Jump to content
Sign in to follow this  
whiskyananas

Yachts.pl

Recommended Posts

Może 100-200 zł inny domainer za nią zapłaci

dodałbym do tych kwot jedno zero bo czasy kilka stówek za ciekawą nazwę na rynku d2d już się skończyły,

wystarczy zobaczyć co się dzieję na dropped i jakie domeny na aukcjach zostają kupowane za kwoty 1k - 2k.

 

Ogólnie domena mi się podoba, i jeśli nie uda Ci się sprzedać KK, warto pomyśleć o aukcji user premium w dropped za jakiś czas,

wyjdzie na jaw ile domainerzy za nią mogą dać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
wystarczy zobaczyć co się dzieję na dropped i jakie domeny na aukcjach zostają kupowane za kwoty 1k - 2k.

to efekt Dropped :)

Często te same domeny nie schodzą w sprzedaży na di.pl za 100 czy 50 ani na LM od 10 zł..

 

Co do domeny z tematu to ma potencjał na minimum średnie XXXX dla KK. Trzymać, czekać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
to efekt Dropped :)

Często te same domeny nie schodzą w sprzedaży na di.pl za 100 czy 50 ani na LM od 10 zł..

 

Co do domeny z tematu to ma potencjał na minimum średnie XXXX dla KK. Trzymać, czekać.

 

Rozkaz ! :)

 

efekt dropped to zjawisko na ciekawą pracę magisterską

Share this post


Link to post
Share on other sites
dodałbym do tych kwot jedno zero bo czasy kilka stówek za ciekawą nazwę na rynku d2d już się skończyły,

Chyba masz na myśli tylko rozszerzenia *pl, bo ja mam problem pozbyć się dobrych domen za 200-300 zł/szt. (ale to są generyczne/polskojęzyczne *eu czy *com)

 

Co do domeny z tematu, na moje oko max. 3000 zł (o ile się klient znajdzie), a d2d max. 700 zł

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba masz na myśli tylko rozszerzenia *pl, bo ja mam problem pozbyć się dobrych domen za 200-300 zł/szt. (ale to są generyczne/polskojęzyczne *eu czy *com)

 

Co do domeny z tematu, na moje oko max. 3000 zł (o ile się klient znajdzie), a d2d max. 700 zł

Sebastian

alpine5

 

miałem już nieco większą propozycję na szczęście :)

 

btw fajny wątek się zrobił

 

dziękuję za opinie i poproszę o jeszcze inne komentarze

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jacht dla polskiego odbiorcy a jacht dla powiedzmy sobie szczerze EUROPEJSKIEGO odbiorcy to dwa różne hmm... jachty :) domena ma keyword EN a końcówke .pl moim zdaniem cena powyżej 3-3,5K to bedzie bardzo dobra sprzedaż.

 

Takie moje zdanie - Słoń :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak jak pisałem wcześniej w przytoczonym tu również wątku

 

Jachty firmy Galeon są kupowane przez odbiorców na całym świecie i ta firma konkuruje z powodzeniem z najlepszymi z tej branży...więc jeśli oni nie będą chcieli tej domeny to nikt - co także wpływa znacznie na jej wartość gdyż im mniejsza liczba potencjalnych KK tym trudniej o wysoką kwotę.

Dlatego każda kwota powyżej średniego XXXX będzie sporym sukcesem...

 

http://www.galeon.pl

Edited by domenomaniak

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba masz na myśli tylko rozszerzenia *pl, bo ja mam problem pozbyć się dobrych domen za 200-300 zł/szt. (ale to są generyczne/polskojęzyczne *eu czy *com)

mam na myśli oczywiście .pl w które inwestują domainerzy na rynku wtórnym po przez dropped, i sadze że domena z tego watku dobrze by tam sobie poradziła. Nie dziwie się, że Twoje nie chcą zejść ponieważ, nie każdy ma w portfolio, userów cierpiących na gorączkę zwaną dropped, mam to samo :)

Jachty firmy Galeon są kupowane przez odbiorców na całym świecie i ta firma konkuruje z powodzeniem z najlepszymi z tej branży...więc jeśli oni nie będą chcieli tej domeny to nikt.

a może do gry wejdzie ktoś nowy ?? zagraniczne firmy lubią angielskie nazwy więc, dobrze taką domenę zachować przedłużyć na 5 - 8 lat i poczekać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
a może do gry wejdzie ktoś nowy ?? zagraniczne firmy lubią angielskie nazwy więc, dobrze taką domenę zachować przedłużyć na 5 - 8 lat i poczekać.

