Jump to content
domenator

Szok, w jakim popier***nym kraju żyjemy

Recommended Posts

http://www.plwolnosci.pl/a/3296/PO-i-jej-zwolennicy---szmaty-niegodne-miana-ludzi

 

"Powyższy tekst (poza trzema pierwszymi zdaniami leadu i opisem holocaustu) to zbiór cytatów z tekstów zamieszczanych na stronach głównych przez gazeta.pl, wyborcza.pl, newsweek.pl, Tok.fm. Opinii wygłaszanych przez Bartoszewskiego, Lisa, Miecugowa, Michalskiego, Wojewódzkiego, Hołdysa, Niesiołowskiego, Tuska, Michnika, Palikota. Tego typu stwierdzeń ostatnio się namnożyło, w związku z ostatnimi wydarzeniami na przystanku woodstock gdy jeden z dziennikarzy TVN dostał z plaskacza. Zmieniłem tylko podmiot ich wypowiedzi – zamiast konotacji pisowskich (w stosunku tak do polityków, dziennikarzy, jak i zwykłych wyborców) dałem PO."

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...] Może jak im tak na zdrowiu zależy niech przypatrzą się produktom dla dzieci?

 

... A propos dzieci. Przypatrzmy się też dzieciom, które mijamy na ulicy :(

 

Cygańscy żebracy faszerują je narkotykami i wódą. Maluchy umierają.

http://pressmix.eu/index.php/2013/08/10/mafia-zebracza-odurza-dzieci-heroina-i-te-umieraja-podczas-dnia-pracy/

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co z osobami co maja takie same nazwiska i imiona?

 

Ale o co chodzi? To jest lista na podstawie własnych oświadczeń wymienionych osób.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co z osobami co maja takie same nazwiska i imiona?

 

 

Deha właśnie to wyjaśnił.

 

Poza tym, aby pomylić persony, zbieżność danych musiałaby nastąpić w tych wszystkich elementach:

nazwisko, imię, rok urodzenia, imię ojca, punkt art. wskazanej Ustawy, nazwa organu, który nadesłał oświadczenie lustracyjne, funkcja z tytułu której albo ubiegania się o którą zostało złożone oświadczenie lustracyjne.

 

Jest to teoretycznie możliwe ale chyba dość mało prawdopodobne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://zus.pox.pl/zus/zus-zamawia-dwie-tony-ciastek-i-650-kg-kawy.htm

Zgodnie z treścią ogłoszonego właśnie przetargu, w ciągu najbliższych 12 miesięcy jeden tylko warszawski oddział ZUS potrzebować będzie następujących "narzędzi" biurowych:
2157 kg ciastek, w tym:
- 73 kg delicji szampańskich
- 96 kg wafli torcikowych Wedel
- 270 kg Piegusków
- 600 kg ciasteczek z marmoladą Dr Gerard
- 98 kg Jeżyków
- 1020 kg Paluszków
196 000 torebek herbaty
647 kg kawy
1700 kg cukru
980 kg śmietanki i mleka UHT
56 000 butelek wody mineralnej
3 600 butelek Coca-Coli
4 940 butelek nektarów i soków.

To nie są indywidualne zamówienia pracowników. Są to urzędowe zakupy finansowane z środków publicznych. Na urzędniczą kawę i ciastka złożymy się więc my wszyscy, w formie odprowadzanych co miesiąc składek ZUS.

 

Wafle torcikowe i ciasteczka z marmoladą - "niezbędne do pracy" urzędnika. :ph34r: Ciekawe czy ktoś jeszcze w ogóle kontroluje jak są wydawane publiczne pieniądze.

Edited by thomaso
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

W nawiązaniu do bieżącego tematu, poruszonego w wątku o Smoleńsku (propaganda, PR itd.), wrzucam parę ciekawych materiałów pokazujących, porządkujących i systematyzujących działania, które mają obecnie miejsce m.in. w Polsce. Proszę nie zwracać uwagi na wstępy/ początki niektórych z prelekcji ;-) - najważniejsza jest kwestia merytoryczna, nastepująca po wstępie. Proszę nie przejmować się też tym, że - jeśli obejrzy się wszystkie prelekcje - w oczy rzuca się to, że przewijają się te same np. przykłady - są to wykłady, które miały miejsce w różnych miejscach Polski, więc siłą rzeczy tak musi być, aczkolwiek w każdym z wykładów uważny słuchacz wyłowi szereg nowych faktów (mi się np. udało ;-)). Wykłady pokrywają się z sobą, przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie (i jeśli dobrze pamiętam), mniej więcej w 5%.

