Jump to content
domenator

Szok, w jakim popier***nym kraju żyjemy

Recommended Posts

trudno to nawet skomentować, ten działacz jest jakis popier....y

Niestety to szersze zjawisko :) W Polsce stworzony został idealny klimat dla donosicieli i karierowiczów, a ten koleś tylko chciał się wykazać, jak setki innych.

 

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/pzpn-uzna...,wiadomosc.html

A może być tak zlikwidować alfabet i cyfry wtedy nikt nie będzie w zakonspirowany sposób wychwalał Hitlera?

Za czasów Rewolucji Francuskiej zlikwidowano już tydzień kalendarzowy. Teraz można zlikwidować alfabet i cyfry, w końcu za ich pośrednictwem szerzy się rasizm, antysemityzm i homofobia. Zostanie tylko telewizja, za której pośrednictwem władza powie nam co mamy myśleć. Oczywiście po wcześniejszym opłaceniu abonamentu.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowy Sącz miastem neonazistów ! ABW do boju ! wszystkich zamknąć jutro rano !

 

http://www.tablice.malopolska.pl/tablica,kn,8818V.html

 

88, 18 i jeszcze to V toż to nawoływanie do gazowania tych 5 milionów Żydów którzy jako nieliczni ocaleli z 1,5 miliona po zagazowania 6 milionów ! A przede wszystkim to obraza dla "profesora" Bartoszewskiego którego Niemcy wypuścili z obozu ze względu na stan zdrowia (wiadomo po to zwozili ludzi do obozów żeby ich wypuszczać jak się który pochoruje)

 

 

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gmina-nie-p...,wiadomosc.html

 

Poszli po rozum do głowy, co się będą narażać na zarzut wspierania osoby która ewidentnie jest faszystką bezczelnie mając 88 lat i pewno jeszcze 18 dni nie wspominając o tym że kiedyś przez cały rok miała 18 lat

 

 

Edit

 

 

Właśnie odkryłem że jestem kryptonazistą, w moim numerze faxu znalazłem złowieszczy salut 88, czas się żegnać, tylko do jutra wczesnym rankiem możecie kupować u mnie domeny :)

Idę zgolić głowę i wytatuować sobie na niej swastykę wielka na 18cm, igłą do tatuażu w rozmiarze 18, używając barwinka o numerze katalogowym 88 i dezynfekując 88 % spirytusem.

A potem już tylko będę czekał na ABW...

post-5060-1306783485_thumb.gif

Edited by promedica

Share this post


Link to post
Share on other sites

ABW znowu w akcji.

 

W ostatnich dniach na Dolnym Śląsku mają miejsce kolejne popisowe akcje Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, polegające na zatrzymaniach osób o poglądach nacjonalistycznych i antysystemowych.

Funkcjonariusze ABW argumentują swoje zatrzymania artykułami 256 i 257 kodeksu karnego, traktującymi o publicznym propagowaniu ustroju totalitarnego oraz publicznej zniewadze grupy ludności ze względu na jej przynależność narodową. I co jest szczególnie warte odnotowania w tym przypadku - wszystkie zatrzymania dotyczą osób posiadających w swych prywatnych zbiorach płyty CD z muzyką Rock Against Communism i podobną. To właśnie za pośrednictwem wspomnianych płyt muzycznych zatrzymani mieli się dopuścić zarzucanych im czynów. W dniu dzisiejszym doszło do kolejnych zatrzymań.

Każdemu z zatrzymanych w ciągu ostatnich kilku dni przyznano kaucje w wysokości aż 20 tysięcy złotych. Wszystko to za sprawą słuchania w domowym zaciszu niekomercyjnych zespołów uznawanych powszechnie za niepoprawne.

http://www.autonom.pl/index.php/news/infor...a-nacjonalistow

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś o bukmacherstwie. Wywiad z tym Panem jest solidną przesłanką aby twierdzić , że w okresie panowania Koalicji z której ten Pan się wywodzi, poważne firmy bukmacherskie do Polski nie "wejdą". W ogóle nie wejdą żadne. Masakra co za "prospołeczna" argumentacja :(

 

Nie wiem czy śmiać się czy płakać:

 

 

http://www.weszlo.com/news/7031

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,77154,title,1...,wiadomosc.html

 

Kolejny z d**y pomysł.

Już widzę jak bojówki Legii spokojnie patrzą na dyskopolowców zmierzających na stadion.

