Jump to content
DD

Ktoś założył opcję na moją domenę...

Recommended Posts

Guest Michal
Nie jest to takie proste. Nie wiem, czy ty kiedykolwiek uzyskałeś informację o abonencie opcji na którąś z twoich domen, ale mnie sie nie udało niestety. Napisali mi, że nie zachodza przesłanki do ujawnienia danych abonenta, a muszą być jakies ważne powody. Może tylko ja miałem pecha, a może powinienem był nakłamać, że potrzebuję info, bo jest np. spór o domenę czy coś w tym rodzaju.

Otrzymałem informację o posiadaczu opcji na nazwę domeny, której nie byłem abonentem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Otrzymałem informację o posiadaczu opcji na nazwę domeny, której nie byłem abonentem.

 

bardzo poproszę o rozwinięcie wątku

co zamieścić w piśmie ?

 

osobiście nie wydaje mi się to zbyt łatwe do uzyskania, jako że w grę wchodzi pewnie " tajemnica rejestratora " albo coś w podobie

mówisz "pismo" mając na myśli rzecz tradycyjną chyba, bo maile pewnie ignorują

 

z góry dzięki za wyjaśnienia

Share this post


Link to post
Share on other sites
Otrzymałem informację o posiadaczu opcji na nazwę domeny, której nie byłem abonentem.

A ile próśb zostało odrzuconych ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
bardzo poproszę o rozwinięcie wątku

co zamieścić w piśmie ?

 

osobiście nie wydaje mi się to zbyt łatwe do uzyskania, jako że w grę wchodzi pewnie " tajemnica rejestratora " albo coś w podobie

mówisz "pismo" mając na myśli rzecz tradycyjną chyba, bo maile pewnie ignorują

 

z góry dzięki za wyjaśnienia

To jest oficjalny list do NASK do działu domen (najlepiej polecony). Oni mają 14 dni na odpowiedź. U mnie przekroczyli ten termin o pare dni. I to na terenie Warszawy! Tak że olewka pełna. Odpowiedź pozytywna to pewnie kwestia szczęścia i dobrego poczucia humoru pracowników NASK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Informacja o założeniu opcji przychodzi także zaraz po tym, gdy kupisz domenę z opcją założoną dawno.

Miałem tak z domenami mozambik.pl i mikronezja.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio ktoś założył opcję na bialezloto.pl, o dziwo białezłoto.pl jeszcze bez opcji ;-)

 

Zastanawiam się nad wystawieniem ich na LM, niech się dzieje co chce.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Informacja o założeniu opcji przychodzi także zaraz po tym, gdy kupisz domenę z opcją założoną dawno.

Miałem tak z domenami mozambik.pl i mikronezja.pl.

 

poproszę o wytłumaczenie łopatologicznie

czyli dostaję info nawet jako nowy właściciel domeny, na którą założona była opcja ZANIM ją nabyłem ?

Edited by whiskyananas

Share this post


Link to post
Share on other sites
poproszę o wytłumaczenie łopatologicznie

czyli dostaję info nawet jako nowy właściciel domeny, na którą założona była opcja ZANIM ją nabyłem ?

 

dokladnie tak

powiedzmy ze kupiles jakas domene i transferujesz ja do dropped.

jesli byla na niej opcja wczesniej zalozona otrzymasz maila typu:

 

"Witaj!

 

Ktoś właśnie założył opcję na twoją domenę xxxxxx.pl, zarejestrowaną w naszym serwisie. Warto wziąć to pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o przedłużeniu tej domeny.

 

Z pozdrowieniami,

zespół Dropped.pl

"

 

Pomimo ze opcja byla zalozona w zeszlym roku, jako nowy abonent dostaniesz powiadomienie z dropped.

 

Drugi przypadek to jak nie ma domena opcji i ktos ja wykupi to dostajesz takie samo powiadomienie.

