Jump to content
domenator

Szok, w jakim popier***nym kraju żyjemy

Recommended Posts

Wystąpiłem do US o zwrot VAT-u, bo się trochę tego uzbierało. Oprócz idiotycznych uwag, o których nawet nie będę wspominał, bo szkoda klawiatury (np. nie uznali e-faktur z Playa, musiałem zadzwonić i poprosić o przysłanie papierowych wersji.., a potem to jeszcze dostarczyć do urzędu) to jedna rzecz mnie jednocześnie rozśmieszyła, wkurzyła, zirytowała i wkurwiła. Otóż muszę do US dostarczyć oświadczenie, że internet, który jest fakturowany na moja firmę, a który mam w domu, używam tylko i wyłącznie w celach związanych z prowadzeniem firmy, a nie do celów prywatnych.

 

No i kur*a, żeby napisać maila do mamy to będę musiał iść do sąsiada...

 

Tak więc mam apel do głosujących na bandę czworga (PO, PiS, PSL, sLD) - głosujcie sobie na nich dalej, niech zatrudniają jeszcze więcej urzędasów, utrudniających nam życie. Tracę cały dzień na jakieś telefony, pisanie papierków, dojazdy, żeby jakaś pińdzia w US mogła przybić na tym pieczątkę i uspokoić swoje sumienie, że dobrze wykonała swoją robotę.

 

post-126-1290078381_thumb.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znajomy kupil zardzewialego opla vectre z 94 roku za 1300 zl, poszedl do urzedu oplacic pcc a babka mu powiedziala ze te auta chodza po 6000 zl i ma zaplacic 120 zl zamiast 26 zl, a jak mu sie nie podoba to moze zamowic rzeczoznawce ale to kosztuje 200 zl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dodatkowo zagwarantowałeś sobie kontrolę.

 

To znaczy, że co? Że mam siedzieć cicho z podkulonym ogonem? Nie mogę napisać co mi się nie podoba?

Urzędnicy powinni pomagać przedsiębiorcom, a nie rzucać kłody pod nogi. Oni są dla nas, a nie my dla nich.

Nie zauważasz tu absurdu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Albo trzeba zmienić władzę (tylko większość moherowych i tak wybiera większe zło) albo się dostosować albo emigrować (chyba najlepsze rozwiązanie) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że na chwilę obecną szkoda nerwów i czasu na próbę zmiany. Prościej przenieść się z firmą zagranicę. Dużo krajów przyjmie nas z otwartymi ramionami. Na razie jeszcze nie jest tak źle, żeby ludzie tego nie wytrzymali, ale jeśli kolejną kadencję będą rządzić ci sami ludzie to jest szansa, że za parę lat będzie tak źle, że może ludzie postanowią jednak inaczej zagłosować. Na razie niektóre sondaże dają ponad 50% obecnie panującym, więc jak widać większości jest dobrze.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Możesz krzyczeć,ale i tak Cię nikt nie usłyszy :)

 

Przynajmniej trochę mi ulży. A może jednak choć kilka osób, które to przeczytają nie zagłosują na socjalistów-krwiopijców?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Otóż muszę do US dostarczyć oświadczenie, że internet, który jest fakturowany na moja firmę, a który mam w domu, używam tylko i wyłącznie w celach związanych z prowadzeniem firmy, a nie do celów prywatnych.

Maskara :) No chyba, że takie są przepisy w Polsce i tego typu oświadczenie, nie wynika z niskiego ilorazu inteligencji urzędnika czy też jego złośliwości bo np. dobrze zarabiasz.

 

Może Damian przenieś Testuj.pl gdzieś do Singapuru albo innego przyjaznego Państwa i tam wybierz spokojne i dostatnie życie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może Damian przenieś Testuj.pl gdzieś do Singapuru albo innego przyjaznego Państwa i tam wybierz spokojne i dostatnie życie.

 

Do Singapuru może nie, ale ostatnio zacząłem się zastanawiać nad przeniesieniem działalności gdzieś indziej i wychodzi mi, że najlepiej będzie w Czechach :-) Coraz bardziej się do tego przekonuję...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślę, że na chwilę obecną szkoda nerwów i czasu na próbę zmiany. Prościej przenieść się z firmą zagranicę.

 

Na początku przyszłego tygodnia będę miał fajną ofertę założenia i prowadzenia firmy w Bułgarii.

jeśli ktoś jest zainteresowany - proszę o PW.

 

Dodatkowo, jeśli masz ochotę odwiedzić Sofię - by wszystko podpisać osobiście - organizujemy czas wolny :-)

 

Jeśli nie chcesz się ruszać z Polski - wszystko załatwimy na miejscu (preferowana Warszawa). Szybciej, taniej i lepiej niż w polskich urzędach.

