Jump to content
umberto

Bzdury, absurdy, bezsensy, buble, kicz

Recommended Posts

1.

BŚ: Polacy nie zauważyli, jak bardzo się wzbogacili

Polacy nie zauważyli, jak bardzo poprawiła się ich sytuacja materialna. Polska może podzielić się sukcesem i doświadczeniami z innymi krajami - powiedziała w Warszawie podczas konferencji prasowej dyrektor zarządzająca w Banku Światowym Ngozi Okonjo-Iweala.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,894578...wzbogacili.html

 

2.

To nie jest kraj dla młodych rodziców

Niskie pensje i niepewność na rynku pracy, brak kompleksowej pomocy państwa oraz brak partnerstwa między płciami - to trzy głównie przyczyny tego, że młodzi Polacy nie chcą mieć dzieci, wynika z badań ujawnionych przez Ministerstwo Pracy. Szokujące jest to, że aż jedna trzecia z pytanych przez ministerstwo osób w ogóle nie zamierza mieć dzieci. A połowa zwleka z decyzją o rodzicielstwie

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,3...h_rodzicow.html

 

3.

Mieszkania w Polsce wśród najbardziej przeludnionych w Europie

Ponad 60 proc. polskich rodzin żyje w zbyt ciasnych i za małych mieszkaniach. Wskaźniki mieszkaniowego przeludnienia plasują Polskę na 28 miejscu wśród 30 krajów w Europie - wynika z analizy Home Broker

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,3...ludnionych.html

 

4.

Dla Pani Ngozi Okonjo-Iweala jest GIT. Jest bankiecik, szwedzki stół, limuzyna z szoferem, lofcik i 150 000 franków miesięcznej pensji. Takie życie. Nie wszystkim się tak szczęści. No ale każdy rodzi się wolnym i może wybierać swoją przyszłośc. Odsiew jest jednak konieczny, bo nie wszyscy potrafią jeść kawior jak należy i tak ładnie przemawiać.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najdroższa w Polsce droga - na razie donikąd

 

Słynna trasa S8 to najdroższa droga w Polsce. Wczoraj miała zostać uroczyście otwarta, ale komisja znalazła wiele usterek.

 

Trasa liczy 10,5 kilometra i łączy przyszły węzeł autostrady A2 z północną częścią Warszawy. Kosztowała ponad dwa miliardy złotych.

 

Droga nie została otwarta. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad znalazła szereg usterek.

 

A ja cały czas czekam sobie :) na odpowiedź Daniela w sprawie drogi prywatne lepsze niż państwowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witamy w państwie logiki i przyszłościowego myślenia!

 

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,898..._stypendia.html

 

Więc deportować chcą rodzinę, która zapewne od wielu lat płaci podatki, a młody chłopak kształci się tutaj i zapewne mógłby spokojnie tutaj, w tym kraju, załozżyć rodzinę, znaleźć pracę i płacić podatki. Ale nie. Zamiast tego nasprowadzajmy jeszcze kilka tysięcy czeczeńskich terrorystów lub ludzi powiązanych z takimi, żeby na garnuszku państwa przewijali się po centrach dla uchodźców i tyle z tego będziemy mieli. Nigdy się nie zasymilują, tylko będą bomby konstruować.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Stracił pracę, bo w czasie wolnym szukał gołych bab na Google

 

Czyli u nas nie jest jeszcze tak zle ;-) Pomimo wszedobylskiej katolickiej ciemnoty, nasze spoleczenstwo jest jednak bardziej tolerancyjne i wyrozumiale ;-)

No prosze, na tym tle Polska to ostoja wolności i swobody obyczajów, kto by pomyślał: http://deser.pl/deser/1,111858,9071752,Czu...filmie_18_.html

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na wyjaśnienie śmierci gen. Sikorskiego IPN wydał grubo ponad pół miliona złotych. - Na śledztwo oparte o fantastyczne teorie państwo wydaje ogromne pieniądze, a na poważne badania naukowe grosze - komentuje prof. Jacek Tebinka z Uniwersytetu Gdańskiego

