Jump to content
domenator

Szok, w jakim popier***nym kraju żyjemy

Recommended Posts

Spychologia stosowana w praktyce czyli zmiany w polskim rządzie:

 

http://natemat.pl/82631,boni-odchodza-donald-tusk-dokonal-rekonstrukcji-rzadu

 

rzadzmiany.jpg

 

Zmieniono aż 7/19 ministrów (minister administracji i cyfryzacji, minister nauki i szkolnictwa wyższego, minister edukacji, minister finansów, minister sportu, minister środowiska, minister transportu). Szkoda tylko, że nikt nie rozliczy poprzedników za ten bajzel, jaki pozostawili co poniektórzy - jeszcze pewnie dostaną jakieś przyjemne odprawy lub posadki. ;)

Tym samym ilość podań o pracę na zmywaku w Londynie wzrosła o 7.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tym samym ilość podań o pracę na zmywaku w Londynie wzrosła o 7.

... raczej w Brukseli do Parlamentu Europejskiego.

 

Jak zawsze, dużo no-name'ów w Rządzie. No ale taki styl rzadzenia dekretowego Donaldu von Thusku

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://zus.pox.pl/vat/fiskus-poluje-na-mlode-firmy.htm

 

---

 

Sam też niedawno, pomimo posiadania tak reklamowanego profilu zaufanego, musiałem udać się do US celem uzyskania numerów kont bankowych, z których nawet ani razu nie skorzystałem, przez co nie miałem ich numerów, potrzebnych do aktualizacji danych po wznowieniu dz. gosp. Skoro takowe numery US ma, to po co chce je jeszcze ode mnie? A skoro sam ich nie znam, więc czemu nie może mi ich przesłać na zaufanego maila, tylko zmusza do brania urlopu i fatygowania się celem odwiedzenia tej samej pani, która mi ów profil zaufany zakładała? Chore, no ale cóż, urzędnik też coś robić musi...

 

Choć i tak się poprawiło. Dawniej byle papierek trzeba było załatwiać w swoim US. Obecnie można przebywać na drugim końcu kraju i złożyć oświadczenie, czy jakieś pismo właśnie tam, a nie w "swoim" urzędzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://zus.pox.pl/vat/fiskus-poluje-na-mlode-firmy.htm

 

---

 

Sam też niedawno, pomimo posiadania tak reklamowanego profilu zaufanego, musiałem udać się do US celem uzyskania numerów kont bankowych, z których nawet ani razu nie skorzystałem, przez co nie miałem ich numerów, potrzebnych do aktualizacji danych po wznowieniu dz. gosp. Skoro takowe numery US ma, to po co chce je jeszcze ode mnie? A skoro sam ich nie znam, więc czemu nie może mi ich przesłać na zaufanego maila, tylko zmusza do brania urlopu i fatygowania się celem odwiedzenia tej samej pani, która mi ów profil zaufany zakładała? Chore, no ale cóż, urzędnik też coś robić musi...

 

Choć i tak się poprawiło. Dawniej byle papierek trzeba było załatwiać w swoim US. Obecnie można przebywać na drugim końcu kraju i złożyć oświadczenie, czy jakieś pismo właśnie tam, a nie w "swoim" urzędzie.

 

Było już tutaj na forum o tym procederze urzędoszkodników

 

Najważniejsze jest jednak to:

 

 

– W przepisach trudno znaleźć podstawę do prowadzenia takiej kontroli jeszcze przed startem spółki

 

Co grozi za wystosowanie zapytania o podstawę prawną do takich działań?

Pewnie non-stop kontrole później.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałeś/aś już w domku skarbówkę? To niebawem :)http://popieranie.pl/20112013,skarbowka-bedzie-przeszukiwac-domy.html

 

Dobrze by było, dyby tego typu "njusy" były uzbrojone w paragrafy, czyli np. cytowały konkretne propozycje legislacyjne z dokumentów legislacyjnych. Tak to nie wiadomo, do czego się odnieść i gdzie to niby się zjanduje.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrze by było, dyby tego typu "njusy" były uzbrojone w paragrafy, czyli np. cytowały konkretne propozycje legislacyjne z dokumentów legislacyjnych. Tak to nie wiadomo, do czego się odnieść i gdzie to niby się zjanduje.

