Jump to content
mendoza

brokerdomen.pl

Recommended Posts

Oszczędnie, ale całkiem przyjemnie zaprojektowany serwis, wygląda solidnie na pierwszy rzut oka.

 

Na drugi rzut wygląda mniej poważnie.

 

Witaj!

 

Twoja oferta sprzedaży domen została złożona:

 

[…]

 

Dziękujemy za przesłanie oferty.

 

Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 48 godzin.

 

--

http://www.brokerdomen.pl

 

48 godzin minęło jakieś 3 tygodnie temu. Jakie są Wasze doświadczenia?

Share this post


Link to post
Share on other sites
48 godzin minęło jakieś 3 tygodnie temu. Jakie są Wasze doświadczenia?

 

 

Podobne. Projekt ładnie wykonany i budzący nadzieję na coś fajnego, przy bliższym poznaniu rozczarowywujący.

Niestety.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakie są Wasze doświadczenia?

Ja dostałem odpowiedź, że niestety, ale żadna domena nie wzbudziła zainteresowania ;-)

I tyle. Oto moje doświadczenie z brokerdomen.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też zgłaszałem poprzez formularz na stronie.Nie było żadnej odpowiedzi.Następnie kontaktowałem się z Dariuszem Litawińskim z brokerdomen.pl mailowo i zostały zaakceptowane 3 domeny.

Edited by plachcik

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja dostałem odpowiedź, że niestety, ale żadna domena nie wzbudziła zainteresowania.

 

Ja też, najwyraźniej mamy same NINJE w portfolio. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja też, najwyraźniej mamy same NINJE w portfolio. :)

Ja wmawiam sobie, że broker po prostu nie dostrzegł potencjału moich domen ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja wmawiam sobie, że broker po prostu nie dostrzegł potencjału moich domen ;)

 

lub oczekiwałeś za wysokiej kwoty za swoje domeny :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

logo.png

 

Projekt ruszył w wersji beta, co wiąże się z tym, że jest jeszcze sporo do zrobienia i dopracowania. Postanowiliśmy ruszyć zanim wszystkie funkcje serwisu będą działać w pełni poprawnie, żeby przyspieszyć start i rozwój projektu. Był też okres, kiedy zostaliśmy zasypani zgłoszeniami domen, przez co pojawił się problem z terminowym zatwierdzaniem / odrzucaniem zgłaszanych domen.

 

Serwis będzie rozwijany i włożymy w niego jeszcze dużo czasu i pieniędzy zanim zacznie wyglądać i działać tak jak to sobie wyobrażamy. Prosimy o cierpliwość i zgłaszanie swoich uwag i pomysłów - możemy wykorzystać między innymi ten wątek.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
lub oczekiwałeś za wysokiej kwoty za swoje domeny :)

Co to to nie, mi wystarczy na flaszkę i zagrychę. ;)

Edited by polo333

Share this post


Link to post
Share on other sites
logo.png

Prosimy o cierpliwość i zgłaszanie swoich uwag i pomysłów - możemy wykorzystać między innymi ten wątek.

 

DD

 

Teraz zauważyłem, że nie macie kategorii "Polityka"

 

Czy domeny z tej kategorii są nieopłacalne, czy może chcecie pozostać apolityczni?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Daniel udało się Wam sprzedać już jakieś domeny poprzez brokerdomen.pl ?

Tak..

 

Na razie nie ma się jeszcze czym chwalić. Warto jednak podkreślić, że coraz częściej otrzymujemy zapytania od osób i firm, które zajmują się tworzeniem serwisów / biznesów z prośbą o znalezienie domeny na ich potrzeby. Prędzej czy później takie zapytania zaczną generować sprzedaże.

 

brokerdomen.pl skupia się na sprzedaży domen TYLKO do klientów końcowych, związana jest z tym znacznie wyższa cena niż w przypadku transakcji między domainerami, trudniej też oczywiście doprowadzić do sprzedaży do klientów końcowych. Więcej pracy i czasu, ale też większa nagroda na koniec :)

 

Teraz zauważyłem, że nie macie kategorii "Polityka"

 

Czy domeny z tej kategorii są nieopłacalne, czy może chcecie pozostać apolityczni?

Nie chcemy za bardzo rozdrobnić kategorii, bo klient mógłby się pogubić w ich mnogości. Już teraz jest ich zresztą dość dużo. Być może dodamy taką kategorię np. w Rozrywka / czas wolny.. tam chyba najbardziej pasuje albo stworzymy kategorię szerszą tematycznie, gdzie znajdzie się również polityka. Wszelkie sugestie dotyczące kategorii, nazw, umiejscowienia itd. są mile widziane. Jeśli to tylko możliwe będziemy się starać utrzymywać stosunkowo małą ilość kategorii, żeby nie komplikować życia klientom.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

O potencjale domen - spoko... każda domena ma potencjał i swojego klienta, ale

brokerdomen.pl nie jest giełdą, dlatego nie przyjmujemy wszystkich domen, bo giełdy już istnieją.