Robienie imprezki dla 3-4 tysięcy ( choć moim zdaniem nie więcej niż 1500 osób zaryzykuje przetrzepanie skóry) na takim stadionie stadionie to też "ciekawe" :(

A potem pewien rudy volksdeutsch zamknie stadion Legii bo na ulicach Warszawy legioniści zlali fanów importowanego z Wielkopolski derbowego rywala...

Edited by promedica

Share this post


Link to post
Share on other sites
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,77154,title,1...,wiadomosc.html

 

Kolejny z d**y pomysł.

Już widzę jak bojówki Legii spokojnie patrzą na dyskopolowców zmierzających na stadion.

Robienie imprezki dla 3-4 tysięcy ( choć moim zdaniem nie więcej niż 1500 osób zaryzykuje przetrzepanie skóry) na takim stadionie stadionie to też "ciekawe" :(

A potem pewien rudy volksdeutsch zamknie stadion Legii bo na ulicach Warszawy legioniści zlali fanów importowanego z Wielkopolski derbowego rywala...

 

 

Niech może zrobią obchody na terenie swojej pasiastej starszej przyjaciółki. Stadion mówię bez przekąsu, piękny, kameralny i zapewniona ochrona w postaci bojówek :)

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

wywiad z ministrem Kapicą na temat zakładów bukmacherskich - jak każdy zakaz można uzasadnić

 

Swoją drogą, wciąż nie rozumiem, czym różni się kontrakt terminowy od zakładu wzajemnego

- Już mówiłem, że w kontraktach chodzi o duże pieniądze, a w zakładach o uzależnienie.

 

- Duże pieniądze, czyli też duże ryzyko.

- No tak.

 

- To znaczy, że można zbankrutować?

- Tak można, ale bankructwo jest sprawą prywatną, a uzależnienie problemem społecznym.

 

- Można za to bez przeszkód reklamować np. wszelkie konkursy SMS-owe i co gorsza, w przeciwieństwie do zakładów, w nich nie ma żadnej ochrony dla dzieci, bo każdy może wysłać SMS-a.

- To również odpowiedzialność rodziców, którzy mają możliwość kontroli poprzez sprawdzanie choćby billingów.

 

- A czemu nie chcemy się oprzeć na doświadczeniach krajów mających w tym względzie wieloletnią tradycję?

- Bo jesteśmy Polakami ...

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.weszlo.com/news/7067

 

Czyli jak załatwię sobie zaświadczenie od okulisty, że mam słaby wzrok, mogę bezkarnie z czegoś o dużym kalibrze zrobić dodatkową dziurę w pustym łbie, pewnego rudego volksdeutscha...

Edited by promedica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety jest to sprawa w której cały Sejm jest zgodny i każdy chce "bana" na internetowych bukmacherów, choć chodzi tylko o ograniczenie rynku do krajowych firm (mimo iż w UE powinien obowiązywać jeden wspólny, otwarty rynek).

 

Wychodzi na to, że PiS jeszcze bardziej nienawidzi internetowy hazard niż partię u władzy skoro zamiast być tradycyjnie "na anty" to się zgadzają i głosują za...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu na nieszczęście sama polska branża bukmacherska nakłaniała rząd by właśnie przyblokował firmy zagraniczne. A w UK branża przedstawiła rządowi właśnie to o czym pisze Boniek, taki "gross profits tax" od zysków.

 

P.S. O co chodzi z tym "Przewodnik i opiekun bokserów"? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilka dni temu nasi jasnie panujacy wprowadzili nowe rozporządzenie ws. grzybów. Teraz zgodnie z nim grzybiarze sprzedawcy muszą mieć atest na sprzedawane przez siebie kurki, czy prawdziwki (zarówno świeże, jak i suszone) ważny przez 48 godzin. Wydaje go klasyfikator grzybów lub grzyboznawca, który ukończył kurs i zdał egzamin.

 

Aha, wprowadzono też zakaz sprzedaży grzybów na poboczach dróg :)

 

Kolejne uderzenie w najbiedniejszych obywateli...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kilka dni temu nasi jasnie panujacy wprowadzili nowe rozporządzenie ws. grzybów. Teraz zgodnie z nim grzybiarze sprzedawcy muszą mieć atest na sprzedawane przez siebie kurki, czy prawdziwki (zarówno świeże, jak i suszone) ważny przez 48 godzin. Wydaje go klasyfikator grzybów lub grzyboznawca, który ukończył kurs i zdał egzamin.

 

Aha, wprowadzono też zakaz sprzedaży grzybów na poboczach dróg :)

 

Kolejne uderzenie w najbiedniejszych obywateli...