 

Dr Rafał Brzeski:

 

- Agentura wpływu:

 

 

- Propaganda, cz. 1:

 

 

- Propaganda, cz. 2:

 

 

- Wojna informacyjna:

 

 

Wykłady są długie - to wg mnie plus ;-). Zachęcam do obejrzenia, bo naprawdę warto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

45 tysięcy złotych dziennie - tyle, według naszych wiarygodnych źródeł w policji, zarabia człowiek naciągający uczciwe firmy z całej Polski na opłaty za "publikację znaku towarowego". W tym tygodniu fakturami za swoje "usługi" zasypał Małopolskę.

http://www.dziennikpolski24.pl/pl/aktualnosci/malopolska/1284898-oszusci-lupia-firmy-jak-nigdy-prokuratura-nie-przeszkadza.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy mam się podpalić pod ratuszem?". O co chodzi z dramatycznym apelem właściciela firmy budowlanej?

 

 

 

***

 

Agnieszka Horyza budowała firmę od 10 lat. Rząd jedną ustawą niszczy jej biznes. "Pracę straci 130 osób"

 

No tutaj to akurat jest biznesowe ryzyko, przykro, ale tak to wygląda.

 

 

Przy tym proszę sobie wyobrazić, że moja firma swoją działalnością wypełnia tylko 1 proc. rynku przedszkoli. To znaczy, że na skutek dzisiejszej interpretacji tej ustawy dziesiątki tysięcy ludzi stracą pracę – i mówię tylko o nauce angielskiego! Do tego dochodzą rozmaite inne zajęcia: rytmika, gimnastyka korekcyjna, zajęcia taneczne i tak dalej.

 

Szczególnie trudno zrozumieć taki ruch w czasach kryzysu, kiedy to małe i duże firmy upadają, bo po prostu nie wytrzymują konkurencji. A teraz rząd jedną ustawą może zniszczyć nie tylko przedsiębiorców, ale całą niszę gospodarki, która dobrze działa od wielu, wielu lat.

 

 

Kiedy dowiedzieliście się, że to koniec, bo wchodzi nowa ustawa?

 

W sierpniu, około 10. dnia miesiąca

 

jeśli mowa o 2013 roku, to jest to typowe polskie zachowanie, praktycznie żadnego vacatio legis, tylko przepis natychmiastowo wprowadozny, żadnego słowa do przedsiębiorców, żeby się przygotowali, nic, zero komunikacji. Wydana decyzja i już, po sprawie!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marnowania publicznych pieniędzy ciąg dalszy:

 

http://niezalezna.pl/44957-msz-kupil-fotele-za-300-tys-zl

 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych kupiło w 2012 roku 28 foteli za kwotę 301,5 tys. zł. Zakupy resortu kwestionuje Najwyższa Izba Kontroli mówiąc o niegospodarności. Izba uważa, że jest to jeden z najpoważniejszych zarzutów w stosunku do rozdysponowania budżetu MSW za 2012 rok.

W sierpniu ubiegłego roku MSZ kupił 16 foteli Aluminium firmy Vitra. Jeden taki egzemplarz kosztuje niemal 13 tys. zł brutto! Kolejnym zakupem było dziesięć foteli obrotowych Aeron firmy Herman Miller. Ich cena – 8,5 tys. zł sztuka! Kupiono również dwa krzesła Think wyprodukowane przez firmę Steelcase za 5,2 tys. zł sztuka. Łącznie ministerstwo wyposażyło swoje biuro w 28 mebli za 301,5 tys. zł.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem w sytuacji, tuż po śmierci Kogoś bliskiego. Śmierć przyszła do domu i dlatego polecam ten materiał.

Sprawa dotyczy każdego, w każdym momencie [o ile mieszka lub przebywa w Polsce]:

 

 

http://prawo.rp.pl/artykul/757695,1041556-Czlowiek-nie-moze-nawet-spokojnie-umrzec.html

http://prawo.rp.pl/artykul/757695,1041556-Czlowiek-nie-moze-nawet-spokojnie-umrzec.html?p=2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skończy się na umorzeniu sprawy dla policjantów i mandacie dla dziennikarza za "zakłócanie porządku". W końcu z filmu wynika, że praktycznie nic się nie nagrało :) No jak to, a widać coś (poza tym jak samochód wjeżdża na zakazie). No właśnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lektury mają to do siebie, że nikt ich nie lubi czytać. Może wtedy młodzież sięgnie po polską klasykę. Oby!

 

Wracając do tematu - otumanianie społeczeństw osiąga wyżyny abstrakcji, absurdu.

Czy dzieje się to za sprawą spiskowej teorii dziejów, czy indolencji i/lub abnegacji rządzących - efekt będzie ten sam - TUMANAMI łatwiej manipulować i rządzić.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/728877,z-kanonu-lektur-znika-pan-tadeusz-i-trylogia-w-zamian-tolkien-i-christie.html

 

Ciekawe, czy uczniowie będą musieli to czytać w oryginale czy przełożone na j. polski? ;-) Ew kwestia, KIEDY uczniowie zostaną zmuszeni do czytania w oryginale? :-D

No przecież nie będzie Żeromskiego! Starego brudnego komucha!

