Jump to content
domenator

Szok, w jakim popier***nym kraju żyjemy

Recommended Posts

Nie płacisz abonamentu RTV? Komornik ściągnie dług

 

http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130419/REGION/130419373

 

Koledze wlasnie zajeli konto konto bankowe.

Ja tam kontrolerów bardzo chętnie wpuszczę (byleby to nie był listonosz, ale ktoś "oficjalny"), bardzo chętnie im pokażę, że nie mam telewizora (raz w życiu przez 2 lata miałem telewizor) i poproszę o wydanie zaświadczenia, ze takowego przedmiotu nie posiadam. A potem życzę miłego dnia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tam kontrolerów bardzo chętnie wpuszczę (byleby to nie był listonosz, ale ktoś "oficjalny"), bardzo chętnie im pokażę, że nie mam telewizora (raz w życiu przez 2 lata miałem telewizor) i poproszę o wydanie zaświadczenia, ze takowego przedmiotu nie posiadam. A potem życzę miłego dnia.

Tyle ze u kolegi nie bylo kontroli, jego matka śp. kiedys placila abonament a on juz nie, a dowiedzial sie o tym ze mu zajeli konto jak nie mogl zaplacic karta za zakupy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

neutralność światopoglądowa w instytucjach państwowych nad Wisłą?

 

NIE, nikt o czym takim nie słyszał! - to już dobrze znamy.

 

Neutralność technologiczna w urzędach panstwowych?

 

A jakże, również NIE, bo po co?

 

Kolejny przykład neutralności technologicznej urzędasów, tym razem takich, co teoretycznie powinni bawić się pukawkami.

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14317028,MSW_oglasza_przetarg_na_telefony__Wygra_iPhone_5.htm

 

BTW, kadry bojowe mamy zacne, to i ajfonów potrzeba

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i jest wyrok w tej sprawie:

 

http://artursikorski.natemat.pl/68965,blad-najwyzszy

 

Nawiązując do sprawy portalu za 500 tys. zł można powiedzieć "This was nuts!"

 

Ale czytając tę informację, nawet nie wiem, co powiedzieć:

 

 

66 mln zł województwo postanowiło zapłacić firmie Qumak za stworzenie wielkiego portalu [e-DolnySlask - u.] informacyjnego o województwie, który jednocześnie będzie obszerną bazą wiedzy o regionie. W cenie jest też pięcioletnie zarządzanie portalem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak się wydaje nie swoje pieniądze. ;) Myślę, że serwis się nigdy nie zwróci i będzie do niego trzeba dopłacać jak do stadionów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A wszystko to, panie dzieju, dlatego, że państwo nie ma konkurencji. Gdyby marnotrawstwo pieniędzy odbywało się w prywatnej firmie, to by dawno zbankrutowała i klienci przenieśliby się do innej. W przypadku państwa jest to dużo trudniejsze, choć nie niemożliwe (w końcu te 2 miliony ludzi do Anglii wyjechało...) i będzie coraz łatwiejsze. Rząd i samorząd może albo to wreszcie zrozumieć, że musi zacząć działać jakby znajdował się na konkurencyjnym rynku (podatkowym itp.) albo zaostrzać coraz bardziej kary dla osób chcących przejść do "konkurencji". Póki co, widzimy działania w drugim kierunku, czym się to skończy - wiadomo :)

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasne, że suma wydaje się astronomiczna, ale gdy się spojrzy na poszczególne składniki to po skalkulowaniu wyjdzie taka duża kwota. Sam pisałem wniosek unijny na portal promocyjny dla naukowcow, ktory mial zawierac 10 filmikow promocyjnych, jakies tam sesje foto, zarzadzanie kontentem oczywiscie, wszystko przez te minimum 5 lat, i inne drobne duperele, fantazyjne grafiki i inne zbdety i sie zdzwilem, ze wyszly 2 miliony. Oczywiscie najwięcej kosztów generowałyby pensje czy umowy-zlecenia :P

 

Pytanie jest jednak o zasadność przygotowania takiego projektu. Czy to ma sens. Czy rzeczywiście Chińczyk zasiądzie do google i wyszpera e-dolnyslask.pl (BTW chyba będą musieli jeszcze domenę odkupić :D )i juz sobie zwizualizuje 3D, gdzie bedzie stala ta jego huta stali. Super!

 

Poza tym są jeszcze inne ważne pytania:

 

 

To, co dziś jest dostępne dla każdego, jutro może nie być. Administracja publiczna jest bardziej stała pod tym względem:

Mówimy przecież o bardzo szeroko ujętej bazie wiedzy dotyczącej Dolnego Śląska - do której to wiedzy w założeniu dostęp powinien mieć każdy podatnik.

