Jump to content
Sign in to follow this  
pb

Active24 – brak aktualizacji domen w panelu

Recommended Posts

Pomimo wielu pozytywnych rzeczy w Acvtive24, jest jedna, która mnie straszliwie irytuje (jak również kilka mniejszych, których nie będę wymieniał ;-). Napiszę o tym tutaj, bo pisanie do pomocy technicznej nie przynosi skutku. ;-)

 

Otóż bardzo irytujące jest, że miesiącami nie następuje aktualizacja statusów domen w panelu. Chodzi o to, że domena wytransferowana do home dwa tygodnie temu nadal 'wisi' na liście moich domen w panelu domeny.org. Ba, nadal 'wisi' opcja na tę domenę, która została zrealizowana półtora miesiąca temu (i od tamtej pory oczywiście nie istnieje). Rekordową pozycją na liście domen jest opcja na domenę, którą zarejestrowałem prawie trzy miesiące temu. Zastanawiam się, czy gdybym w sierpniu nie napisał, że w panelu wiszą mi jeszcze opcje z czerwca (dawno zrealizowane), to przypadkiem nadal by nie wisiały...

 

Aha, i jeszcze denerwuje mnie, że rejestracja domeny po realizacji opcji potrafi trwać prawie dwa tygodnie (czy przypadkiem w zasadach NASK nie jest gdzieś napisane, że opcja powinna być zrealizowana przez rejestratora w ciągu 72h? tak m się coś kołacze).

 

Miło by było, gdyby te rzeczy zostały poprawione. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pomimo wielu pozytywnych rzeczy w Acvtive24, jest jedna, która mnie straszliwie irytuje (jak również kilka mniejszych, których nie będę wymieniał ;-). Napiszę o tym tutaj, bo pisanie do pomocy technicznej nie przynosi skutku. ;-)

 

Otóż bardzo irytujące jest, że miesiącami nie następuje aktualizacja statusów domen w panelu. Chodzi o to, że domena wytransferowana do home dwa tygodnie temu nadal 'wisi' na liście moich domen w panelu domeny.org. Ba, nadal 'wisi' opcja na tę domenę, która została zrealizowana półtora miesiąca temu (i od tamtej pory oczywiście nie istnieje). Rekordową pozycją na liście domen jest opcja na domenę, którą zarejestrowałem prawie trzy miesiące temu. Zastanawiam się, czy gdybym w sierpniu nie napisał, że w panelu wiszą mi jeszcze opcje z czerwca (dawno zrealizowane), to przypadkiem nadal by nie wisiały...

 

Dziękuję za uwagi! :ph34r: Nikt nie jest doskonały, ale grunt, że się do tej doskonałości chce dążyć! Co do kwestii aktualizacji danych o domenach w panelu (po transferze do innego rejestratora, po wykonaniu opcji itp.) - nasz Dział Techniczny pracuje nad tą kwestią, tak więc sprawa prędzej czy później (max. 2-3 miesiące).

 

Aha, i jeszcze denerwuje mnie, że rejestracja domeny po realizacji opcji potrafi trwać prawie dwa tygodnie (czy przypadkiem w zasadach NASK nie jest gdzieś napisane, że opcja powinna być zrealizowana przez rejestratora w ciągu 72h? tak m się coś kołacze).

 

Z tego co się orientuję to nie ma takiego zapisu :) Niemniej jednak w 90% przypadków Klient dowiaduje się o wykonaniu się opcji w ciągu 48h od jej wykonania (natychmiast dowiaduje się o opcji od NASK - via email). Pamiętam, że w Twoim przypadku dłuższy okres oczekiwania dotyczył chyba jednej domeny, no ale koniec końcem domenę udało się zarejestrować :) Ta kwestia nie była do tej pory zautomatyzowana (bo i opcji było jak na lekarstwo). Ale opcje stają się coraz bardziej popularne, coraz więcej też się ich wykonuje, dlatego wprowadzimy automatyczne powiadamianie i tworzenie zamówień na rejestrację domen z opcji.

 

A skoro jest już wątek o rzeczach, które chcielibyście zmienić w ACTIVE 24, to zapraszam innych do wyrażenia swoich potrzeb i opinii, co należy jeszcze u nas zmienić ;)

 

--

Daniel Dryzek

http://active24.pl - domeny bez opłat za AuthInfo

http://domenytanio.pl - domeny .pl IDN tylko 9.00 PLN

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pamiętam, że w Twoim przypadku dłuższy okres oczekiwania dotyczył chyba jednej domeny, no ale koniec końcem domenę udało się zarejestrować :ph34r:

 

To nie tak. W przypadku tej jednej domeny trwało to tak długo, że aż się upomniałem. :-P

Ale w innych przypadkach też mi się nieco dłuży... ;-)

 

Pozdr.

pb

Share this post


Link to post
Share on other sites
To nie tak. W przypadku tej jednej domeny trwało to tak długo, że aż się upomniałem. :-P

Ale w innych przypadkach też mi się nieco dłuży... ;-)

 

Dlatego będzie automatyzacja tego procesu :ph34r: Za dotychczasowe utrudnienia serdecznie przepraszam! (idąc za przykładem Tuska :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlatego będzie automatyzacja tego procesu :ph34r: Za dotychczasowe utrudnienia serdecznie przepraszam! (idąc za przykładem Tuska :)

 

DD

jakie utrudnienia? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te opcje są denerwujące. Za każdym razem muszę dzwonić ponieważ się boję, że nie zdążą zarejestrowac :ph34r:

Co do aktualizacji w panelu to sie zgadzam. Nie raz mialem opcje i zarejestrowana domene jednoczesnie.

 

OT w az.pl mam/mialem sporo domen w panelu, ktore sa wolne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
OT w az.pl mam/mialem sporo domen w panelu, ktore sa wolne.

 

Daj listę. ;-)

 

Też mam w AZ domeny, których nie przedłużyłem – również takie, które już kto inny zarejestrował. Ale te wytransferowane znikają.

 

[/OT]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×