Jump to content
DD

Ktoś założył opcję na moją domenę...

Recommended Posts

Nieważne kto jest właścicielem domeny, prędzej czy później większość domen trafi do KK albo przynajmniej trafi w inne ręce i prawdopodobieństwo że domena spadnie zawsze istnieje ( pod warunkiem że domena nie jest przedłużona na 10 lat z góry) więc komentarze "jak w piach", "wtopa" etc są moim zdaniem przesadzone.

 

@PB załozyłem opcje na kilka twoich domen, jedna z nich już mi się zrealizowała ;)

 

Na pewno masz rację, pytanie czy tych kilka, które się zrealizują, wartych jest sumarycznie średnie xxx xxx. ;-)

W sumie to trochę jak "aukcja grosz" - na kilkadziesiąt osób zakładających opcje, a jednej się coś zrealizuje. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No mi to nieźle "ktoś" kilka dni temu pojechał opcjami po domenach. :unsure:

 

autotransportery.pl

biopreparat.pl

geosyntetyk.pl

fikcje.pl

lokaleonline.pl

 

Wszystkie domeny są z gwiazdką na Dropped.pl, więc Aftermarket je musiał pozakładać, domeny w sumie raczej będą przedłużone (a tak to chyba bym je puścił, przynajmniej część).

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

thomaso - to dogadaj się z Michałem za % od zysku w aukcjach, gorączka zakupów domen przechwyconych może zdziałać więcej niż czekanie na klienta ( tylko, gdzie jest Michał?)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No mi to nieźle "ktoś" kilka dni temu pojechał opcjami po domenach. :unsure:

 

autotransportery.pl

biopreparat.pl

geosyntetyk.pl

fikcje.pl

lokaleonline.pl

 

Wszystkie domeny są z gwiazdką na Dropped.pl, więc Aftermarket je musiał pozakładać, domeny w sumie raczej będą przedłużone (a tak to chyba bym je puścił, przynajmniej część).

@Thomaso:

 

Gwiazdka na liście spadów niekoniecznie oznacza opcję Dropped.pl. A aukcje User Premium? Jeśli jakaś Twoja domena nie ma opcji (a sam piszesz, że jeszcze niedawno domeny te ich nie miały ;-)), a ktoś inny zleci jej aukcję User Premium, a więc de facto założy na nią opcję + automatycznie zleci jej aukcję jako domeny przechwyconej, to na liście spadów taka domena będzie oznaczona gwiazdką, jako domena, która będzie przechwycona na sto procent.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No mi to nieźle "ktoś" kilka dni temu pojechał opcjami po domenach. :unsure:

 

autotransportery.pl

biopreparat.pl

geosyntetyk.pl

fikcje.pl

lokaleonline.pl

 

Wszystkie domeny są z gwiazdką na Dropped.pl, więc Aftermarket je musiał pozakładać, domeny w sumie raczej będą przedłużone (a tak to chyba bym je puścił, przynajmniej część).

No to NASK na każdej domenie będzie 70 zł do przodu (koszt opcji i przedłużenia domeny) :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to NASK na każdej domenie będzie 70 zł do przodu (koszt opcji i przedłużenia domeny) :)

 

DD

 

A ja za to będę do tyłu, bo przedłużając większą liczbę średnich lub słabych domen w dłuższej perspektywie można być sporo do tyłu. ;) W każdym razie domeny fikcje.pl już nie przedłużyłem, bo wydała mi się sprzedaż takiej domeny zbyt odległą fikcją.

 

Kolejna porcja od automatu AM:

chram.pl

przeszklenia.pl

slicznosci.pl

szkoleniagieldowe.pl

hurtowniaskarpet.pl

orzechwloski.pl

porcelanasklep.pl

garmaz.pl

 

To naprawdę miłe, ale to psuje szyki całkiem, bo domeny już spisałem na straty, a teraz znowu zacząłem się zastanawiać czy je przedłużyć.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja za to będę do tyłu, bo przedłużając większą liczbę średnich lub słabych domen w dłuższej perspektywie można być sporo do tyłu. ;) W każdym razie domeny fikcje.pl już nie przedłużyłem, bo wydała mi się sprzedaż takiej domeny zbyt odległą fikcją.

 

Kolejna porcja od automatu AM:

chram.pl

przeszklenia.pl

slicznosci.pl

szkoleniagieldowe.pl

hurtowniaskarpet.pl

orzechwloski.pl

porcelanasklep.pl

garmaz.pl

 

To naprawdę miłe, ale to psuje szyki całkiem, bo domeny już spisałem na straty, a teraz znowu zacząłem się zastanawiać czy je przedłużyć. ;)

 

Chyba też na próbę przeniosę parę domen wkrótce wygasających i sprawdzę czy AM skusi się na opcje ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba też na próbę przeniosę parę domen wkrótce wygasających i sprawdzę czy AM skusi się na opcje ;-)

 

To chyba nie jest dobry pomysł, bo to co AM wyda na opcje nie pójdzie na wypłaty. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie sądzę aby to AM zakładał opcję, bo przecież mają spore problemy z płynnością.

 

Domeny fikcje.pl nie przedłużyłem i została zarejestrowana z opcji.

 

ABONENT:

firma: SenseSites Limited

 

Nie wiem jak to działa, ale wszystkie domeny, które wpisałem w wątku są z gwiazdką Premium na liście Aftermarket.pl

 

Zresztą jeśli mogę jakoś tak poprawić płynność AM to domen:

lokaleonline.pl

autotransportery.pl

 

na pewno nie będę przedłużał, zapraszam do przechwycenia w AM. Dużej części z tej drugiej listy też, ale część na pewno przedłużę, małą część - na oko tak z dwie, trzy. Kiedyś przedłużyłem trochę domen tylko dlatego, że "miały opcje", potem na nich straciłem i teraz staram się bardziej oceniać.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przestałem się już jakiś czas temu przejmować opcjami na moje domeny

Te najlepsze i tak przecież przedłużam z odpowiednim wyprzedzeniem.

A jeśli ktoś bardzo chce przejąć wkrótce wygasające "zakłódkowane" "mizerotki" czy "przeciętniaki", to tylko pozostaje mi trzymać za nie kciuki.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio AM opcjonuje sam szmelc. Mi np. zagwiazdkowali literówkę pewnego serwisu podobnego do kwejka. NIe wiem po co to, ale i tak spuszczę domenę, bo co mi po ruchu z robotów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W lipcu:

pupy.pl

blatykuchenne.pl

dzikizachod.pl

weganizm.pl

 

W sumie już 272 moje domeny mają opcję, czyli 8160 zł zostało wyrzuconych w błoto zamiast trafić na rynek wtórny - można by za to kupić kilka naprawdę fajnych domen. No ale marzenia zawsze były w cenie, jestem daleki od zakazywania komuś marzeń o moich domenach. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W lipcu:

pupy.pl

blatykuchenne.pl

dzikizachod.pl

weganizm.pl

 

W sumie już 272 moje domeny mają opcję, czyli 8160 zł zostało wyrzuconych w błoto zamiast trafić na rynek wtórny - można by za to kupić kilka naprawdę fajnych domen. No ale marzenia zawsze były w cenie, jestem daleki od zakazywania komuś marzeń o moich domenach. ;-)

 

Musiałem :)

Ile razy tak było że domena została sprzedana za nie małe pieniądze a później nie została przedłużona lub nie został potwierdzony w ogóle transfer? czy wyżej wymienionych nazw domen jesteś pewny że będziesz je trzymał za np. rok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×