Jump to content
Sign in to follow this  
Sir_Elwood

Formalności.pl

Recommended Posts

Mam przyjemność przedstawić serwis Formalności.pl - Twój przewodnik po labiryncie urzędowych formalności.

 

logo.png

 

Misja portalu jest prosta: informujemy w jaki sposób załatwiać urzędowe formalności. W przystępnych poradach wyjaśniamy gdzie musisz pójść, jakie wziąć dokumenty, czy konieczne jest podanie, załączniki lub opłata. Opisujemy różnorodne rodzaje spraw urzędowych z jakimi możesz spotkać się w codziennym życiu.

 

Początkowo nazwa miała być zupełnie inna, ale po dyskusji na DI, kupiłem zaproponowane mi nazwy (IDN+nIDN). Myślę, że było to dobre posunięcie i jestem z tego kroku bardzo zadowolony. Serwis uruchomiłem ze wspólnikiem trzy dni temu, jest więc to jeszcze "świeżynka" i będę wdzięczny za wszelkie słowa komentarza: pochlebne opinie mile łechcą ego ;), zaś konstruktywna krytyka pomaga w stworzeniu portalu odpowiadającego na realne potrzeby użytkowników.

Edited by Sir_Elwood

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gwoli formalności ;) : zamieściłbym w poście aktywnego linka do serwisu, chyba nie narusza to regulaminu a jest bardzo przydatne.

 

Co do meritum: pomysł na serwis fajny, myślę, że trafia w aktualne potrzeby ludzi.

 

Funkcjonalność: trochę za mało kontrastu - przydałyby się na przykład bardziej wyróżnione tytuły artykułów, te niebieskie po lewej, może boldem lub ciemniejszym niebieskim? Bardziej na stronie wyróżnia się link "zobacz opinie internautów" niż tytuł artykułu, a nie powinno tak być.

Ponadto jest misz-masz w kolorach: tytuły newsów po lewej i w prawej kolumnie moim zdaniem powinny być tego samego koloru. Dodatkowo box z 1. Znajdź informacje, 2. Jak załatwili to inni? itd. ma czerwone tytuły jak linki w newsach poniżej i aż chce się w nie kliknąć a są nieklikalne. Proponowałbym np. zostawić je czerwone a wszystkie tytuły newsów jak sugerowałem wyżej na wyraźniejszy niebieski.

 

Podsumowując, jak plachcik niżej: serwis graficznie do poprawki.

Edited by seller

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomysł bardzo fajny,domena także jednak graficznie strona do mnie nie przemawia.Baner graficzny formalnoci pasuje do portalu o hip-hopie,a nie do Waszego serwisu.Sami projektowaliście serwis ?

 

 

Powodzenia ! ;)

Edited by plachcik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbardziej cieszy, że sam pomysł na portal i wybrana domena zyskuje Waszą akceptację ;)

 

To o czym pisaliście czyli elementy graficzne zawsze można stosunkowo prosto poprawić - więc dzięki za powyższe głosy i proszę o kolejne wypowiedzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bardzo ciekawy temat, zadbajcie o ciut lepszą oprawę graficzną i myślę że portal niedługo zarobi

zadbajcie o kilku ekspertów w dziedzinie prawa- np. raz na jakis czas dyżur takiego eksperta na portalu

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprytnie się zareklamowałeś w Trójce :-)
tym razem serwery wytrzymały, gratuluję świetnej reklamy na antenie trójki, już chyba drugi raz;)

 

Fajnie, że słyszeliście :) Statystyki w tym dniu oszalały, serwer zaliczył drobny pad, ale hosting się wykazał i jakoś przetrwaliśmy.

 

 

 

Od wczoraj dostępna jest kolejna odsłona serwisu. Przebudowaliśmy stronę główną, kilka innych widoków również - ale prowadzenie portalu to nieustanne zmiany więc wkrótce kolejne poprawki.

Ciekawy jestem Waszej opinii - Ci co pamiętają poprzednią wersję mogą porównać a Ci co zobaczą pierwszy raz mogą ocenić <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

popracuj nad doborem reklam

 

1. wybierz w adsensie bez form graficznych ( pozbędziesz się wolnych farmerów )

2. poszukaj w afiliacjach ( np tradedoubler: ubezpieczenia, eurotax, office depot, taxcare,

 

#podania.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakoś mi ten wątek wcześniej umknął.

