Jump to content
CzarnyElo

Dropped za dużo nas kroi! Ogłaszamy strajk?!

Recommended Posts

Przeczytałem tylko tytuł bo nie chce mi się czytać całego wątku i tak jakoś dziwnie po tej "lekturze" przypomniał mi się stary cytat:

Gdyby głupota miała skrzydła to niektórzy lataliby jak gołębica

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gdyby głupota miała skrzydła to niektórzy lataliby jak gołębica

 

myślę, że to jest trafne podsumowanie tematu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zabawni jestescie, w porownaniu do zagranicznych serwisow dropped pobiera praktycznie znikome oplaty ;)
Zgadzam się.

 

Do Michau.

Czy nie można tworzyć subkont na podstawy bez prowizyjnych przelewów, coś w tym stylu:

Stan konta: xxxx

Kwota do wypłaty bez prowizji: xxx

(na podstawy własnych przelewów i od kupców domen - teraz nawet nie wiem, jak moje klienci płacili i wysłać zapytanie do BOK w tej sprawie nie powinno być w interesie dropped/AM - za dużo niepotrzebne pracy).

Edited by seomi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałbym publicznie przeprosić serwis Dropped za niepotrzebny bałagan. Sprawdziłem z ciekawości konkurencje... PPD i AZ (w każdym serwisie przechwyciłem już po 1 domenie) PPD pobiera aż 5% od sprzedaży domeny, nie ma chyba żadnej prowizji przy wypłacie środków na konto (nic dziwnego - 5% > 2%+2,5%=4,5% w Dropped), nie biorę tutaj pod uwagę 3% prowizji przy wpłacie bo nie musimy korzystać z szybkich płatności (ja z mBanku po 3h miałem kasę w panelu bez prowizji). W AZ.pl tak się gubię, że nie mogę nawet znaleźć zakładki, gdzie jest moja nowo przechwycona domena także tym bardziej o prowizjach nic nie wiem... Jednak muszę Wam powiedzieć, że chyba ParkDomen przechwyca dla AZ.pl (musieli im sprzedać swój system i zamknęli działalność), bo celowo zaznaczyłem jedną domenę do przechwycenia w 3 serwisach (Droppes - 40zł, PPD - 30zł, AZ - 24,40zł) i to AZ wygrało! Oniemiałem, chyba czas na subforum w tym dziale dla AZ.pl!

 

Podsumowując ponawiam swoje przeprosiny, Dropped pod względem funkcjonalności i ograniczenia zbędnej papierologii bije konkurencję na łeb. Niestety, ale nie zawsze jest najszybszy w przechwytywaniu, więc trzeba także działać u konkurencji, ale po 5 dniach przynajmniej w moim przypadku domeny będą transferowane do Dropped - tylko po to założyłem ten temat

 

Dziękuję za uwagę, mieliście rację ;)

 

PS. Z tym strajkiem od początku był to żart, zresztą widać po ";)" ale przynajmniej dowiedzieliśmy się, że Dropped anuluje prowizję do wypłat przy większych kwotach, trzeba się jeszcze dowiedzieć jakich konkretnie :P

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites
PS. Z tym strajkiem od początku był to żart, zresztą widać po ";)" ale przynajmniej dowiedzieliśmy się, że Dropped anuluje prowizję do wypłat przy większych kwotach, trzeba się jeszcze dowiedzieć jakich konkretnie ;)
Jezeli Pana klient oplaci domene kupiona przez Escrow za pomoca przelewu na subkonto - mozemy tę kwotę wyplacić bez prowizji - sprawa dotyczy przelewow od XXXX w góre.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chciałbym publicznie przeprosić serwis Dropped za niepotrzebny bałagan.

(...)

Podsumowując ponawiam swoje przeprosiny

Każdy czasami błądzi lecz nie każdy potrafi się do tego przyznać.

Chociażby za to należy się Tobie mały plusik.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

PS. Z tym strajkiem od początku był to żart, zresztą widać po ";)" ale przynajmniej dowiedzieliśmy się, że Dropped anuluje prowizję do wypłat przy większych kwotach, trzeba się jeszcze dowiedzieć jakich konkretnie ;)

 

5k PLN

Share this post


Link to post
Share on other sites
- z mojego doswiadczenia wynika, ze im mniej klient ma czasu na myslenie o zaplacie tym lepiej, zdarzaja sie osoby ktore kupią w piatek po poludniu...napisza mejla, ze w poniedzialek dokonaja przelewu na podane konto,.....mija poniedzialek, wtorek...w srode przypominam klientowi....prosi o przedluzenie terminu platnosci......no bo musi zefiniowac przelew..itd...