Oczywiście jeżeli któryś z naszych klientów zechce zakupić inną domenę niż te prezentowane w brokerdomen.pl wtedy skontaktuję się z abonentem.

 

Mylący komunikat w mailu zostanie jutro zmieniony, będę odpowiadał tylko na oferty, które interesują nas pod względem nazwy i ceny.

Zarzuciliście nas wielką liczbą domen i niestety oferty składane przez formularz brokera ugrzęzły, za co serdecznie przepraszam.

 

Czy już sprzedaliśmy coś?

Tak, kilka transakcji zostało przeprowadzonych.

 

Pozdrawiam

DL

Share this post


Link to post
Share on other sites
O potencjale domen - spoko... każda domena ma potencjał i swojego klienta, ale

brokerdomen.pl nie jest giełdą, dlatego nie przyjmujemy wszystkich domen, bo giełdy już istnieją.

Oczywiście jeżeli któryś z naszych klientów zechce zakupić inną domenę niż te prezentowane w brokerdomen.pl wtedy skontaktuję się z abonentem.

 

Mylący komunikat w mailu zostanie jutro zmieniony, będę odpowiadał tylko na oferty, które interesują nas pod względem nazwy i ceny.

Zarzuciliście nas wielką liczbą domen i niestety oferty składane przez formularz brokera ugrzęzły, za co serdecznie przepraszam.

 

Rozumiem, że w Waszym modelu biznesowym nie jesteśmy Waszymi klientami, tylko towarem, w którym sobie przebieracie. Nic w tym zdrożnego, ale użytkownicy nie lubią, gdy im się o tym przypomina. Jak sądzę, serwis ten ma przede wszystkim podnosić prestiż jego właścicieli i ułatwiać im dostęp zarówno do domen jak i klientów. I dobrze.

 

Tak czy inaczej, uprzejma odmowa zostawia dobre wrażenie i pomaga budować markę. Brak odpowiedzi zostawia smród, który niebezpiecznie mnoży się przez ilość ludzi czekających na odpowiedź i rozprzestrzenia… Wystarczy wysłać do wszystkich taki sam email "dziękujemy, nie chcemy" i smród zniknie ;)

 

Nota bene, notka z cyklu "będę odpowiadał tylko na oferty, które interesują nas" również nie jest wystarczającym rozwiązaniem. Zaznaczcie w panelu konwersacji, że domeny Was nie interesują (moje domeny wciąż są tam "do rozpatrzenia"), niech to spowoduje wysłanie automatycznego emaila - i po krzyku.

 

Pozdrawiam i życzę sukcesów serwisowi i jego właścicielom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

Oczywiście jeżeli któryś z naszych klientów zechce zakupić inną domenę niż te prezentowane w brokerdomen.pl wtedy skontaktuję się z abonentem.

...

 

Jak to rozumieć? Domeny odrzucone pozostały jakoś "odnotowane", czy będziecie szukać abonenta przez whois?

 

Czy kontakutując się z abonentem będzie to jawna transakcja, czyli "Dzień dobry, tu brokerdomen.pl, mamy Klienta na Twoją domenę..." czy zupełnie inaczej, znając budżet KK, brokerdomen będzie dokonywał możliwie najtańszego zakupu "incognito" ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najważniejsze, to wiedzieć na czym się stoi. Ja też nie wiem czy moje domeny nie były wystarczająco interesujące, kwoty którymi rzuciłem wyjściowo były za wysokie, czy jeszcze nikt nie dokopał się do mojego zgłoszenia. Nikt się nie obrazi na odpowiedź odmowną, za to na brak odpowiedzi w ogóle i owszem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy kontakutując się z abonentem będzie to jawna transakcja, czyli "Dzień dobry, tu brokerdomen.pl, mamy Klienta na Twoją domenę..." czy zupełnie inaczej, znając budżet KK, brokerdomen będzie dokonywał możliwie najtańszego zakupu "incognito" ?

 

 

Sluszna uwaga, ale nie spodziewalbym sie szczerej odpowiedzi ;). To biznes i kazdy chce tanio kupic.

 

Co do samego serwisu, to niczym nie rozni sie od dostepnych gield, tylko jest odsiany szajs ( choc nie do konca, bo sa i bardzo slabe domeny na brokerdomen) , a ceny sa kilkakrotnie zawyzone.

