Jump to content
Sign in to follow this  
rekino

Jak dobrać keywordy?

Recommended Posts

Panowie mam takie pytanko.

 

Zaparkowalem na Sedo domene, ktorej nazwa nie wskazuje jasno branzy.

Postanowilem wiec wybrac adulty. Niestety cienko to przedzie. Na ponad 3400 wejsc dziennie i 104 kliki, zarobek zaledwie 2.83euro.

 

Teraz pytanie. Jesli zmienilbym np na loans, lub medyczne keye, czy jest szansa na poprawe? Z drugiej strony pewnie spadlaby klikalnosc jesli usune adulty, bo medyczne chyba sa mniej klikane? A branza samochodowa, finansowa? Macie jakies rady na to?

 

Wchodza w gre inne parkingi, orpcz ND.

 

Dzieki za pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej,

 

Keyword musi pasowac do znaczenia nazwy domeny lub tego co wczesniej pod nia bylo - tym wypadku cos zwiazanego z aliasami. Jezeli uzywasz wysoko platnych keywordow ktore jednak nie maja nic wspolnego z tym czego osoby dowiedzajace ta domene szukaja - prosisz sie o jej zablokowanie. Z tego co piszesz, ta domena mogla juz zostac zablokowana przez naszego dostawce reklam i stad takie niskie CTR. Chociaz niekoniecznie - niektore domeny po prostu ciezko jest zoptimizowac.

 

Przeslij mi swoj login w Sedo na kamila @ sedo. com i sprawdze jak to wyglada z naszej strony i czy moge pomoc.

 

Pozdrawiam,

Kamila

---

www.sedo.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Keyword musi pasowac do znaczenia nazwy domeny lub tego co wczesniej pod nia bylo - tym wypadku cos zwiazanego z aliasami. Jezeli uzywasz wysoko platnych keywordow ktore jednak nie maja nic wspolnego z tym czego osoby dowiedzajace ta domene szukaja - prosisz sie o jej zablokowanie.

 

Czy to oznacza, ze jesli mam literowke ogolnego portalu, a ustawie na niej keyword np. 'banki' to domena moze zostac zbanowana?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Jezeli uzywasz wysoko platnych keywordow ktore jednak nie maja nic wspolnego z tym czego osoby dowiedzajace ta domene szukaja - prosisz sie o jej zablokowanie.

Cześć Kamila,

 

to jest ciekawe, bo jak ostatnio dodawałem pare domen to Sedo sam automatycznie nastawiał keyword "Loan", aczkolwiek domena z tym nie miała nic wspólnego :ph34r: Miałem o tym wspomnieć w Warszawie bo była krótka dyskusja na ten temat, ale zapomniałem.

 

BTW: W niemieckich AGB nie znalazłem wzmianki o tym, że nie wolno podpinać do domeny keywordów niezwiązanych z jej tematyką (w angielskim Policy znalazłem) :)

 

Pozdrawiam

 

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×