 

Najciekawsze jest jednak to, że państwowa, finansowana z podatków instytucja miała czelność utajnić wydatki (sic!), a sprawa prawie trafiła do sądu:

 

Sąd nie miał jednak okazji zająć się sprawą, bo IPN zmienił zdanie i w liście do "Gazety" ujawnił, ile i na co wydano z grubo ponad pół miliona złotych:

 

*154 988,80 zł - podniesienie sarkofagu gen. Sikorskiego;

* 2138,31 zł - opinia biegłego z krakowskiej ASP i nadzór nad podniesieniem sarkofagu;

* 310 699,94 zł - tłumaczenie materiałów zabezpieczonych w National Archives w Londynie i Instytucie im. gen. Sikorskiego;

* 46 920,03 zł - delegacje zagraniczne;

* 56 200 zł - ekshumacja trzech oficerów, którzy zginęli razem z generałem, w tym koszty transportu lotniczego, delegacji zagranicznej prokuratora i trumien.

 

http://wyborcza.pl/1,75478,9082539,Lekka_reka_IPN.html

 

mimo wszystko jak na koszty opowieści fantasy to mały koszt. Przecież produkcja filmu fanastycznego rodem z Hollywood więcej kosztuje, można więc powiedzieć, że IPN (Instytut Psucia Narodu) nawet zaoszczędził.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Eeeee rozdmuchiwanie sprawy, ktora juz jest prawie rozstrzygnieta ;-) Gdzies czytalem (chyba w Dzienniku Zachodnim), ze prezesom i radzie nadzorczej tej wydmuszki postawiono zarzuty proby wyludzenia majatku i sfalszowania dokumentow.

Gdyby tym cwaniakom udalo sie, to by oznaczalo koniec Donka, czy kazdego innego rzadu. Nikt do tego nie dopusci, bo wtedy rewolty w Grecji, czy Egipcie to pikus w porownaniu z tym, co u nas by bylo ;-)

Jak nigdy nie uczestniczylem w zadnej manifestacji, tak wtedy sam bym na taka pojechal, bo byloby to juz przegiecie.

 

Sprawa nie tyle gospodarcza, co wrecz spoleczna, wiec nikt im nie pozwoli na to. Takich, to powinni do kamieniolomow wysylac, by innym juz nie chcialo sie w podobny sposob kombinowac. Az szkoda, ze nie mamy Syberii...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprawa nie tyle gospodarcza, co wrecz spoleczna, wiec nikt im nie pozwoli na to. Takich, to powinni do kamieniolomow wysylac, by innym juz nie chcialo sie w podobny sposob kombinowac. Az szkoda, ze nie mamy Syberii...

Ja tez czytałem o tym, że sprawa niby przesądzona, że odwiedziła ich CBA i inne FBI. No ale skoro są nadal w grze to znaczy o słabości przepisów prawa, o lukach, które takim cwaniaczkom na wiele pozwalają i to na tym skupić powinno się państwo, żeby takie buble ustawowe nie powstawały. Ja nawet bym chciał, że przecwaniakowali na swoje. MOże wreszcie wtedy ktoś się weźmie za porządek w ustawach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja tez czytałem o tym, że sprawa niby przesądzona, że odwiedziła ich CBA i inne FBI. No ale skoro są nadal w grze to znaczy o słabości przepisów prawa, o lukach, które takim cwaniaczkom na wiele pozwalają i to na tym skupić powinno się państwo, żeby takie buble ustawowe nie powstawały. Ja nawet bym chciał, że przecwaniakowali na swoje. MOże wreszcie wtedy ktoś się weźmie za porządek w ustawach.

