Jump to content
DESiGNER

AZ.pl wyciąga armaty wobec konkurencji :)

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich ;)

 

Statystyki są zmienne, proszę pamiętać, że konkurencja to oprócz wymiany uprzejmości, codzienna praca i konkurowanie. Statystyki są zmienne a publikowane najczęściej najbardziej korzystne.

 

Pokazane statystyki dotyczyły dwóch dni, są bardzo korzystne dla AZ.pl. Wynik jednego czy drugiego dnia nie jest równy dniu trzeciemu (tak np. było wczoraj).

 

Konkurencja widzi nasze wejście na rynek i optymalizuje ilości wątków, czasy itp.

 

Pracujemy nad skutecznością każdego dnia. AZ.pl zamierza celować w skuteczność.

 

Dziś opłaca się dodać domeny do przechwycenia w AZ.pl.

 

Można przechwycić nazwę, samodzielnie, na którą u konkurencji jest 5-10 chętnych, co kończy się aukcją.

 

W AZ.pl nie można dołączyć do aukcji, dla domeny, której się nie dodało.

 

Cena jest również konkurencyjna. Zapraszamy do skorzystania z promocji, jedno przechwycenie za DARMO.

 

Niedługo kolejne promocje, z rozlosowaniem Iphone 4 włącznie ;).

 

Przygotowujemy stronę z raportami sprzedaży, przechwyceń.

 

Dla zobrazowania przechwyconych nazw, spełniając poruszoną prośbę, pokazuję dotychczas złapane domeny.

 

 

http://www.az.pl/files/przechwycone.html

 

 

Nie jest to olbrzymia ilość, ale procentowo do zgłoszonych mieści się w przedziale od 50 do 75% skuteczności.

 

Z czasem mamy nadzieję, łapać dla WAS coraz więcej i coraz bardziej atrakcyjne nazwy.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Anna Kur

 

Dyrektor AZ.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam ponownie!

 

Panie Networker bardzo dziękuję za słuszną uwagę.

 

Lista została już poprawiona.

 

Przepraszam za drobną pomyłkę ;)

 

Życzę miłego dnia.

 

Anna Kur

 

Dyrektor AZ.pl

Edited by Anna Kur

Share this post


Link to post
Share on other sites

drobiazg ;)

 

ale chetnie stestuje skuteczność

 

dodałem kilkanaście domen do dropped, ppd, az

 

oczywiście trzymam kciuki za wszystkich łapaczy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z czasem mamy nadzieję, łapać dla WAS coraz więcej i coraz bardziej atrakcyjne nazwy.

Istotne zdanie ;) O prawdziwym sukcesie "przechwytywacza" świadczy nie tyle procentowa skuteczność, co jakość przechwyconych domen, bo czasem lepiej złapać 10/100, ale za to najlepszych domen niż 90/100, ale najsłabszych ;)

 

Póki co gratuluję wyników i oczywiście dodałem do listy firm przechwytujących AZ.pl ;)

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Istotne zdanie ;) O prawdziwym sukcesie "przechwytywacza" świadczy nie tyle procentowa skuteczność, co jakość przechwyconych domen, bo czasem lepiej złapać 10/100, ale za to najlepszych domen niż 90/100, ale najsłabszych ;)

 

Póki co gratuluję wyników i oczywiście dodałem do listy firm przechwytujących AZ.pl ;)

 

DD

No właśnie. Zdaje się, że przechwytują tylko te gorsze. Pochwali się ktoś?

Edited by korneliusz.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
No właśnie. Zdaje się, że przechwytują tylko te gorsze. Pochwali się ktoś?

Właśnie przechwycili dla mnie jedną domenę (mam nadzieję, że z czasem skuteczność przechwytywania się poprawi), koszt przechwycenia = 10,98. Jestem zadowolony ale mam jedną uwagę: okres 2 dni na wpłatę jest raczej nie do zaakceptowania. Dziś dokonałem szybkiej płatności ale jeśli domena zostałaby przechwycona w piątek i musiałbym skorzystać ze zwykłego konta bankowego to nie ma szans aby wpłata dotarła w terminie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Przez kilka ostatnich dni miałem utrudniony dostęp do internetu próbując połamać się w Alpach (niestety nieskutecznie) dlatego pozwolę sobie odpowiedzieć na kilka wcześniejszych wpisów hurtowo :).