No właśnie, czy tylko dostęp? Zapytany podczas rozmowy z serwisem Gazeta.pl o sensowność projektu Piotr "VaGla" Waglowski zwraca uwagę, że niezależnie od jego rozmiarów powinniśmy zadać sobie jedno, konkretne pytanie - czy efekty tej pracy będą w domenie publicznej?

To, co mnie niepokoi to to, że informacje zebrane w ramach takiego projektu niechętnie będą udostępnione do bezpłatnego ponownego wykorzystania przez obywateli w ich działaniach.

VaGla przywołuje przykład geoportal.gov.pl, instytucji publicznej, która tworzy mapy, ale nie jest skłonna udostępnić ich w domenie publicznej. O problemie domeny publicznej pisaliśmy rok temu w artykule "Prawa rządowe zastrzeżone". W skrócie chodzi o prostą zasadę - jeśli coś powstaje za publiczne pieniądze, to każdy może z tego skorzystać, także komercyjnie. Czy jest tak w przypadku "e-DolnySlask"? Niestety, wypowiedź Wiktora Lubienieckiego, dyrektora Departamentu Infrastruktury dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego, dla NaTemat (serwis przygotował artykuł uzupełniający), sugeruje, że nie:

Z uwagi na dofinansowanie Unii Europejskiej przez 5 lat projekt musi być non profit. Nie wykluczamy, że w kolejnych latach może być nieco skomercjalizowany i właśnie z tej skomercjalizowanej części będzie się utrzymywał.

Jeśli komercjalizacja oznacza brak np. ortofotomap w domenie publicznej, to jest to zła wiadomość. Bezpłatne zasoby wiedzy pomógłby zapewne wielu przedsiębiorcom, szczególnie na Dolnym Śląsku. Sam projekt "e-DolnySlask" pojawi się na przełomie 2014-2015 roku.

 

No i oczywiście jak to zostanie sprywatyzowane? - to tylko wiedzą znajomi królika

 

 

A wszystko to, panie dzieju, dlatego, że państwo nie ma konkurencji. Gdyby marnotrawstwo pieniędzy odbywało się w prywatnej firmie, to by dawno zbankrutowała i klienci przenieśliby się do innej. W przypadku państwa jest to dużo trudniejsze, choć nie niemożliwe (w końcu te 2 miliony ludzi do Anglii wyjechało...) i będzie coraz łatwiejsze. Rząd i samorząd może albo to wreszcie zrozumieć, że musi zacząć działać jakby znajdował się na konkurencyjnym rynku (podatkowym itp.) albo zaostrzać coraz bardziej kary dla osób chcących przejść do "konkurencji". Póki co, widzimy działania w drugim kierunku, czym się to skończy - wiadomo :)

 

 

O tym m. in. tutaj. Ciekawy wywiad. Wczoraj tak sobie rozmawiałem z kumplem i on mi się pyta jak tu najtaniej założyć firmę, żeby być spokojnym, oszczędzić na srusach zusach, a chodziło o okazjonalne dochody, raz jakiś konsulting, jakieś szkolenie, raz, żeby żona jakieś pierdółki mogła sprzedać - no ale żeby nie wykrwawić się tym min 400-500 zł ryczałtowego haraczu (a potem full opcja min. 1000 zł miesięcznie). I padały hasła typu : inkubator przedsiębiorczości, DG podpięta pod fundację, albo może firemka na spółkę z bratem w UK. K..a, że też tak trzeba kombinować! - pomyślałem sobie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tymczasem rząd, który m.in. poprzez zus, kodeks pracy itp. maksymalnie utrudnia zatrudnianie pracowników wpadł na pomysł "naprawy" problemu, który sam powoduje: Rząd dołoży do pensji, żeby firma nie zwalniała pracowników.

Np.: "Proponuje się, by ze wsparcia w postaci dopłat do wynagrodzeń mogły skorzystać firmy, które wykażą się odpowiednio wysokim spadkiem obrotów." Obywatelu, przedsiębiorco, rzad będzie z Twoich podatków finansował Twoją konkurencję, która wykaże odpowiedni spadek i ograniczy pracownikom wymiar pracy, żeby się nie przemęczali za bardzo za Twoje pieniądze. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niedawno gadałem ze znajomym, który prowadzi firmę i zatrudnia coś cirka 20 kilka osób. Musi podzielić firmę i założyć drugą na żonę, przenieść tam kilku pracowników, bo inaczej grozi mu ... związek zawodowy w jego i tak niewielkiej firmie :D

 

Co chwilę naloty jakiś inspekcji pracy, bhp i innych pasożytów, pomimo, że naprawdę dba o pracowników. Kuriozum było to, jak jakiś inspektor zajrzał do papierów, gdzie była lista wydawanych rękawic ochronnych pracownikom. Jako że tabelka była wypełniana przez żonę, a pracownicy jedynie podpisywali się pod odbiorem, inspektor dopierniczył się, że to ona wpisywała datę a nie oni (poznał po charakterze pisma). Kupili pieczątkę z datownikiem... Ale zamiast zajmować się biznesem, muszą skupić się na papierkologii by gdzieś ktoś nie zapomniał się podpisać np. o wzięciu mydełka czy innych kretynizmów.

