Jump to content
Sign in to follow this  
MARiUSZ

. (?)

Recommended Posts

Wiadomo iż w Polsce najpopularniejsza końcówka to PL , poźniej COM . Jakie końcówki według was są dalej w kolejności są najbardziej warte a jakie najmniej ( dla domeniarzy oraz potencjalnych kupców ) ( z dobrymi keywordami ) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok dzieki . A mam jeszcze jedno pytanko . Czy domena dwu frazowa ( oba silne pasujące do siebie ) ipomiedzy nimi myślnik oraz powiedzmy końcówka org czy net jest warta rejestracji ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ok dzieki . A mam jeszcze jedno pytanko . Czy domena dwu frazowa ( oba silne pasujące do siebie ) ipomiedzy nimi myślnik oraz powiedzmy końcówka org czy net jest warta rejestracji ?

To zależy od domeny. Końcówka .org z definicji jest dla stron organizacji non-profit czyli niekomercyjnych. Końcówka .net natomiast jest dla wszystkich firm których działalność opiera się przede wszystkim na świadczeniu wszelakich usług w sieci takich jak na przykład hosting, projektowanie www itp. Choć patrząc na powyższą regułę i niektóre domeny (vide opony.net) można dojść do wniosku, że ludzie niewiele sobie robią z tych założeń.

 

Pozdrawiam,

SQz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Popieram neteler'a, jednak sama odpowiedź na pytanie o kolejność rejestracji, w

przypadku wolnych domen niewiele wnosi...

Podam przykład z własnego gospodarstwo domenowego:

 

nowinki.pl - sprzedana poza Allegro za 4 cyfrową sumę,

nowinki.com.pl - na Allegro za ponad 10PLN :)

 

Takie są realia, a spytacje własciciela nowinki.com ile chce za nią (też 4 cyfrową kwotę) i czy dostanie tyle?

 

Myślę, że taka domena jest bardziej miarodajna w ocenie niż jakaś domena z wąskiej dziedziny,

więc może macie jakieś uwagi i spostrzeżenia?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×