Jump to content
Sign in to follow this  
mikolaj

POLSKA JEST NAJWAŻNIEJSZA -> PJN.pl

Recommended Posts

Witam,

 

Na aukcji świetna domena PJN.pl

 

http://allegro.pl/pjn-pl-domena-lepsza-niz...1347615173.html

 

 

 

Niektórzy sądzą, że właśnie rodzi się nowa partia.

 

Wystarczy spojrzeć na artykuły z ostatnich 24h, aby zobaczyć jakie jest potencjał tej domeny

 

http://www.google.pl/#hl=pl&lr=lang_pl...5fa67cc0190e82d

 

 

Tutaj nie kupisz domeny PIS.pl, SLD.pl PSL.pl, czy PO.pl, ale PJN.pl.

 

 

Koniec aukcji 14 gru 2010 21:45:00.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Niestety z powodu kolejnej awarii allegro http://allegro.pl/phorum/read.php?f=301&am...14&t=166614 nie jestem w stanie nic dopisać do aukcji, dlatego postanowiłem napisać tutaj :D

 

 

Najnowsze informacje odnośnie domeny PJN.pl wyglądają następująco:

 

 

- średnia ilość wejść to już około 1200 dziennie!

 

- 12 grudnia ogłoszono, że powstaje partia polityczna, której skrót jest identyczny jak oferowana domena, czyli PJN -> http://www.google.pl/search?q=powstaje%20partia%20PJN,

 

- według najnowszych sondaży poparcie dla nowo powstałej partii znacznie przekroczy próg wyborczy i partia bez problemu wejdzie do sejmu!  Potem poparcie najprawdopodobniej jeszcze się zwiększy,

 

- tymczasowa strona internetowa nowo powstałej partii, jest także w domenie .pl, co z jednej strony świadczy, że właśnie to rozszerzenie jest dla partii ważne, (a nie jakieś subdomeny typu net.pl, org.pl, prv.pl itp.) a z drugiej zapewnia stały i wysoki ruch na prostszej i lepszej domenie PJN.pl który jak wiadomo będzie ciągle rósł wraz z rozwojem partii,

 

- osoba związana z nowo powstałą partią mówi, że jej pełna nazwa brzmi dziwnie jednak po konsultacjach 12 grudnia właśnie taka nazwa została wybrana! Może to tylko oznaczać, że osoby związane z partią chętniej będą korzystać ze skrótu PJN niż z pełnej jej nazwy!

 

Zakup tej domeny teraz to jak możliwość zakupu takich domen jak PIS.pl PO.pl SLD.pl kilka lat temu! 

Oczywiście gdyby tylko były na sprzedaż. Dlatego nie dziwi fakt, że zainteresowanie aukcją jest ogromne; kilkanaście tysięcy odwiedzin i kilkaset osób obserwujących!

 

 

Wiem, ze dużo ludzi licytuje na sam koniec, korzystając np. z takich narzędzi jak snip.pl, które licytują za nich w ostatnich ułamkach sekundy. Nie ma więc szans aby ich potem przebić. Dlatego zainteresowanych zachęcam do licytowania wcześniej.

 

Za samo wystawienie aukcji zapłaciłem około 140 zł i aukcja na pewno nie będzie odwoływana, ani nic takiego. Zależy mi na sprzedaży domeny.

 

Koniec aukcji już za godzinę!

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprzedaż prywatna - z 95 punktów na allegro?

 

Czy tylko poza Polskim urzędem skarbowym?

 

Czy nawet z rachunkiem, czy faktury VAT?

 

Czy jak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

seomi, nie bardzo rozumiem?

 

Wszystko jest opisane na aukcji. Domena nie jest zarejestrowana na firmę tylko na mnie więc jak mogę ja sprzedać na firmę? O fakturę nie ma co się martwić, zapewni ją dropped :-) więc można ją bez problemu wrzucić w koszty.

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wszystko jest opisane na aukcji. Domena nie jest zarejestrowana na firmę tylko na mnie

Więc wystawisz rachunek?

 

PS: Czy jesteś osobą niepełnoletnie - bo nie znam prawa w tym przypadku :D?

Edited by seomi

Share this post


Link to post
Share on other sites
seomi, nie bardzo rozumiem?

 

Wszystko jest opisane na aukcji. [...] O fakturę nie ma co się martwić, zapewni ją dropped [...]

 

 

Seomi nawiązuje prawdopodobnie do tego co m.in. umieściłeś w opisie aukcji a mianowicie, że "[...]Tak więc bez problemu koszt domeny można odliczyć od podatku [..." oraz do tej części Twojej wypowiedzi, na którą teraz odpowiadam.

 

Tak więc problem w tym, że firma zakupując od Ciebie domenę nie tylko niczego nie będzie mogła sobie odliczyć ale jeszcze musi zapłacić podatek PCC.