 

pozdr

Share this post


Link to post
Share on other sites

moglibyscie wyjasnic jakie znaczenie ma informacja kto zalozyl opcje (jakos nie moge znalezc uzasadnienia dla tego typu dzialan poza ciekawoscia)

wczesniej, kiedy chcielismy dokonac transferu domeny do innego rejestratora, wiedza ta miala jakies znaczenie ale teraz?

chyba czegos nie wiem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
moglibyscie wyjasnic jakie znaczenie ma informacja kto zalozyl opcje (jakos nie moge znalezc uzasadnienia dla tego typu dzialan poza ciekawoscia)

wczesniej, kiedy chcielismy dokonac transferu domeny do innego rejestratora, wiedza ta miala jakies znaczenie ale teraz?

chyba czegos nie wiem ;)

 

Schadenfreude.

Share this post


Link to post
Share on other sites
dokladnie tak

powiedzmy ze kupiles jakas domene i transferujesz ja do dropped.

jesli byla na niej opcja wczesniej zalozona otrzymasz maila typu:

 

"Witaj!

 

Ktoś właśnie założył opcję na twoją domenę xxxxxx.pl, zarejestrowaną w naszym serwisie. Warto wziąć to pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o przedłużeniu tej domeny.

 

Z pozdrowieniami,

zespół Dropped.pl

"

 

Pomimo ze opcja byla zalozona w zeszlym roku, jako nowy abonent dostaniesz powiadomienie z dropped.

 

Drugi przypadek to jak nie ma domena opcji i ktos ja wykupi to dostajesz takie samo powiadomienie.

 

pozdr

 

dzieki bardzo za wyjasnienie, pzdr

Share this post


Link to post
Share on other sites
moglibyscie wyjasnic jakie znaczenie ma informacja kto zalozyl opcje (jakos nie moge znalezc uzasadnienia dla tego typu dzialan poza ciekawoscia)

wczesniej, kiedy chcielismy dokonac transferu domeny do innego rejestratora, wiedza ta miala jakies znaczenie ale teraz?

chyba czegos nie wiem ;)

 

Może się przydać taka informacja choćby dlatego, że można mu wysłać ofertę sprzedaży takiej domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
zniżki.pl - kolejna zmarnowana opcja

 

DD

 

Tak się zastanawiam czy bardzo zmarnowana. Wiadomo - Ty jej nie wypuścisz i w końcu ją sprzedasz, a czy ów klient będzie jej pilnował to kto wie... Zatem opłaca się zakładać opcje na Twoje/ i Innych domeny licząc na to, że ktoś zapomni o przedłużeniu (opcje też można przecież przedłużać).

Share this post


Link to post
Share on other sites

no chyba ze DD jeszcze przed sprzedaza odnawia sprzedanego idna od razu na 3 kolejne lata z gory (maly koszt) albo uprzedza kupujacego ze na domenie jest opcja i domene trzeba KONIECZNIE odnowic ;-)

 

Ja mam niewiele opcji na swoich domenach. Albo takie slabe, albo dlatego ze odnawiam domeny ok 1 miesiaca naprzod.

Share this post


Link to post
Share on other sites
no chyba ze DD jeszcze przed sprzedaza odnawia sprzedanego idna od razu na 3 kolejne lata z gory (maly koszt) albo uprzedza kupujacego ze na domenie jest opcja i domene trzeba KONIECZNIE odnowic ;-)

 

i do tego zleca przechwycenie opcji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę, że ktoś hurtem pojechał.. ;)

 

i założył opcje na poniższe domeny:

 

zabawkiedukacyjne.pl

badaniamarketingowe.pl

piecegrzewcze.pl

studia24.pl

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widzę, że ktoś hurtem pojechał.. ;)

 

i założył opcje na poniższe domeny:

 

zabawkiedukacyjne.pl

badaniamarketingowe.pl

piecegrzewcze.pl

studia24.pl

 

DD

 

Daniel, kiedyś Ci poleciało trochę domen i dalej wierzą, że coś jeszcze poleci ;-)

 

Ja już na Twoje domeny opcji zakładać nie będę i huk!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Daniel, kiedyś Ci poleciało trochę domen i dalej wierzą, że coś jeszcze poleci ;-)

 

Ja już na Twoje domeny opcji zakładać nie będę i huk!

Ja im przecież nie bronię - niech zakładają ;) Grunt, że biznes się kręci, a za rok będzie można te opcje łapać i sprzedawać na aukcjach ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

wędrowiec.pl [xn--wdrowiec-neb.pl]

 

Powodzenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×