 

Wiecej spostrzezen zachowam dla siebie :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytanie do brokerdomen.pl:

Negocjujecie ceny domen? Tzn. jak jakaś się wam spodoba ale cena jest Waszym zdaniem przesadzona.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najważniejsze, to wiedzieć na czym się stoi. Ja też nie wiem czy moje domeny nie były wystarczająco interesujące, kwoty którymi rzuciłem wyjściowo były za wysokie, czy jeszcze nikt nie dokopał się do mojego zgłoszenia. Nikt się nie obrazi na odpowiedź odmowną, za to na brak odpowiedzi w ogóle i owszem ;)

 

Najprostszy sposób wprowadzić w regulaminie zapis "Zastrzegamy sobie prawo do odpowiedzi na wybrane oferty" .Wtedy nikt nie będzie miał pretensji .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Docelowo chcemy aby każdy zgłaszający domenę wiedział co się z jego zgłoszeniem dzieje. Czy domeny zostały przyjęte czy odrzucone, a jeśli to drugie, to dlaczego. Jeśli zgłaszana domena będzie dobra, ale cena naszym zdaniem mało atrakcyjna - będziemy próbowali wynegocjować lepszą ofertę.

 

Na potrzeby klientów możemy też szukać domen poza naszym portfolio, jednak z wielu względów takie rozwiązanie jest gorsze. Dlatego pierwszeństwo będą miały zawsze domeny znajdujące się pod naszą opieką, a dopiero w drugiej kolejności domeny, które nie są przez nas obsługiwane, ale mogą być ciekawe dla klientów zgłaszających się do nas po domeny.

 

Stawiamy na transparentność. Zgłaszając się do kogoś z zapytaniem o domenę będziemy to robili jako brokerdomen.pl informując właściciela domeny, że zgłosiła się do nas firma, która jest zainteresowana daną domeną. Choć może być to trudne, to chcemy pilnować interesów obu stron na rynku wtórnym domen - zarówno domainerów jak i klientów końcowych. Tylko budując zaufanie u obu stron możemy liczyć na długotrwałą współpracę. Próbując za tanio kupić lub za drogo sprzedać bardzo szybko stracimy zaufanie naszych klientów.

 

Domeny, które obecnie znajdują się na brokerdomen.pl to nie jest ostateczna lista. Będziemy dodawać nowe jak również usuwać te, które po dłuższej analizie mogą nie być aż tak atrakcyjne jak w momencie ich przyjmowania. Cały czas się uczymy i nie mamy wypracowanej jeszcze doskonałej formuły doboru domen.

 

Co do cen - są to ceny dla klientów, którzy na domenach chcą budować serwisy i biznesy, nie dla inwestorów, którzy poszukują przede wszystkim korzystnych zakupów domen na cele inwestycyjne.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brzmi to sensownie. Popracujcie nad sprawnością kontaktu z domainerami, bo jak ktoś raz nie dostał odpowiedzi w ogóle, to już raczej nie będzie próbował z kolejnymi domenami. Chyba, że jakiś desperat ;)

 

Moim zdaniem warto odpowiedzieć dzisiaj nawet tym, którzy wysyłali zgłoszenie dawno temu. To jest właściwie jedyna możliwość naprawienia złego wrażenia jaką widzę :D Ja bym się nie obraził jakbym dostał odpowiedź dopiero teraz - przynajmniej widziałbym, że idzie ku dobremu.

 

Na pewno polskiemu wtórnemu rynkowi domen dobrze zrobi profesjonalnie poprowadzona inicjatywa tego typu. Może w końcu ludzie przestaną rozumować na zasadzie domainer=hiena.

 

Życzę powodzenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na potrzeby klientów możemy też szukać domen poza naszym portfolio, jednak z wielu względów takie rozwiązanie jest gorsze. Dlatego pierwszeństwo będą miały zawsze domeny znajdujące się pod naszą opieką, a dopiero w drugiej kolejności domeny, które nie są przez nas obsługiwane, ale mogą być ciekawe dla klientów zgłaszających się do nas po domeny.

 

 

DD

 

Chcielibyśmy my domainerzy, aby brokerdomen.pl był Brokerem Domen. Nie tylko swoich (własne portfolia i domeny wybrane ze zgłoszonych do serwisu), ale i pośredniczył w sprzedaży domen za odpowiednią prowizję (niemałą zapewne ;) ). Chciałbym zauważyć Danielu, że Waszymi klientami będą nie tylko klienci końcowi z gotówką, ale i domainerzy dostarczający Wam potrzebne kk dobre domeny. Zalecałbym równe i rozsądne traktowanie wszystkich podmiotów.

Poza tym dobrym kierunkiem jest transparentność i wysyłanie zapytania do domainera pod szyldem brokerdomen.pl. Oczywiście dobrze byłoby, aby w takim mailu znalazła się także cena i podana wysokość prowizji.

Myślę, że fajną rzeczą dla Waszego serwisu będzie stworzenie sobie podręcznej kartoteki tematycznej, gdzie każdy domainer mógłby dodawać branżowe domeny z podaną ceną (tylko do Waszej informacji). Życzę powodzenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×