Jump to content
DESiGNER

AZ.pl wyciąga armaty wobec konkurencji :)

Recommended Posts

Zważywszy na częstotliwość postów w dziale "Dropped padł" oraz "sugestie i uwagi" można powiedzieć 1 wpadka ale na dzień ;)

 

W sumie na dłuższą metę wolę taką częstotliwość postów we wspomnianym dziale odnośnie dropped.pl niż bezwpadkowe mulenie ppd.pl... Serwis ppd.pl chodzi jakby chciał a nie mógł, a podobno na krowie nie stoi. No chyba, że tylko u mnie... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
W sumie na dłuższą metę wolę taką częstotliwość postów we wspomnianym dziale odnośnie dropped.pl niż bezwpadkowe mulenie ppd.pl... Serwis ppd.pl chodzi jakby chciał a nie mógł, a podobno na krowie nie stoi. No chyba, że tylko u mnie... :)

u mnie to samo, każdy serwis ma swoje wady.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W sumie na dłuższą metę wolę taką częstotliwość postów we wspomnianym dziale odnośnie dropped.pl niż bezwpadkowe mulenie ppd.pl... Serwis ppd.pl chodzi jakby chciał a nie mógł, a podobno na krowie nie stoi. No chyba, że tylko u mnie... :)

 

 

A chciałbyś mieć np auto które co skrzyżowanie by się rozkraczało , laweta zawoziła do serwisu mówiąc "teraz już nie powinno nic odpaść "? po czym wracało ponownie ?

 

Wszystko ma swoje granice , również cierpliwość

Edited by DESiGNER

Share this post


Link to post
Share on other sites
I co najważniejsze z konsultantem online poprzez czat

 

Taki czat online powinien być w Aftermarket.Niestety moje pytanie nie uzyskało odpowiedzi jeśli chodzi o kwestię czatu z konsultantem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wszystko ma swoje granice , również cierpliwość

 

Tu się zgodzę. Nie to żebym bronił, czy wywyższał ponad niebiosy dropped.pl, bo jak nieraz już pisałem w sławnym wątku, pozycja tego serwisu na rynku domen wymagałaby jednak jego lepszego działania. Jednak porównanie teoretycznej ilości zapytań do bazy, tudzież samych odwiedzin obu serwisów jest jak przyłożenie ch.. do oka (jak to dosadnie określa mój kumpel)...

 

 

BTW

 

Sorry za Ot w wątku o AZ.pl :)

Edited by qrka

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tu się zgodzę. Nie to żebym bronił, czy wywyższał ponad niebiosy dropped.pl, bo jak nieraz już pisałem w sławnym wątku, pozycja tego serwisu na rynku domen wymagałaby jednak jego lepszego działania. Jednak porównanie teoretycznej ilości zapytań do bazy, tudzież samych odwiedzin obu serwisów jest jak przyłożenie ch.. do oka (jak to dosadnie określa mój kumpel)...

Przede wszystkim to nie chodzi o różnice ruchu. Obydwa serwisy różnią się modelem biznesowym. PPD chciałby robić tanio(albo za darmo) i dobrze, uważają że tak można na dłuższą metę, ok - ich czas, ich pieniądze, najwyżej stracą. Dropped chce być tylko tani, ruch tego serwisu i stopień skomplikowania nie jest jakiś wyjątkowy. Nie oszukujmy się, jeżeli byłyby chęci aby serwis działał poprawnie, to by działał. Tylko, że wtedy paradoksalnie serwis zarabiałby mniej, stałby się "normalnym" rejestratorem, a nie tak jak teraz "platformą do przedłużania" domen. Normalny rejestrator musi wydawać na porządny support, stabilne serwery, koszty przypominania o odnowieniach, reklamę, itd. Dla dropped to byłby strzał w kolano, im gorzej tym lepiej. Działa to tak, że klient przenosi wygasającą domenę do dropped, tutaj ją odnawia, serwis kasuje $, po czym domena spowrotem transferowana jest do poważnego rejestratora, który przez cały rok zapewnia jej utrzymanie i to za darmo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W sumie na dłuższą metę wolę taką częstotliwość postów we wspomnianym dziale odnośnie dropped.pl niż bezwpadkowe mulenie ppd.pl... Serwis ppd.pl chodzi jakby chciał a nie mógł, a podobno na krowie nie stoi. No chyba, że tylko u mnie... :)