 

Wy tu o jakichś drobnych cwaniaczkach co robią szum medialny, a połowa krakowskich kamienic już podobną metodą po cichu przejęta. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Magdalena Środa o parytetach dla homosiów:

 

Uważam też, ze na wzór parytetów płci (określonej liczby miejsc w parlamencie zapewnionych dla przedstawicieli/-ek danej płci - przyp. MK) homoseksualiści powinni się domagać parytetów orientacji seksualnej. Trzeba zawyżać horyzonty. (...) Tak więc, skoro odsetek osób homoseksualnych w społeczeństwie wynosi jakieś 5%, to - dla wzmocnienia wykluczanej grupy - powinniśmy domagać się 10% parytetu. Oczywiście, tylko dla gejów i lesbijek comingoutowych.

Tym bardziej, że parlament staje się coraz mniej reprezentatywny dla całości społeczeństwa. Składa się głównie z białych, katolickich, rozhisteryzowanych mężczyzn.

 

Zgodziliśmy się (tzn.. nie my, ale ONI) na parytety dla kobiet to teraz chcą iść dalej. Za parę lat parytetów będą domagać się pedofile, nekrofile i muzułmanie. Daj palec, a odrąbią Ci rękę.

Podobnie jest z legalizacją małżeństw (?) homo, jak to się stanie to zaraz będą chcieli adopcji itd. Jak ktoś nie wierzy to przypominam, że w Holandii istnieje już partia pedofili.

 

A w Szwecji powstało bezpłciowe przedszkole:

 

Kierownictwo przedszkola wychodzi z założenia, że rodziny heteroseksualne i tak są obecne wszędzie, a oni muszą stanowić przeciwwagę dla segregowanego ze względu na płeć, konserwatywnego społeczeństwa.

Personel nie zwykł się zwracać do swoich podopiecznych, określając ich płeć. – Grupy dzieci nie nazywamy dziewczynkami czy chłopcami. Mówimy o nich „koledzy”

 

Niedługo używanie słów "kobieta" i "mężczyzna" będzie uznawane za rasizm...

 

Przepraszam, ale im więcej takich newsów się ukazuje tym bardziej staję się nietolerancyjny. I jestem z tego naprawdę dumny.

 

http://demotywatory.pl/2607950/Jestem-nietolerancyjny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedy parytety dla ateistów, oświeconych humanistów, wegetarian, pustelników, bezdomnych, piegowatych, domeniarzy itd.? każdej mniejszości po 10% i będziemy mieli kolorową imprezę codziennie w tv. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kiedy parytety dla ateistów, oświeconych humanistów, wegetarian, pustelników, bezdomnych, piegowatych, domeniarzy itd.? każdej mniejszości po 10% i będziemy mieli kolorową imprezę codziennie w tv. :rolleyes:

 

W sumie masz rację, dlaczego parytety są tylko (homo)płciowe? Ja będę postulował za parytetami dla chudych, przygarbionych, okularników i łysiejących i mam wejście do parlamentu prawie zapewnione ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kiedy parytety dla ateistów, oświeconych humanistów, wegetarian, pustelników, bezdomnych, piegowatych, domeniarzy itd.? każdej mniejszości po 10% i będziemy mieli kolorową imprezę codziennie w tv. :rolleyes:

Mnie wystarczy, że Kościół się wyniesie do swoich świątyń. Jak dla mnie to nie muszą zachowywać parytetów w tej swojej sekcie, tylko niech się nie wtrącają do świeckości państwa. jak wygląda świeckośc, to widzimy każdego dnia, ot choćby dzisiaj:

 

Rok po zabójstwie policjanta Andrzeja Struja na warszawskiej Woli odsłonięto i poświęcono upamiętniającą go tablicę.

(...)Tablica została wmurowana w fasadę kapliczki Matki Bożej, która znajduje się kilkanaście metrów od miejsca tragedii. (...)Tablica została także poświęcona

 

Tak więc wygląda rozdział władzy świeckiej (na straży której stoi m. in. policja od władzy kościelnej).

