Jump to content
DD

Ktoś założył opcję na moją domenę...

Recommended Posts

Teraz chyba czas na temat "Ktoś wygrał aukcję opcji na moją domenę" ;-)

 

Sorka, nie mogłem się powstrzymać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A kiedy dojdzie do sytuacji, że opcja będzie droższa aniżeli jej domenowy odpowiednik ? :)

marzenia są bezcenne więc pewnie niedługo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A kiedy dojdzie do sytuacji, że opcja będzie droższa aniżeli jej domenowy odpowiednik ? ;)

 

Na pewno szybko, wystarczy za xxx zł złapać w dropped.pl opcję na domenę wartą reg fee lub bardzo trudną w sprzedaży nawet po realizacji opcji. :)

 

Teraz na początku lutego takich opcji będzie niewiele, ale im dalej w rok to zrobi się ich masa.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że można było przez pomyłkę założyć 1.02 opcję na moją chlew.pl, ale żeby po 3 latach za tę opcję znów płacić - obojętnie, przedłużać, łapać, czy co tam jeszcze...?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozumiem, że można było przez pomyłkę założyć 1.02 opcję na moją chlew.pl, ale żeby po 3 latach za tę opcję znów płacić - obojętnie, przedłużać, łapać, czy co tam jeszcze...?

 

Będziesz tę domenę całe życie trzymał? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozumiem, że można było przez pomyłkę założyć 1.02 opcję na moją chlew.pl, ale żeby po 3 latach za tę opcję znów płacić - obojętnie, przedłużać, łapać, czy co tam jeszcze...?

 

Opcja na chlew.pl była przechwycona w dropped.pl za 40 zł i tylko dwie osoby licytowały, więc słabo rynek wycenił Twoją domenę, na blisko reg fee. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Będziesz tę domenę całe życie trzymał? :)

To zależy, kiedy Ci z Wiejskiej ją w końcu kupią od Przemka ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Opcja na chlew.pl była przechwycona w dropped.pl za 40 zł i tylko dwie osoby licytowały, więc słabo rynek wycenił Twoją domenę, na blisko reg fee. :)

 

Lub tylko te dwie osoby uwierzyły, że mu ona spadnie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Będziesz tę domenę całe życie trzymał? :)

 

Gdyby nie opcja, to bym pewnie w 2008 nie przedłużał. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lub tylko te dwie osoby uwierzyły, że mu ona spadnie ;)

 

Może być i tak, marzenia marzeniami, ale rzeczywiście przydaje się kojarzyć co nieco, żeby oszczędzić dużo pieniędzy. :)

 

Choć w sumie to dużo namieszało ukrycie ID abonenta przez NASK, przy 32 zł to można jeszcze stuprocentowo "chybić", ale np. przy kilkuset zł / aukcję to już jest poważna strata, szczególnie jak takich aukcji było więcej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gdyby nie opcja, to bym pewnie w 2008 nie przedłużał. :)

 

Trzeba było nie przedłużać. Teraz kto inny topił by kasę w jej odnowienia :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gdyby nie opcja, to bym pewnie w 2008 nie przedłużał. :)

 

A ja wymyśliłem, czemu ta opcja została w ogóle złapana i wiele innych na Twoje domeny. ;)

 

Domainerzy mają wyrobiony nawyk do tego, żeby nie zakładać opcji na domeny firmy Varia starej jak dinozaur.pl, a tam we whois jakiś nowy gracz na rynku - premium.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja wymyśliłem, czemu ta opcja została w ogóle złapana i wiele innych na Twoje domeny. :)

 

Konkretnie to wszystkie. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ktoś zaszalał..

 

hjk.pl

kdg.pl

klb.pl

kku.pl

zrt.pl

rwu.pl

kou.pl

rdf.pl

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ktoś zaszalał..

 

hjk.pl

kdg.pl

klb.pl

kku.pl

zrt.pl

rwu.pl

kou.pl

rdf.pl

 

DD

 

założenie tylu opcji może oznaczać, że ktoś się czai na Ciebie w ciemnej uliczce :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites
założenie tylu opcji może oznaczać, że ktoś się czai na Ciebie w ciemnej uliczce :ph34r:

 

Bądź biedak nie zna się na Whois i nie wie na czyje domeny zakłada :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bądź biedak nie zna się na Whois i nie wie na czyje domeny zakłada :ph34r:

Taaa... pewnie jest plotka, że DD je szybko sprzeda a KK to już może coś spaść :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Taaa... pewnie jest plotka, że DD je szybko sprzeda a KK to już może coś spaść :ph34r:

 

Tyle, że takie sytuacje, że ktoś kupuje domenę za duże pieniądze, a potem spuszcza co prawda zdarzają się, ale bardzo rzadko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To na co jest największa szansa jeśli chodzi o domenę z opcją?

1) Że domainer puści domenę.

2) Że KK puści domenę.

 

Ja stawiam na to drugie i dlatego wydaje mi się, że na forum klientów końcowych taki wątek ("życzę powodzenia w realizacji opcji") miałby większy sens niż na forum domainerów (którzy oferują zakup domen). Opcja jest produktem długoterminowym z założenia, więc, jeśli ktoś założył opcję to nie jest naiwniakiem, a raczej myśli, że prędzej czy później domena może spaść. Wiadomo - może nie spadnie gdy jest w rękach domainera, ale jakoś nie wydaje mi się, żeby posty w tym wątku pisały osoby, które domen nie sprzedają :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites
To na co jest największa szansa jeśli chodzi o domenę z opcją?

1) Że domainer puści domenę.

2) Że KK puści domenę.

 

Ja stawiam na to drugie

 

Moim zdaniem żadne z powyższych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To na co jest największa szansa jeśli chodzi o domenę z opcją?

1) Że domainer puści domenę.

2) Że KK puści domenę.

 

W moim przypadku 80% opcji, które zrealizowały się w przeciągu ostatniego roku stanowiły opcje założone na domeny utrzymywane w Netart. Co może skłaniać trochę do zaznaczenia odpowiedzi nr. 2. I jeszcze jedna rzecz: nie zrealizowała mi się jak dotąd opcja na domenę zarejestrowaną w dropped i ppd. Choć z drugiej strony nie mam ich za wiele. Ale tak na prawdę to (tak jak napisał Thomaso) żadna z tych dwóch możliwości nie jest konkretnym wyznacznikiem prawdopodobieństwa, że domena spadnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×