Koncepcja bardzo fajna.

Nie słyszałem o Was w Trójce ale mam nadzieję, że rozpoczynacie jakąś medialną akcję walki ze zbędnymi formalnościami co przyciąga tłumy zainteresowanych ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

bardzo dobra domena na taki serwis

i samo logo też dużo mówi ;)

 

co do płatności w dotpayu powinno być wg mnie więcej banków

i na pewno uruchomił bym płatność paypalem

to szczególnie przydatne dla ludzi przebywających poza krajem

 

na pewno jak ktoś wcześniej zauważył dyżur eksperta w formie chatu

tylko znając życie będzie oblegany pytaniami

leniwych jednostek i porobią się kolejki do niego i długie czekanie

i zirytowanie - więc nie wiem czy to dobry pomysł

 

a więcej ekspertów więcej kosztuje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
(...) mam nadzieję, że rozpoczynacie jakąś medialną akcję walki ze zbędnymi formalnościami co przyciąga tłumy zainteresowanych?

 

Jednym z pomysłów na promocję portalu jest zorganizowanie społecznej akcji zbierania podpisów pod wnioskiem o powołanie Rzecznika Praw Petenta. Chcielibyśmy, aby osoby pokrzywdzone przez urzędy i urzędników miały osobę/pełnomocnika/urząd(!) do której mogłyby się zwrócić o pomoc.

 

Kolejna sprawa to formalne ustalenie Dnia Petenta, obchodzonego "ku przestrodze" i ku pamięci wszystkich tych, którym urzędasy obrzydziły jakiekolwiek wizyty w jakimkolwiek urzędzie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jednym z pomysłów na promocję portalu jest zorganizowanie społecznej akcji zbierania podpisów pod wnioskiem o powołanie Rzecznika Praw Petenta. Chcielibyśmy, aby osoby pokrzywdzone przez urzędy i urzędników miały osobę/pełnomocnika/urząd(!) do której mogłyby się zwrócić o pomoc.

Tego akurat się po Was nie spodziewałem.

Jest Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Konsumenta i kilku innych rzeczników a Wy zamiast likwidować formalności i stołki, chcecie walczyć o powiększenie biurokracji i papierologii ?

Byłem przekonany raczej, że chcecie to ograniczać ale widzę, że dodatkowe formalności są dla Was niczym woda na młyn :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Graficznie serwis dalej do mnie nie przemawia i logo hip-hopowe też (ciężko to nazwać logiem ) . Zainwestowałbym pieniądze w budowę lepiej wyglądającego portalu :) Powodzenia .

Edited by plachcik

Share this post


Link to post
Share on other sites
Graficznie serwis dalej do mnie nie przemawia i logo hip-hopowe też (ciężko to nazwać logiem)

 

Planujemy zmianę logo. Co sądzicie o takim (z fragmentem strony):

 

qwqewfewefwef.jpg

 

?

Edited by Sir_Elwood

Share this post


Link to post
Share on other sites
Planujemy zmianę logo. Co sądzicie o takim (fragment wycinka strony):

 

qwqewfewefwef.jpg

 

?

 

Jeśli mogę coś powiedzieć to ja zrobiłbym to logo w taki sposób, że część "Formal" byłaby napisana normalną (formalną) czcionką, a część "ności" bardziej "luźno".

 

Formalności.pl - Twój powrót do normalności :)

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
Planujemy zmianę logo. Co sądzicie o takim (z fragmentem strony):

 

qwqewfewefwef.jpg

 

?

 

Wygląda jak logo z mojego pierwszego tutorialu kiedy miałem 15 lat. Wybacz ale to po prostu nie jest to i w ogóle do mnie nie przemawia (Obrys i cieniowanie w PSie w tej formie wygląda po prostu nieprofesjonalnie).

 

Zainwestujcie 100-300 złotych na coś porządnego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wygląda jak logo z mojego pierwszego tutorialu kiedy miałem 15 lat. Wybacz ale to po prostu nie jest to i w ogóle do mnie nie przemawia (Obrys i cieniowanie w PSie w tej formie wygląda po prostu nieprofesjonalnie).

 

Zainwestujcie 100-300 złotych na coś porządnego.

Zgadzam się, ogólnie zainwestowałbym w profesjonalną szatę graficzną + logo, które przyda się do druku w przyszłości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×