 

oczywiście masz rację to wszystko zależy od horyzontu inwestycyjnego abonenta domeny tylko i wyłącznie...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jacht dla polskiego odbiorcy a jacht dla powiedzmy sobie szczerze EUROPEJSKIEGO odbiorcy to dwa różne hmm... jachty :) domena ma keyword EN a końcówke .pl moim zdaniem cena powyżej 3-3,5K to bedzie bardzo dobra sprzedaż.

 

Takie moje zdanie - Słoń :)

 

a ja się nie zgodzę bo polskie stocznie jachtowe mają świetną opinię - moze chodziło Ci o to ze dla polskich klientów jachty mają mniej wypasione wyposażenie a przez to są tańsze ? niemniej przemysł jachtowy przędzie u nas dobrze z tego co czytam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yachts.pl hmmmm konkretna domena, tematyczna. Bardzo ciężko o sprzedaż takiej domeny i jeszcze jeśli weźmie się pod uwagę to że w tym zawodzie szkoda kasy na jakies tam domeny tylko bardziej cenią własną nazwę firmy to praktycznie niemożliwe. Ale jak to się mówi zostaje mała szparka nadziei bez sensu dla d2d bo pewnie kupujący już rozesłał tą domenę do części z firm a trafić na firmę, która wchodzi na rynek i akurat na wstępie ma wolne sporo gotówki na domenę zamiast na pracowników czy materiały potrzebne do realizacji zlecenia ..... Jak się zgłosi KK to krzyknąć można bardzo dużo w granicach 10-30tyś. ale jak nikt się nie zgłosi to szkoda czasu na tą domenę bo w sumie nic z nią nie można zrobić, mało funkcjonalna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Yachts.pl hmmmm konkretna domena, tematyczna. Bardzo ciężko o sprzedaż takiej domeny i jeszcze jeśli weźmie się pod uwagę to że w tym zawodzie szkoda kasy na jakies tam domeny tylko bardziej cenią własną nazwę firmy to praktycznie niemożliwe. Ale jak to się mówi zostaje mała szparka nadziei bez sensu dla d2d bo pewnie kupujący już rozesłał tą domenę do części z firm a trafić na firmę, która wchodzi na rynek i akurat na wstępie ma wolne sporo gotówki na domenę zamiast na pracowników czy materiały potrzebne do realizacji zlecenia ..... Jak się zgłosi KK to krzyknąć można bardzo dużo w granicach 10-30tyś. ale jak nikt się nie zgłosi to szkoda czasu na tą domenę bo w sumie nic z nią nie można zrobić, mało funkcjonalna.

 

rozwiń proszę - "kupujący" ?

 

30k- niemożliwe raczej

Share this post


Link to post
Share on other sites
rozwiń proszę - "kupujący" ?

 

30k- niemożliwe raczej

- osoba która zakupiła domenę.

- a jeśli chodzi o 30k to w tym biznesie zarabiają sporo więc mogą też sporo wydać na domenę, ale z drugiej strony firmy które mogą wydać taką kasę na domenę mają już wypromowaną nazwę marki.

-domeny to loteria więc nie można konkretnie wycenić domeny bo możesz trafić na klienta który da i 50tyś oby jak najwięcej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
- osoba która zakupiła domenę.

- a jeśli chodzi o 30k to w tym biznesie zarabiają sporo więc mogą też sporo wydać na domenę, ale z drugiej strony firmy które mogą wydać taką kasę na domenę mają już wypromowaną nazwę marki.

-domeny to loteria więc nie można konkretnie wycenić domeny bo możesz trafić na klienta który da i 50tyś oby jak najwięcej.

 

bolesna prawda :)

Edited by whiskyananas

Share this post


Link to post
Share on other sites
zobaczymy ile jest warta na dzień dzisiejszy, jest na allegro od 1 zł

Na Allegro wylicytowana kwota powinna być brutto, a nie netto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
w mailu 2 osoby mnie zapytały czy jest taka możliwość, to napisałem ze jest :)

czyli rozumiem iż możesz odwołać aukcję ?