 

Całkowity koszt założenie spółki w .BG około 1300 euro. Czyli koszty mniejsze niż kupienie spółki w PL.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Do Singapuru może nie, ale ostatnio zacząłem się zastanawiać nad przeniesieniem działalności gdzieś indziej i wychodzi mi, że najlepiej będzie w Czechach :-) Coraz bardziej się do tego przekonuję...

ja od razu tez pomyślałem o Czechach. Pogooglaj. Ponoć lepiej jest na Słowacji.

 

Korzysci z prowadzenia firmy w Czechach

Share this post


Link to post
Share on other sites
Całkowity koszt założenie spółki w .BG około 1300 euro. Czyli koszty mniejsze niż kupienie spółki w PL.

Zakup spółki z o.o. w Polsce może być dużo tańszy. I to w komplecie z domeną .pl

W razie czego zapraszam na PW :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na początku przyszłego tygodnia będę miał fajną ofertę założenia i prowadzenia firmy w Bułgarii.

 

W sumie z ofertą można się zapoznać, czemu nie. Odezwę się.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dodatkowo zagwarantowałeś sobie kontrolę.

To prawda. Zwracając się w zwrot VAT-u na 100% będzie kontrola skarbowa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To prawda. Zwracając się w zwrot VAT-u na 100% będzie kontrola skarbowa.

 

Nie pierwszy raz zwracam się o zwrot (masło maślane...) VAT-u i przechodziłem już takie kontrole, ale pierwszy raz spotykam się z takim absurdem!

Faktury za telefon też mam na firmę, i co nie wolno mi do szwagra z życzeniami urodzinowymi zadzwonić?

A może faktycznie ONI też to już kontrolują? http://biznes.onet.pl/milion-billingow,185...7,1,prasa-detal

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak jednego miesiąca wpłacałem kwotę X do skarbówki to tak im się to podobało, że żadnych dokumentów ode mnie nie wymagano, a jak pół roku później "uzbierało" mi się 1/5X zwrotu podatku to na drugi dzień telefon, że mam dostarczyć dokumenty (faktury), które potwierdzą to, że będą mi mogli zwrócić VAT. Miałem szczęście, że trafiłem na bardzo miłą i wyrozumiałą urzędniczkę i po kilku dniach miałem już przelew na koncie.

 

Generalnie jak opowiadałem wśród znajomych, że dostałem zwrot VATu to byli w szoku, że w ogóle miałem odwagę się o niego "upomnieć" ;-)

Edited by kulas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale za to w ZUS coś się zmienia.

Ostatnio potrzebowałem zaświadczenie o niezaleganiu ze składkami i zamiast dotychczasowego tygodnia oczekiwania, zostało przygotowane od ręki !

Wiosna idzie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
...ale pierwszy raz spotykam się z takim absurdem!

Bardzo poważnie zastanawiam się nad przeprowadzką gdzieś, gdzie jest ciepło przez cały rok na ponad 185 dni w roku (od września do kwietnia). Moja praca w 100% odbywa się poprzez internet. Jakaś mikronezyjska wysepka... żeby tylko islamu tam nie było. Ma ktoś znajomego w takim raju (nie tylko podatkowym)?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak jednego miesiąca wpłacałem kwotę X do skarbówki to tak im się to podobało, że żadnych dokumentów ode mnie nie wymagano, a jak pół roku później "uzbierało" mi się 1/5X zwrotu podatku to na drugi dzień telefon, że mam dostarczyć dokumenty (faktury), które potwierdzą to, że będą mi mogli zwrócić VAT. Miałem szczęście, że trafiłem na bardzo miłą i wyrozumiałą urzędniczkę i po kilku dniach miałem już przelew na koncie.

 

Generalnie jak opowiadałem wśród znajomych, że dostałem zwrot VATu to byli w szoku, że w ogóle miałem odwagę się o niego "upomnieć" ;-)

 

I to jest właśnie chore. Przecież to się nam należy jak psu zupa, a oni wprowadzają terror... Każdy ma się bać WŁADZY, a to władza powinna bać się nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu http://www.doingbusiness.org/rankings jest ranking państw pod względem łatwości prowadzenia biznesu. Polska na 70. miejscu. Wyprzedzają nas np. Gruzja (12), Estonia (17)... resztę zobaczcie sami.

W sumie ani Czechy ani Słowacja też nie są wysoko (63 i 41), ale lepiej niż u nas. Może jednak ta Słowacja...hm..

Muszę się przyjrzeć także innym krajom. Pewne jest jedno - trzeba stąd uciekać jak najszybciej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×