 

W Pulsie Biznesu pisali o tym już w lipcu - http://www.pb.pl/3212685,71001,fiskus-zapuka-do-drzwi

Tam akurat podali link do tego projektu zmian - http://legislacja.rcl.gov.pl/docs//1/161550/161556/161557/dokument72713.pdf

 

Powiem jednak szczerze, że w tym projekcie jest taki bajzel, że nie sposób w ogóle stwierdzić czy tam coś takiego faktycznie się znajduje o tej kontroli w mieszkaniach czy to tylko "miejska legenda".

 

Skarbówka jak zawsze pomocna, także w wyszukaniu jakiejś informacji. :)

 

us.jpg

 

EDIT:

 

O, mam odpowiedź - szukałem niepotrzebnie tej informacji w projekcie zmian, a jej w ogóle tam nie było:

 

http://www.pb.pl/3214979,28961,mf-nie-zamierza-zmieniac-zasad-ogledzin-lokalu-ani-karac-za-odmowe

 

W projekcie założeń do nowelizacji Ordynacji podatkowej nie ma zmian dotychczasowych zasad oględzin lokalu mieszkalnego ani możliwości karania podatnika za brak zgody na oględziny - poinformowało w czwartek Ministerstwo Finansów.

[...]

MF zaznaczyło, że jeżeli przepisy wymagają zgody na dokonanie czynności, to jest zupełnie oczywiste, że jej nieudzielenie nie jest przypadkiem „bezzasadnej odmowy". Podatnik odmawiając zgody na oględziny korzysta ze swojego prawa. Odmowa okazania lokalu mieszkalnego lub jego części do oględzin lub brak zgody nie spowoduje nałożenia kary porządkowej - podkreśliło ministerstwo.

 

Czyli wychodzi na to, że informacja o tych przeszukaniach mieszkań i braku możliwości odmowy (pod groźbą kary finansowej) jest na szczęście niesprawdzona i nieprawdziwa.

Edited by thomaso
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

Czyli wychodzi na to, że informacja o tych przeszukaniach mieszkań i braku możliwości odmowy (pod groźbą kary finansowej) jest na szczęście niesprawdzona i nieprawdziwa.

 

Właśnie dlatego warto pytać się o źródła i tam zasięgać opinii i zaglądać, niż czytać miejskie legendy wypocone przez "śmieciówkowe" dziennikaszczyny.

 

Zdaję sobie sprawę, że w tych wszystkich założeniach do ustaw jest totalny bajzel i trudno to ogarnąć, bo to język prawniczy i ciężko się to czyta. Co jakiś czas zaglądam jednak np. na strony centrum legislacyjnego rzadu, żeby monitorować pewne propozycje rozwiązań prawnych w interesujących mnie sprawach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...]

 

Czyli wychodzi na to, że informacja o tych przeszukaniach mieszkań i braku możliwości odmowy (pod groźbą kary finansowej) jest na szczęście niesprawdzona i nieprawdziwa.

 

Mea culpa.

 

Wrzucilem w dobrej wierze, bo się zaraz po przeczytaniu uśmiechnąłem poprzez wk ... wienie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na żłobki, przedszkola i zapewnienie godnych emerytur kaski nie ma... ale jest od ręki na wybuchowe zabawki - na poczatek MILIARD ZŁOTYCH!!!!.

 

Po prostu siekiera się otwiera w kieszeni!

 

Czyste skur....ństwo! Tym większe, że:

 

 

Oprócz pieniędzy na kupno czołgów, Polska będzie musiała znaleźć środki na ich modernizację. Będzie na to potrzebne dodatkowe 2 mld zł.