 

Za to biedne dzieciaczki we wrześniu będą miały uciechę niemałą dymając na 3 "dobrowolne" niezwykle porywające premiery kinowe:

 

- ksiądz

 

- bolek

 

- histE/Oria

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za to biedne dzieciaczki we wrześniu będą miały uciechę niemałą dymając na 3 "dobrowolne" niezwykle porywające premiery kinowe:

 

- ksiądz

 

- bolek

 

- histE/Oria

Nie martw się Hubercik, dla takich jak ty specjalnie nakręcili Unsere Mütter, Unsere Väter żebyś mógł sobie powspominać o przodka. Zawsze możesz też sięgnąć po klasykę, hasło: Leni Riefenstahl i jedziesz z filmografią.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Nie martw się Hubercik, dla takich jak ty specjalnie nakręcili Unsere Mütter, Unsere Väter żebyś mógł sobie powspominać o przodka. Zawsze możesz też sięgnąć po klasykę, hasło: Leni Riefenstahl i jedziesz z filmografią.

NIe widzę sensu w tym co piszesz. Tak samo nie oglądam histerycznych niemieckich bzdur jak i polskich gów...nych produkcji. Skarmianie tym społeczeństwa służy jedynie antagonizowaniu. Dlatego lepiej inwestować w naukę, budować ponadnarodowe sieci i zespoły i patrzeć ku przyszłości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlatego lepiej inwestować w naukę, budować ponadnarodowe sieci i zespoły i patrzeć ku przyszłości.

i...wszyscy ludzie będą braćmi...

 

Cóż za piękna, utopijna wizja, tylko ludzie do niej nie pasują. Może by tak wymordować z 50 milionów to by się coś zmieniło? Skąd my to znamy? Przestań powtarzać ten robespierreowsko-leninowski bełkot i wróć do rzeczywistości. Chyba najwyższy czas się wreszcie ogarnąć.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest lizus098

Sytuacja z zycia wzięta. Jakiś czas tem wziałem kredyt na firmę. Z zawodu jestem informatykiem.

Powiem wam tyle.Miałem sytuacje, której nikomu nie zyczę. Kredyt jest do tej pory spłacany. Wczoraj dostaję list polecony, że do spłaty zostało mi jeszcze 90% kwoty?!!! nie wierze, przecież miałem wszystkie kwitki etc. Zbieram je na własnie taki przypadki.

Call center wydzwania do mnie od rana wczoraj, ze zalegam z płatnościami. I chca już wysłać na mnie firmę windykacyjną. Mysle sobie genialnie. Trzeba jechać tam do banku, na drugi koniec miasta. Bo musi być to bank w którym zaciągałeś kredyc na firmę. Czekanie w kolejce też potrafi zabić człowieka. Wydaje mi sie, że system powinnien razem z ludzmi umrzeć. Jak dinozaury.Nic sie nie zmieni jak będziemy dalej tkwić w starych poglądach, którzy starzy ludzie nam wciaskają.Komuna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sytuacja z zycia wzięta. Jakiś czas tem wziałem kredyt na firmę. Z zawodu jestem informatykiem.

Powiem wam tyle.Miałem sytuacje, której nikomu nie zyczę. Kredyt jest do tej pory spłacany. Wczoraj dostaję list polecony, że do spłaty zostało mi jeszcze 90% kwoty?!!! nie wierze, przecież miałem wszystkie kwitki etc. Zbieram je na własnie taki przypadki.

Call center wydzwania do mnie od rana wczoraj, ze zalegam z płatnościami. I chca już wysłać na mnie firmę windykacyjną. Mysle sobie genialnie. Trzeba jechać tam do banku, na drugi koniec miasta. Bo musi być to bank w którym zaciągałeś kredyc na firmę. Czekanie w kolejce też potrafi zabić człowieka. Wydaje mi sie, że system powinnien razem z ludzmi umrzeć. Jak dinozaury.Nic sie nie zmieni jak będziemy dalej tkwić w starych poglądach, którzy starzy ludzie nam wciaskają.Komuna.

Jedno pytanie: czy kredyt jest obowiązkowy czy dobrowolnym dobrem wolnego rynku?

 

Tak, wiem, w USA już młodzież bierze kredyt, ponieważ w wieku 25 lat jak kończą studia to nie mając historii kredytowej są niewiarygodni dla banku.

 

Dlatego ponawiam pytanie: czy kredyt jest obowiązkowy czy dobrowolnym dobrem wolnego rynku?

 

To jest chyba wybór każdego z nas, czy chcemy być niewolnikiem banksterów.Tak że nawet nie widzę tutaj możliwości współczucia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×