 

http://www.rp.pl/artykul/2,610280.html

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mnie wystarczy, że Kościół się wyniesie do swoich świątyń. Jak dla mnie to nie muszą zachowywać parytetów w tej swojej sekcie, tylko niech się nie wtrącają do świeckości państwa. jak wygląda świeckośc, to widzimy każdego dnia, ot choćby dzisiaj:

 

Prędzej będzie parytet 10% dla księży w parlamencie. Chociaż jak ma być 10% dla gejów to i tak będą mogli swoich wprowadzić. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prędzej będzie parytet 10% dla księży w parlamencie. Chociaż jak ma być 10% dla gejów to i tak będą mogli swoich wprowadzić. ;-)

No wśród księży parytet gejów to już jest wyższy niż 10% (i pedofilów też). :rolleyes: NIe, to nie może być, Kościół tak nowoczesny? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wy tu o jakichś drobnych cwaniaczkach co robią szum medialny, a połowa krakowskich kamienic już podobną metodą po cichu przejęta. ;)

No juz co mieli cennego zagrabic, to zagrabili ;-) Druga polowe przepisza im ich "mierni wierni" ;-)

 

W sumie masz rację, dlaczego parytety są tylko (homo)płciowe? Ja będę postulował za parytetami dla chudych, przygarbionych, okularników i łysiejących i mam wejście do parlamentu prawie zapewnione ;-)

No to jest nas dwoch! :rolleyes: W dodatku zalozymy frakcje domeniarzy :P Pozniej bedziemy lobbowac w sejmie za parytetami dla domainerow. Rolnicy mieli/maja nawet swoje partie...

Jak juz bedziemy u wladzy, to powolamy Kase Domenowego Ubezpieczenia Społecznego tylko dla domeniarzy. Skladki beda w ninjach, a wyplaty w generykach :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przepraszam, ale im więcej takich newsów się ukazuje tym bardziej staję się nietolerancyjny.

 

właśnie, nietolerancja stanie się obowiązkowa, do tego dążą, by mieć z kim walczyć,

 

warto zauważyć, że komuniści nazywają wszystkich, którzy się z nimi nie zgadzają faszystami, a nawet swoich, jak podpadną, dlatego Stalin przed wojną wymordował polskie kierownictwo KPP, w czasie tzw. wielkiej czystki, takie Środy i inne podobne, rzewnie płakały jak umarł tow. Stalin, teraz w Unii mają gdzie wprowadzać swoje "nowoczesne" idee,

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kiedy parytety dla ateistów, oświeconych humanistów, wegetarian, pustelników, bezdomnych, piegowatych, domeniarzy itd.? każdej mniejszości po 10% i będziemy mieli kolorową imprezę codziennie w tv. :rolleyes:

 

Ja myślę, że to by było mocno niesprawiedliwe bo co w przypadku gdy ktoś jest piegowatym domeniarzem ateistą. Nie może kandydować z konkretnego parytetu tak więc logiczne aby dostał trzy mandaty. Gdy ktoś miałby takie combo to może 3 mandaty + 3 mandaty dla sąsiadów?! To by było coś...

 

Kurcze normalnie slinie się na samą myśl, że mam dokonać przelewu do Urzędu Skarbowego i moje podatku zostaną wykorzystane na tak słuszny cel jak debata nad parytetami, 10 tyś zł za jedno krzesło dla Sikorskiego czy wyprawa Macierewicza z Fotygą do USA aby żebrać u kongresmenów o powołanie nowej komisji do spraw katastrofy w Smoleńsku. Mniam - chyba zrobię dwa bo kocham ten wspaniały kraj...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przede wszystkim ONI kłamią na starcie: pieniądze wcale nie idą na "pomoc społeczną" - tylko na "pomoc państwową". [Nazywajmy rzeczy po imieniu!] "Społeczeństwo" - to ma dać pieniądze. A rozdzielają je reżymowi urzędnicy, marnujący je i kradnący co się da.

 

Z reguły zmarnowaniu ulega 40% tych pieniędzy. [To znaczy: 32% się marnuje a 8% to koszty osobowe i malwersacje] Nikt już chyba nie wyrówna rekordu z czasów rządów w Abisynii piekłoszczyka Haile Mariama Mengistu. Z całego świata szły wtedy dary "dla głodujących dzieci w Etiopii"... i wszystko poszło na diety ludzi z UNESCO i UNICEFu, opłacenie statków, pośredników, telefonów, sporo ukradli żołnierze płk.Mengistu - i do głodujących dzieci dotarło... 0,6% tej pomocy.