 

BTW Ilość PKB na armię? 2% Na badania naukowe? 0,67%!

 

No to teraz już wiadomo, skąd taka dziura budżetowa. Tyyyle kasy na bzdurne, nikomu niepotrzebne wojsko, reszta oddana kościołowi. No i gitez majonez! BY żyło się lepiej wszystkim!

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

BTW Ilość PKB na armię? 2% Na badania naukowe? 0,67%!

Czego się spodziewałeś po rządach, które ograniczają ilość godzin historii w szkołach, usuwają Pana Tadeusza z kanonu lektur szkolnych, nie potrafią dbać należycie o historyczne interesy Polski (vide: "polskie obozy zagłady", wypędzeni Niemcy, obarczanie Polaków winą za wybuch II Wojny Światowej). Sądzisz, że będą pakować w rozwój polskiej nauki?

Na pocieszenie, dla Ciebie:

Leopardy to niemieckie zabawki, pieniądze polskiego podatnika wzbogacą budżet Niemiec i wypromują niemiecką myśl naukową i technologiczną.

Chciałoby się powiedzieć: okupacji ciąg dalszy...

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Leopardy to niemieckie zabawki, pieniądze polskiego podatnika wzbogacą budżet Niemiec i wypromują niemiecką myśl naukową i technologiczną.

Dzienx, wzruszyłem się. Najbardziej mnie cieszy niemiecka wojskowa myśl technologiczna wspierająca takie "demokratyczne" kraje jak np. Arabia Saudyjska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzienx, wzruszyłem się. Najbardziej mnie cieszy niemiecka wojskowa myśl technologiczna wspierająca takie "demokratyczne" kraje jak np. Arabia Saudyjska.

Fakt, tam Hitlerowi nie udało się dotrzeć, ale porzekadło mówi: lepiej późno niż wcale.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fakt, tam Hitlerowi nie udało się dotrzeć, ale porzekadło mówi: lepiej późno niż wcale.

Pisząc "Niemcy" nie można oczywiście nie wcisnąć "Hitlera", nieprawdaż? W dowolny kontekst. To taki marker. Typowo polski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O Wyspie. Bezludnej.

http://biznes.onet.pl/zamiast-zielonej-bezludna-wyspa,18490,5592224,prasa-detal

 

Jeden tylko pozytywny efekt widzę. ZUS padnie trupem. Nie będzie komu płacić "składek".

 

Czyli z jednej strony eksport taniej siły roboczej do zmywania garów, żeby polepszyły się statystyki bezrobocia, a z drugiej strony import zachodnich koncernów eksploatujących za miskę ryżu resztę rodzimych roboli, żeby złudnie polepszyć wyniki gospodarcze? Złudnie, ponieważ to ci z eksportu przysyłają kasę do kraju i utrzymują po części urzedasów, a ci drudzy, czyli firmy, i tak nie płacą podatków w Polsce eksportując wiekszość zysków do rajów podatkowych a mienią się "ważnym czynnikiem przyczyniającym się do poprawy gospodarki Polski", bo zatrudniają roboli za 1200 zł na miesiąc.

 

BTW mając dwa ubezpieczenia, prywatne i państwowe, żeby nie czekać wielu miesięcy, zdecydowałem się ostatnio wykupić zabiegi w prywatnej firmie medycznej, ponieważ k....a widocznie za mało płacę kontrybucji darmozajdom wszelkiej maści w tym kraju!

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

... i kontynuacja tematu.

http://wyborcza.pl/1,75478,15099234,Pogromca_reklam_z_Poznania_nie_bedzie_juz_biegal_z.html

 

Oczywiście założę się, że skończy się na 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu + grzywna 2000 zł tytułem zwrotu kosztów sądowych (zamiast 300 zł grzywny). Nie ma natomiast najważniejszego pytania: co ze śmieciarzami zanieczyszczającymi miasto nielegalnymi reklamami?