 

 

Czyli zbieram grzybki, a jeśli mieszkam na wsi to biegnę z nimi zaraz do najbliższego miasta powiatowego do Pana Wielkiego i Nieomylnego Klasyfikatora Grzybów gdzie już czeka kolejka grzybiarzy :), otrzymuję [lub nie] atest.

 

Z karteczką [atestem], już bliżej niż dalej wieczoru szybciutko pędzę na najbliższy targ, plac handlowy bo na pobocze drogi już nie za bardzo "przystoi". Na sprzedaż mam 2 - 3 godziny. Następnego dnia koniecznie przed południem [urzędy czynne np. do 15.30, kolejki itp] robię tę samą rundkę do Pana Wielkiego i Nieomylnego Klasyfikatora Grzybów ponieważ muszę zdobyć atest na pojutrze, na grzybki, których nie udało mi się sprzedać w ciągu 48 godzin.

 

Wracam wieczorem szczęśliwy do domku, że udało mi się zarobić na opłacenie atestu ;) i nie stałem się dłużnikiem "państwa" a tym samym czarną owcą społeczeństwa, w którym żyję.

 

Przy czym bardzo dziękuję "państwu", za umożliwienie [nadal] sprzedaży runa leśnego bez wymogu zakładania przeze mnie zarejestrowanej działalności gospodarczej oraz za tworzenie nowych stanowisk pracy [dla Wielkich i Nieomylnych Klasyfikatorów Grzybów] i możliwość przekazania moich nędznych paru groszy, [które regularnie przeznaczam na podatki dla "państwa"] na rozwój zawodowy najlepszych z nas, obywateli, poprzez umożliwienie im udziału w kursach i szkoleniach na Wielkich i Nieomylnych Klasyfikatorów Grzybów.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

 

P.S. O co chodzi z tym "Przewodnik i opiekun bokserów"? :)

 

 

Popatrz w mój awatar :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kilka dni temu nasi jasnie panujacy wprowadzili nowe rozporządzenie ws. grzybów. Teraz zgodnie z nim grzybiarze sprzedawcy muszą mieć atest na sprzedawane przez siebie kurki, czy prawdziwki ...

Atest trzeba posiadać już od kilku lat ( Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 13.11.2008 r. w sprawie grzybów ... )

Z tego co wiem kursy na grzyboznawców organizuje Sanepid i kosztują w granicach 1,5-2 tys. PLN.

 

Nie przesadzałbym z tym, że takie rozporządzenie jest zbyteczne.

Bo jak ktoś się zatruje grzybami to krytykuje się odpowiednie służby za brak rozporządzeń i nadzoru.

Muszą się więc przed takimi sytuacjami zabezpieczyć.

 

Należy jednak zastanowić się czy pracownicy Sanepidu znają się lepiej na grzybach niż "starzy grzybiarze" ?

Gdy zgłosiłem się do Sanepidu z nieznanymi mi grzybami, to próbowano mnie zbyć gdyż nikt ich nie znał.

Ale nie odpuściłem. Zwołano "konsylium", przejrzano dostępne albumy grzybów i wydano orzeczenie, któremu zaufałem i przeżyłem.

 

Teraz już bez obaw zbieram borowiki ceglastopore :)

 

250px-Boletus_erythropus_2010_G3.jpg

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnośnie Sanepidu to ostatnio taką bzdurę przeczytałem, że Sanepidowi z początkiem roku zakazali zatrzymywać pieniądze z działalności komercyjnej (duża część ich przychodów) i nakazali oddawać wszystkie pieniądze do budżetu państwa, a dopiero potem im je wypłacają w formie transz z kilkumiesięcznym poślizgiem, przez co totalnie stracił płynność finansową:

 

http://www.rp.pl/artykul/675547.html

 

Na razie nie mamy jeszcze długów przeterminowanych, ale nasz budżet dopina się na styk. Gdy tylko przychodzą pieniądze, płacimy zaległe rachunki i bez żadnych zapasów czekamy na następną transzę.

 

Takie rzeczy tylko w Polsce. :) Jakby Sanepid nie miał już pieniędzy na kontrole albo ograniczył ich ilość to pewnie strach byłoby już wiele produktów jeść.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] nakazali oddawać wszystkie pieniądze do budżetu państwa, a dopiero potem im je wypłacają w formie transz z kilkumiesięcznym poślizgiem, [...]

 

 

 

Patologiczny centralizm państwowy z jego niezbędnym elementem czyli centralnym rozdzielnictwem, kwitną.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×