(...)

Jesli klient kupuje w piatek, to gdy bedzie chcial placic zwyklym przelewem , to jest szansa ze sie rozmysli....lub napisze zeby mu jeszcze obnizyc cene (mimo ze kliknal kupteraz). Reasumujac..im szybciej zaplaci tym mniej ma czasu na myslenie czy dobrze zrobil;)

Zgadzam się z Ryszardem, najważniejszy jest klient. Prostota i funkcjonalność dla klienta = większe zyski dla sprzedawcy i Aftermarket.

 

3 strony pyskówek, a dalej nie wiadomo dlaczego przy wypłatach na konto sprzedawców nie można pominąć pośrednika, skoro zarówno traci na tym AM i domainerzy.

 

ideał:

wpłata - szybkie płatności

wypłata - wybór szybkie płatności (prowizja płacona przez domainera) lub przelew (bez prowizji)

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zgadzam się z Ryszardem, najważniejszy jest klient. Prostota i funkcjonalność dla klienta = większe zyski dla sprzedawcy i Aftermarket.

 

3 strony pyskówek, a dalej nie wiadomo dlaczego przy wypłatach na konto sprzedawców nie można pominąć pośrednika, skoro zarówno traci na tym AM i domainerzy.

 

ideał:

wpłata - szybkie płatności

wypłata - wybór szybkie płatności (prowizja płacona przez domainera) lub przelew (bez prowizji)

 

 

Ja to rozumiem tak, ze chodzi wlasnie o sposob wplaty tych pieniedzy.

Przeciez posrednicy pobieraja prowizje od tych transakcji.

Wiec nie ma takiej opcji zeby nie bylo prowizji od wyplaty srodkow, ktore zostaly wplacone poprzez szybkie platnosci.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja to rozumiem tak, ze chodzi wlasnie o sposob wplaty tych pieniedzy.

Przeciez posrednicy pobieraja prowizje od tych transakcji.

Wiec nie ma takiej opcji zeby nie bylo prowizji od wyplaty srodkow, ktore zostaly wplacone poprzez szybkie platnosci.

 

Ja widzę to tak, że opłata za wpłatę środków finansowana jest z prowizji za sprzedaż na giełdzie w transakcji Escrow, a opłata za wypłatę to osobna sprawa. Operator szybkich płatności pobiera opłatę 2x - przy wpłacie i wypłacie, tutaj nie rozumiem w jakim celu wypłata przebiega przez szybkie płatności. Może coś pokręciłem bo jeszcze nigdy nie wypłacałem pieniędzy z AM.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja widzę to tak, że opłata za wpłatę środków finansowana jest z prowizji za sprzedaż na giełdzie w transakcji Escrow, a opłata za wypłatę to osobna sprawa. Operator szybkich płatności pobiera opłatę 2x - przy wpłacie i wypłacie, tutaj nie rozumiem w jakim celu wypłata przebiega przez szybkie płatności. Może coś pokręciłem bo jeszcze nigdy nie wypłacałem pieniędzy z AM.

 

Raczej nie, pod warunkiem, że nic się w tej kwestii nie zmieniło. Z reguły wypłata z Dropped trwa dosyć długo. Wiele osób wcześniej na to narzekało.

Moim zdaniem powinno być jak w PPD, czyli kto wpłaca pieniądze przy pomocy przelewu powinien mieć 0% lub dużo niższą (w zależności od kosztów obsługi przelewów) prowizję przy wypłacie tych (równowartości wpłat) środków.

Dropped wprowadziło funkcję wpłaty przy pomocy przelewów i użytkownik serwisu na tym nie korzysta. Przynajmniej nie ten, który wpłaca jednorazowo poniżej 5000zł.

Każda wpłata do serwsu przy pomocy przelewu w kwocie niższej niż 5000zł to czysty zysk (2.5%) dla Dropped.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli mogę coś podpowiedzieć (tak to funkcjonowało w PPD.pl gdy wypłaty były jeszcze obciążone prowizją), może sensowniej byłoby uzależniać darmową wypłatę nie od tego, jakim kanałem pieniądze wpłacił kupujący, ale raczej od tego jakim kanałem i ile wpłacił sprzedający (tzn. ten, który chce teraz wypłacić). Może jest to nieco bardziej skomplikowane, ale pod względem kosztów dla serwisu wychodzi na to samo, a nawet na plus (więcej osób będzie wpłacać na konto, by gromadzić pulę do darmowej wypłaty, ale przecież nie wszyscy w 100% z niej skorzystają), a i użytkownicy będą dzięki temu mogli zaoszczędzić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i doczekaliśmy się... Opłata za wypłatę środków z konta zostanie zniesiona 15 stycznia. W zamian będziemy płacić za wystawianie domen na Aukcjach. Z mojej perspektywy zmiana cennika jest niekorzystna.