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

... i kontynuacja tematu.

http://wyborcza.pl/1,75478,15099234,Pogromca_reklam_z_Poznania_nie_bedzie_juz_biegal_z.html

 

Oczywiście założę się, że skończy się na 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu + grzywna 2000 zł tytułem zwrotu kosztów sądowych (zamiast 300 zł grzywny). Nie ma natomiast najważniejszego pytania: co ze śmieciarzami zanieczyszczającymi miasto nielegalnymi reklamami?

Jak się uprzeć, to można by powiedzieć, że przeszkadzał/utrudniał organom ścigania w śledztwie, bo zacierał ślady i dowody przeciwko prawdziwemu sprawcy, więc jest jakby współwinny ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz%2Fwildstein-wzniosl-na-majdanie-banderowski-okrzyk

 

Ciekawe, czy w DE równie ochoczo z neonazistami skandują "Heil!" ? "Żondzi" nami banda bezhonorowych idiotów...

Wildstein to nie idiota, to "cwany żydek", któremu jedynie nie udało się załapać na nabór do pierwszego "salonu", więc próbuje do drugiego "salonu", podobnie jak Ziemkiewicze, Warzęchy, Sakiewicze i inne podobne, a że do perfekcji udało mu się operować trzema słowami: Putin, Tusk i Smoleńsk to na starcie ma spore grono wyznawców.

Edited by Pan_Grzegorz
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wildstein to nie idiota, to "cwany żydek", któremu jedynie nie udało się załapać na nabór do pierwszego "salonu", więc próbuje do drugiego "salonu", podobnie jak Ziemkiewicze, Warzęchy, Sakiewicze i inne podobne, a że do perfekcji udało mu się operować trzema słowami: Putin, Tusk i Smoleńsk to na starcie ma spore grono wyznawców.

Problem w tym, że w PL jest jakaś psychoza u wszystkich, by jechać na Majdan i popierać neobanderowców. Żaden, podkreślam, ŻADEN dziennikarz nawet się o tym słowem nie zająknął. Ba! Wszyscy siurają w majty z radości na samą myśl o Ukrainie w Europie i promują w TV zdrajców kolaborujących z OUN/UPA [1]. Komu ona (UA) tu potrzebna i po co? Przecież gdyby UA weszła do EU, to głównie MY (czyli Polska) dostalibyśmy po d... Polska klasa polityczna myśli, że wciągając UA do EU moglibyśmy wpływać jakoś na ten kraj i ew. można by razem z nimi tworzyć neokolonię. Po pierwsze, w Ukrainie rządzą oligarchowie, a nie styropianowi spadochroniarze, a po drugie, to właśnie nie ma zbytnio czego tam kolonizować, bo oligarchowie nie oddadzą za grosze, jak to miało miejsce w PL, swojego prywatnego majątku. Zagroziliby nam również pod względem potencjału eksportowego. Urwał nać! Czy w tym kraju naprawdę rządzą tylko idioci?! Nie wiem skąd się to bierze. Czy naprawdę z głębokiego upośledzenia umysłowego, czy też może z lenistwa, a może nasi politycy i klasa dziennikarska są tak zakompleksieni, że a każdym kroku muszą udowadniać coś wszystkim? Tylko żaden z tych imbecyli nie zastanowi się, że ich zaślepienie nie dość że godzi w pamięć naszych przodków, to jeszcze wizerunkowo się szmacimy i poniżamy. Zamiast być dumnym z tego, że jestem Polakiem, zaczynam się się zastanawiać, czy ie zacząć uczyć się rosyjskiego lub chińskiego. Chciałbym po prostu być dumnym i poważanym człowiekiem w świecie, a nie c*pą...

 

1) Podoba psychoza była gdy banderówkę zamknięto w pierdlu za przekręty. W naszym interesie leży, by wspierać nie ZACHODNIĄ, ale WSCHODNIĄ Ukrainę! Bo na Wschodzie równie nie trawią banderowców i wszelakich nazistów jak u nas. Wspierając pomarańczową rewolucję wsparliśmy wroga... Ot, Polska...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×