 

Stwierdzisz, iż kwota uzyskana na aukcji jej niska, a więc odwołasz aukcję tłumacząc się faktem, iż ktoś użył opcji "Kup teraz".

Później jednak wyjdzie, iż klient sobie jaja robił :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
czyli rozumiem iż możesz odwołać aukcję ?

 

Stwierdzisz, iż kwota uzyskana na aukcji jej niska, a więc odwołasz aukcję tłumacząc się faktem, iż ktoś użył opcji "Kup teraz".

Później jednak wyjdzie, iż klient sobie jaja robił :)

 

odpisałem, że tylko dzisiaj i w sobote, przyjmuje oferty na KUP TERAZ

jeżeli nic sensownego sie nie pojawi, to w niedzielę AUKCJI NIE ZDEJMĘ

Share this post


Link to post
Share on other sites
Osobiscie jakość nie widzę większej sprzedaży tej domeny.

 

Przede wszystkim wszyscy producenci, jeśli już mają w nazwie yacht / yachts , to w połączeniu z innym słowem, aby odróżniało zarówno samą firmę jak i jej "wyroby" od konkurencji...

No to położyłeś sens handlu generykami, a właściwie domenami w ogóle :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No to położyłeś sens handlu generykami, a właściwie domenami w ogóle :rolleyes:

Jakoś tak wyszło ;)

 

Z żeglarstem / sportami wodnymi jestem związany od bardzo dawna.

 

Zobaczcie jak wygląda wykorzystanie generyków ( wodnych ;) ) w praktyce:

 

odłogiem / Na parkingu:

 

lodki.pl

łódki.pl

łódka.pl

katamaran.pl

katamarany.pl

motorowka.pl

motorówka.pl

motorówki.pl

zaglowka.pl

żaglówka.pl

zaglowki.pl

żaglówki.pl

*dezeta.pl

 

Wykorzystane:

 

motorowki.pl - importer

lodka.pl

bojer.pl – modelarstwo

bojery.pl – stowarzyszenie Flota Polska

*dezety.pl - Harcerski Ośrodek Wodny w Warszawie

 

Nazw klas już nawet nie sprawdzam :D

 

Krajowe odpowiedniki:

jachty.pl - czarter

jacht.pl - czarter

 

Producent raczej się nie zgłosi, jak już to domena nadaję się na właśnie na... czarter ;)

Jak już wcześniej napisałem ,sprawdzcie sobie wykorzystanie globalych rozszerzeń dla yachts.

Przy wielu krajowych, pewnie podobnie będzie.

Edited by polmajk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakoś tak wyszło :rolleyes:

 

Z żeglarstem / sportami wodnymi jestem związany od bardzo dawna.

 

Zobaczcie jak wygląda wykorzystanie generyków ( wodnych ;) ) w praktyce:

 

odłogiem / Na parkingu:

 

lodki.pl

łódki.pl

łódka.pl

katamaran.pl

katamarany.pl

motorowka.pl

motorówka.pl

motorówki.pl

zaglowka.pl

żaglówka.pl

zaglowki.pl

żaglówki.pl

*dezeta.pl

 

Wykorzystane:

 

motorowki.pl - importer

lodka.pl

bojer.pl – modelarstwo

bojery.pl – stowarzyszenie Flota Polska

*dezety.pl - Harcerski Ośrodek Wodny w Warszawie

 

Nazw klas już nawet nie sprawdzam ;)

 

Krajowe odpowiedniki:

jachty.pl - czarter

jacht.pl - czarter

 

Producent raczej się nie zgłosi, jak już to domena nadaję się na właśnie na... czarter :D

Jak już wcześniej napisałem ,sprawdzcie sobie wykorzystanie globalych rozszerzeń dla yachts.

Przy wielu krajowych, pewnie podobnie będzie.

 

rzeczywiście, nawet nie wieziałem, że tak dużo domen " marnuje " się na parkingach

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest radse

Według mnie to nie ma czego żałować. Domeny nie są zagospodarowane, ponieważ osoby posiadające takie generyki znają ich wartość i nie oddadzą ich z małym zyskiem tylko po to aby się nie "marnowały". Wiele razy na forum można było przecież przeczytać, że najlepiej sprzedają się średnie domeny właśnie ze względu na przystępną cenę. Ja też trzymałbym topowe domeny spokojnie a horyzont inwestycyjny dla takich perełek można śmiało ustalić na 5-10 lat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×