 

Odnośnie dwóch dni na wpłatę (@Jarek17, @Korneliusz.com) - w najbardziej rozbudowanym scenariuszu proces sprzedaży przechwyconej domeny wygląda następująco:

  1. Przechwycenie domeny;
  2. Aukcja specjalna - 3 dni;
  3. Oczekiwanie na wpłatę wygrywającego aukcję - 2 dni;
  4. (jeśli nie wpłacił) Oczekiwanie na wpłatę drugiego licytującego (oczywiście w wysokości którą zaproponował a nie taką z jaką zakończyła się aukcja) - 2 dni;
  5. (jeśli nie wpłacił) Aukcja otwarta - 5 dni;
  6. Oczekiwanie na wpłatę po aukcji otwartej - 2 dni;

Jeśli zsumujemy te wartości otrzymamy 14 dni - czyli okres rezerwacji. Mamy świadomość, że dwa dni na wpłatę to niewiele dlatego promujemy przy przechwytywaniu płatności online które są obsługiwane po naszej stronie natychmiast. Obsługujemy praktycznie wszystkie dostępne formy płatności online - karty kredytowe, ponad 20 banków, paypal.

 

Jest jeszcze jeden sposób - zasilenie Salda Panelu przed przystąpienie do przechwycenia. Dzięki temu bezpośrednio po przechwyceniu domeny lub wygranej aukcji specjalnej pobieramy odpowiednią wartość z salda i rejestrujemy domenę.

 

Aktualny stan przechwyconych domen można obserwować na stronie:

 

https://panel.az.pl/produkcyjny/InterceptList.do?cmd=caught

 

A aukcji:

 

https://panel.az.pl/produkcyjny/AuctionList...?cmd=myAuctions

 

Odnośnie pokazywanie przechwyconych domen (@rok1978) - oczywiście będziemy je prezentować. Tak samo jak raporty sprzedaży z Giełdy i Aukcji. Przykład z ostatniej chwili - konsole.pl za 8 000 zł.

 

Dziękuję wszystkim i liczę na kolejne zgłoszenia domen ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli zsumujemy te wartości otrzymamy 14 dni - czyli okres rezerwacji. Mamy świadomość, że dwa dni na wpłatę to niewiele dlatego promujemy przy przechwytywaniu płatności online które są obsługiwane po naszej stronie natychmiast. Obsługujemy praktycznie wszystkie dostępne formy płatności online - karty kredytowe, ponad 20 banków, paypal.

 

Witam,

 

Podjęliśmy decyzję o wydłużeniu okresu wpłaty za przechwyconą domenę do 120 godzin w przypadku gdy jest ją zainteresowany tylko jeden użytkownik. Gdy chętnych jest więcej ze względu na opisane powyżej ograniczenia pozostaniemy przy 48 godzinach. Jeśli będzie to jednak przysparzało problemów to będziemy się zastanawiali nad ulepszeniem tego mechanizmu.

 

Pozdrawiam,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do łapania domen , jak do tej pory cieniutko ( dla mnie nie złapali jeszcze nic )

 

Dodatkowo co innego piszecie, a co innego okazuje się w rzeczywistości.

 

....Warto podkreślić, że dla każdego kto doda 20 domen do przechwycenia,

AZ.pl zasili panel w kwocie 50 zł netto, dla tych którzy dodadzą domen 50 i

więcej, zasilenie będzie w kwocie 100 zł netto.....

 

Przykro mi że takie rzeczy muszę pisać na forum, jednakże do dnia dzisiejszego nie dostałem żadnej odpowiedzi na "pomyłkę" w obliczeniach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdzieś kiedyś przeczytałem, że AZ łapie domeny tylko "swoje". Czy nadal nie można przechwycić domen zarejestrowanych u innych registrarów?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gdzieś kiedyś przeczytałem, że AZ łapie domeny tylko "swoje". Czy nadal nie można przechwycić domen zarejestrowanych u innych registrarów?

