Jump to content
acido

Przechwytywanie w Az.pl

Recommended Posts

też zastanawiałem się o kogo chodzi :)

Home i NetArt? ;-) (nie wiem czy mają PayPal)

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No nie no.. naprawdę można się wkurzyć. Właśnie dostałem maila, że "To jest automatyczna informacja o tym, że licytacja obserwowanej przez Ciebie domeny xxxxxxxxxxxxxx.pl zakończyła się."

I dodatkowo "Aukcja domeny zakończyła się bez ofert" - co zresztą mają od zawsze, chociaż domena poszła za ponad 600zł ;-)

Ale nie to jest najgorsze - ZERO przypomnienia o kończącej się aukcji... To po kiego grzyba dodałem ją do obserwowanych??

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale nie to jest najgorsze - ZERO przypomnienia o kończącej się aukcji... To po kiego grzyba dodałem ją do obserwowanych??

Miałem tak dwa razy ostatnio.

Trochę słabo mają to rozwiązane. (Nawet nie wiem czy dostępna jest gdzieś taka funkcja - AM mnie rozpuściło i analogicznie spodziewałem się przypomnienia)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Miałem tak dwa razy ostatnio.

Trochę słabo mają to rozwiązane. (Nawet nie wiem czy dostępna jest gdzieś taka funkcja - AM mnie rozpuściło i analogicznie spodziewałem się przypomnienia)

 

Pisałem w tej sprawie do supportu, bo też mi parę aukcji umknęło, ale jak widać nic jeszcze z tym nie zrobili. Przydałby się taki sms czy mail na parę godzin przed zakończeniem aukcji, tym bardziej, że aukcje w az kończą się o nietypowych godzinach. Korzyść dla użytkownika, bo nie przegapi upatrzonej domeny a az będzie miało więcej kasy z licytacji domen. Prosta do zrealizowania kwestia, ale jak widać az ma inne priorytety.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

 

System powiadomień działa w AZ.pl zarówno drogą mailową jak i smsową.

 

Pracujemy jednakże nad oprogramowaniem także powiadomień dla osób obserwujących aukcje.

 

Powiadomię Was kiedy będą one wdrożone w AZ.pl.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Anna Kur

 

Dyrektor AZ.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

powiadomienia swoją drogą ... ale system aukcji moglibyście zmienić - obecnie działa jak na allegro ( czyli licytacja na 2 sek przed zakończeniem aukcji )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jakie są konsekwencje nieopłacenia domeny po przechwyceniu w następujących przypadkach:

 

- byłem jedyną osobą, która dodała domenę do przechwycenia, domena została skutecznie przechwycona, mam jakiś czas na wniesienie opłaty, ale np. nie wniosę jej

 

- byłem jedną z dwóch (lub więcej) osób, która dodała domenę do przechwycenia, domenę dodałem do przechwycenia jako pierwszy, po jej skutecznym przechwyceniu trafia ona na aukcję (moja oferta z automatu jest najwyższa), inni nie licytują i wygrywam aukcję, ale jej nie opłacam

 

Próbuję zacząć bawić się w przechwytywanie, ale nie wszystko jest dla mnie jasne, więc jeśli ktoś mógłby odpowiedzieć na powyższe pytanie, będę wdzięczny.

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jakie są konsekwencje nieopłacenia domeny po przechwyceniu w następujących przypadkach:

 

- byłem jedyną osobą, która dodała domenę do przechwycenia, domena została skutecznie przechwycona, mam jakiś czas na wniesienie opłaty, ale np. nie wniosę jej

 

- byłem jedną z dwóch (lub więcej) osób, która dodała domenę do przechwycenia, domenę dodałem do przechwycenia jako pierwszy, po jej skutecznym przechwyceniu trafia ona na aukcję (moja oferta z automatu jest najwyższa), inni nie licytują i wygrywam aukcję, ale jej nie opłacam

 

Próbuję zacząć bawić się w przechwytywanie, ale nie wszystko jest dla mnie jasne, więc jeśli ktoś mógłby odpowiedzieć na powyższe pytanie, będę wdzięczny.

 

Sebastian

alpine5

Masz zamiar nie opłacać wygranych ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę się wczoraj zapędziłem z dodawaniem do przechwycenia (i akurat wszystkie udało się skutecznie przechwycić), zastanawiam się właśnie nad ich opłaceniem, ale pytam też na przyszłość.

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

zauważyłem, że licytacja w ostatnich minutach aukcji wydłuża długość jej trwania o 2 minuty.

Dziwne, nie zauważyłem żadnej informacji o zmianach w regulaminie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
zauważyłem, że licytacja w ostatnich minutach aukcji wydłuża długość jej trwania o 2 minuty.

Dziwne, nie zauważyłem żadnej informacji o zmianach w regulaminie.

