ciekawe, samochod.pl ma datę modyfikacji 17.09, a więc wczoraj. ;)

Dlaczego NASK miałby kasować samochod.pl lub samochód.pl bez wiedzy abonenta / rejestratora ?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlaczego NASK miałby kasować samochod.pl lub samochód.pl bez wiedzy abonenta / rejestratora ?

 

DD

No właśnie? Może ktoś kto zna dobrze regulamin NASQ może podać punkty regulaminu, których złamanie powoduje skasowanie domeny?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlaczego NASK miałby kasować samochod.pl lub samochód.pl bez wiedzy abonenta / rejestratora ?

 

Nie wiem dlaczego miałby kasować samochód.pl, ale samochod.pl mogła np. być nieopłacona w terminie. Nie wiem jakie są procedury w NASK, ale wiem że domeny są kasowane i nieraz potem zgłaszają się byli właściciele twierdząc że nic o tym nie wiedzą, że to było bez ich wiedzy albo zgody (sic!), a powodem czasem był choćby nieaktualny adres w danych. Wiem tyle ile widać z zewnątrz, więc, tak jak wszyscy, czekam na rozstrzygnięcie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wielka szkoda, gdyż Freddy twierdzi, iż w związku z zaistniałą, całkowicie dla niego niezrozumiałą sytuacją, stracił on jakąkolwiek ochotę na inwestowanie w polski rynek wtórny domen i będzie się z niego wycofywał ;) .

 

I wcale mu się nie dziwię. Jednak ochrona własności i machanizmy prawne w przypadku domen globalnych są bardziej dopracowane niż w przypadku choćby rodzimych .pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wielka szkoda, gdyż Freddy twierdzi, iż w związku z zaistniałą, całkowicie dla niego niezrozumiałą sytuacją, stracił on jakąkolwiek ochotę na inwestowanie w polski rynek wtórny domen i będzie się z niego wycofywał sad.gif .
Naprawdę myślisz, że to jest powód wycofania się Freddiego z polskiego rynku domen? ;)

Chętnie poznałbym szczerą opinię Freddy'ego na ten temat.

Nie bardzo chce mi się wierzyć, że problem z jedną domeną IDN ( o ile nawet winny był tu NASK ) może być przyczyną wycofania się z polskiego rynku takiego inwestora.

Tym bardziej, że przez długi okres uznawał ten rynek za priorytetowy.

 

Może też przy okazji napisać dlaczego nie pojawił się na MD w Sopocie ... ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie bardzo chce mi się wierzyć, że problem z jedną domeną IDN ( o ile nawet winny był tu NASK ) może być przyczyną wycofania się z polskiego rynku takiego inwestora.

 

Przeprowadziłem dedukcję na podstawie publicznie dostępnych danych i wynika z niej, że domena została przypadkowo (błąd systemu lub człowieka) skasowana przez EuroDNS i mimo kontaktu z NASK nie dało się już nic zrobić (opcja), może dlatego o utratę domeny obwiniana jest NASK (która "odmówiła" pomocy) podczas gdy prawdziwy winny jest gdzie indziej. W tym świetle powinien to być raczej powód do zmiany rejestratora (na co namawiałem FS już dawno temu, a od tamtej pory stracił już wiele domen utrzymywanych w EuroDNS) niż do rezygnacji z inwestowania w .pl. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem dlaczego miałby kasować samochód.pl, ale samochod.pl mogła np. być nieopłacona w terminie. Nie wiem jakie są procedury w NASK, ale wiem że domeny są kasowane i nieraz potem zgłaszają się byli właściciele twierdząc że nic o tym nie wiedzą, że to było bez ich wiedzy albo zgody (sic!), a powodem czasem był choćby nieaktualny adres w danych. Wiem tyle ile widać z zewnątrz, więc, tak jak wszyscy, czekam na rozstrzygnięcie.

 

Input, który w międzyczasie do mnie dotarł, wskazywałby jednak na to, iż usunięcie domeny przez NASK mogło być spowodowane (błędną ale zarazem nieodwracalną) komendą techników EuroDns .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×