 

Tu cała informacja: http://blog.dropped.pl/2010/zmiany-w-cenniku-aftermarket-pl/

Edited by yogomir

Share this post


Link to post
Share on other sites
No i doczekaliśmy się... Opłata za wypłatę środków z konta zostanie zniesiona 15 stycznia. W zamian będziemy płacić za wystawianie domen na Aukcjach. Z mojej perspektywy zmiana cennika jest niekorzystna.

Z mojej również... Opłata 0.50 gr. za wystawienie aukcji jest przesadzona... Myślałem, że AM będzie kierowało się dobrem użytkowników swojego serwisu, jednak wygląda tu na to, że tylko własnym dobrem...

Teraz masa sprzedawców będzie wystawiało aukcje na miesiąc czasu by zminimalizować wydatki... a jaki to pozytyw dla kupującego? nie każdemu chce się czekać tyle czasu, tym bardziej, że i tak większość lubi licytować pod koniec...eh... jak dla mnie to AM schodzi na psy....

Share this post


Link to post
Share on other sites

AfterMarket.pl zawsze kieruje się dobrem użytkowników :)

 

Wielokrotnie padały postulaty uporządkowania aukcji i ograniczenia ich liczby. Także w tym wątku wiele osób proponowało wprowadzenie prowizji od wystawienia aukcji. Opłaty z tego tytułu spowodują, że wystawianie aukcji będzie miało znacznie większy sens, ponieważ aukcja domeny będzie rzeczywiście czymś wyjątkowym. W tej chwili znaczna część domen po prostu przechodzi od aukcji do oferty sprzedaży i z powrotem, przez co aukcje tracą sens, gdyż niczym nie różnią się od zwykłych ofert na giełdzie. Dlatego prawie nikt w nich nie licytuje. Wprowadzenie płatnych aukcji spowoduje, że aukcje znów będzie warto przeglądać, a co za tym idzie, znów będzie warto je wystawiać.

 

Podobnie, podwyższenie opłaty za wystawienie aukcji FM spowoduje, że na tych aukcjach będzie mniej śmieci, a więcej wartościowych domen. To także duży plus dla użytkowników AterMarket.

 

Przypominam, że zniesiona została prowizja od wypłaty, a jednocześnie prowizje od sprzedaży nie zostały podniesione. Dlatego sprzedaż domeny na aukcji będzie de facto kosztowała już tylko 4% ceny końcowej, a nie 6.5%. Wystarczy zatem sprzedać domenę za 20 zł, aby już zarobić na pokrycie opłaty za wystawienie aukcji. Na Allegro wystawienie aukcji w dziale "Domeny" kosztuje na dzień dobry 1.5% ceny startowej.

 

Ogólnie, twierdzę że zmiana jest na korzyść użytkowników wystawiających lepsze domeny na sprzedaż oraz zdecydowanie na korzyść użytkowników kupujących domeny. Z naszych wyliczeń wynika, że tak skalkulowany cennik jest neutralny dla naszej firmy, czyli dodatkowe przychody z opłat za wystawianie aukcji wyrównają dodatkowe koszty na pokrycie prowizji Platnosci.pl/DotPay/PayPal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na pierwszy rzut oka te argumenty do mnie trafiają. Ciekawy jestem jakie to przyniesie efekty, mam nadzieję, że rzeczywiście aukcje nabiorą wyjątkowości.

Uważam, że zmiany są OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No i doczekaliśmy się... Opłata za wypłatę środków z konta zostanie zniesiona 15 stycznia. W zamian będziemy płacić za wystawianie domen na Aukcjach. Z mojej perspektywy zmiana cennika jest niekorzystna.

 

Tu cała informacja: http://blog.dropped.pl/2010/zmiany-w-cenniku-aftermarket-pl/

Dziękuję. To jest dokładnie to o co prosiłem kilka dni temu w tym wątku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...Dlatego prawie nikt w nich nie licytuje...

Aby zwiększyć szansę na wcześniejsze licytowanie - a nie w ostatnich minutach, proponuję dać możliwość darmowego odwołania aukcji bez ofert.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Super, mam akurat troche do wypłaty i poczekam do 15stego :)

I tak kupujący twoją domenę zasilał konto przelewem, więc mogę Ci bez prowizji wypłacić choćby teraz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×