Jump to content
Interson

Dropped - aukcje

Recommended Posts

Jako, że już jest trochę tematów związanych z dropped, zapytam i ja:

 

Czy nie jest czasem tak, że gdy licytujemy kilka domen na aukcjach prywatnych, wygramy jedną, nie opłacimy jeszcze, a np. kilka innych aukcji kończy się podobnie to po wygraniu aukcji zablokuje nam możliwość licytacji reszty domen, bo saldo konta jest ujemne?

 

Jeżeli tak jest, to czy nie powinno być tak, że blokada możliwości licytacji w przypadku ujemnego salda konta następuje dopiero po np. godzinie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli jesteś klientem o pewnej historii konta (masz już przynajmniej 4 domeny zarejestrowane) to nie blokuje. Natomiast jeśli jestes nowym użytkownikiem, to blokuje do czasu wpłacenia wylicytowanej kwoty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm dziwne. Miałem zakupione 2 domeny (opłacone), a jednak możliwość licytacji po przechwyceniu kolejnej domeny mi zablokowało.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jezeli zajdzie taka sytuacja ze ktos mial kilka domen przechwyconych lecz je sprzedal - wytransferowal do innego registera jakis czas temu ?

 

Wchodze na swoje konto i widze:

 

Twoja lista zarejestrowanych domen zawiera:

 

* x domen przechwyconych.

* 0 domen zarejestrowanych.

* 0 domen przetransferowanych.

* 0 domen wytransferowanych.

 

Mimo iz kilka domen wytransferowalem jakis czas temu nie widac tego ?

 

PS. @Dropped.pl Moze moglbys wprowadzic cos na temat domen testowanych ? Ilosc aktualnie testowanych etc :)

 

Pozdrawiam, Michał :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to tylko nie pasuje:

 

- Przy ustalaniu do przejęcia domeny brak informacji, że jest ona wolna (nie koniecznie rejestratorem musi być dropped)

- Brak informacji, że domena jest wolna (gotowa to rejestracji - przy liście) :P

- Brak transferu wewnętrznego

- Brak handlu wewnętrznego ;]

 

To chyba tyle, ale nie można mieć wszystkiego :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mimo iz kilka domen wytransferowalem jakis czas temu nie widac tego ?

Bo to są na razie statystyki domen wytransferowanych poza Dropped.pl. Będzie to uzupełnione.

 

PS. @Dropped.pl Moze moglbys wprowadzic cos na temat domen testowanych ? Ilosc aktualnie testowanych etc :P

OK, dodam.

 

- Przy ustalaniu do przejęcia domeny brak informacji, że jest ona wolna (nie koniecznie rejestratorem musi być dropped)

- Brak informacji, że domena jest wolna (gotowa to rejestracji - przy liście) :)

Limit zapytań w NASK nie pozwala na to, aby takie informacje aktualizować z rozsądną częstotliwością.

 

- Brak transferu wewnętrznego

- Brak handlu wewnętrznego ;]

Oczywiście, że jest transfer wewnętrzny - wystarczy kliknąć link "Transferuj" przy domenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bo to są na razie statystyki domen wytransferowanych poza Dropped.pl. Będzie to uzupełnione.

OK, dodam.

Limit zapytań w NASK nie pozwala na to, aby takie informacje aktualizować z rozsądną częstotliwością.

Oczywiście, że jest transfer wewnętrzny - wystarczy kliknąć link "Transferuj" przy domenie.

 

 

ok, przeoczyłem :).

 

Jednak nad tym handlem pomyśl (lub choć możliwość składania propozycji cenowych. Np. przy domenach, których rejestratorem jest dropped.pl, jeżeli dany użytkownik zezwolił na kontakt to opcja "Kontakt z właścicielem" czy coś takiego. ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm jestem mile zaskoczony :).

 

Przedłużenie PL: 70zł (u poprzedniego 120zł)

Cesja, transfer od ręki do osób w dropped (poprzednio wiele dni oczekiwania, papierkowa robota)

 

Chyba znalazłem nowego rejestratora dla siebie :P:D

(Szkoda tylko, że rejestracja domen, które nie zostały przechwycone (po prostu rejestracja) jest taka droga :P )