 

"Bloomberg" odkrył, że z "pomocy dla biednych dzielnic w USA" najwięcej skorzystały: "Prudential Financial Inc.", bank JPMorgan i luksusowy hotel "Blackstone".

 

to dla umberto, niech poczyta, do tematu pasuje idealnie, do takiego stanu dążymy,

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
chyba zrobię dwa bo kocham ten wspaniały kraj...

 

To w listopadzie nie zrobiłeś podwójnego? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
to dla umberto, niech poczyta, do tematu pasuje idealnie, do takiego stanu dążymy,

Powiem ci, że jest jeszcze lepiej. Z pieniędzy na badania naukowe w Polsce ponad 70% idzie na... cele statutowe (czyt. [marne] pensje dla naukowców i administracji). Podobnie jest w szkolnictwie wyższym. Poziom przejedzenia pieniędzy jak w Etiopii. JKM liczby zapewne bierze z kapelusza (ach, czy on jest w stanie zacytować jakieś oficjalne raporty, publikacje?).W sumie nic nowego, przecież od awna wiadomo, że Polska jest enklawą Bantustanu - takiej Republiki Bananowej. A jesli juz jestesmy przy pomocy społecznej, to policzmy, ile pieniędzy zasysa pazerny i pasożytniczy organizm kościołem katolickim zwany. Kasa płynie szerokim strumieniem na kapelanów w wojsku, policji u strażaków i wszędzie gdzie się da. Pieniądze lekką rąsią wydawane przez urzędników niby na remonty koscielnych zabytków, ba, pieniądze z tej przeklętej przez księży Unii Europejskiej już tak nie śmierdzą i są chętnie wyciągane też na wiele niezbędnych dla życia społecznego kościelnych inwestycji. O wspomożeniu koloratkowych majątkiem państwowym za pośrednictwem przestępczej Komisji Majątkowej to już nie ma co wspominać nawet. No ale ja o tym, ty o tamtym, a syf pozostaje. Jedno nie ulega wątpliwości. jak kiedyś wpadniesz w kłopoty finansowe czy zdrowotne, albo ktoś z twojej rodziny, to ciekawe czy będziesz taki skory na krytykowanie pomocy społecznej. Zobaczymy.

 

PS A co do "wiecznego kandydata" JKM. Skoro mu tak źle, skoro tak nienawidzi pomocy społecznej i w ogóle, to ja zachęcam go do oddania, jesli tak mozna powiedzieć, swojego wykształcenia zdobytego za darmo w kraju jego "komuchów". Proszę bardzo, co my tu mamy.

 

Uczył się w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Reytana w Warszawie - niesamowite, w darmowym liceum? Państwowym? No jak to? Przecież tylko nauka w prywatnym uszczęśliwia.

 

Później studiował także prawo, socjologię, psychologię i filozofię na Wydziale Filozofii. - no jak to tak, za darmo odebrał wykształcenie od komuchów?

 

Gdzie honor JKM? Czemu nie zrzeknie się swojego wykształcenia i nie zapłaci za nie jak prawdziwy liberał, zwolennik wolnego rynku?

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

przebiegły sposób rozumowania, tylko gdybyś wyjaśnił czemu JKM jest dla ciebie zły, a Środa dobra, sam piszesz jak to źle funkcjonuje ten system, a popierasz jego twórców, piszesz JKM to tylko kandydat, w praktyce publicysta, a nie polityk, jedynie za co odpowiada, to dla jednych za "złe słowa", a dla drugich "słowa prawdy", tworzysz ten temat absurdów, podając różne przykłady, a z drugiej wspierasz polityków i ich sposób działania, którzy tworzą ten system i te absurdy, nie za wszystko winien jest KK i bankierzy,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×