 

Az łapie wszystkie domeny :D nie wiem gdzie Ty takie rzeczy wyczytałeś - dla mnie kilka ciekawych domen złapali :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nie wiem właśnie, może coś mi się przewidziało :D . No to trzeba coś dodać do złapania, coby się przekonać jak wyglądają te armaty w rzeczywistości. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gubię się w tym panelu Az.pl - jest gdzieś jakiś link do aukcji przechwyconych domen? Przydałoby się też powiadomienie o kończącej się aukcji wysłane na maila.

 

EDIT: Znalazłem linka ale nie zmieniłem zdania co do intuicyjności poruszania się po Az.pl - jednym słowem: masakra.

Edited by Jarek17

Share this post


Link to post
Share on other sites
co do intuicyjności poruszania się po Az.pl - jednym słowem: masakra.

podpisuję się pod tym rękami i nogami

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodatkowo support i infolinia - totalna tragedia.

Na odpowiedź maila czekam już drugi dzień ( ponaglenia widocznie gdzieś znikają w nicości ), a konsultanci cały czas niedostępni ......

Share this post


Link to post
Share on other sites

mi złapali całkiem fajną

 

#motoroil.pl

 

a dodałem ją i do az i dropped i ppd. poki co na 3 przechwytywane złapali 1, jedną ktoś rpzedłużył, 1 złapał dropped

Share this post


Link to post
Share on other sites
mi złapali całkiem fajną

 

#motoroil.pl

 

a dodałem ją i do az i dropped i ppd. poki co na 3 przechwytywane złapali 1, jedną ktoś rpzedłużył, 1 złapał dropped

 

 

wiesz u jakiego rejestratora była regnięta ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem kto sprzedał na giełdzie az.pl domenę konsole.pl za 8k, ale moim zdaniem gdyby upublicznił chęć sprzedaży, to osiągnąłby większą kwotę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Dzisiaj dodaliśmy zapowiadane wydłużenie czasu dostępnego na opłacenie przechwyconej domeny z 48 godzin do 120 godzin (5 dni).

 

@korneliusz.com - propozycja godna rozważenia. Choć przy pięciu dniach notyfikacja chyba powinna wyjść na 24h godziny przed terminem. Testujemy obecnie notyfikacje SMSowe dla kończących się aukcji - ten mechanizm w tym wypadku też mógłby się przydać (tylko, że zwykłe aukcje nie kończą się o 4 rano co ułatwia implementację rozwiązania nieirytującego użytkowników w środku nocy).

 

@pshemec - wysłałem prywatną wiadomość, jestem pewien, że uda się nam wszystko wyjaśnić.

 

@qrka - oczywiście łapiemy wszystkie domeny .PL, także od innych rejestratorów. Nie pozwalamy zlecać domen niewygasających, spadów rezerwacji i spadów po testach.

 

@Jarek17, @monty - nawigacja - biłem się już raz w piersi w tej sprawie. Ciągle pracujemy nad nowym Panelem Klienta a tylko w tym roku uruchomiliśmy nową wersję strony, giełdę, aukcje i przechwytywanie. Niestety szybki rozwój i dodawanie kolejnych funkcjonalności mocno utrudnia nawigację szczególnie przy przełączeniu się między poszczególnymi aplikacjami (strona, panel w starym interfejsie, panel w nowym interfejsie).

 

Do Centrum Dowodzenia przechwytywania można dostać się najprościej za pomocą:

 

http://go.az.pl/catch/list

 

W ramach tego samego interfejsu można znaleźć Giełdę i Aukcje.

 

Pozdrawiam,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba musicie dopracować płatności. Dzisiaj nie można było bezpośrednio opłacić domeny kartą. Zasiliłem więc konto, żeby opłacić z salda panelu i też nie działa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×