Nie znam się na polskich podatkach [i nie wiem ile one wynoszą] ale co do zasady tak właśnie to widzę.

 

Firma zakupi bowiem tę domenę w serwisie Allegro.pl.

Sprawa jej przekazania [przez Dropped] jest kwestią zupełnie wtórną.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

yarowo, skoro domena przejdzie przez dropped, jak jest zasugerowane w aukcji, firma dostanie fakturę na domenę, to jak nie będzie mogła jej odliczyć? Oczywiście, że będzie mogła.

Share this post


Link to post
Share on other sites
yarowo, skoro domena przejdzie przez dropped, jak jest zasugerowane w aukcji, firma dostanie fakturę na domenę, to jak nie będzie mogła jej odliczyć? Oczywiście, że będzie mogła.

 

 

Mikolaju,

ja to wiem i Ty to wiesz, [że wystawisz domenę jeszcze przez Dropped]. I potencjalny Nabywca o tym wie.

 

Jest jednak jeszcze pytanie czym jest etap "allegrowski" w życiu tej domeny w kontekście Regulaminu Allegro

i wielu pytań ze strony polskich organów skarbowych w stosunku do Nabywcy w momencie gdy każda sprzedaż zrealizowana via Allegro o wartości powyżej 1 tys. zł jest przez ten serwis serwilistycznie i niestety "denuncjowana" polskiemu USowi.

 

Moim zdaniem, domena zostanie zakupiona poprzez serwis Allegro. Cała reszta to kwestie wtórne.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
dzięki :D 57,30 zł plus 0,30% kwoty powyżej 5.000,00 zł

No to się opłacało :D

ciekawe co pod nią powstanie

Edited by grzegorzko

Share this post


Link to post
Share on other sites
yarowo, skoro domena przejdzie przez dropped, jak jest zasugerowane w aukcji, firma dostanie fakturę na domenę, to jak nie będzie mogła jej odliczyć? Oczywiście, że będzie mogła.

 

Uhm, ale przecież domena jest zakupiona przez allegro, dlaczego sądzisz że ktoś będzie chciał ją drugi raz kupić przez inny serwis? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uhm, ale przecież domena jest zakupiona przez allegro, dlaczego sądzisz że ktoś będzie chciał ją drugi raz kupić przez inny serwis? :D

 

chodzi o escrow, aby zapewnić kupującemu i mi maksimum bezpieczeństwa, pisałem zresztą o tym w aukcji

 

jeżeli kupujący nie będzie chciał escrow wystawię mu po prostu rachunek

 

Pozdrawiam!

Edited by mikolaj

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uhm, ale przecież domena jest zakupiona przez allegro, dlaczego sądzisz że ktoś będzie chciał ją drugi raz kupić przez inny serwis? :D

Pewnie kolega 'mikolaj' zapomniał, ze sam transfer w Dropped nie generuje faktury* tylko transakcja, więc klient musiałby nie wpłacać pieniędzy na konto tylko taką samą kwotę zapłacić poprzez Dropped ale to generuje kolejne 2% prowizji dla serwisu.

 

* - faktury w dropped nie mają VAT-u - nie są to faktury "polskie" więc co będzie klient odliczał? By odliczyć musi dopłacić ten podatek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jedno jest pewne, brava dla kupującego zrobił świetny biznes :D

 

Kupujący jeszcze żadnego biznesu nie zrobił :D Jak tej domeny nie kupiła partia Palikota, to raczej obstawiałbym wtopę kupującego. Może się okazać, że wystarczy im jakieś pjn.org.pl i nigdy tą domeną zainteresowani nie będą. To nigdy nie jest dobra sytuacja, kiedy potencjalnym kupcem jest tylko jeden podmiot - szczególnie jak już się go raz przelicytowało ;)

 

Interes to na razie zrobił sprzedający (a właściwie zrobi - jak wpłynie wpłata)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak informowałem w innym poście domena na wspomnianej aukcji nie została sprzedana, ponieważ kupujący zrobił mnie w konia. Domena została wystawiona ponownie i miło mi poinformować, że dzisiaj otrzymałem pierwszą ofertę co widać na allegro. Koniec aukcji w nocy z wtorku na środę.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak informowałem w innym poście domena na wspomnianej aukcji nie została sprzedana, ponieważ kupujący zrobił mnie w konia.

A to akurat, nie kojarzy mi się negatywnie

 

funnyhorse14.jpg

 

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena kieruje na stronę partii. Czyżby wydzierżawili ją na okoliczność wyborów? (Bo potem to będzie już pozamiatane)

 

Przy okazji: Mają też PJN bez bielana :)

Edited by monty

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×