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja wiem czy taka droga? 70 zł ale bez żadnych promocji (nie trzeba płacić za AuthInfo, nie trzeba przedłużać na kolejny rok)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli sprawa giełdy by się przedłużała, to zaletą dla dropped, byłoby wprowadzenie rodzaju marketu - listy domen, gdzie każdy zaznacza czy chce, aby jego domena tam się pojawiła i umożliwienie kontaktu np. poprzez pm. Bardzo dobrze to jest rozwiązane na Dynadot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podpisuje sie pod tym co napisal Andro. Taki markecik bylby niezly zarowno dla uzytkownikow, jak i dla Dropped. Moim zdaniem znacznie wzrosnie liczna osob zainteresowanych rejestracja w Dropped.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest to interesujący pomysł. Postaram się o tym pamiętać. Na razie w backlogu jest duża liczba zmian do wprowadzenia w serwisie, ale dopiszę i tę :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm w ciągu ostatnich 4 dni usunięto z 20 bardzo wartościowych domen, czy to systemowi nie udało się przechwycić, czy też ktoś te domeny opłaca? Na bardziej wartościowe skala mi wychodzi co do przechwyconych 2:20.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hmmm w ciągu ostatnich 4 dni usunięto z 20 bardzo wartościowych domen, czy to systemowi nie udało się przechwycić, czy też ktoś te domeny opłaca? Na bardziej wartościowe skala mi wychodzi co do przechwyconych 2:20.

 

Te domeny przechwytuje ta sama osoba co zwykle, tylko teraz zmieniła metodologię (i, niestety, rozszerzyła zakres zainteresowań, łapie też domeny z prawie-najwyższej półki – kiedyś się nimi nie zajmowała).

Share this post


Link to post
Share on other sites

np.:

 

kamasutra.pl

deklaracja.pl

dudek.pl

 

[...]

 

Nie wiem dla kogo jaka domena ma jaką wartość, ale miałem upatrzynych trochę cennych, dla których miałbym pewnego odbiorcę i ... boję się ostatnio do dropped logować :)

 

Teraz liczę na ważną dla mnie domenę, mam kontakty gdzie może mi pójść za ładną kwotę, jak system jej nie przechwyci to się załamię :)

Michał tak właściwie to jak się sprawy mają, system jest na najwyższym poziomie skuteczności, czy może też próbujesz jeszcze jakiś innych metod, by przechwytywanie domen, które próbują również przejąć "grubsze ryby" było bardziej skuteczne?

Share this post


Link to post
Share on other sites
kamasutra.pl

deklaracja.pl

dudek.pl

 

Wszystkie trzy zostały przedłużone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) Widzisz, podniosłeś mnie na duchu :)

 

Czyli to nie skuteczność systemu :)

 

Nie wiem jak z pozostałymi ale nie chce mi się wszystkich przypominać bo po "Domena nie została przechwycona" usunąłem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie, większość domen jest po prostu przedłużanych :)

 

System działa z najwyższą możliwą skutecznością, na jaką pozwalają limity NASK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze sobie pozwolę.

 

Nie myślałeś, by zrobić możliwość jednym klikiem wystawienia aukcji publicznych (by wystawiać mogli tylko osoby, które opłacają konto, okres opłacenia nie jest krótszy niż wymagany czas trwania aukcji oraz użytkownik ma zarejestrowaną minimum 1 domenę - brak spamerów allegro) domen, które mamy w panelu przechwycone, zarejestrowane lub przetransferowane, a następnie % od sprzedaży dla dropped. Zwiększyło by to zainteresowanie domenami, nie było by oszustw - domena już jest w panelu, po aukcji zmiana danych. Wtedy tylko była by konieczność weryfikacji danych by nie było licytacji dla żartów. Myślę, że dropped miał by dużo większe szanse na sukces, bo np. GIDO czy gdzie indziej ja oraz znajomi nie licytujemy, bo wiemy, że to nie aukcja w której możesz coś dobrze upolować tylko składanie ofert, gdzie ani ja nie muszę za to zapłacić, ani sprzedawca nie musi mi tego sprzedać.

 

Druga sprawa to by móc umieścić komentarz przy zarejestrowanych lub przechwytywanych domenach móc dodać komentarz, gdy ktoś przechwytuje kilkadziesiąt-kilkaset domen, a wiele ma zarejestrowanych to nie wie się później po co tak naprawdę chce się je przechwycić, czy dlatego, że jest to jakiś projekt planowany, czy domena może mieć duży ruch, czy może był pod nią serwis i inne możliwości. Nie wiem jak dla innych, ale była by to dla mnie przydatna opcja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z komentarzem dobry pomysł. Możliwość wystawiania aukcji własnych domen będzie mniej więcej właśnie tak wyglądała. Już mam ogólną koncepcję jak to będzie wyglądać, ale trochę mi zajmie implementacja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×