Jump to content
alpine5

Sprawdzenie ruchu na stronie (nie swojej).

Recommended Posts

Mam pytanie, jestem jak to mówią słaby w te klocki.

 

Chciałbym sprawdzić szacunkowy ruch dzienny/tygodniowy czy miesięczny na stronie, ale nie jest to moja strona, więc nie mogę zainstalować tam żadnego "licznika".

 

Czy są programy online, które umoiżliwiają sprawdzenie ruchu na nie swojej stronie ?

 

Próbowałem z Alexa, ale pokazuje mi (chyba, że słabo znam angielski) 3,4 odsłony średnio na dzień, a wiem, że strona o której myślę powinna mieć minimum 100 wejść dziennie.

 

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawdzasz wartość współczynnika Alexa, a potem na podstawie swojego doświadczenia określasz ruch. Doświadczenia, to znaczy musisz znać alexę dla kilku stron dla których znasz ruch i na tej podstawie typujesz ruch na stronie sprawdzanej.

 

Podaj wartość współczynnika Alexa, spróbujemy Ci tutaj wytypować jaki strona może mieć ruch. Współczynnik sprawdź tym: Alexa Rank

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprawdzasz wartość współczynnika Alexa, a potem na podstawie swojego doświadczenia określasz ruch. Doświadczenia, to znaczy musisz znać alexę dla kilku stron dla których znasz ruch i na tej podstawie typujesz ruch na stronie sprawdzanej.

 

Podaj wartość współczynnika Alexa, spróbujemy Ci tutaj wytypować jaki strona może mieć ruch. Współczynnik sprawdź tym: Alexa Rank

 

2293338

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
2293338

Ma dwie strony o podobnej aleksie, mają ruch wahający się pomiędzy 800 - 1200 uu/dzień

Możesz jeszcze użyć tego narzędzia:

http://www.speedtest.pl/wycena.html

Oni zaimplementowali sobie jakiś algorytm wyliczający ruch na podstawie aleksy.

Edited by ArturZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takie badania są czasami mylące. Miałem przez rok u siebie domenę .pl która ma Alexa Rank: 23673 (źródło testuj.net)

Speedtest wycenia ją na 88 417,00PLN, użytkowników na 98 241 / dzień, a faktycznie na parkingu przez rok odwiedzin było kilkadziesiąt.

 

Co prawda w alexa.com przy sprawdzaniu tej domeny pojawia się: Site Information for innadomena.com. Jak się domyślam chodzi o przekierowania typu 301, chociaż nie wiem, nie znam się (ale się chętnie wypowiem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ma dwie strony o podobnej aleksie, mają ruch wahający się pomiędzy 800 - 1200 uu/dzień

Możesz jeszcze użyć tego narzędzia:

http://www.speedtest.pl/wycena.html

Oni zaimplementowali sobie jakiś algorytm wyliczający ruch na podstawie aleksy.

 

Masz Alexę powyżej 2 mln dla ruchu 800-1200 uu/dzień? Chyba pomyliłeś się o jedno zero:)

 

U mnie strona z Alexą ok. 1 700 000 ma dziennie 50-100 wizyt, a inna strona z 1000-1200 wizyt /dzień ma Alexę ok. 300 000

Share this post


Link to post
Share on other sites
z błędem od 0 do 100%.

 

Myślę jednak, że Alexa nie jest szacowaniem o takim błędzie (błąd od 0 do 100% oznacza, że ruch jest niemierzalny statystycznie, a moim zdaniem jest). Jeżeli by tak było to Google nie stałyby na I miejscu - nie byłoby żadnego miejsca, a Alexa nie miałaby racji bytu.

Wracając do narzędzi to np. na http://www.statbrain.com/ podobno też coś wyliczają.

 

Statbrain uses different resources on the web combined with mathematical and statistical methods to estimate how many visits a website has.

 

Estimated number of visits for www.di.pl
7,709 visits per day

 

Di.pl Najwięcej użytkowników online: 4,140 Dnia: czw, 10 wrz 09

 

 

Jak widać nie jest to 10 ani nie 5 milionów, a wynik zawyżył moim zdaniem dwu, trzykrotnie, jeżeli patrzymy na użytkowników online. Niektórzy przecież logują się kilka razy dziennie. Jak na oszacowanie to całkiem przyzwoicie.

Na speedtest.pl mamy 33 423 odwiedzin dziennie, co moim zdaniem jest dalekie od rzeczywistości, ale tu by admin ładnie sprawę wyjaśnił.

Edited by Arcanis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×