 

Dobrze pamiętałem, że kwestia ta była gdzieś poruszana :)

 

http://www.di.pl/index.php?s=&showtopi...st&p=432046

 

Nie śledziłem wątku na SD więc też nie wiedziałem o zmianach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dobra chociaż te dwie minuty ....

Plusem, ale i minusem, jest fakt, że oferty, którym nie udaje się przebić ceny poprzedniego licytującego, nie wydłużają czasu aukcji.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy próbie dołączenia do aukcji "Błąd 500. Niestety nie możemy wykonać tej operacji". Gratuluje AZ z$@%!#^&o panelu, brawo :D

 

EDIT: Oczywiście zdaniem supportu nie ma problemu, albo ma go inny "dział" - pełna spychologia ;)

Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie "problem techniczny" dotyczący braku możliwości przechwytywania

a w szczególności "promocji przechwytywania i rejestracji " która skończyła się wczoraj

jest ciągle usuwany od piątku 25 listopada .

Podobno błąd systemu az .pl nie dotyczy tylko mnie .

Żal .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przy próbie dołączenia do aukcji "Błąd 500. Niestety nie możemy wykonać tej operacji". Gratuluje AZ z$@%!#^&o panelu, brawo :D

Miałem ten sam błąd i przyznam, że było to mega wkurzające, oczywiście aukcje się pokończyły.

chyba, że nie można dołączyć do zaraz kończącej się aukcji, ja próbowałem na kilka godzin przed końcem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie będę pisać że AZ powinno zależeć bo to oczywiste ale kurcze, no jak tak można - jest aukcja, jest klient i nie ma możliwości zakupu, AZ w moich oczach traci zaufanie i wiarygodność, a to że w nowej wersji panelu będzie działać to wiecie ale to trochę jak z Internet Explorerem przy Firefoxie i Operze :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitter, wytłumaczenie które otrzymałem brzmi:

"błąd pojawił się najprawdopodobniej w wyniku przerwy w funkcjonowaniu strony.

Przepraszam za powstałe niedogodności. Gdyby taka sytuacja miała miejsce po raz kolejny

proszę o bezzwłoczny kontakt pod adresem broker@az.pl."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem jednej kwestii związanej z przechwytywaniem a potem aukcjami w tym serwisie.

Domena X została przechwycona przez AZ 2011.12.24 ~16 następnie była wystawiona na aukcję jednak żaden z użytkowników nie wziął w niej udziału, bądź osoba która wygrała nie opłaciła jej na czas ponieważ adres został jeszcze raz wystawiony na licytację - tym razem publiczną, kończącą się dziś o ~16, nikt nie wziął w niej udziału więc zgodnie z 14 dniami testu domena powinna spaść 2012.01.07 ~16 - jednak teraz whois ma status zarejestrowanej do 2013.01.05 a abonentem jest firma... AZ, ponadto domena wystawiona jest u użytkownika Tachikaze który chyba powinien nazywać się bardziej "Wyprzedaż AZ" a nie udawać usera.

 

Tak więc pytanie - czy partnerom NASK wolno przechwytywać i rejestrować domeny na własny użytek? OFKZ nie, więc młodzieżowo zapytam WTF?

Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba coś się przytkało ze sprawdzaniem domen na liście do przechwycenia, dotąd usuwało od razu domeny, które nie można przechwycić a teraz dalej wiszą na liście przez co lista domen bardzo szybko dobija do limitu 300

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj coś jest nie tak... nie ma transferu domeny do konta po okresie 5 dni od zakończenia aukcji przechwytywania... tzn. jest zmiana w whois, ale nie ma domeny na liście w opcji "Lista domen polskich"... też tak Wam się zdarza ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzisiaj coś jest nie tak... nie ma transferu domeny do konta po okresie 5 dni od zakończenia aukcji przechwytywania... tzn. jest zmiana w whois, ale nie ma domeny na liście w opcji "Lista domen polskich"... też tak Wam się zdarza ?

 

i nigdy nie było do 5 dni, tylko najszybciej po 5 dniach :) jak ją przechwyciłeś to na pewno będzie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tak... zawsze po 5 dniach i kilku godzinach przychodził mail z informacją... "nastąpiła zmiana abonenta domeny...", a dzisiaj zmiana w whois jest, a domeny na koncie nie ma... może jakąś przerwę mają... poczekam do jutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie takie postępowanie jest skandaliczne i az.pl w ten sposób łamie swój remulamin. Pisałem do supportu kiedy domena będzie dostępna - created: 2012.02.15 - support "domena będzie u Pana po 5 dniach najpóźniej 21.02". Dziś jest 26 i nadal nie mam jej w panelu. Czyli z 365 dni za które płacę domeny nie mam już dostępnej 10 dni. Chyba będę zmuszony zrezygnować z przechwytywania w az jak ta sytuacja nie ulegnie zmianie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×