Jump to content
DD

Ktoś założył opcję na moją domenę...

Recommended Posts

Ale tak na prawdę to (tak jak napisał Thomaso) żadna z tych dwóch możliwości nie jest konkretnym wyznacznikiem prawdopodobieństwa, że domena spadnie.

 

Chodziło mi o to, że jeśli weźmiemy pod uwagę dobrą domenę to nie będzie to ani domainer ani KK tylko dlatego, że pierwszy nabył domenę na rynku wtórnym i zna jej wartość, jeśli kupił domenę to będzie przedłużał, bo potraktuje jako zainwestowane pieniądze, a drugi nabył tę domenę na rynku wtórnym od domainera i też zna jej wartość (jest taka, ile kosztowała ta domena) i jeśli postawi tam serwis lub nawet nie to i tak będzie przedłużał jako domenę pasującą pod profil działalności lub przyszłe plany. :)

 

Największa grupa osób / firm, które puszczają takie domeny to byłyby najprawdopodobniej te, które nie zdają sobie sprawy, że domena może mieć w ogóle jakąkolwiek wartość i że można ją odsprzedać na rynku wtórnym (o którym też mogą nie wiedzieć) i nie jest im potrzebna lub przedłużanie generuje koszty, które nie mają uzasadnienia (np. domena miała być zagospodarowana, a już nie będzie). Stąd największą szansę na realizację opcji powinny mieć domeny, pod którymi nic nie ma / nigdy nie było i które były zakupione za koszt rejestracji kilka lat temu, kiedy sporo dobrych domen było wolnych.

 

Oczywiście to jest tylko oszacowanie prawdopodobieństwa, ale na logikę i na dość dużej próbce wygasających domen z opcją takie okazuje się największe.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

A teraz Panowie przyznać się kto założył opcję na domenę mobilnie*pl 1 stycznia 1970 roku?? :lol: hehe

 

Status: Zarejestrowana

Data utworzenia: 2006-02-09 14:44

Data modyfikacji: 2011-02-11 15:47

Data wygasania:

DNS: ns2.blink.pl. [195.242.116.52] ns1.blink.pl. [93.157.100.203]

Rejestrator: blink

Dane rejestratora: ul. Zielna 7, 60-185 Skorzewo, Polska/Poland, +48.61 6645931, bok@blink.pl

Opcja: Tak, założona: 1970-01-01

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites
opcja utworzona: 2010.08.26 11:50:30

wygasa: 2013.08.26 11:50:30

 

W takim razie zgłaszam, że premium coś oszukuje, mogę przesłać printscreena z tą datą ;)

 

Edit: teraz tak patrzę, że dla wszystkich domen na których jest opcja pokazywana jest ta data :lol:

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proponuje Ci zmienić grupę z Żeglarza na Uzależniony ;) hehe

 

Od kwietnia grupa "Żeglarz" będzie juz jak najbardziej trafna.

 

Na chwilę obecną można rzeczywiście pomyśleć nad zmianą :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
W takim razie zgłaszam, że premium coś oszukuje, mogę przesłać printscreena z tą datą ;)

 

Edit: teraz tak patrzę, że dla wszystkich domen na których jest opcja pokazywana jest ta data :lol:

 

Powinno już być prawidłowo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
olgierd.pl

 

... ktoś pojechał po imionach :rolleyes:

 

 

chyba tak...ale jajkoś takich według mnie mało popularnych.:ph34r:

 

balbina.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zobaczyłem we whois, że na jednej z moich domen jest opcja - czy nie powinieniem dostać informcji o tym, że ktoś założył opcję? Czy to zależy od rejestratora?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zobaczyłem we whois, że na jednej z moich domen jest opcja - czy nie powinieniem dostać informcji o tym, że ktoś założył opcję? Czy to zależy od rejestratora?

dropped wysyła:) Jak z innymi nie wiem...

Jednak opcja mogła być założona jeszcze zanim stałeś się właścicielem danej domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zobaczyłem we whois, że na jednej z moich domen jest opcja - czy nie powinieniem dostać informcji o tym, że ktoś założył opcję? Czy to zależy od rejestratora?

Jeśli to opcja Dropped - również brak komunikatu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zobaczyłem we whois, że na jednej z moich domen jest opcja - czy nie powinieniem dostać informcji o tym, że ktoś założył opcję? Czy to zależy od rejestratora?

 

Dropped informuje Cię o opcji, ale pod warunkiem, że sam "zauważy", że została założona. Nask nie wysyła takich powiadomień do abonentów domen.

Przykłądowo niedawno dostałem powiadomienie o opcji na jednej ze swoich domen około 3 miesiące po tym jak opcja została założona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena leży w hrd.pl, wykonałem telefon i dowiedziałem się, że oni nie wysyłają informacji o założeniu opcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zauważyłem, iż wiele osób kieruje się jedynie nazwą opcji, nie patrząc na obecnego abonenta domeny.

 

Z drugiej strony, jeśli domena znajdzie nowego abonenta, to wszystko może się z nią stać.

opcja sama w sobie też jest inwestycją, lokatą. Za 3 lata będzie więcej warta niż 130 zł

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×