 

Jak słusznie zauważyłeś, PPD.pl nie stoi na krowie, ale na mule. ;-) Dlatego przygotowywana obecnie nowa wersja serwisu stoi już na nowiutkim serwerze, a stary odejdzie na emeryturę. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlatego przygotowywana obecnie nowa wersja serwisu stoi już na nowiutkim serwerze, a stary odejdzie na emeryturę. ;-)

 

Kiedy możemy spodziewać się nowej wersji ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do stania ppd.pl na mule jak to stwierdziłeś @PB to niestety smutna prawda juz co najmniej od dwóch tygodni.Lecz odpowiedzi z supportu (może nawet i od Ciebie)brzmią coś w tym stylu:

Wiemy ,że są problemy ,ale jak się poprawi to damy znać.

A może by tak dać wiadomość na forum ,że :

"CYTAT(pb @ czw, 14 paź 10) *

Dlatego przygotowywana obecnie nowa wersja serwisu stoi już na nowiutkim serwerze, a stary odejdzie na emeryturę. ;-)" oraz WKRÓTCE .

bo codzienne wk.....nie się czekając chociażby na wyniki zapytań z whois ujemnie wpływa mi na zdrowie (a myślę,że nie tylko mi)

Czy to aż taka wielka tajemnica z 'tej nowej wersji serwisu"???

Przepraszam za OT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wracając do tematu, bardzo ciekawi mnie przechwytywanie w az.pl, tzn. jego skuteczność w porównaniu z liderem. Coś czuję, że może być ciekawie. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wracając do tematu, bardzo ciekawi mnie przechwytywanie w az.pl, tzn. jego skuteczność w porównaniu z liderem. Coś czuję, że może być ciekawie. :)

 

Wystarczy, że uniemożliwią dołączanie do aukcji domeny po złapaniu użytkowników innych (i w dodatku bardzo zdeterminowanych by wygrać) niż Ci, co dodali domenę do przechwycenia, a zyskają sobie kilku wdzięcznych klientów, którzy częściej zlecą coś do złapania. Oczywiście skuteczność jest jak najbardziej pożądana.

 

Próbował ktoś? Jakieś opinie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
No i przechwytywanie domen jest dostępne w az.pl ;)

Cena - 20zł !

http://domeny.az.pl/przechwytywanie-domen-zamow.html

 

No i promocja na początek 1 za darmo! :)

 

Oczywiście 20 zł netto - przechwyt + koszt rejestracji domeny = około 35 zł brutto - więc taniej niż Dropped.pl i PPD.pl

 

Czas sprawdzić skuteczność ;)

 

P.S.

Iza Mika również niczego sobie na zdjęciu przechwytywania ;)

Edited by domenomaniak

Share this post


Link to post
Share on other sites
Konsorcjum AZ.pl

 

Konsorcjum AZ.pl oznacza AZ.pl oraz firmy trzecie działające na rzecz AZ.pl w celu przechwytywania nazw domen internetowych.

 

Czyli tak jak dla PPD.pl będą inne firmy przechwytywać i dla AZ.pl, ale to było raczej pewne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Nie wiem jak wy czytacie ten temat ale już pisałem w poprzednim poście

 

Oczywiście 20 zł netto - przechwyt + koszt rejestracji domeny = około 35 zł brutto - więc taniej niż Dropped.pl i PPD.pl

 

 

P.S.

Całość 20zł netto to była by miazga dla konkurencji ;)

Edited by domenomaniak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że:

 

EDIT: W cenę przechwytywania wliczona jest cena rejestracji na pierwszy rok, tak? Jednak nie.

 

W każdej chwili można potem wytransferować domenę bez dodatkowych opłat, bez konieczności odnowienia w AZ, tak?

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem jak wy czytacie ten temat ale już pisałem w poprzednim poście

 

Przyznaję się bez bicia, że czytałem od tej strony. Za to Ty cennika PPD.pl chyba na oczy nie widziałeś skoro piszesz takie farmazony. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×