 

Ten kraj jest tylko do okradania, bo uczciwie tutaj się dorobić przy tylu pasożytach nie sposób. Tu tylko kraść, a inwestować w normalnych krajach :)

 

Niebawem zniknie wymóg kapitału własnego 5 tys. zł dla spółek z o.o. więc się dopiero zacznie eldorado dla wszelakich cwaniaków, a projektów za unijną kasę będzie co nie miara. Zadowoleni będą też księgowi... ;-)

--

[edit]

 

Polecam! http://natemat.pl/69163,kamil-cebulski-najmlodszy-milioner-w-polsce-urzednicy-w-polsce-nie-pozwalaja-zeby-czlowiek-za-dlugo-mial-pieniadze

Edited by empireus
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postowałem już wcześniej link do tego ciekawego wywiadu. Problem z Cybulskim jest taki, że o ile się orientuję, chłopak nadal ma dużo wspólnego z Polską (niestety) i ze względu na przepisy musi przebywać w UK ileś tam dni (chyba 183) w roku, inaczej Urzad Skarbowy w Polsce może nadal powiedzieć, że główna aktywność zarobkowa jest w Polsce i w związku z rtym może podlegać pod polskie przepisy podatkowe. Więc prowadzi szkolenia w UK, żeby pewnie wyrobić dniówki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...]

 

 

Niebawem zniknie wymóg kapitału własnego 5 tys. zł dla spółek z o.o. więc się dopiero zacznie eldorado dla wszelakich cwaniaków, a projektów za unijną kasę będzie co nie miara. Zadowoleni będą też księgowi... ;-)

[...]

 

... a to jeszcze nie zniknął ten wymóg?

Poza tym, nie mam nic przeciwko a nawet jestem "za". Powstanie więcej podmiotów gospodarczych ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

... a to jeszcze nie zniknął ten wymóg?

Poza tym, nie mam nic przeciwko a nawet jestem "za". Powstanie więcej podmiotów gospodarczych ;)

Z nastawieniem na "podmiotów" ;) Będzie się teraz zatrudniać "prezesów", bo niby minimalny kapitał 5tys. znika, ale zabezpieczeniem będzie majątek prezesa. Już widzę tą łapankę żuli, ew "młodych wykształconych" marzących o wielkiej karierze :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z nastawieniem na "podmiotów" ;) Będzie się teraz zatrudniać "prezesów", bo niby minimalny kapitał 5tys. znika, ale zabezpieczeniem będzie majątek prezesa. Już widzę tą łapankę żuli, ew "młodych wykształconych" marzących o wielkiej karierze :D

Zaraz, to chyba glowne zalozenie spolki zoo ze majatek prezesa sie nie liczy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

O ile lżejsze byłoby dla niektórych życie gdyby nie mieli świadomości tego, że są wykorzystywani, uciskani lub "dojeni" przez system.

A tak, przeze tą wiedzę tylko stres i smutek ludzi ogarnia ;)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...] na członkach ich zarządu spoczywać będzie większa odpowiedzialność - w razie nierzetelności zostaną pociągnięci do odpowiedzialności odszkodowawczej przed sądem, również z majątku osobistego. [...]

 

 

Czy dobrze zrozumiałem, że polska spółka np. z ograniczoną odpowiedzialnością polegać będzie na tym, że odpowiadał będzie za nią swoim osobistym majątkiem [a nie, majątkiem utworzonym z wkładu wspólników] członek zarządu? :).

 

Nawet jeśli zgłoszony zostanie w stosownym terminie wniosek o upadłość spółki?

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy dobrze zrozumiałem, że polska spółka np. z ograniczoną odpowiedzialnością polegać będzie na tym, że odpowiadał będzie za nią swoim osobistym majątkiem [a nie, majątkiem utworzonym z wkładu wspólników] członek zarządu? :).

A teraz to niby jak jest?

 

http://www.dauerman.com.pl/p,512,osobista-odpowiedzialnosc-czlonkow-zarzadu-spolki-z-oo.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

W takim razie, na czymże polega owa rewolucyjna zmiana skoro tak już jest?

 

 

 

----------------

Edit: istotne jest też, moje pytanie.

Nawet jeśli zgłoszony zostanie w stosownym terminie wniosek o upadłość spółki?

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×